GKS T. – Widzew 1:1 (koniec) | Odra O. – Stomil 2:0 (koniec) | Puszcza – Chrobry 2:2 (koniec)
Puszcza Niepołomice
2:2 (1:1)
Chrobry Głogów
Niedziela 19.09.2021, 18:00 • Stadion Miejski, Niepołomice • Fortuna 1 Liga • 9. kolejka

Również w poprzednim meczu głogowianie zagrali na wyjeździe. O ich porażce 0:1 z GKS Tychy zdecydowało uderzenie Tomasa Malca w końcówce podstawowego czasu. Była to druga skromna przegrana zespołu z województwa dolnośląskiego.

Chrobry rozpoczął sezon bardzo obiecująco, ale ostatnie tygodnie w jego wykonaniu nie są równie udane. Drużyna z Głogowa ma 10 punktów po ośmiu spotkaniach. Bilans podopiecznych Ivana Djurdjevicia to trzy zwycięstwa, remis oraz cztery przegrane.

Niepołomiczanie zdobyli siedem punktów w ośmiu kolejkach. Ich bilans to dwa zwycięstwa, remis oraz pięć porażek. Ich przewaga nad otwierającym strefę spadkową Zagłębiem Sosnowiec to zaledwie punkt.
    Puszcza ma problem z punktowaniem u siebie

Puszcza w środku tygodnia również rozegrała mecz na własnym stadionie. Podopieczni Tomasza Tułacza ponieśli porażkę 1:2 z Sandecją Nowy Sącz, choć objęli prowadzenie dzięki uderzeniu Szymona Kobusińskiego. Później do głosu doszli jednak piłkarze Dariusza Dudka.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Fortuna I ligi w Niepołomicach. Puszcza zmierzy się w nim z Chrobrym Głogów. Pierwszy gwizdek Łukasza Kuźmy w niedzielę o godzinie 18.
    Jedenastka Chrobrego Głogów
    Zestawienie Puszczy Niepołomice

Puszcza Niepołomice: Kobylak – Cikos, Hladik, Pięczek, Dytjatjew, Wojcinowicz, Włodarczyk, Hajda, Thiakane, Boguski, Kobusiński.

Rezerwowi: Wróblewski – Domagała, Aftyka, Mroziński, Górski, Cichoń, Strózik, Dziadosz.

Chrobry Głogów: Leszczyński – Ziemann, Praznovsky, Bougaidis, Banasiak, Mandrysz, Kolenc, Bochnak, Lebedyński, Piła, Van Heijden.

Rezerwowi: Dybowski – Iwanowicz, Michalec, Turski, Ilków-Gołąb, Cywka, Dziąbek, Tupaj, Machaj.

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok).

1

3
    Chrobry Głogów zatrzymał rozegranie Puszczy Niepołomice na lewej stronie boiska. Gospodarzom nie udało się wywalczyć dla siebie nawet wznowienia wrzutem z autu.

5
    Gospodarze mieli wolną przestrzeń na przeprowadzenie szybkiego ataku. Nie wszystko wyszło tak, jak mogli sobie zaplanować lub zamarzyć. Drużyna zgubiła tempo i pozwoliła rywalom ustawić się w defensywie.

10
    Podopieczni Tomasza Tułacza w rozegraniu futbolówki na własnej połowie boiska. Głogowianie nie sposobią się do wysokiego odbierania piłki gospodarzom.

12
    Kontynuowanie ataku Puszczy Niepołomice lewą stroną boiska po crossowym podaniu.

13
    Drużyna z województwa małopolskiego ponownie szuka miejsca do przetransportowania piłki w pole karne Chrobrego Głogów. Nie jest to takie banalne zadanie.

14
    Gol dla Chrobrego!
    Strzelcem bramki MIKOŁAJ LEBEDYŃSKI.

Chrobry Głogów wyczekał na swój moment do przeprowadzenia skutecznego ataku i jest na prowadzeniu w Niepołomicach. Mikołaj Lebedyński wykorzystał swoje doświadczenie pod bramką Gabriela Kobylaka.

16
    Podopieczni Tomasza Tułacza muszą wcześnie zorganizować się do odrabiania strat, a głowianie są zbudowani przerwaniem swojego impasu strzeleckiego.

