Stal M. – Radomiak 1:0 (koniec) | Warta – Zagłębie L. 0:2 (koniec) | Legia – Raków 2:3 (koniec)
Warta Poznań
0:2 (0:1)
Zagłębie Lubin
Sobota 25.09.2021, 17:30 • Grodzisk Wielkopolski • PKO Ekstraklasa • 9. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:24:56)

W pierwszej połowie KGHM Zagłębie Lubin objęło prowadzenie. Gola do szatni strzelił Tomas Zajić. Później pięknie i wielokrotnie interweniował Dominik Hładun. Wysiłek bramkarza nie poszedł na marne, ponieważ Miedziowi podwoili prowadzenie na 2:0 uderzeniem Patryka Szysza.

90+3

90+2
    Sasa Balić napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

90
    Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

89
    Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Milan Corryn, na boisku pojawia się Jakub Sangowski.

87
    Erik Daniel nie dorównuje kilku kompanom z klubu pod względem skuteczności.

85
    Zablokowane uderzenie, a do końca podstawowego czasu pozostało już zaledwie pięć minut.

81
    Kacper Chodyna nie popisał się swoim uderzeniem na zakończenie błyskawicznego ataku przeprowadzonego przez Miedziowych.

79
    Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Michał Jakóbowski, na boisku pojawia się Mateusz Kuzimski.

77
    Jan Grzesik nie urządził bramkarzowi przyjezdnych równie skomplikowanego egzaminu jak wcześniejsze.

75
    Kolekcjonuje rewelacyjne interwencje Dominik Hładun! Znakomita forma prezentowana przez bramkarza KGHM Zagłębia Lubin po uderzeniu oddanym z bliska przez Adama Zrelaka.

75
    Pozostał kwadrans podstawowego czasu do zakończenia spotkania.

73
    Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Jayson Papeau, na boisku pojawia się Mario Rodriguez.

72
    Jeyson Papeau napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

70
    Nieudane rozegranie rzutu rożnego przez coraz mocniej zrezygnowanych podopiecznych Piotra Tworka.

67
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Tomáš Zajíc, na boisku pojawia się Karol Podliński.

67
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Ilja Žiguljov, na boisku pojawia się Ían Pino Soler.

66
    Gol dla Zagłębia!
    Strzelcem bramki PATRYK SZYSZ.

Miedziowi czują się w tym sezonie bardzo swobodnie w kontratakach. Filip Starzyński przyspieszył atak po wejściu na boisko z ławki rezerwowych, a Patryk Szysz swoim uderzeniem podwoił prowadzenie przyjezdnych w Grodzisku Wielkopolskim.

64
    Goście wymienili podania i wymanewrowali zagubionych przeciwników. Otworzyła się możliwość pokonania bramkarza strzałem z czystej pozycji, ale nie została ona wykorzystana. Zabrakło pewności siebie strzelcowi.

63
    Żadnemu z podopiecznych Piotra Tworka nie udało się oddać dobrego uderzenia po dośrodkowaniu w pole karne KGHM Zagłębia Lubin.

61
    Coraz mniej czasu mają gospodarze na poprawienie rezultatu.

59
    Dominik Hładun ponownie w rewelacyjnej formie. Robinsonada bramkarza KGHM Zagłębia Lubin po uderzeniu z bliska Adama Zrelaka. Warta Poznań ponownie musi żałować niewykorzystanej szansy na gola.

57
    Nieudany atak przeprowadzony na połowie lubinian przez Michała Jakóbowskiego oraz Adama Zrelaka.

56
    Erik Daniel nie popisał się swoim uderzeniem. Pudło.

55
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Dawid Pakulski, na boisku pojawia się Filip Starzyński.

54
    Sędzia Bartosz Frankowski musiał interweniować po przepychankach w szesnastce.

53
    Szybka akcja przeprowadzona z wykorzystaniem lewego skrzydła, ale było tam za mało przestrzeni na przedostatnie się w pole karne i była jeszcze próba przegrania piłki przez drugą stronę boiska.

51
    Ogromna szansa poznaniaków na doprowadzenie do remisu, ale wyraźnie brakuje im skuteczności. Jayson Papeau miał przed oczami jedynie Dominika Hładuna, ale skończyło się to wszystko niedokładnym strzałem.

49
    Nieudane uderzenie z dystansu oddane przez doświadczonego Łukasza Trałkę.

49
    Piłka została przegrana na połowę gospodarzy. Zabrakło tam miejsca do oddania uderzenia. Przyjezdni wymieniali podania na obrzeżach pola karnego, ale zabrakło im zdecydowania i nawet nie postraszyli bramkarza przeciwnika.

