Mołdawia – Walia 1:0 (koniec) | Litwa – Malta 2:1 (koniec) | Bułgaria – Gibraltar 5:0 (koniec)
Bośnia i Herc. – Włochy 1:2 (koniec) | Chorwacja – Norwegia 3:2 (koniec) | Rosja – Irlandia Północna 1:0 (koniec)
Białoruś – Grecja 0:2 (koniec) | Szwecja – Czarnogóra 3:1 (koniec) | Irlandia – Luksemburg 2:0 (koniec)
Azerbejdżan – Finlandia 1:1 (koniec) | Francja – Ukraina 5:0 (koniec) | Estonia – Austria 0:4 (koniec)
Szwajcaria – Holandia 2:2 (koniec) | Węgry – Polska 2:2 (koniec) | Belgia – Kazachstan 2:0 (koniec)
Hiszpania – Słowacja 3:2 (koniec)
Węgry
2:2 (0:0)
Polska
Piątek 08.10.2021, 20:00 • Grosics Akademia, Szeged • Eliminacje Mistrzostw Europy U-21 • Grupa B

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (21:56:20)

Posiadanie piłki: 40% : 60%.
    Strzały na bramkę: 8:7.
    Strzały niecelne: 2:4.
    Rzuty rożne: 0:8.
    Spalone: 2:2.
    Faule: 16:15.

Polska zdobyła tylko punkt w eliminacjach i zmniejsza się jej szansa na awans. Biało-Czerwoni sprawiali lepsze wrażenie od pierwszego gwizdka, ale zamiast to potwierdzić golem, to stracili bramkę. Na szczęście podopieczni Macieja Stolarczyka potrafili zareagować w skomplikowanej sytuacji i odwrócić wynik. Do wyniku 2:1 doprowadzili Adrian Benedyczak oraz Marcel Wędrychowski. Węgrzy doprowadzili do remisu 2:2 w rywalizacji dziesięciu na dziesięciu w doliczonym czasie.

90+8

90+6
    Zmiana w drużynie Polska: z boiska schodzi Marchwiński, na boisku pojawia się Szelągowski.
    90+5. Andras NEMETH - 2:2

90+5
    Gol dla Węgier!
    Strzelcem bramki ANDRAS NEMETH.

Katastrofa Polaków w doliczonym czasie. Wyrównanie i trzeba zapomnieć o prowadzeniu. Andras Nemeth wykorzystał chaotyczne dogranie z głębi pola i karygodne zachowanie Filipa Majchrowicza.

90+4
    Attila Mocsi napomniany żółtą kartką za przewinienie taktyczne.

90+2
    Samuel Major ukarany czerwoną kartką za faul na wychodzącym na czystą pozycję Filipie Marchwińskim.

90
    Doliczone siedem minut do podstawowego czasu.

90
    Daniel Csoka również napomniany żółtą kartką za awanturowanie się wspólnie z Michałem Skórasiem.

89
    Michał Skóraś napomniany żółtą kartką za awanturniczą reakcję po gwizdku. To drugi kartonik i pomocnik zszedł z boiska.

88
    Wymiana podań w bocznym sektorze boiska. Goście nie znaleźli tam miejsca na wykonanie dośrodkowania, ani oddanie strzału, dlatego przenieśli ciężar gry na przeciwne skrzydło.

86
    Zmiana w drużynie Węgry: z boiska schodzi Bukta, na boisku pojawia się Kiss.

85
    Z trudem przychodzi Polakom odepchnięcie przeciwników od pola karnego strzeżonego przez Filipa Majchrowicza.

84
    Denerwują się gospodarze, ponieważ pozostało im bardzo mało czasu.

82
    Zmiana w drużynie Węgry: z boiska schodzi Kerkez, na boisku pojawia się Kamaromi.

82
    Zmiana w drużynie Węgry: z boiska schodzi Skribek, na boisku pojawia się Barany.
    81. Marcel WĘDRYCHOWSKI - 1:2

81
    Gol dla Polski!
    Strzelcem bramki MARCEL WĘDRYCHOWSKI.

Polska na prowadzeniu na Węgrzech po odwróceniu wyniku! Gol zmiennika! Marcel Wędrychowski wbiegł odważnie z prawego skrzydła w gąszczu przeciwników i znalazł miejsce na oddanie potężnego strzału pod poprzeczkę. Utrzymać to!