20
    Gol dla Puszczy!
    Strzelcem bramki SZYMON KOBUSIŃSKI.

Wysoka forma strzelecka Szymona Kobusińskiego. Trzeci mecz z rzędu z golem tego zawodnika. Puszcza Niepołomice nie potrzebowała dużo czasu na odpowiedź na trafienie Mikołaja Lebedyńskiego. Konfrontacja rozpoczyna się praktycznie od początku.

22
    Były krótkie spory między zawodnikami, które opóźniły wznowienie rywalizacji z autu. Wszystko zostało już wyjaśnione przez sędziego i piłka ponownie sunie po murawie stadionu.

25
    Ciekawie rozpoczęła się ta konfrontacja w Niepołomicach i pozostało oczekiwać na kolejne mocne wrażenia.

25
    Olivier Praznovsky napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

27
    Dobra próba, ale została zablokowana przez ciasno ustawionych na linii pola karnego obrońców. Gospodarze muszą budować atak od początku. Piłka wróciła bliżej środka boiska. Czekamy na kolejne sytuacje podbramkowe w tym spotkaniu.

30
    Dwa kwadranse spotkania za zawodnikami i jest interesująco na boisku. Na razie drużyny zadały sobie po jednym mocnym ciosie.

35
    Adam Banasiak napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

37
    Konfrontacja na skrzydle i długo nie było wiadomo, który zawodników okaże się lepszy w pojedynku biegowym. Defensor nie dał się zaskoczyć zbyt naiwnym zwodem zaproponowanym przez przeciwnika.

38
    Celne uderzenie oddane przez Dominika Piłę, ale nie zaskoczył nim skoncentrowanego na posterunku Gabriela Kobylaka.

39
    Dalekie wznowienie wykopem Gabriela Kobylaka i rozgorzała rywalizacja o przechwycenie futbolówki w centrum boiska.

40
    Ostatnie szanse drużyn na zdobycie prowadzenia w końcowych pięciu minutach w pierwszej połowie konfrontacji.

41
    Zablokowane uderzenie starających się odzyskać prowadzenie zawodników z województwa dolnośląskiego.

43
    Puszcza Niepołomice odpowiada swoim wypadem na niedawne próby odzyskania prowadzenia przez podopiecznych Ivana Djurdjevicia.

45
    Doliczony czas.

45+1

Rozpoczęło się to wszystko całkiem obiecująco. Po golu Mikołaja Lebedyńskiego dla Chrobrego Głogów było niebawem wyrównanie Szymona Kobusińskiego. Próby zdobycia prowadzenia po trafieniu Puszczy Niepołomice okazały się nieskuteczne, przez co piłkarze zeszli na przerwę do szatni z wynikiem 1:1.
    Puszcza doprowadziła do remisu

46

47
    Po przerwie premierowa szarża przeprowadzona w kierunku bramki strzeżonej przez byłego reprezentanta kraju Rafała Leszczyńskiego.

49
    Akcja przeprowadzona z wykorzystaniem prawego skrzydła. Wyglądała ona obiecująco. Piłka sprawnie krążyła między zawodnikami, jednak zabrakło strzału po dośrodkowaniu.

50
    Szkoleniowcy mieli czas na przygotowanie lepszego planu na atakowanie i przekazania go podopiecznym w szatniach.

52
    Zmienia się posiadanie piłki, ale nie zmienia się od dłuższego czasu rezultat.

55
    Rozpędziła się drużyna przyjezdna i starała się przedostać w pobliże bramki przeciwnika środkiem pola. Odpowiednio ustawieni defensywni pomocnicy przyjezdni zareagowali.

57
    Nie wychodzi ani jednym, ani drugim narzucenie przeciwnikom własnych warunków rywalizacji.

59
    Wojciech Hajda napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

60
    Godzina rywalizacji za drużynami i ciekawe, która z nich zdecyduje się na podjęcie ryzyka i zdecydowanych prób rozstrzygnięcia pojedynku na finiszu.

61
    Zmiana w drużynie Chrobry Głogów: z boiska schodzi Van Heijden, na boisku pojawia się Turski.

63
    Piłka wędrowała od jednej strony boiska na drugą, ale wszystkim atakującym piłkarzom zabrało zdecydowania i ostatecznie żaden z nich nie zatrudnił bramkarza strzałem.

