10:15 Pięciobój nowoczesnyJeździectwo – skoki przez przeszkody
    12:30 Pięciobój nowoczesnyFinał – Laser Run
    12:35 Lekkoatletyka Skok wzwyż kobiet, finał
    14:50 Lekkoatletyka4x400m mężczyzn, finał
    Polska

23:04
    Lekkoatletyka, Maraton kobiet

Czas na najdłuższy i jeden z najbardziej oczekiwanych biegów kobiet z udziałem naszych reprezentantek Karoliny Nadolskiej, Aleksandry Lisowskiej i Angelika Mach.

23:21

Za nami już pierwsze 5 kilometrów: na prowadzeniu dwie Kenijki. Angelika Mach z 12 sekundami straty, pozostałe reprezentantki tracą 15 i 16 sekund.

23:30
    Wracamy do pięknych chwil, gdzie dwaj przyjaciele wzajemnie wspierający się w trudnych chwilach związanych z kontuzjami, przeciwnościami losu stanęli wspólnie na najwyższym stopniu podium.

23:40

Drugi punkt pomiarowy już za zawodniczkami. Czołówka niemalże bez zmian z wynikiem po 10 kilometrach 36:16.
    55. miejsce Nadolskiej z 12 sekundami straty. 63. jest Miach (+17sek) a 74. Lisowska (+32sek).

23:52

Prowadząca grupa składa się obecnie z 19 zawodniczek.

00:01

Ponad 1/3 Maratonu już za zawodniczkami. Na 15 kilometrze prowadziła Kenijka Ruth Chepngetich z wynikiem 53:47 minuty. Między nią a 37 zawodniczką jest tylko 6 sekund różnicy. Niestety w tej grupie brak jest Polek.

00:03

Nadolska jest 55 ze stratą 31 sekund. Pozostałe Polki tracą znacznie więcej: Mach 69 miejsce, 1:05 straty, Lisowska 78. ze stratą 1:28.

00:16

Izraelka Salpeter jako pierwsza minęła 20 kilometr, 8 innych zawodniczek zostało sklasyfikowanych z tym samym czasem 1:11:27.

00:19

Najlepsza z Polek, Karolina Nadolska traci minutę i cztery sekundy i jest 37. Angelika Mach jest 69, strata 2:29. 72. jest Lisowska ze stratą 2:35,

00:22

I już są lekkoatletki za połową dystansu. Na czele Kenijka Peres Jepchirchir z czasem 1:15:14.
    39. Nadolska ze stratą 1:19. 79. i 80. są kolejne nasze reprezentantki tracące 3 minuty do liderki.

00:30

Już 25 kilometrów Maratonu pękło: na prowadzeniu nadal Jepchirchir z czasem 1:28:51. Tempo rośnie.

00:32

Tracą coraz więcej Polki...

00:34

34. jest Nadolska, jej strata to minuta i 39 sekund. 63 miejsce zajmuje Lisowska ze stratą 3:55. Mach na 67 miejscu, strata wzrosła do 4 minut i 15 sekund.

00:35

Wklarowała się spora przewaga dziesięcioosobowej grupy.

00:48

Właśnie mijają panie 30 kilometr na prowadzeniu bez zmian Jepchirchir . Z prowadzącej grupy odpadła \Białorusinka, więc zostało w niej 9 zawodniczek.

00:49

Tempo biegu rośnie do 3minut 27 sekund na kilometr.

00:49

Karoliną Nadolska ze stratą 2 minut 21 sekund jest 26.

00:53

Dobiegły do 30 kilometra pozostałe Polki. Lisowska jest 52 – 5minut 12 sekund straty) Mach jest 63,traci ponad 6 i pół minuty.

00:54

Z biegu wycofało się już 11 zawodniczek, pozostaje ich na trasie 77.

00:57

Dramat przeżywa jedna z faworytek, Kenijka Ruth Chepngetich. Zwolniła, przeszła do marszu, na 30 kilometrze była 10. Chyba to jednak jej koniec, znacznie utyka.

01:01

Już tylko 5 zawodniczek w pierwszej grupie. Coraz większe tempo, coraz trudniejszy bieg.

01:04

Czołowa piątka minęła właśnie punkt pomiaru oznaczający 35 kilometr. W tej grupie jest Amerykanka, Izraelka, dwie Kenijki i reprezentantka Bahrajnu..

01:08

Strata Nadolskiej wzrosła do 3 minut i 23 sekund, ale Polka przesunęła się w klasyfikacji na 19. miejsce.