80
    To było dynamiczne i mogło się podobać widzom. Przyspieszenie gospodarzy w centrum boiska, a crossowe podanie było wypieszczone. Gorzej, że akcja nie została zakończona równie dobrym ostatnim podaniem, ponieważ otworzyła się możliwość poprawienia wyniku.

78
    Benedek Varju napomniany żółtą kartką za przewinienie na Jakubie Kamińskim.

78
    Polska popełniła faul, przez co nie mogła dokończyć dobrze zapowiadającego się kontrataku.

76
    Zmiana w drużynie Polska: z boiska schodzi Kiwior, na boisku pojawia się Gruszkowski.
    75. Andras Nemeth trafił w słupek

75
    Ogromna szansa Węgrów na odzyskanie prowadzenia! Ponownie Andras Nemeth, który nie potrafił wymierzyć kary za błąd w wyprowadzeniu futbolówki. Kopnięta przez niego zza pola karnego piłka trafiła w słupek.

73
    Niestety, sporo przerw utrudnia złapanie odpowiedniego rytmu.

71
    Zmiana w drużynie Polska: z boiska schodzi Bogusz, na boisku pojawia się Wędrychowski.

71
    Zmiana w drużynie Polska: z boiska schodzi Benedyczak, na boisku pojawia się Szymczak.

70
    Michał Skóraś napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

69
    Gra przerwana z powodu przewinienie Adriana Benedyczaka na połowie przeciwnika. Od rzutu wolnego Węgry.

67
    Zmiana w drużynie Węgry: z boiska schodzi Csonka, na boisku pojawia się Major.

65
    Pozostało jeszcze trochę czasu na rozstrzygnięcie pojedynku.

64
    Przerwa w grze spowodowana urazem Węgra.

62
    Świetne wyjście na przedpole Filipa Majchrowicza uratowało całą drużynę Macieja Stolarczyka.
    61. Adrian BENEDYCZAK - 1:1

61
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa ADRIAN BENEDYCZAK.

Skuteczne wykonanie jedenastki przez napastnika Parmy. Wyrównanie! Adrian Benedyczak nie miał problemu z wymanewrowaniem Krisztiana Hegyiego i oddaniem strzału w odsłoniętą część bramki.
    59. Rzut karny za zagranie ręką!

59
    Andras Csonka blokował ręką zagranie Filipa Marchwińskiego. Rzut karny przyznany Polakom!

58
    Szybko krążyła piłka między przyjezdnymi i zanosiło się na stworzenie przez nich sytuacji podbramkowej. Wymiana podań została przerwana w ostatnim momencie i atakującym udało się wyłącznie wypracować wznowienie od rzutu wolnego. Broniący mają możliwość poprawienia szyków obronnych.

56
    Wybite dośrodkowanie wykonane z prawej strony boiska w kierunku centralnie ustawionego Adriana Benedyczaka.

55
    Zablokowani Polacy, choć kilku sposobiło się do oddania strzału w gąszczu zawodników stłoczonych w polu karnym.

54
    Piłka została przegrana na połowę gospodarzy. Zabrakło tam miejsca do oddania uderzenia. Przyjezdni wymieniali podania na obrzeżach pola karnego, ale zabrakło im zdecydowania i nawet nie postraszyli bramkarza przeciwnika.

52
    Niecelne uderzenie reprezentanta Węgier po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Doszli do głosu gospodarze po rozmowie ze szkoleniowcem w szatni.

50
    No to Polacy w opałach.
    48. Andras NEMETH - 1:0

48

Nieoczekiwanie na prowadzenie wyszli gospodarze. Świetna akcja reprezentacji Węgier przeprowadzona z wykorzystaniem Csaby Bukty ustawionego na prawym skrzydle. Jego dośrodkowanie zostało wykorzystane przez nieobstawionego Andrasa Nemetha.

47
    Po przerwie odrobinę nerwowa, ale skuteczna interwencja zaprezentowana na przedpolu przez Filipa Majchrowicza.

46

Polska zaprezentowała się poprawnie w pierwszej połowie. To podopieczni Macieja Stolarczyka sprawdzili bramkarza przeciwnika uderzeniami celnymi. Pokonać Krisztiana Hegyiego nie potrafili Adrian Benedyczak oraz Jakub Kiwior. Z kolei strzał Mateusza Bogusza z rzutu wolnego pośredniego został zatrzymany przez mur.

45

43
    Piąstkowanie bramkarza Węgier po uderzeniu Mateusza Bogusza. Skuteczne zachowanie dobrze ustawionego Krisztiana Hegyiego.