65
    To wyglądało groźnie dla przyjezdnych. Moment dekoncentracji w ich szeregach obronnych i była możliwość stoczenia pojedynku z ich bramkarzem. Zorientował się ostatni defensor i wślizgiem wyekspediował futbolówkę.

69
    Zmiana w drużynie Puszcza Niepołomice: z boiska schodzi Włodarczyk, na boisku pojawia się Górski.

70
    Zmiana w drużynie Puszcza Niepołomice: z boiska schodzi Boguski, na boisku pojawia się Mroziński.

70
    Bramkarze niezmiennie nie pozwalają sobie na przepuszczenie futbolówki do siatki w drugiej połowie.

73
    Zmiana w drużynie Chrobry Głogów: z boiska schodzi Banasiak, na boisku pojawia się Ilków-Gołąb.

76
    Strzelcem bramki TOMASZ WOJCINOWICZ.

Gospodarze na prowadzeniu po odwróceniu wyniku. Tomasz Wojcinowicz strzelił już drugiego gola po dołączeniu do Puszczy Niepołomice, a przecież jest zawodnikiem o defensywnych inklinacjach. Kilkanaście minut od przełamania gospodarze.

78
    Muszą się ratować głogowianie przed trzecią porażką z rzędu.

80
    Krążyła piłka po obwodzie pola karnego. Atakująca drużyna nie znalazła sposobu na wykreowanie sytuacji podbramkowej i wkrótce została złapana przez przeciwnika. Faul i po nim krótka przerwa spowodowana urazem.

81
    Zmiana w drużynie Chrobry Głogów: z boiska schodzi Mandrysz, na boisku pojawia się Machaj.

81
    Zmiana w drużynie Chrobry Głogów: z boiska schodzi Bochnak, na boisku pojawia się Dziąbek.

82
    Głogowianie w posiadaniu futbolówki i szukają dla siebie przestrzeni.

84
    Wznowienie Chrobrego Głogów wrzutem z autu na połowie przeciwnika.

85
    Grzegorz Aftyka napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie

89

Piłka po raz drugi w bramce Puszczy Niepołomice i straciła ona prowadzenie w końcówce podstawowego czasu. Mikołaj Lebedyński wyrasta na pierwszoplanową postać późnego popołudnia. Po jego uderzeniu zrobiło się 2:2!

90
    Jeszcze analiza z wykorzystaniem Video Assistant Referee. Trafienie zaliczone.

90
    Zmiana w drużynie Puszcza Niepołomice: z boiska schodzi Hajda, na boisku pojawia się Cichoń.

90

90+3

Podział punktów po wymianie ciosów w Niepołomicach. Puszcza oraz Chrobry Głogów byli na prowadzeniu, ale utrzymać go do ostatniego gwizdka nie potrafił żaden z zespołów. Trafienie Mikołaja Lebedyńskiego w końcówce podstawowego czasu zdecydowało o remisie 2:2.

Podział punktów w Niepołomicach

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:59:16)

Gole: 20. Kobusiński, 76. Wojcinowicz – 14. Lebedyński, 89. Dziąbek

Kartki:   59. Hajda (PSZ), 85. Aftyka (PSZ) – 25. Praznovsky (CHR1), 35. Banasiak (CHR1)

Posiadanie piłki: 42 % : 58 %.
    Strzały celne: 4:3. Strzały niecelne: 4:7. Rzuty rożne: 4:6. Spalone: 2:2. Foule: 14:13.
    Puszcza Niepołomice: Kobylak – Cikos (84. Aftyka), Hladik, Pięczek, Dytjatjew, Wojcinowicz, Włodarczyk (69. Górski), Hajda (90. Cichoń), Thiakane, Boguski (70. Mroziński), Kobusiński.

Zmiany: Wróblewski – Domagała, Aftyka, Mroziński, Górski, Cichoń, Strózik, Dziadosz.

Chrobry Głogów: Leszczyński – Ziemann, Praznovsky, Bougaidis, Banasiak (73. Ilków-Gołąb), Mandrysz (81. Machaj), Kolenc, Bochnak (81. Dziąbek), Lebedyński, Piła, Van Heijden (61. Turski).

Zmiany: Dybowski – Iwanowicz, Michalec, Turski, Ilków-Gołąb, Cywka, Dziąbek, Tupaj, Machaj.

Sędziowie: Łukasz Kuźma (Białystok)