Garbarnia – Radunia 1:0 (koniec) | GKS Bełchatów – Znicz 3:2 (koniec) | Lech II P. – Wisła Pu. 4:1 (koniec)
Pogoń Grodzisk Maz. – Stal Rz. 1:3 (koniec) | KKS – Wigry 1:0 (koniec) | Olimpia E. – Hutnik 1:0 (koniec)
Olimpia Elbląg
1:0 (0:0)
Hutnik Kraków
Sobota 07.08.2021, 19:45 • Stadion Miejski, Elbląg • 2. Liga • 2. runda

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (21:40:33)

Faule: 15:22.

Jedno trafienie zdecydowało o zwycięstwie Olimpii Elbląg w meczu z Hutnikiem Kraków. Adrian Piekarski rozstrzygnął pojedynek swoim uderzeniem na 1:0 w 72. minucie. Przyjezdni mieli jeszcze trochę czasu na odpowiedź, ale nie udało im się zakończyć celnym strzałem ani jednego ataku. Olimpia bardzo dobrze otwiera sezon, ponieważ ma w tabeli cztery punkty, a także awansowała w Fortuna Pucharze Polski. Z kolei krakowianie mają o czym myśleć przed kolejnymi wyzwaniami.

90+5

90+4
    Łukasz Kędziora napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

90+2
    Ostra konfrontacja pod oczami sędziego. Ten natychmiast nabrał powietrza w płuca i gwizdnął. Obyło się bez kartki, ale następna taka konfrontacja może zakończyć się napomnieniem ostrzejszym niż słowne.

90
    Doliczony czas.

90
    Kamil Wenger napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

87
    Piłka przeleciała wyraźnie ponad bramką po uderzeniu z dystansu. Golkiper gospodarzy nie musiał robić nic ponad odprowadzenie jej wzrokiem poza boisko. Wznowienie z pola bramkowego.

85
    Ostatnie pięć minut podstawowego czasu i trudno się dziwić, że spieszy się podopiecznym Szymona Szydełki.

83
    Zmiana w drużynie Olimpia Elbląg: z boiska schodzi Branecki, na boisku pojawia się Czernis.

83
    Hubert Krawczun napomniany żółtą kartką za przewinienie taktyczne.

81
    Szukał napastnik miejsca do oddania uderzenia zza pola karnego. Ciasno ustawieni jednak broniący przeciwnicy nie pozwolili na zatrudnienie bramkarza, a co dopiero pomyśleć o jego pokonaniu.

80
    Zmiana w drużynie Hutnik Kraków: z boiska schodzi Gajda, na boisku pojawia się Tetych.

80
    Zmiana w drużynie Hutnik Kraków: z boiska schodzi Stasz, na boisku pojawia się Bernal.

79
    Żółtą kartkę otrzymuje Dominik Zawadzki za ostre przewinienie.

75
    Zmiana w drużynie Olimpia Elbląg: z boiska schodzi Kurbiel, na boisku pojawia się Stanisławski.

75
    Kwadrans pozostał przyjezdnym, żeby zareagowali na gola strzelonego im przez Adriana Piekarskiego.

72
    Gol dla Olimpii!
    Strzelcem bramki ADRIAN PIEKARSKI.

To Olimpia Elbląg znalazła sposób na otworzenie wyniku na kilkanaście minut przed końcem meczu. Adrian Piekarski może być autorem uderzenia decydującego o wywalczeniu kompletu punktów. Trudno dziwić się wybuchowi radości!

70
    Zmiana w drużynie Hutnik Kraków: z boiska schodzi Hafez, na boisku pojawia się Zawadzki.

70
    Zmiana w drużynie Hutnik Kraków: z boiska schodzi Świątek, na boisku pojawia się Drąg.

70
    Najpierw lewym skrzydłem, następnie prawym zaatakowali gospodarze. Skoncentrowani boczni obrońcy nie pozwolili na wykonanie dośrodkowania i skończyło się to wszystko wywalczeniem wrzutu z autu na wysokości pola karnego przeciwnika.

66
    Pojedynek szybkościowy blisko linii bocznej boiska. Piłkarze starli się ze sobą i ostatecznie razem z futbolówką wylądowali poza placem. Sędziowie przyznali wznowienie gospodarzom.

63
    Coraz mniej czasu na przeprowadzenie decydującego ataku.

61
    Jeszcze jedno ostre starcie i tym razem od rzutu wolnego wznowią grę piłkarze z Elbląga. Ich przeciwnicy potwierdzają, że bronią twardo i nieustępliwie.