42
    Reprezentanci Węgier rozczarowują publiczność, ponieważ jej rozegrania nie kończą się wykreowaniem sytuacji podbramkowych niebezpiecznych dla Filipa Majchrowicza.

40
    Zaledwie pięć minut podstawowego czasu pozostało do zakończenia pierwszej połowy spotkania.

39
    Polska od rzutu wolnego po przewinieniu na sposobiącym się do rozpoczęcia rajdu Filipa Marchwińskiego.

38
    Mateuszowi Boguszowi nie udało się kontynuować ataku na prawej stronie boiska.

37
    Jakub Kamiński wypracował na skrzydle jedynie wrzut z autu dla reprezentacji Polski.
    35. Adrian Benedyczak był blisko piłki

35
    Adrian Benedyczak spóźnił się minimalnie do piłki wstrzelonej w pole bramkowe z okolicy narożnika szesnastki! Była szansa na przekucie akcji prawego skrzydła w prowadzenie.

34
    Nieudana próba odważnego wprowadzenia piłki do gry zaproponowana przez Łukasza Bejgera.

33
    Akcja reprezentacji Węgier została przerwana przez sędziego z powodu spalonego.

31
    Mateusz Bogusz napomniany żółtą kartką za przewinienie taktyczne.

30
    Podanie z rzutu wolnego pośredniego do Mateusza Bogusza, po którego mocnym strzale piłka ugrzęzła między ustawionymi gęsto w murze gospodarzami!

29
    Rzut wolny pośredni blisko bramki po tym jak bramkarz reprezentacji Węgier złapał piłkę po podaniu kompana z zespołu.

28
    Piłka odzyskana na prawej stronie boiska. Akcja zakończyła się niedopieszczonym podaniem Michała Skórasia w kierunku Adriana Benedyczaka.

27
    Polska ma dużo energii w pressingu, przez co ponownie reprezentacja Węgier nie przeprowadziła płynnego ataku pozycyjnego.

26
    Wyraźna przewaga reprezentantów Polski pod względem posiadania piłki.

24
    W odpowiednim momencie Filip Majchrowicz wyszedł na przedpole i nie pozwolił na oddanie strzału gospodarzom.

24
    Polska wysoko odzyskała piłkę na obrzeżach pola karnego przeciwnika. Nie udało się jednak przeprowadzić szybkiego ataku.

22
    Polska ma inicjatywę od pierwszego gwizdka sędziego, ale nie potrafi tego na razie udokumentować golem.

21
    Piłka strącona w środek pola karnego po zagraniu Łukasza Poręby z rzutu wolnego. Zabrakło Polaka zdolnego do podsumowania całego zamieszania strzałem.

19
    Filip Majchrowicz rzucił się w kierunku piłki, ale nie musiał interweniować, ponieważ uderzenie z dystansu okazało się niedokładne.

18
    Przewinienie popełnione przez Łukasza Bejgera na połowie przeciwnika. Od rzutu wolnego reprezentacja Węgier.
    17. Jakub Kiwior główkował w bramkarza

17
    Ponownie lepsi w powietrzu Polacy po dośrodkowaniu Łukasza Poręby z rzutu rożnego. Jakub Kiwior co prawda główkował celnie, ale nie pokonał odpowiednio ustawionego Krisztiana Hegyiego.

16
    Kolejna szarża Polski zakończyła się wypracowaniem rzutu rożnego.

15
    Na zakończenie kwadransa otwierającego mecz Łukasz Poręba zabrał się za wykonanie rzutu rożnego. Po dośrodkowaniu Adrianowi Benedyczakowi nie udało się przymierzyć głową w bramkę.

14
    Norbert Szendrei nie popisał się po dośrodkowaniu reprezentanta Polski i sprezentował korner gościom.

12
    Reprezentacja Węgier zaczyna prezentować swoje możliwości w ataku pozycyjnym.

11
    Andras Nemeth ma problem z utrzymaniem piłki na połowie Polski. Było jednak uderzenie innego zawodnika i rozgrzał się między słupkami Filip Majchrowicz.

9
    Tym razem Mateusz Bogusz oddał niesygnalizowane uderzenie zza pola karnego. Piłka została odprowadzona wzrokiem poza boisko.
    8. Adrian Benedyczak strzelił celnie!

8
    Pierwsze niebezpieczne uderzenie w meczu. Adrian Benedyczak nie zastanawiał się długo nad sposobem podsumowania ataku i przetestował płaską próbą bramkarza Węgier.

