Kazachstan – Finlandia 0:2 (koniec) | Portugalia – Luksemburg 5:0 (koniec) | Serbia – Azerbejdżan 3:1 (koniec)
Kosowo – Gruzja 1:2 (koniec) | Szwecja – Grecja 2:0 (koniec) | Bułgaria – Irlandia Północna 2:1 (koniec)
Litwa – Szwajcaria 0:4 (koniec) | Ukraina – Bośnia i Herc. 1:1 (koniec) | Dania – Austria 1:0 (koniec)
Wyspy Owcze – Szkocja 0:1 (koniec) | Izrael – Mołdawia 2:1 (koniec) | Albania – Polska 0:1 (koniec)
Anglia – Węgry 1:1 (koniec) | San Marino – Andora 0:3 (koniec)
Albania
0:1 (0:0)
Polska
Wtorek 12.10.2021, 20:45 • Stadion Air Albania, Tirana. • Eliminacje Mistrzostw Świata (Europa) • Grupa I

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Zapowiada się przed nami świetnie widowisko! Mecz o wszystko! Nasz zespół traci obecnie jedno oczko w tabeli do wtorkowego rywala. Ewentualna porażka w Tiranie praktycznie przekreśli nasze szanse na awans do Mistrzostw Świata!

Początek spotkania o 20:45. Wcześniej przedstawimy Państwu składy na ten mecz. Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji live. Do usłyszenia!

Albania: Beriša (C) – Hysaj, Ismajli, Kumbulla, Veseli – Bare, Ramadani, Traši – Uzuni, Manaj, Roši.
    Rezerwowi: Selmani, Strakoša – N. Bajrami, Broja, Çokaj, Dermaku, Lenjani, Mihaj.

Polska: Szczęsny – Dawidowicz, Bednarek, Glik, Puchacz – Jóźwiak, Krychowiak, Moder, P. Zieliński – Lewandowski (C), Buksa.
    Rezerwowi: Majecki, Skorupski – Bereszynski, Frankowski, Gumny, Helik, Kędziora, Klich, Kozłowski, K. Piątek, Płacheta, Świderski..

1

1
    Pierwszy gwizdek sędziego. Spotkanie zaczynają Albańczycy.

2
    Przewinienie w środkowej strefie boiska Kamila Glika. Wznawiają grę gospodarze.

3
    W pierwszych minutach starają się przejąć inicjatywę gospodarze. Polacy jednak spokojnie.

5
    Nieźle zapowiadająca się akcja naszych. Zatrzymany na lewej flance został jednak Puchacz.

6
    Przewraca się tuż przed polem karnym Buksa! Tam chyba było przewinienie, ale gramy dalej!
    6. Adam Buksa (POL)

7
    Przenieśliśmy grę na połowę rywala. Wygląda to całkiem obiecująco z naszej strony.

8
    Faulowany na własnej połowie Grzegorz Krychowiak. Zaczynamy od rzutu wolnego.

9
    Fatalna strata Krychowiaka! Po chwili "Krycha" naprawia jednak swój błąd i wraca do defensywy! Było gorąco! Pierwsze ostrzeżenie.

11
    Albańczycy atakują nas wysokim pressingiem i są pierwsze efekty. Gramy nerwowo w defensywie.

11
    Akcja gospodarzy prawą flanką! Dobrze wrócił do defensywy Piotr Zieliński. Korner dla Albanii.

12
    Wrzutka z kornera w nasze pole karne. Radzimy sobie bez żadnych problemów.

12
    Akcja Polaków. Z wrzutką Puchacza pewnie radzą sobie rywale. Potem faulowany jest Moder. Rzut wolny i dobra okazja na dośrodkowanie.

13
    Bardzo dobra wrzutka Jakuba Modera! Jeden z naszych zawodników był blisko sięgnięcia futbolówki. Korner dla "Biało-Czerwonych".

14
    Strzał sytuacyjny Adama Buksy z piątego metra! Piłka poszybowała jednak nad poprzeczką!
    14. Adam Buksa (POL)

16
    Dobry powrót do defensywy Jakuba Modera, który był faulowany przez przeciwnika.

18
    Przewinienie na Piotrze Zielińskim na połowie rywala. Daleka odległość od bramki, ale można się pokusić o dośrodkowanie.

19
    Miękkie dośrodkowanie Jakuba Modera, ale prosto na głowę przeciwnika.

20
    Dwadzieścia minut gry za nami. Czas na pierwsze wnioski. Jeżeli nie popełnimy karygodnych błędów w obronie, nie przegramy tego meczu. Albania jest niewątpliwie do ogrania.

22
    Ładna akcja naszych lewą flanką. Wrzutka Puchacza, po której łapie piłkę golkiper.

24
    Dośrodkowanie Hysaja z prawej flanki. Bardzo dobrze ustawiony był Jan Bednarek.

25
    Przygotowali sobie tę pozycję Albańczycy. Uderzenie Bare z dwudziestego metra. Na nasze szczęście piłka poszybowała nad poprzeczką.