01:10

Odpadła z przewodzącej grupy reprezentantka Bahrajnu. Walka o medale wchodzi już w decydującą fazę.

01:13

Aleksandra Lisowska po 35 kilometrach zajmuje 47 miejsce i 6minut 41 straty. 59 jest Mach, ponad 9 i pół minuty straty.

01:14

Wystrzeliły teraz jak z procy dwie Kenijki i mają już dobre kilka sekund przewagi nad Amerykanką i Izraelką.

01:14

Salpeter schodzi z trasy, dramat reprezentantki Izraela.

01:16

Izraelka jest 15 zawodniczką, która nie wytrzymała trudów walki z odległością jak i samą sobą.

01:18

Przewaga Kenijek nad Amerykanką wzrosła do 8 sekund, 3 kilometry do końca.

01:22

40 kilometr i Jepchirchir oraz Kosgei na czele z czasem 2:19:59.
    Sześć sekund traci Seider.

01:23

Jepchirchir przyspiesza, rusza do ataku i biegnie już sama po złoto.

01:27

Karolina Nadolska traci ponad 4 minuty i jest teraz 15.

01:28

Peres Jepchirchir mistrzynią olimpijską.

01:29

Peres Jepchirchir
    Brigid Kosgei
    Molly Seidel

01:30

Czas zwyciężczyni to 2 godziny, 27 minut i 20 sekund.

01:31

Czekamy na nasze reprezentantki.

01:33

14. miejsce zajęła Karolina Nadolska, strata do zwyciężczyni 4 minuty i 44 sekundy.

01:37

Aleksandra Lisowska dobiegła na 35 pozycji, jej strata wyniosła 8 minut i 13 sekund.

01:43

Mamy na mecie także i Angelikę Mach, 59. miejsce ze stratą 15 minut i sześciu sekund.

01:49
    Golf

Trwa ostatni dzień rozgrywek w golfie kobiet: Prowadzi Amerykanka Nelly Korda z wynikiem -16. Druga jest Aditi Ahok z Indii (jej wynik to -12), na trzecim miejscu ex aequo Lydia Ko (Nowa Zelandia) i Emilu Pedersen (Dania) z wynikiem -11.

02:12
    Lekkoatletyka

14. miejsce Karoliny Nadolskiej jest drugim najlepszym rezultatem Polki w historii maratonu olimpijskiego. Najlepsza jak dotąd jest Małgorzata Sobańska, która w Atlancie była jedenasta.
    Ciekawa sytuacja w kadrze kolarskiej

02:30
    Igrzyska

Rozpoczynają się zawody w kajakarstwie, ale także mecz o 7. miejsce w piłce wodnej kobiet Chiny – Kanada. O godzinie 3:00 start gimnastyki, skoków do wody oraz mecz o 3. miejsce siatkówki plażowej mężczyzn

02:44
    Kajakarstwo C1 1000m mężczyzn

Rozpoczyna się wyścig półfinałowy Wiktora Glazunowa

02:46

Na połowie dystansu Polak zajmuje 4. miejsce

02:48

Wiktor Glazunow zajmuje 7.miejsce. Polak wyraźnie osłabł na początku drugiej połowy dystansu. Naszego reprezentanta czeka finał B.

03:02
    Siatkówka plażowa

Rozpoczyna się finałowa walka o medale. O 3. miejsce zmierzą się Katarczycy z Łotyszami, a o złoto Rosjanie z Norwegami. To pierwsza taka sytuacja, gdy o medale na igrzyskach nie powalczą ani Amerykanie ani Brazylijczycy

03:12
    Kajakarstwo K4 500m kobiet

Już szykuje się do startu polska osada

03:16

Nieco spóźniony start Polek. Na dystansie spokojne, równe tempo i Polki na finiszu wyprzedziły Nową Zelandię awansując z pierwszego miejsca.

03:17

Finał z udziałem Polek o 5:19

03:35
    Piłka wodna kobiet

W meczu o 7. miejsce Kanada wygrywa z Chinkami 16:7

03:41

Brązowy medal zdobywają reprezentujący Katar Cherif/Ahmed.

