Polkowice – GI Malepszy 4:4 (koniec) | Lubawa – Lębork 6:2 (koniec) | Clearex – AZS Darkomp 2:2 (koniec)
Red Dragons – FC Reiter 2:5 (koniec) | Piast – Jagiellonia 6:4 (koniec) | Dreman – AZS Gdańsk 4:3 (koniec)
Piast Gliwice
6:4 (3:0)
Jagiellonia Białystok
Niedziela 10.10.2021, 18:00 • Arena Gliwice • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 5

Białostoczanie zdobyli jak dotąd cztery punkty w czterech kolejkach. Słoneczny Stok strzelił 11 goli, a stracił 15. W Gliwicach postara się o sprawienie niespodzianki i przesunięcie w górę ze środka tabeli.
    Białostoczanie wygrali poprzedni mecz

Słoneczny Stok Białystok również dobrze wspomina swój występ przed krótką przerwą reprezentacyjną. Wygrał 5:4 z Red Dragons Pniewy dzięki hat-trickowi Kamila Gryki oraz dubletowi Mateusza Łabieńca. Rozstrzygające trafienie było w przedostatniej minucie.

Gliwiczanie wygrali poprzedni mecz 5:1 w Lesznie. Pierwszego gola strzelił gospodarzom Rui Pinto. Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania został Rodrigo Dasaiev, a wynik ustalił swoim uderzeniem Andrejs Baklanovs.

Piast Gliwice rozpoczął sezon lepiej od najbliższego przeciwnika. Drużyna z województwa śląskiego posiada komplet 12 punktów po czterech kolejkach. Jak dotąd strzeliła swoim przeciwnikom 18 goli, a straciła trzy.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Statscore Futsal Ekstraklasy w Gliwicach. Piast zmierzy się w nim ze Słonecznym Stokiem Białystok. Początek konfrontacji w niedzielę o godzinie 18.

Piast Gliwice: Widuch, Hiram, Janiszewski – Bakłanow, Śmiałkowski, Wilk, Mazur, Bugański, Mrowiec, Zatović, Nunes Cadini, Dasajew, Szadurski, Czech.

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Dobreńko, Danilewicz – Citko, Stachurski, Kożuszkiewicz, Belzyt, Łabieniec, Prolejko, Osypiuk, Aleksandrowicz, Skiepko.

Sędziowie: Szczołko, Woliński – Złomańczuk, Cieślok.

1

2
    Suną premierowe ataki w przeciwnych stronach boiska. Wzajemne badanie, co przygotował przeciwnik na niedzielne późne popołudnie.

2
    Gol dla Piasta!
    Strzelcem bramki DOMINIK ŚMIAŁKOWSKI.

Nie trzeba było długo czekać na pierwsze uderzenie do bramki. Dobra akcja przeprowadzona przez Dominika Śmiałkowskiego i Piast Gliwice już ma czego bronić.

4
    Tym razem za duży rozmach miała akcja zespołu z województwa śląskiego i nie zmieścił się on w obrębie boiska.

5
    Pierwsze przewinienie w meczu na koncie Piasta Gliwice. Drużyna będąca na prowadzeniu rozpoczęła również kolekcjonowanie fauli.

6
    Słoneczny Stok Białystok ma problem z przejęciem kontroli nad wydarzeniami i zaproponowaniem swoich warunków rywalizacji.

7
    Piast Gliwice w posiadaniu piłki i spokojne rozegranie będącego na prowadzeniu ekstraklasowicza.

9
    Musieli sposobić się gospodarze do dynamicznego powrotu, ponieważ rozpędzeni w swoim kontrataku byli rywale. Ostatecznie podanie, które w założeniu miało być ostatnim, zostało zatrzymane przez zawodnika broniącego. Tylko rzut rożny.

10
    Pierwsza połowa spotkania na półmetku.

11
    Jak dotąd w pierwszej połowie meczu zaledwie jedno przewinienie.

12
    Drugie przewinienie na koncie Piasta Gliwice.

13
    Groźne uderzenie spoza linii pola bramkowego. Golkiper nie musiał interweniować, ale do końca kontrolował tor lotu piłki, która przeleciała nieznacznie obok słupka.

13
    Strzelcem bramki RODRIGO DASAJEW.

Rośnie przewaga zespołu z województwa śląskiego. Tym razem z oddania uderzenia do bramki cieszy się Rodrigo Dasajew. Natychmiast reaguje szkoleniowiec przyjezdnych i zażądał przerwy.

14
    Przerwa na żądanie szkoleniowca Słonecznego Stoku.

15
    Pozostało zaledwie pięć minut podstawowego czasu w pierwszej połowie meczu.

15
    Strzelcem bramki TOMASZ CZECH.

Na nic zdała się przerwa na żądanie szkoleniowca białostoczan. Gospodarze stopniowo dokładają gole do swojej przewagi. Tym razem celne uderzenie do siatki Tomasza Czecha.