26
    Bardzo ładna akcja Zielińskiego. Później zagranie Modera zostało zablokowane.

27
    Polacy w ataku pozycyjnym. Rywale całym zespołem na własnej połowie.

28
    Odbiór Krychowiaka przed polem karnym rywala! Arbiter stwierdził, że był w tej sytuacji faul.

29
    Ależ dobra akcja Buksy! Zagranie w pole karne do Lewandowskiego, którego strzał został zablokowany!

30
    Przymierzył zza pola karnego Piotr Zieliński! Bez problemów interweniuje golkiper, ale to była ciekawa próba!

31
    Odpowiedź gospodarzy! Wrzutka w nasze pole karne i zrobiło się trochę gorąco, bo blisko opanowania piłki był jeden z Albańczyków!

33
    Łatwa strata Modera niedaleko naszego pola karnego. Rywale trochę się pośpieszyli i szybko wznowili grę.

34
    Trzeba przyznać, że dobrze wygląda dzisiaj Zieliński, który teraz ponownie zabawił się z rywalem.

34
    Ismajli fauluje Roberta Lewandowskiego. Żółta kartka dla Albańczyka.

36
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne gospodarzy. Berisa wznowi grę z piątego metra.

37
    Powalczył z rywalem Adam Buksa. Lekka sprzeczka, ale widać, że nasz napastnik zachował w tej sytuacji spokój.

39
    Ostro zaatakował teraz rywala Adam Buksa. Chyba zasłużona kartka dla napastnika z MLS.

40
    Zagranie Bednarka z głębi pola, ale zupełnie do nikogo. Zaczyna z piątego metra Berisha.

41
    Dośrodkowanie Jakuba Modera z prawej flanki zablokowane. Rzut rożny dla "Biało-Czerwonych".

42
    Fauluje jeden z naszych zawodników podczas walki o pozycję.

44
    To mogła być szansa dla Polaków, jednak Lewandowski niecelnie podał do Zielińskiego! Szkoda tej sytuacji!

45
    Pierwsza połowa spotkania potrwa przynajmniej jedną minutę dłużej.

45+1

Pierwsza odsłona meczu za nami. Oglądamy bardzo wyrównane spotkanie. Do przerwy sprawiedliwy remis.

46

46
    Zmiana w drużynie Polska: z boiska schodzi Jakub Moder, na boisku pojawia się Mateusz Klich.

46
    Początek drugiej połowy spotkania. Zaczynają podopieczni Paulo Sousy.

47
    Ładnie w pole karne rywala przedarł się Robert Lewandowski, który później starał się dograć futbolówkę do Buksy, ale połapali się w tym przeciwnicy.

48
    Bardzo groźne zagranie w nasze pole karne! Na posterunku był Kamil Glik!

49
    Hysaj został ukarany żółtą kartką za przewinienie na Tymoteuszu Puchaczu.

50
    Bardzo ładnie przyjął piłkę Robert Lewandowski, ale następnie zagrał niecelnie na skrzydło do Kamila Jóźwiaka.

50
    Żółta kartka dla Jana Bednarka, który zatrzymał szybką akcję przeciwnika.

51
    Uzuni z prawej flanki w naszą szesnastkę! Na szczęście radzimy sobie tej sytuacji!

53
    Niestety, ale druga połowa należy do gospodarzy. Musimy szybko ukrócić zapędy rywala.

55
    Akcja Polaków lewym skrzydłem. Po wrzutce Puchacza rywale wybijają piłkę na korner.

57
    Dośrodkowanie Piotra Zielińskiego z kornera, ale łatwo radzą sobie rywale.

58
    Zmiana w drużynie Albania: z boiska schodzi Myrto Uzuni, na boisku pojawia się Armando Broja.

59
    Zbyt mocne zagranie do Kamila Jóźwiaka. Wznowi grę od bramki Berisa.

60
    Robert Lewandowski przedarł się w pole karne rywala, ale bardzo dobrze zachował się Kumbulla!

61
    Buksa świetnie zagrał piłkę do Klicha, który przebiegł sporo metrów z futbolówką i niecelnie podał do kolegi z drużyny.

63
    Mijają kolejne minuty. Wydaje się, że o ewentualnym zwycięstwie przesądzi tutaj jedna bramka.

64
    Zieliński do Jóźwiaka, którego dośrodkowanie z prawej flanki jest blokowane.

65
    Zmiana w drużynie Albania: z boiska schodzi Lorenc Traši, na boisku pojawia się Ermir Lenjani.

67
    Była dla nas szansa! Wrzutka Puchacza z lewej flanki. Piłka trafiła do Jóźwiaka, który ograł rywala, a następnie zagrał na nogę Albańczyka!