04:00

Rozpoczyna się starcie o 5. miejsce pomiędzy Holandią a Australią

04:14
    Golf kobiety

Amerykanka Nelly Korda ma już 3 uderzenia przewagi nad goniącą ją grupą czterech zawodniczek z takim samym rezultatem poniżej 13 par

04:17

O 4:30 zacznie się starcie o złoty medal. Norwegowie Mol/Sorum zagrają z Rosjanami Krasilnikov/Stoyanovski

04:21
    Koszykówka

O 4:30 rozpoczyna się także finałowe starcie pomiędzy Francją a USA. Przypomnijmy, że w grupie lepsi okazali się Francuzi

04:39

Podczas bloku Norweg spadł na stopę Krasilnikova i Rosjanie potrzebują przerwy medycznej

04:41
    Kajakarstwo C2 500m kobiet

1. Chiny
    2. Ukraina
    3. Kanada

04:49

Wiktor Glazunow zajmuje 5. miejsce w finale B. Na ostatnich 100 metrach Polak osłabł i spadł z drugiego miejsca

05:19

Polki właśnie rozpoczęły wyścig finałowy, który odbywać się będzie w rzęsistym deszczu

Koszykówka

Amerykanie zostają mistrzami olimpijskimi. Mecz z Francją zakończył się wynikiem 87:82

07:01
    Siatkówka

Argentyna wygrywa pierwszą partię do 23

07:31
    Siatkówka

W drugim secie, w meczu o trzecie miejsce, to Brazylia lepsza, Canarinhos pokonują Argentynę 25:20 i jest 1:1 po dwóch setach!

07:56
    Siatkówka – mecz o trzecie miejsce

Trzeci set jak na razie bardzo wyrównany, 17:17!

08:10

Trzeci set pada łupem Brazylijczyków, wygrywają 25:20 i prowadzą już 2:1 w setach!

08:37

Argentyńczycy wygrywają czwartego seta 25:17 i doprowadzają do tie-breaku!

08:42
    Pięciobój now. Pływanie na 200m st. dowolnym

Łukasz Gutkowski zajął 10 miejsce w pływaniu, natomiast Sebastian Stasiak zajął 25 lokatę!

08:55

A w tie-breaku trwa wyrównane starcie, jak na razie Argentyńczycy prowadzą 12:11!

09:00

Argentyńczycy wygrywają w tie-breaku 15:13 i ostatecznie pokonują Brazylijczyków 3:2 i sięgają po brązowe medale!

09:06
    Kolarstwo torowe Keirin mężczyzn, 1. runda

Patryk Rajkowski w swoim biegu eliminacyjnym zajmuje trzecie miejsce, ale minimalnie brakowało do drugiej lokaty!

09:11

A Mateusz Rudyk w swoim wyścigu eliminacyjnym zajmuje niestety ostatnią lokatę, ze stosunkowo sporą stratą.

Kolarstwo torowe Keirin mężczyzn, repasaże

Mateusz Rudyk w repasażach niestety nie awansował do kolejnej rundy, zajmuje przedostatnie, czwarte miejsce.

09:47
    Koszykówka kobiet – finał

Francuzki po pierwszej połowie prowadzą minimalnie z Serbkami, bo 43:40!

09:48
    Pięciobój nowoczesny Szermierka szpada

W kolejnej części pięcioboju, Łukasz Gutkowski zajął 12 miejsce, natomiast Sebastian Stasiak zajął 16 lokatę!

09:50

Patryk Rajkowski niestety dojeżdża na ostatnim miejscu w swoim repasażu i też nie ma szans na ćwierćfinał!

10:13
    Kolarstwo torowe Madison mężczyzn, finał

Wystartował finał madisonu mężczyzn z udziałem Szymona Sajnoka i Daniela Staniszewskiego

10:25
    Baseball

W walce o brązowy medal lepsza okazała się Dominikana, która pokonała Koreę Południową 10:6.

10:31
    Kolarstwo torowe: Madison mężczyzn, finał

Aktualnie jedenaście zespołów zdobyło punkty za sprinty. Niestety nie ma wśród nich Polaków. Prowadzą Brytyjczycy – 15p.

10:32
    Koszykówka: Turniej kobiet, o 3 miejsce

Po trzeciej kwarcie Francja prowadzi 67:56.

10:40

Dwie drużyny odpadły już z rywalizacji. To Australia, która miała 2 punkty i Kanada, która ich nie miała. Na czele nadal Wielka Brytania z dorobkiem 22 punktów wspólnie z Danią. Polska nadal ma 0.

10:44
    Piłka ręczna: Turniej mężczyzn, o 3 miejsce

Po pierwszej połowie spotkania o brązowy medal prowadzą Hiszpanie 19:16.

10:53

Francja z brązowym medalem turnieju koszykarek. W meczu o trzecie miejsce pokonała Serbię 91:76.