8
    Polska umiejętnie pressuje i nie pozwala przeciwnikom na rozwinięcie skrzydeł.

7
    Na razie gospodarze mają problem z utrzymaniem piłki na połowie reprezentacji Polski.

6
    Kompletnie nieudane rozegranie rzutu wolnego zaproponowane przez podopiecznych Macieja Stolarczyka.

4
    Przeciągnięte dośrodkowanie Jakuba Kamińskiego uruchomionego podaniem przez Mateusza Bogusza.

3
    Rozegranie na własnej połowie boiska reprezentantów Polski. Zostało ono później przerwane z powodu spalonego Mateusza Bogusza.

2
    Reprezentacja Węgier w białych strojach z elementami obecnymi na fladze kraju. Polska w czerwonych koszulkach oraz spodenkach z białymi wstawkami.

1

Pora na hymny narodowe. Za nami Mazurek Dąbrowskiego.

Węgry: Hegyi – Varju, Mocsi, Csoka, Kerkez, Barath, Csonka, Bukta, Szendrei, Skribek, Nemeth.

Rezerwowi: Auerbach – Szucs, Kiss, Csongvai, Toth-Gabor, Major, Barany, Csontos, Kamaromi.

Polska: Majchrowicz – Kiwior, Nawrocki, Bejger, Karbownik, Marchwiński, Poręba, Bogusz, Kamiński, Benedyczak, Skóraś.

Rezerwowi: Miszta – Kubica, Gruszkowski, Żurawski, Młyński, Czyż, Szelągowski, Szymczak, Wędrychowski.

Sędzia: Glenn Nyberg (Szwecja).
    W takim składzie Polska.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu reprezentacji Polski U-21. Przeciwnikiem zespołu Macieja Stolarczyka będą Węgry. Pierwszy gwizdek Glenna Nyberga w piątek o godzinie 20.

W eliminacjach mistrzostw Europy nieco lepiej wystartowali Węgrzy. Po porażce 1:2 z Izraelem poprawili się i odnieśli wysokie zwycięstwo 4:0 z San Marino. W piątek po raz drugi powalczą o punkty na swoim terenie.

W tabeli grupy reprezentacja Węgier jest na trzecim miejscu za Niemcami oraz Izraelem. Tylko dobry wynik pozwoli Madziarom ruszyć w pościg za wspomnianymi drużynami. Na czwartej lokacie jest Polska – również z trzema punktami, ale gorszym bilansem goli.
    Trening w miejscu akcji

Polska rozpoczęła eliminacje wyjazdowym zwycięstwem 2:0 z Łotwą. Następnie została sprowadzona na ziemię przez reprezentantów Izraela. W Bielsku-Białej została pokonana 1:2, choć objęła prowadzenie dzięki zagraniu Kacpra Smolińskiego.

Jak dotąd w meczach młodzieżowych reprezentacji Węgrzy i Polacy odnieśli po trzy zwycięstwa. Piłkarze znad Balatonu byli skuteczniejsi w tych sześciu spotkaniach – strzelili 12 goli, a stracili sześć po strzałach Biało-Czerwonych.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Gole: 48. Nemeth, 90+5. Nemeth – 61. Benedyczak (kar.), 81. Wędrychowski

Kartki:   78. Varju (HUN), 90. Csoka (HUN), 90+4. Mocsi (HUN) – 31. Bogusz (POL), 70. Skóraś (POL)   89. Skóraś (POL)   90+2. Major (HUN)

Posiadanie piłki: 40 % : 60 %.
    Strzały celne: 8:7. Strzały niecelne: 2:4. Rzuty rożne: 0:8. Spalone: 2:2. Foule: 16:15.
    Węgry: Hegyi – Varju, Mocsi, Csoka, Kerkez (82. Kamaromi), Barath, Csonka (67. Major), Bukta (86. Kiss), Szendrei, Skribek (82. Barany), Nemeth.

Zmiany: Auerbach – Szucs, Kiss, Csongvai, Toth-Gabor, Major, Barany, Csontos, Kamaromi.

Polska: Majchrowicz – Kiwior (76. Gruszkowski), Nawrocki, Bejger, Karbownik, Marchwiński (90. Szelągowski), Poręba, Bogusz (71. Wędrychowski), Kamiński, Benedyczak (71. Szymczak), Skóraś.

Zmiany: Miszta – Kubica, Gruszkowski, Żurawski, Młyński, Czyż, Szelągowski, Szymczak, Wędrychowski.

Sędziowie: Glenn Nyberg (Szwecja)