48
    Adrian Lis interweniował na przedpolu i posprzątał we własnym polu karnym po przeciągniętym podaniu Kacpra Chodyny.

46
    Pierwsza połowa nie wyszła Zielonym

1:0 dla KGHM Zagłębia Lubin po nieco ponad 45 minutach walki w Grodzisku Wielkopolskim. Zdecydowanie najlepsza szansa na zdobycie prowadzenia w podstawowym czasie została zmarnowana przez Mateusza Kupczaka, którego uderzenie z rzutu karnego zostało poskromione przez Dominika Hładuna. W doliczonych minutach Tomas Zajic zapewnił zaliczkę Miedziowym golem do szatni po dośrodkowaniu Erika Daniela.

45+3

45+1
    Strzelcem bramki TOMÁŠ ZAJÍC.

Pełna rehabilitacja zawodnika, który nie tak dawno przeżywał sprokurowanie rzutu karnego. Piłka nożna bywa przewrotna. KGHM Zagłębie Lubin na prowadzeniu w Grodzisku Wielkopolskim. Tomas Zajic nie miał obok siebie żadnego przeciwnika i strzelił głową do bramki po wrzutce Erika Daniela.

45

44
    Miedziowi w posiadaniu piłki, ale nie mają łatwości w kreowaniu sytuacji podbramkowych, a pierwsza połowa zbliża się do finału.

42
    Jeszcze rzut rożny, a po dośrodkowaniu chwila na złapanie oddechu dla lubinian, ponieważ uderzenie Michała Jakóbowskiego było skrajnie niedokładne.

41
    Nie ma gola z rzutu karnego. Za jego wykonanie zabrał się Mateusz Kupczak i strzelił dokładnie w miejsce zajmowane w bramce przez Dominika Hładuna.

38
    Tomas Zajić popełnił faul we własnym polu karnym. Koszmarna interwencja i Warta Poznań będzie mieć wielką szansę na zdobycie prowadzenia.

36
    W ostatnich minutach mniej interesujących wydarzeń, a na dodatek mecz został porwany kilkoma przerwami spowodowanymi urazami.

35
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Jakub Wójcicki, na boisku pojawia się Kacper Chodyna.

32
    Przerwa w grze spowodowana urazem Jakuba Wójcickiego i sytuacja defensora wygląda nieciekawie dla trenera Dariusza Żurawia.

31
    Konrad Matuszewski napomniany żółtą kartką za odłożone w czasie przewinienie.

30
    Dwa kwadranse konfrontacji za drużynami i pozostaje bezbramkowo w Grodzisku Wielkopolskim.

29
    Poradzili sobie Miedziowi z wyekspediowaniem kolejnej piłki z ich pola karnego.

28
    Zabrakło gospodarzom dokładnego dogrania do pokazującego się na dogodnej pozycji Adama Zrelaka.

26
    Źle rozwiązał kontratak Milan Corryn. Miał do wyboru albo uderzenie do bramki Dominika Hładuna, albo uruchomienie kompana podaniem, tymczasem wygonił się do boku i wszystko zepsuł.

24
    Aleks Ławniczak interweniował po dośrodkowaniu wykonanym w kierunku bramki Adriana Lisa.

23
    Łukasz Trałka miał przed momentem duże obiekcje do prowadzącego spotkanie Bartosza Frankowskiego.

21
    W odpowiedzi drużyna z Wielkopolski. Próba otwarcia wyniku w wykonaniu Adama Zrelaka, ale napastnik Warty Poznań został zablokowany w ostatnim momencie.

19
    Zbyt delikatne uderzenie w wykonaniu Dawida Pakulskiego i nie miało ono prawa zaskoczyć skoncentrowanego między słupkami Adriana Lisa.

18
    Niebezpieczne kopnięcie w twarz zawodnika KGHM Zagłębia Lubin. Dawid Pakulski potrzebuje chwili na dojście do siebie.

16
    Na początek drugiego kwadransa rywalizacji w Grodzisku Wielkopolskim poklepali gospodarze. Zabrakło podsumowania strzałem dośrodkowania Jana Grzesika w kierunku Adama Zrelaka.

14
    Przerwa w grze spowodowana problemami zdrowotnymi zawodnika Warty Poznań.

13
    Mateusz Bartolewski napomniany żółtą kartką za ratowanie się faulem po niefortunnym poślizgnięciu.

13
    Zabrakło boiska starającym się zaatakować z wykorzystaniem skrzydła zawodnikom z Poznania.

12
    Sasa Balić w odpowiednim momencie wparował przed rozpędzonego Michała Jakóbowskiego i sprowokował go do popełnienia przewinienia.

