IO Tokio 2020 - dzień 13 | (koniec) |
wydarzenie zakończone
Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 - dzień 13
Jan Starzomski
Jarosław Kowalski
Jarek
Piotr Grabowski
Piotrek Niedbala
Adam Adam
Plan dnia (starty Polaków)
2:00 Skateboarding Park kobiet, kwalifikacje
(Amelia Bródka)
2:05 Lekkoatletyka Rzut oszczepem m, eliminacje
(Cyprian Mrzygłód)
2:16 Lekkoatletyka Dziesięciobój, 100m
(Paweł Wiesiołek)
2:43 Lekkoatletyka Siedmiobój, 100m ppł
(Adrianna Sułek)
2:55 Lekkoatletyka Dziesięciobój, Skok w dal
(Paweł Wiesiołek)
3:33 Kajakarstwo C1 200 metrów kobiet, eliminacje
(Dorota Borowska)
3:35 Lekkoatletyka Rzut oszczepem m, eliminacje
(Marcin Krukowski)
3:35 Lekkoatletyka Siedmiobój, Skok wzwyż
(Adrianna Sułek)
3:47 Kajakarstwo K1 500 metrów kobiet, eliminacje
(Justyna Iskrzycka)
4:00 Lekkoatletyka 110m przez płotki m, 1/2
(Damian Czykier)
Opóź.: 4:03 Zapasy -57kg st. wolnym k, 1/8, ew. 1/4
( Jowita Wrzesień – Ewelina Nikołowa)
4:08 Kajakarstwo K1 200 metrów kobiet, eliminacje
(Marta Walczykiewicz)
4:40 Lekkoatletyka Dziesięciobój, Pchnięcie kulą
(Paweł Wiesiołek)
8:30 Kolarstwo torowe sprint m, eliminacje
(Mateusz Rudyk, Patryk Rajkowski)
8:33 Żeglarstwo 470 kobiet, wyścig medalowy
(Agnieszka Skrzypulec/Jolanta Ogar)
9:25 Kolarstwo torowe Keirin, 1 runda
(Marlena Karwacka)
9:30 Kolarstwo torowe Keirin, 1 runda
(Urszula Łóś)
9:35 Kolarstwo torowe sprint m, ew. 1/32
(Mateusz Rudyk, Patryk Rajkowski)
10:00 Wspinaczka sportowa Na szybkość, kw. k
(Aleksandra Mirosław)
10:11 Kolarstwo torowe Keirin, ew. 1 r. repasaży
(Marlena Karwacka/Urszula Łoś)
10:31 Kolarstwo torowe sprint m, ew. 1/32 repasaży
(Mateusz Rudyk, Patryk Rajkowski)
11:00 Wspinaczka sportowa Bouldering, kw. k
(Aleksandra Mirosław)
11:13 Kolarstwo torowe sprint m, ew. 1/16
(Mateusz Rudyk, Patryk Rajkowski)
11:15 Zapasy -57kg st. wolnym k, ew. 1/2
(Jowita Wrzesień)
11:30 Lekkoatletyka Dziesięciobój, Skok wzwyż
(Paweł Wiesiołek)
11:47 Kolarstwo torowe sprint m, ew. 1/16 repasaży
(Mateusz Rudyk, Patryk Rajkowski)
12:00 Lekkoatletyka 1500 metrów kobiet, 1/2
(Martyna Galant)
12:05 Lekkoatletyka Siedmiobój, Pchnięcie kulą
(Adrianna Sułek)
12:46 Lekkoatletyka 400 metrów kobiet, 1/2
(Natalia Kaczmarek)
13:15 Lekkoatletyka Rzut młotem mężczyzn, finał
(Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki)
13:46 Lekkoatletyka Siedmiobój, 200m
(Adrianna Sułek)
14:05 Lekkoatletyka 800 metrów mężczyzn, finał
(Patryk Dobek)
14:10 Wspinaczka sportowa Prowadzenie, kw. k
(Aleksandra Mirosław)
14:46 Lekkoatletyka Dziesięciobój, 400m
(Paweł Wiesiołek)
Czołówka klasyfikacji medalowej
1. CHN 322216
2. USA 253123
3. JAP 21712
4. GBR 151815
5. AUS 15417
6. RKO 142118
7. GER 8816
8. FRA 6109
9. ITA 6915
10. HOL 689
2:00 Skateboarding Park kobiet, kwalifikacje
(Amelia Bródka)
2:05 Lekkoatletyka Rzut oszczepem m, eliminacje
(Cyprian Mrzygłód)
2:16 Lekkoatletyka Dziesięciobój, 100m
(Paweł Wiesiołek)
2:43 Lekkoatletyka Siedmiobój, 100m ppł
(Adrianna Sułek)
2:55 Lekkoatletyka Dziesięciobój, Skok w dal