69
    Lekka przewaga po naszej stronie w ostatnich minutach. Oby udało się udokumentować ją golem!

71
    Zmiana w drużynie Polska: z boiska schodzi Adam Buksa, na boisku pojawia się Karol Świderski.

71
    Zmiana w drużynie Polska: z boiska schodzi Kamil Jóźwiak, na boisku pojawia się Przemysław Frankowski.

71
    Od razu uruchomiony został Świderski. Podanie do naszego napastnika było jednak zbyt mocne.

72
    To była nasza szansa! Świetny przechwyt Krychowiaka, który następnie wbiegł w pole karne rywala i szukał podaniem Lewandowskiego! Dobrze interweniował jednak golkiper!
    72. Grzegorz Krychowiak (POL)

75
    Kwadrans do końca podstawowego czasu gry. Remis nie jest dla nas złym rezultatem. Porażka będzie jednak klęską!

76
    Lewandowski prostopadle w kierunku Klicha, ale szybciej dopadł do piłki Berisa!

77
    Gol dla Polski!
    Strzelcem bramki KAROL ŚWIDERSKI.

Goooooool! W końcu wychodzimy na prowadzenie! Wypieścił futbolówkę Mateusz Klich! Wrzutka w pole karne i kapitalnie wyszedł na pozycję Karol Świderski, który wpakował futbolówkę do siatki!
    77. Karol ŚWIDERSKI - 0:1

Do zdobytym golu w kierunku naszych zawodników poszybowały jakieś przedmioty. Arbiter zarządza przerwę w grze, a nasi zawodnicy kierują się do szatni.

Zawodnicy powoli wracają na murawę! Ma być jednak zachowany spokój na trybunach.

77
    Zmiana w drużynie Albania: z boiska schodzi Keidi Bare, na boisku pojawia się Enis Çokaj.
    Zmiana w drużynie Albania: z boiska schodzi Odise Roši, na boisku pojawia się Nedim Bajrami.

79
    Szukają swojej szansy rywale. Wrzutka z prawej flanki w nasze pole karne. Czujnie Frankowski, który nabija piłką rywala i zacznie Wojciech Szczęsny.

80
    Wydawało się, że Klich świetnie do Frankowskiego, ale to było delikatnie zbyt mocne zagranie.

81
    Okazja dla Polaków! Zagranie do Roberta Lewandowskiego, który świetnie poradził sobie z obrońcą, ale potem został wygoniony z pola karnego przez rywala.

83
    Jakieś problemy zdrowotne ma Mateusz Klich, który jest teraz opatrywany przez służby medyczne.

85
    Tymczasem wraca już na murawę Mateusz Klich. Wygląda na to, że wszystko jest w porządku ze zdrowiem naszego pomocnika.

86
    Dość przypadkowo swoją szansę mieli gospodarze! Zagranie ze skrzydła w nasze pole karne, ale był na miejscu bodajże Bednarek!

87
    Broja do linii końcowej. Wrzutka okazała się jednak zdecydowanie przeciągnięta.

88
    Powalony na skrzydle został Tymoteusz Puchacz. Żółta kartka dla Ramadaniego.

89
    Przedarł się w nasze pole karne Broja. Strzał Albańczyka z ostrego kąta, ale nie dał się zaskoczyć Wojciech Szczęsny.

90
    Żółtą kartkę otrzymuje Tymoteusz Puchacz (Polska).

90
    Zmiana w drużynie Polska: z boiska schodzi Tymoteusz Puchacz, na boisku pojawia się Bartosz Bereszynski.

90
    Spotkanie w Tiranie potrwa przynajmniej cztery minuty dłużej.

90+1
    Klich fauluje w środkowej strefie boiska. Zaczną od rzutu wolnego Albańczycy.

90+2
    Zmiana w drużynie Polska: z boiska schodzi Jan Bednarek, na boisku pojawia się Michał Helik.

90+4

Polska triumfuje 1:0! Bardzo trudny mecz za nami, ale finalnie zasłużenie wygrywamy. Nie stworzyliśmy sobie wielu okazji w ofensywie, jednak Albańczycy mieli ich jeszcze mniej. Trzy oczka jadą do Polski!

Faule: 17:22. (23:05:51)
    Dziękujemy Państwu za śledzenie relacji live. Dobranoc!

Tomek

Gole: 77. Świderski

Kartki:   34. Ismajli (ALB), 49. Hysaj (ALB), 88. Ramadani (ALB) – 39. Buksa (POL), 50. Bednarek (POL), 90. Puchacz (POL)

Posiadanie piłki: 43 % : 57 %.
    Strzały celne: 1:1. Strzały niecelne: 2:2. Rzuty rożne: 1:4. Spalone: 0:2. Foule: 17:22.
    Albania: Beriša (C) – Hysaj, Ismajli, Kumbulla, Veseli – Bare (77. Çokaj), Ramadani, Traši (65. Lenjani) – Uzuni (58. Broja), Manaj, Roši (77. N. Bajrami).
    Zmiany: Selmani, Strakoša – N. Bajrami, Broja, Çokaj, Dermaku, Lenjani, Mihaj.

Polska: Szczęsny – Dawidowicz, Bednarek (90+2. Helik), Glik, Puchacz (90. Bereszynski) – Jóźwiak (71. Frankowski), Krychowiak, Moder (46. Klich), P. Zieliński – Lewandowski (C), Buksa (71. Świderski).
    Zmiany: Majecki, Skorupski – Bereszynski, Frankowski, Gumny, Helik, Kędziora, Klich, Kozłowski, K. Piątek, Płacheta, Świderski.

Sędziowie: Clément Turpin (Francja).