10:57

Na 30 okrążeni do końca biało-czerwoni są jedynymi bez punktów. Zajmują dziesiąte miejsce. Za nimi ze stratą okrążenia Niemcy i wycofane drużyny Australii, Stanów Zjednoczonych, Austrii, Irlandii, i Kanady.

Pięciobój nowoczesny: Jeździectwo

Sebastian Stasiak miał tylko dwie zrzutki i aktualnie z wynikiem 286p jest szósty.

11:25

Łukasz Gutkowski w swoim przejeździe zaliczył 22 punkty karne. dziewiętnasta pozycja na ten moment.

11:27

Sporo emocji w drugiej połowie. Ostatecznie po wymianie ciosów w ostatnich minutach Hiszpania wygrywa 33:31 i zdobywa brąz!
    Przypominamy póki co najważniejszą informację dnia!

11:47
    Gimnastyka artystyczna: Kobiety

Linoy Ashram
    Dina Awerina
    Alina Harnasko

11:48

Sebastian Stasiak z wynikiem 286p zajął trzynaste miejsce. Łukasz Gutkowski z dorobkiem 278p był dwudziesty czwarty.

12:36
    Pięciobój nowoczesny: Finał – Laser Run

Rozpoczęła się ostatnia konkurencja, bieg ze strzelaniem. Łukasz Gutkowski i Sebastian Stasiak biegną na razie w drugiej dziesiątce.

Lekkoatletyka: Skok wzwyż kobiet, finał

Kamila Lićwinko uzyskuje 1,84m w pierwszej próbie!

12:59

Druga próba Kamili i druga udana! 1,89m.

13:23

Niestety również drugie podejście na 1.93m Kamili nieudane. Jako jedyna jeszcze nie pokonała tej wysokości. Za chwilę ostatnia szansa.

13:24

Jest! Ostatnia próba Kamili udana. Delikatnie trąciła poprzeczkę, ale nie miała ona szans spaść!

13:27
    Lekkoatletyka: 4x400m kobiet, finał

Polska sztafeta pobiegnie w składzie Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic. Musimy mocno trzymać kciuki!

13:29
    Lekkoatletyka 4x400m mężczyzn, finał

Z kolei skład męskiej sztafety prezentuje się następująco: Dariusz Kowaluk, Karol Zalewski, Mateusz Rzeźniczak i Kajetan Duszyński. Do boju chłopaki!

13:36
    Lekkoatletyka 1500 mężczyzn, finał

Za chwilę w biegu finałowym zaprezentuje się Michał Rozmys. Trzymamy kciuki!

8. Michał Rozmys

Norweg wygrywa z rekordem Europy, natomiast Polak zrobił życiówkę 3:32.67!

13:47

Druga zrzutka Kamili ma 1.96m. Znów wszystko będzie zależeć od ostatniej próby.

13:53
    Pływanie synchroniczne: Drużynowo, kobiety

RKO
    Chiny
    Ukraina

13:56

Niestety w trzeciej próbie też zrzutka. Kamila Lićwinko kończy olimpijski finał na jedenastym miejscu.

14:32
    Dobrze biegnie Kaczmarek, na pierwszej zmianie jesteśmy na drugiej lokacie, za Amerykankami!

14:33
    Szybko także biegnie Iga! Na prostej niemal zrównała się z Amerykanką, nadal jesteśmy drudzy!

14:33
    Odskoczyły na dużą przewagę Amerykanki. Małgosia Kowalik utrzymuje naszą drugą pozycję, rusza Justyna!

14:35
    Amerykanki były nie do pokonania, ale Justyna nie dała się dognić i wbiegła na drugie miejsce z bezpieczną przewagą. MAMY SREBRO! 3:20.53. POBITY REKORD POLSKI!

Lekkoatletyka: 4x400m mężczyzn

Czas na finał z udziałem męskiej sztafety!

14:55
    Nieźle zaczął Kowaluk, na pierwszej zmianie jesteśmy ok. 4-5 miejsca. Na czele Botswana.

14:56
    Zalewski ruszył na ostatniej prostej i na kolejnej zmianie jesteśmy na trzecim miejscu!

14:56
    Rzeźniczak nie był w stanie utrzymać miejsca na podium. Jesteśmy na siódmym miejscu, czas na Duszyńskiego!

14:58
    Amerykanie z dużą przewaga wygrywają, My tym razem kończymy poza podium. Odrobił trochę na ostatniej zmianie Kajetan, kończymy na piątej lokacie!

Piłka nożna mężczyzn – finał

Po 75 minutach, Brazylijczycy remisują z Hiszpanami 1:1!