(Paweł Wiesiołek)
3:33 Kajakarstwo C1 200 metrów kobiet, eliminacje
(Dorota Borowska)
3:35 Lekkoatletyka Rzut oszczepem m, eliminacje
(Marcin Krukowski)
3:35 Lekkoatletyka Siedmiobój, Skok wzwyż
(Adrianna Sułek)
3:47 Kajakarstwo K1 500 metrów kobiet, eliminacje
(Justyna Iskrzycka)
4:00 Lekkoatletyka 110m przez płotki m, 1/2
(Damian Czykier)
Opóź.: 4:03 Zapasy -57kg st. wolnym k, 1/8, ew. 1/4
( Jowita Wrzesień – Ewelina Nikołowa)
4:08 Kajakarstwo K1 200 metrów kobiet, eliminacje
(Marta Walczykiewicz)
4:40 Lekkoatletyka Dziesięciobój, Pchnięcie kulą
(Paweł Wiesiołek)
8:30 Kolarstwo torowe sprint m, eliminacje
(Mateusz Rudyk, Patryk Rajkowski)
8:33 Żeglarstwo 470 kobiet, wyścig medalowy
(Agnieszka Skrzypulec/Jolanta Ogar)
9:25 Kolarstwo torowe Keirin, 1 runda
(Marlena Karwacka)
9:30 Kolarstwo torowe Keirin, 1 runda
(Urszula Łóś)
9:35 Kolarstwo torowe sprint m, ew. 1/32
(Mateusz Rudyk, Patryk Rajkowski)
10:00 Wspinaczka sportowa Na szybkość, kw. k
(Aleksandra Mirosław)
10:11 Kolarstwo torowe Keirin, ew. 1 r. repasaży
(Marlena Karwacka/Urszula Łoś)
10:31 Kolarstwo torowe sprint m, ew. 1/32 repasaży
(Mateusz Rudyk, Patryk Rajkowski)
11:00 Wspinaczka sportowa Bouldering, kw. k
(Aleksandra Mirosław)
11:13 Kolarstwo torowe sprint m, ew. 1/16
(Mateusz Rudyk, Patryk Rajkowski)
11:15 Zapasy -57kg st. wolnym k, ew. 1/2
(Jowita Wrzesień)
11:30 Lekkoatletyka Dziesięciobój, Skok wzwyż
(Paweł Wiesiołek)
11:47 Kolarstwo torowe sprint m, ew. 1/16 repasaży
(Mateusz Rudyk, Patryk Rajkowski)
12:00 Lekkoatletyka 1500 metrów kobiet, 1/2
(Martyna Galant)
12:05 Lekkoatletyka Siedmiobój, Pchnięcie kulą
(Adrianna Sułek)
12:46 Lekkoatletyka 400 metrów kobiet, 1/2
(Natalia Kaczmarek)
13:15 Lekkoatletyka Rzut młotem mężczyzn, finał
(Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki)
13:46 Lekkoatletyka Siedmiobój, 200m
(Adrianna Sułek)
14:05 Lekkoatletyka 800 metrów mężczyzn, finał
(Patryk Dobek)
14:10 Wspinaczka sportowa Prowadzenie, kw. k
(Aleksandra Mirosław)
14:46 Lekkoatletyka Dziesięciobój, 400m
(Paweł Wiesiołek)
Czołówka klasyfikacji medalowej
1. CHN 322216
2. USA 253123
3. JAP 21712
4. GBR 151815
5. AUS 15417
6. RKO 142118
7. GER 8816
8. FRA 6109
9. ITA 6915
10. HOL 689
Norweg nie zdołał przerzucić Nowickiego, a więc jest złoto również dla Polski!
Nie pobił swojego wyniku Paweł Fajdek, ale nie zmienia to faktu, że będzie miał brązowy medal!
Znakomicie teraz Paweł Fajdek, przecudowny rzut! 81,53 metra i wskoczył na drugie miejsce wielokrotny mistrz świata!
Bardzo spokojnie zaczął Patryk, ale pierwsze okrążenie zakończył na czwartym miejscu. Przypuścił później atak i ostatecznie na metę wbiegł na trzecim miejscu!! MAMY BRĄZOWY MEDAL!
FENOMENALNY RZU WOJTKA NOWICKIEGO! 82,52 reprezentanta Polki i jego rekord życiowy! Pachnie tu złotym medalem, choć jeszcze nie zapeszajmy!
Ułaaa! Znakomity rzut Wojciecha Nowickiego – 81,72 metra! Polak wyraźnie na prowadzeniu.
1. H.Mills, E. McIntyre
2. A. Skrzypulec, J. Ogar
3. C. Lecointre, A. Retornaz
Sydney McLaughlin
Dalilah Muhammad
Femke Bol