9
    Aleks Ławniczak nie zdołał wykorzystać dogrania wykonanego z rzutu rożnego przez występującego w nietypowej roli Adama Zrelaka.

8
    Warta Poznań na połowie przeciwnika. Świetna szansa na pokonanie uderzeniem Dominika Hładuna, jednak Adam Zrelak nie wykorzystał dogrania Jana Grzesika.

7
    Tym razem to podopieczni Piotra Tworka będą mieć możliwość zagrożenia przeciwnikom rozegraniem rzutu wolnego.

5
    Konrad Matuszewski wyjaśnił małe zamieszanie w polu karnym Warty Poznań po zagraniu w nie z rzutu wolnego.

3
    Robert Ivanov ustawił się w odpowiednim punkcie i nie pozwolił napastnikowi Miedziowych na wykorzystanie dośrodkowania do oddania uderzenia.

2
    Warta Poznań rozpoczęła spotkanie w zielonych strojach, natomiast KGHM Zagłębie Lubin w białych.

1

Warta Poznań: Lis – Grzesik, Ławniczak, Ivanov, Matuszewski – Trałka, Kupczak – Papeau, Corryn, Jakóbowski (C) – Zreľák.

Rezerwowi: Grobelny – Kiełb, Rodriguez, Kuzimski, Fiedosewicz, Czyżycki, Sangowski, Czyz, Burman.

Zagłębie Lubin: Hładun – Wójcicki, Kruk, Balić (C), Bartolewski – Poręba, Žiguljov, Pakulski – Daniel, Szysz – Zajíc.

Rezerwowi: Bieszczad – Pantić, Żivec, Podliński, Ratajczyk, Starzyński, Dudziński, Chodyna, Soler.

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń).
    Jedenastka Warty Poznań
    Zestawienie Zagłębia Lubin

Zapraszamy na relację na żywo z meczu PKO Ekstraklasy w Grodzisku Wielkopolskim. Warta zmierzy się w nim z KGHM Zagłębiem Lubin. Pierwszy gwizdek Bartosza Frankowskiego w sobotę o godzinie 17:30.

Warta nie zdobyła kompletu punktów od pięciu kolejek. Drużyna z Poznania zwyciężyła po raz ostatni 6 sierpnia w Łęcznej. Była to przekonująca wygrana 4:0, ale od tego czasu podopieczni Piotra Tworka mają problemy w PKO Ekstraklasie.
    Przygotowania poznaniaków

Zieloni zagrali w poprzednim meczu z Górnikiem Zabrze. O ich porażce 0:1 zdecydowało uderzenie Jesusa Jimeneza po podaniu Bartosza Nowaka. Po tym niepowodzeniu Warta Poznań znalazła się w strefie spadkowej w towarzystwie Górnika Łęczna i Bruk-Betu Termaliki Nieciecza.

Z kolei KGHM Zagłębie Lubin zdobyło komplet punktów w PKO Ekstraklasie. Zwycięstwo 2:1 z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza zawdzięcza przyspieszeniu po przerwie. W środku tygodnia Miedziowi poradzili sobie ze Śląskiem II Wrocław w Fortuna Pucharze Polski.
    Miedziowi ruszają po wyjazdowe zwycięstwo

Miedziowi pochwalili się w tym tygodniu nowym transferem. Do zespołu prowadzonego przez Dariusza Żurawia dołączył obrońca Aleksandar Pantić. Były młodzieżowy reprezentant Serbii rozegrał w swojej karierze 60 meczów na poziomie La Ligi.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Gole: 45+1. Zajíc, 66. Szysz

Kartki:   31. Matuszewski (WAR), 72. Papeau (WAR) – 13. Bartolewski (ZAG), 90+2. Balić (ZAG)

Spudłowany karny!: 41. Kupczak (WAR), bramkarz Hładun obronił

Warta Poznań: Lis – Grzesik, Ławniczak, Ivanov, Matuszewski – Trałka, Kupczak – Papeau (73. Rodriguez), Corryn (89. Sangowski), Jakóbowski (C) (79. Kuzimski) – Zreľák.
    Zmiany: Grobelny – Kiełb, Rodriguez, Kuzimski, Fiedosewicz, Czyżycki, Sangowski, Czyz, Burman.

Zagłębie Lubin: Hładun – Wójcicki (35. Chodyna), Kruk, Balić (C), Bartolewski – Poręba, Žiguljov (67. Soler), Pakulski (55. Starzyński) – Daniel, Szysz – Zajíc (67. Podliński).
    Zmiany: Bieszczad – Pantić, Żivec, Podliński, Ratajczyk, Starzyński, Dudziński, Chodyna, Soler.