Termalica – Stal M. 1:1 (koniec) | Lech P. – Radomiak 0:0 (koniec)
Bruk-Bet Termalica
1:1 (1:0)
Stal Mielec
Piątek 23.07.2021, 18:00 • Stadion Bruk-Bet, Nieciecza • PKO Ekstraklasa • 1. runda

W końcu wraca najlepsza liga świata! Prawdziwy szlagier na inaugurację rozgrywek PKO Ekstraklasy. Bruk-Bet Termalica Nieciecza podejmie Stal Mielec.
    Konferencja prasowa Adama Majewskiego.

Stal w ubiegłym sezonie do ostatniej kolejce walczyła o utrzymanie w PKO Ekstraklasie. Finalnie mielczanie uplasowali się na przedostatniej pozycji w stawce i uniknęli spadu do Fortuna 1 Ligi. Z pierwszej ligi na najwyższy szczebel awansowała z kolei Bruk-Bet Termalica. Ekipa Mariusza Lewandowskiego świetnie spisywała się w rundzie jesiennej. Na wiosnę było dużo gorzej, ale ostatecznie "Słoniki" zameldowały się w Ekstraklasie.

Na papierze lepszych wzmocnień przed rozpoczęciem sezonu dokonali w Niecieczy. Do zespołu Mariusza Lewandowskiego dołączyli m.in: Adam Hloušek, Muris Mešanović czy Nemanja Tekijaški. W teorii transfery beniaminka wydają się bardzo ciekawe. Stal wzmocniła się głównie młodymi zawodnikami: Wiktorem Kłosem, Erykiem Galarą oraz Maksymilianem Sitkiem. Ponadto do mieleckiej ekipy dołączył doświadczony Marcin Budziński.
    Wypowiedź przedsezonowa Mariusza Lewandowskiego.

Obie ekipy z pewnością marzą o trzech oczkach na początku sezonu. Czy jednemu z zespołów uda się ta sztuka? Przekonamy się o tym już w piątek. Do usłyszenia o 18:00!

Składy

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Loska – Wasielewski, Grzybek,, Biedrzycki, Tekijaski, Hloušek, Stefanik, Wlazło, Radwański, Terpiłowski, Mešanović.

Stal Mielec: Gliwa – Getinger, Flis, Matras, de Amo, Sitek, Tomasiewicz, Urbańczyk, Jankowski, Mateusz Mak, Kolev..

1

1
    Sędzia Zbigniew Dobrynin rozpoczął spotkanie. Gramy! Rozpoczynamy nowy sezon!

2
    Termalica w pomarańczowych strojach. Goście z Mielca na biało-niebiesko.

5
    Pięć minut gry za nami. Sporo podań po jednej i drugiej stronie.

6
    Na razie bez groźniejszych sytuacji. Czekamy na rozwój wydarzeń boiskowych.

7
    Póki co nie jest to zbyt emocjonujące spotkanie. Widać, że obie ekipy trochę się badają. Próbują wyczuć intencje rywali.

8
    Ależ gigantyczne zamieszanie w polu karnym Termaliki. Uderzył Sitek, ale Loska zdołał odnotować interwencję.

9
    Jeszcze raz próbowała Stal, ale nie udało się skierować piłki w światło bramki.

10
    Teraz uderzył Wlazło. Ostatecznie jednak piłka poszybowała obok słupka.

12
    Ucierpiał Urbańczyk. Gra przerwana.

13
    Na szczęście Urbańczyk może grać dalej.
    14. Na razie 0:0.

15
    Kwadrans gry już za nami. Nadal czekamy na otwarcie wyniku.

16
    Termalica próbuje szarpać, ale mielczanie dość dobrze organizują się na własnej połowie boiska. Nic dodać, nic ująć.

17
    I znów skutecznie Stal. Mielczanie w porę oddalili niebezpieczeństwo.

20
    Sporo gry po ziemi, sporo celnych podań.

21
    Mielczanie znów znaleźli się w ataku, ale niewiele z tego wynikło.

22
    Postraszył jednak rywali Sitek. Widać, że doskonale czuje się dziś na boisku.

23
    Ależ niebezpieczna akcja Termaliki! Zapachniało golem.

24
    Jeszcze upadł w polu karnym rywali Wasielewski. Będzie karny?

24
    Nie będzie! Nie będzie karnego, bo wcześniej był spalony. To rozwiewa wszelkie wątpliwości. Gramy dalej.

25
    Około 20 minut do końca pierwszej połowy. Co jakiś czas mamy groźne sytuacje.

27
    Kolejne minuty mijają, a my nadal czekamy na premierowego gola. Obecnie mielczanie operują piłką w okolicach środka boiska.

28
    Teraz Stal poderwała się do ataku, ale nie udało się ustrzelić bramki.

29
    Żółtą kartkę otrzymuje Muris Mešanović (Bruk-Bet Termalica Nieciecza).

30
    Kwadrans do końca pierwszej połowy.
    31. Wyróżnia się, oj wyróżnia.

33
    Troszeczkę siadła teraz Stal Mielec. Generalnie tempo obecnie nie porywa.

34
    Posiadanie piłki: 56-44%.

36
    Utrzymuje się rezultat 0:0. Obecnie nie dzieje się zbyt wiele.

37
    Kibice dość żywiołowo reagują na wydarzenia boiskowe. Słychać też doping fanów obu ekip.

41
    Gol dla Termaliki!
    Strzelcem bramki ERNEST TERPIŁOWSKI. Bardzo precyzyjne uderzenie. Otrzymał kapitalne podanie i pewnie wpakował piłkę do siatki. Tym razem mielczanie nie zachowali się zbyt dobrze.
    41. Ernest TERPIŁOWSKI - 1:0

42
    Rozkręca się Termalica! Gospodarze znów szukają szansy na gola.

44
    Mielczanie szukają teraz szansy na odnotowanie gola wyrównujacego.

45
    Minuta doliczona do pierwszej połowy.

45+1

Premierowa odsłona dzisiejszego meczu już za nami. Mielczanie nie grali źle, starali się atakować, mieli groźne sytuacje, jednak do przerwy to Termalica prowadzi.