59
    Zmiana w drużynie Hutnik Kraków: z boiska schodzi Kitliński, na boisku pojawia się Sobala.

57
    Naciskają gospodarze, ale ostatnie ich ataki zakończyły się niedokładnymi uderzeniami.

56
    Abdallah Hafez napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

55
    Przyspieszenie ataku. Piłka powędrowała do skrzydłowego ustawionego blisko pola karnego i została opanowana po crossowym podaniu. Na obieg defensor i dośrodkowanie. Po nim twarda walka o możliwość oddania strzału.

52
    Olimpia Elbląg stara się zdecydowanie zaatakować podobnie jak to było na początku spotkania. Ostatnia akcja podopiecznych Tomasza Grzegorczyka zakończona niecelnym strzałem.

49
    Zablokowana próba sposobiącego się do otwarcia wyniku zawodnika Olimpii Elbląg. Nie tak łatwo jest w sobotni wieczór strzelić gola gościom.

47
    Po wznowieniu rywalizacji w drugiej połowie meczu w posiadaniu piłki Olimpia Elbląg.

46
    Na razie na zero
    Pierwsza połowa na remis

Pierwsza połowa spotkania w Elblągu była bezbramkowa. Początkowo zdecydowanie atakowali gospodarze, ale rywalizacja zdążyła wyrównać się za sprawą coraz odważniejszych poczynań Hutnika Kraków.

45

45
    Żółtą kartkę otrzymuje Tomasz Wojcinowicz za ostre przewinienie.

44
    Jeszcze odważnie podeszli przyjezdni w końcówce pierwszej połowy spotkania, żeby zdobyć zaliczkę przed zejściem na przerwę do szatni.

42
    Rewelacyjna szansa na objęcie prowadzenia! Olimpia Elbląg podeszła pod bramkę Grzegorza Frasika. To nie bramkarz, a jeden z defensorów Hutnika Kraków uratował drużynę po uderzeniu Jana Sienkiewicza. Interwencja na linii.

42
    Konfrontacje w centralnej części boiska. Piłkarze nie przebierali w środkach, mimo to sędzia nie zdecydował się tym razem na użycie gwizdka. Arbiter pozwala pograć zawodnikom.

40
    Zaledwie pięć minut podstawowego czasu pozostało w pierwszej połowie spotkania. Damian Krumplewski spogląda coraz częściej na zegarek.

38
    Nieudane rozegranie Hutnika Kraków i wznowienie zostało przyznane przez sędziów doświadczonemu bramkarzowi Andrzejowi Witanowi.

37
    Przewinienie atakującego zawodnika Olimpii Elbląg na połowie przeciwnika i w tej sytuacji wznowienie od rzutu wolnego zawodników z województwa małopolskiego.

34
    Trafił swój na swego. Ani jeden zawodnik, ani drugi nie zamierzał doprowadzić do przedostania się przeciwnika z piłką w niebezpieczne miejsce. Ostatecznie sędzia uznał, że w tej walce zostały przekroczone przepisy piłkarskie. Faul.

32
    Pozostał kwadrans podstawowego czasu na poprawienie rezultatu w pierwszej połowie spotkania.

30
    Dwa kwadranse rywalizacji za zawodnikami obu drużyn i niezmiennie ani gospodarzom, ani przyjezdnym nie udało się znaleźć sposobu na umieszczenie piłki w bramce.

29
    Crossowe podanie na prawe skrzydło nieco zaskoczyło defensywę zespołu z Krakowa.

25
    Wymiana podań z udziałem wszystkich środkowych pomocników gospodarzy. Jeden z nich już szykował się do zatrudnienia swoim strzałem bramkarza, a najlepiej pokonanie go, ale interweniował defensor.

23
    Możliwość sprawienia problemu gospodarzom rozegraniem rzutu wolnego. Piłka została ustawiona w pobliżu pola karnego przeciwnika. Pozycja nadawała się do dośrodkowania. Tylko największy śmiałek mógłby pokusić się o oddanie strzału.

20
    Również tym razem bez efektu bramkowego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

19
    Dla odmiany korner dla coraz odważniejszych zawodników z województwa małopolskiego.

17
    Szybkie rozegranie ataku w wykonaniu podopiecznych Tomasza Grzegorczyka. W nagrodę możliwość sprawienia problemu Grzegorzowi Frasikowi z rzutu rożnego.

15
    Początkowy kwadrans rywalizacji na Stadionie Miejskim w Elblągu bezbramkowy. Hutnik Kraków poradził sobie z natarciem gospodarzy po otwarciu spotkania.