16
    Przerwa na żądanie szkoleniowca Piasta Gliwice.

18
    Gra wznowiona, a przyjezdni z trudem zablokowali kolejne niebezpieczne uderzenie zawodnika Piasta Gliwice.

19
    Ostatnie ataki przeprowadzane przez futsalistów obu drużyn przed zejściem na przerwę do szatni.

20

Pierwsza połowa meczu wyraźnie dla Piasta Gliwice. Faworyt wypracował sobie pokaźny kapitał 3:0. Do bramki Słonecznego Stoku Białystok oddali uderzenia Dominik Śmiałkowski, Rodrigo Dasajew oraz Tomasz Czech.

Pozostało oczekiwać na wznowienie rywalizacji.

21

22
    Po wznowieniu rywalizacji ponownie w posiadaniu piłki drużyna z Gliwic. Piast nie zamierza zadowalać się trzema golami przewagi.

23
    Piłka przechwycona przez będących w sporej opresji zawodników Słonecznego Stoku Białystok.

23
    Gol dla MOKS-u Słoneczny Stok!
    Strzelcem bramki ADRIAN CITKO.

Nie zamierzają się poddawać futsaliści z Białegostoku. Pierwsze ich trafienie w meczu, a jego autorem doświadczony Adrian Citko. Piast Gliwice dał się zaskoczyć tym atakiem.

24
    Pierwsze przewinienie po przerwie popełnione przez zawodników Piasta Gliwice.

25
    Strzelcem bramki KRYSTIAN BELZYT.

Białostoczanie strzelili gola kontaktowego. Świetne przyspieszenie przyjezdnych po powrocie z szatni na boisko i robi się interesująco w Arenie Gliwice!

26

Jest reakcja gliwiczan w trudniejszych dla nich okolicznościach. Identycznie jak w pierwszej połowie premierowego gola dla Piasta strzelił Dominik Śmiałkowski.

27
    Rozstrzelali się futsaliści w minutach po przerwie.

30
    Hubert Stachurski napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

31
    Ostra konfrontacja w centrum boiska. Przyjezdni starali się odebrać piłkę. Dwóch zawodników doskoczyło w jednym momencie do osamotnionego przeciwnika.

32
    Wznowienie z linii bocznej boiska białostoczan, których nieco zdeprymowało odzyskanie dwubramkowego prowadzenia przez Piasta Gliwice.

33
    Strzelcem bramki MATEUSZ ŁABIENIEC.

Ponownie trafienie kontaktowe. Mateusz Łabieniec przypomniał sobie poprzednie, udane dla siebie spotkanie i swoim strzałem wywarł presję na zawodnikach Piasta Gliwice.

34
    Strzelcem bramki MATEUSZ MROWIEC.

W tym meczu już absolutnie nikt nie broni. Mateusz Mrowiec odbudował dwubramkowe prowadzenie Piasta Gliwice. Gospodarze nie dają się dopaść!

35
    Pozostało pięć minut podstawowego czasu do zakończenia meczu.

37
    Przerwa na żądanie szkoleniowca przyjezdnych.

38
    Są waleczni białostoczanie tego wieczoru, ale chyba zabraknie im czasu oraz sposobu na zapunktowanie.

39
    Długo krążyła piłka po obrzeżach pola bramkowego. Tak jakby zawodnikom brakowało zdecydowania. Wreszcie w pewnym momencie pojawiło się uderzenie, ale już z kompletnie nieprzygotowanej pozycji.

40

Walka do końca i o to właśnie chodzi w futsalu. To już trzecie w meczu trafienie kontaktowe i zarazem drugie Krystiana Belzyta.

40

Gliwiczanie dają do zrozumienia, że na nic starania przeciwnika, są nie do dopadnięcia. W ostatniej minucie Mateusz Mrowiec poprawił wynik na 6:4. 10 trafień w Arenie Gliwice!

40

Po przerwie zrobiło się interesująco, ponieważ Słoneczny Stok Białystok podjął rękawicę i zlikwidował większość strat do Piasta Gliwice. Wyżej notowana drużyna nie spanikowała i odparła wściekły atak przyjezdnych. Ostatecznie nie doszło do niespodzianki i faworyt odniósł zwycięstwo 6:4.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:37:14)

Gole: 2. Śmiałkowski, 13. Dasajew, 15. Czech, 26. Śmiałkowski, 34. Mrowiec, 40. Mrowiec – 23. Citko, 25. Belzyt, 33. Łabieniec, 40. Belzyt

Kartki:   30. Stachurski (SSB)

Jagiellonia Białystok: Dobreńko, Danilewicz – Citko, Stachurski, Kożuszkiewicz, Belzyt, Łabieniec, Prolejko, Osypiuk, Aleksandrowicz, Skiepko.

Sędziowie: Szczołko, Woliński – Złomańczuk, Cieślok