46

46
    Żółtą kartkę otrzymuje Marcin Wasielewski (Bruk-Bet Termalica Nieciecza).

46
    Wasielewski zagrywa ręką w polu karnym i mamy jedenastkę!

48
    Gol dla Stali Mielec!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa GRZEGORZ TOMASIEWICZ. Pewnie wykonana jedenastka. Nic dodać, nic ująć!
    48. Grzegorz TOMASIEWICZ - 1:1

49
    Mecz rozpoczyna się zatem od nowa. Ciekawe, kto teraz wyprowadzi następny cios.

50
    Pięć minut drugiej połowy już za nami. Obaj szkoleniowcy śledzą poczynania swoich podopiecznych na stojąco.

51
    Niecieczanie dobrze teraz przerwali akcję rywali.

52
    Co ciekawe, obie ekipy jeszcze nigdy nie spotkały się w ekstraklasowych rozgrywkach.

55
    Mielczanie znów przechytrzeni. Rywale zabrali piłkę i próbują zaatakować.

56
    Trzeba przyznać, że na trybunach nie ma zbyt wielu wolnych miejsc. Widać, że kibice zatęsknili za piłkarskimi zmaganiami.

57
    Strzały: 4-4
    Strzały celne: 2-3
    59. Czy przypomni o sobie w drugiej partii?

60
    Godzina gry za nami. Obecnie mamy remis.

61
    Co ciekawe, na razie bez zmian w obu zespołach. Wydaje się, że jakiś powiew świeżego powietrza byłby wskazany.

62
    Czekamy na fajerwerki, czekamy na jakieś groźniejsze uderzenia czy to z jednej, czy też z drugiej strony.

63
    Kibice aktywni. Próbują napędzać zawodników do atakowania.

64
    Przytomnie interweniował teraz Loska. Nie dał się zaskoczyć przeciwnikom.

66
    Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Alexandar Kolev, na boisku pojawia się Marcin Budziński.

68
    Niecieczanie za moment będą egzekwować rzut rożny. Ciekawe, czy coś z tego wyniknie.

69
    Było uderzenie głową Mesanovicia, ale nad bramką.

70
    Aktualnie pojedynek nie jest zbyt interesujący. Sporo gry w środku pola.

72
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Marcin Wasielewski, na boisku pojawia się Michał Orzechowski.
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Adam Radwański, na boisku pojawia się Paweł Żyra.

74
    Żółtą kartkę otrzymuje Marcin Flis (Stal Mielec).

75
    Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Maksymilian Sitek, na boisku pojawia się Mateusz Wyjadłowski.

76
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Muris Mešanović, na boisku pojawia się Patryk Czarnowski.

77
    Bruk-Bet Termalica stara się podkręcić tempo. Zaczyna się robić coraz ciekawiej.

79
    Stal nie odpuszcza. Goście jeszcze starają się zaatakować.

81
    Około 10 minut do końca spotkania. Utrzymuje się wynik 1:1.

82
    Mielczanie usiłują naciskać, ale bez większego efektu.

83
    Niebawem dojdzie do jeszcze jednej podwójnej zmiany w szeregach gospodarzy dzisiejszego spotkania.

85
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Samuel Stefanik, na boisku pojawia się Kacper Śpiewak.
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Ernest Terpiłowski, na boisku pojawia się Michal Hubínek.

86
    Niektórzy już widzieli piłkę w bramce! Tymczasem Śpiewak trafił jedynie w boczną siatkę.

89
    Rzut rożny dla gospodarzy. Dośrodkuje Hlousek.

90
    Korner nie przyniósł gospodarzom żadnych korzyści.

90+1
    Sędzia dorzucił dwie minuty.

90+2
    Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Mateusz Mak, na boisku pojawia się Albin Granlund.

90+3

Koniec! Więcej goli dzisiaj nie zobaczymy. Chyba bardziej z tego wyniku będą zadowoleni mielczanie. Generalnie jednak wynik wydaje się być sprawiedliwy.
    Atrakcyjne były tylko momenty.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia! (19:54:12)

Mateusz

Gole: 41. Terpiłowski – 48. Tomasiewicz (kar.)

Kartki:   29. Mešanović (BRK), 46. Wasielewski (BRK) – 74. Flis (SMI)

Posiadanie piłki: 54 % : 46 %.
    Strzały celne: 4:3. Strzały niecelne: 5:2. Rzuty rożne: 1:2. Spalone: 3:0. Foule: 11:16.
    Bruk-Bet Termalica: Loska – Wasielewski (72. Orzechowski), Grzybek, Biedrzycki, Tekijaski – Hloušek, Stefanik (85. Śpiewak), Wlazło, Radwański (72. Żyra) – Terpiłowski (85. Hubínek), Mešanović (76. Czarnowski).
    Zmiany: Budziłek – Modelski, Bezpalec, Hubínek, Żyra, Bonecki, Czarnowski, Śpiewak, Orzechowski.

Stal Mielec: Gliwa – Getinger, Flis, Matras, de Amo – Sitek (75. Wyjadłowski), Tomasiewicz, Urbańczyk, Jankowski – Mateusz Mak (90+2. Granlund), Kolev (66. Budziński).
    Zmiany: Strączek – Granlund, Čorbadžijski, Żyro, Galara, Kłos, Sadłocha, Budziński, Wyjadłowski.

Sędziowie: Zbigniew Dobrynin