13
    Olimpia Elbląg w posiadaniu piłki w okolicach koła środkowego i spokojnie budowała atak pozycyjny.

10
    Bezradnie rozkładał ręce zawodnik sposobiący się do wykonania wrzutu z autu. Brakowało ruchu i chętnych zawodników do otrzymania futbolówki. Może już odbijają się na zaangażowaniu piłkarzy trudy tego spotkania.

6
    Bramkarz gospodarzy ustawił swoich kompanów z defensywy przed stałym fragmentem gry. Ci zareagowali odpowiednio, w dobrym momencie i wyekspediowali piłkę po dośrodkowaniu.

3
    Pierwszy gwizdek wybrzmiał na stadionie. Pierwsza odpowiedź, którą poznamy, będzie na pytanie, czy drużyny zdecydują się na frontalny atak czy rozpoczną rywalizację rozważnie.

1
    Ostatnie przygotowania

Olimpia Elbląg: Witan – Piekarski, Czarny, Wenger, Guilherme, Krawczun, Krasa, Kałahur, Sienkiewicz, Branecki, Kurbiel.

Rezerwowi: Rutkowski – Sarnowski, Bawolik, Czernis, Danowski, Zając, Milanowski, Kazimierowski, Stanisławski.

Hutnik Kraków: Frasik – Wojcinowicz, Hoyo-Kowalski, Kędziora, Stasz, Jaklik, Gajda, Zmorzyński, Świątek, Hafez, Kitliński.

Rezerwowi: Leszczyński – Drąg, Sobala, Zawadzki, Tetych, Chmiel, Bernal, Stawarczyk.

Sędzia: Damian Krumplewski (Olsztyn).

Zapraszamy na relację na żywo z meczu eWinner II ligi w Elblągu. Olimpia zmierzy się w nim z Hutnikiem Kraków. Damian Krumplewski da sygnał do rozpoczęcia rywalizacji w sobotę o godzinie 19:45.

Olimpia miała prawo do odczuwania niedosytu po ligowej inauguracji. Podopieczni Tomasza Grzegorczyka zremisowali 2:2 z KKS 1925 Kalisz wskutek gola z rzutu karnego straconego w doliczonym czasie. Musieli zadowolić się punktem, choć zanosiło się na wywalczenie kompletu.
    Olimpia zaprasza na mecz

Elblążanie poprawili sobie samopoczucie w Fortuna Pucharze Polski. Olimpia odniosła przekonujące zwycięstwo 3:0 na terenie Pogoni Siedlce. Przeszła ona z powodzeniem przez rundę wstępną do dalszych gier i czeka na losowanie.

Hutnika Kraków nie ma już w Fortuna Pucharze Polski. Drużyna z województwa małopolskiego dysponowała atutem własnego boiska, ale nie potrafiła go wykorzystać. Przegrała 0:1 z trzecioligowcem Olimpią Grudziądz.

Podopieczni Szymona Szydełki rozpoczęli ligowe granie przy Oporowskiej we Wrocławiu. Niespełna tydzień temu Hutnik zremisował 1:1 ze Śląskiem II. Podobnie jak Olimpia Elbląg stracił prowadzenie wskutek uderzenia przeciwnika z rzutu karnego w doliczonym czasie.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:45.

Gole: 72. Piekarski

Kartki:   83. Krawczun (OLE), 90. Wenger (OLE) – 45. Wojcinowicz (HUT), 56. Hafez (HUT), 79. Zawadzki (HUT), 90+4. Kędziora (HUT)

Posiadanie piłki: 56 % : 44 %.
    Strzały celne: 9:2. Strzały niecelne: 9:4. Rzuty rożne: 4:5. Spalone: 0:1. Foule: 15:22.
    Olimpia Elbląg: Witan – Piekarski, Czarny, Wenger, Guilherme, Krawczun, Krasa, Kałahur, Sienkiewicz, Branecki (83. Czernis), Kurbiel (75. Stanisławski).

Zmiany: Rutkowski – Sarnowski, Bawolik, Czernis, Danowski, Zając, Milanowski, Kazimierowski, Stanisławski.

Hutnik Kraków: Frasik – Wojcinowicz, Hoyo-Kowalski, Kędziora, Stasz (80. Bernal), Jaklik, Gajda (80. Tetych), Zmorzyński, Świątek (70. Drąg), Hafez (70. Zawadzki), Kitliński (59. Sobala).

Zmiany: Leszczyński – Drąg, Sobala, Zawadzki, Tetych, Chmiel, Bernal, Stawarczyk.

Sędziowie: Damian Krumplewski (Olsztyn)