15:06
    Siatkówka mężczyzn – finał

Pierwszego seta wygrali Francuzi 25:23, w drugim prowadzą z Rosjanami już 17:11!

15:08
    Piłka ręczna mężczyzn – finał

Po 43 minutach gry, Francuzi prowadzą z Duńczykami 21:16 i pewnie zmierzają po triumf w Igrzyskach!

15:16

Francuzi ogrywają Rosjan w drugim secie 25:17 i prowadza już 2:0 w finale!

15:18

Oj dzieje się w finale! Duńczycy podgonili Francuzów i przegrywają już jedynie 21:22, a aż 9 minut do końca!

15:22

A o złotym medalu zadecyduje dogrywka, po regulaminowym czasie gry Brazylia zremisowała z Hiszpanią 1:1!

15:26
    Lekkoatletyka: Skok wzwyż kobiet

Mariya Lasitskene
    Nicola McDermott
    Yaroslava Mahuchikh

15:33

Bardzo wyrównana końcówka, Duńczycy do końca walczyli o dogonienie Francuzów, ale ostatecznie to Trójkolorowi wygrywają 25:23!

15:34
    Piłka ręczna mężczyzn

Francja
    Dania
    Hiszpania

15:38

Trwa trzeci set, w którym Rosjanie prowadzą 16:15! Szykuje się zacięta końcówka seta.

15:48

Trzeci set pada łupem Rosjan! Francuzi prowadzą już tylko 2:1.

16:02

Brazylijczycy wygrywają po dogrywce z Hiszpanami! W 108 minucie, bramkę na wagę wygranej, zdobył Malcom!

16:12

Trwa czwarty set, w którym Francuzi przegrywają jak na razie z Rosjanami 16:17!

16:25

Rosjanie wygrywają czwartego seta i doprowadzają do tie-breaka!

16:43

Francuzi wygrywają w tie-breaku 15:12 z Rosjanami, a w całym meczu 3:2 i to Trójkolorowi zostają nowymi mistrzami olimpijskimi!

0:00 Lekkoatletyka maraton mężczyzn
    (Arkadiusz Gardzielewski, Adam Nowicki, Marcin Chabowski)
    3:00 Kolarstwo torowe omnium kobiet, scratch
    (Daria Pikulik)
    3:45 Kolarstwo torowe omnium kobiet, wyścig tempowy
    4:26 Kolarstwo torowe omnium kobiet, wyścig eliminacyjny
    5:25 Kolarstwo torowe omnium kobiet, wyścig punktowy

19:55
    Ostatniego dnia igrzysk nie będzie działo się wiele. Oprócz konkurencji, w których wystąpią Polacy, doczekamy się kluczowych rozstrzygnięć w boksie, water polo czy gimnastyce artystycznej. Oprócz tego finałowe zmagania w kobiecych sportach drużynowych: siatkówce, koszykówce i piłce ręcznej.

20:14
    O 13:00 polskiego czasu odbędzie się z kolei ceremonia zakończenia igrzysk olimpijskich w Tokio.

21:06
    Piłka ręczna kobiet

Na 4:00 polskiego czasu zaplanowano mecz o brązowy medal. Norweżki zmierzą się w nim z reprezentantkami Szwecji. Z kolei o 8:00 wielki finał: RKO – Francja!

21:32
    Siatkówka kobiet

Decydujące dwa mecze także w siatkówce. O 2:00 rozpocznie się starcie o brąz w którym Korea Południowa zagra z Serbią. W finale reprezentacje, które w męskich zmaganiach zawiodły – Brazylia zagra ze Stanami Zjednoczonymi!

22:27
    Koszykówka kobiet

Dziś odbył się mecz o trzecie miejsce w turnieju kobiet. Brązowe medale trafiły w ręce Francuzek, które wygrały z Serbkami 91:76. W niedzielę w finałowym starciu Stany Zjednoczone zmierzą się z Japonią.

23:08
    Przypomnijmy, że pierwsze starty ostatniego dnia igrzysk rozpoczną się już o północy. O medal powalczą maratończycy, a wśród nich trzech reprezentantów Polski: Arkadiusz Gardzielewski, Adam Nowicki oraz Marcin Chabowski.

23:33
    Czas kończyć relację z soboty i przenieść się na niedzielę! To będzie już ostatni dzień z igrzyskami w Tokio. Liczymy, że przyniesie nam on jeszcze emocje i radość. Zapraszamy już teraz na relację z 17. dnia olimpijskiej rywalizacji!

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020, dzień 17 – Relacja live! (23:33:28)