Jastrzębie – Skra 0:1 (koniec) | Sandecja – Arka 3:1 (koniec)
Sandecja Nowy Sącz
3:1 (2:1)
Arka Gdynia
Niedziela 14.11.2021, 15:00 • Stadion Miejski, Niepołomice • Fortuna 1 Liga • 17. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (17:02:20)

Posiadanie piłki: 45% : 55%.
    Strzały na bramkę: 6:3.
    Strzały niecelne: 5:0.
    Rzuty rożne: 7:4.
    Spalone: 1:1.
    Faule: 24:14.

Ważna wygrana podopiecznych Dariusza Dudka z bliskim w tabeli przeciwnikiem. Po przerwie powiększyła przewagę na 3:1 strzałem Sebastiana Rudola.

90+3

90
    Doliczony czas.

89
    Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Maciej Małkowski (Sandecja Nowy Sącz) i gospodarze muszą dokończyć mecz w osłabieniu.

88
    Maciej Małkowski napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

87
    Arkadiusz Kasperkiewicz napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

85
    Gol dla Sandecji!
    Strzelcem bramki SEBASTIAN RUDOL.

Po tym ciosie zadanym przez defensora gospodarzy Arka Gdynia mogła stracić wiarę w zapunktowanie.

82
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Siemaszko, na boisku pojawia się Vinicius.

78
    Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Janicki, na boisku pojawia się Małkowski.

77
    Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Szczepanek, na boisku pojawia się Zych.

76
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Bednarski, na boisku pojawia się Deja.

75
    Jeszcze kwadrans podstawowego czasu pozostał drużynom na poprawienie wyniku. Zależy na tym przede wszystkim gdynianom.

73
    Przerwa w grze jest spowodowana urazem Dawida Pietrzkiewicza.

72
    Były krótkie spory między zawodnikami, które opóźniły wznowienie rywalizacji z autu. Wszystko zostało już wyjaśnione przez sędziego i piłka ponownie sunie po murawie stadionu.

70
    Nie przebierają w środkach piłkarze, sporo fauli.

69
    Przewinienie, ale jak dotąd Konrad Kiełczewski postanowił napomnieć tylko jednego zawodnika żółtym kartonikiem.

67
    Arka Gdynia musi zintensyfikować swoje działania ofensywne.

65
    Ryszard Tarasiewicz zareagował jako pierwszy na obraz spotkania korektą personalną.

64
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Stępień, na boisku pojawia się Rosołek.

64
    Sandecja Nowy Sącz stara się kontrolować sytuację na boisku i utrzymywać jak najdłużej w posiadaniu futbolówki.

63
    Bianconeri wznowią grę wrzutem z autu na połowie przeciwnika z województwa pomorskiego.

62
    Trenerzy spoglądają coraz częściej w kierunku swoich zawodników rezerwowych. Dobre roszady personalne mogą być przełomowe dla obrazu meczu. Wprowadzeni z ławki piłkarze mogą wnieść na boisko dodatkową energię oraz motywację.

60
    Godzina konfrontacji w Niepołomicach za drużynami.

58
    Arka Gdynia ma problem z pozostawaniem przez dłuższy czas na połowie będącego na prowadzeniu przeciwnika.

57
    Rozegranie podopiecznych Dariusza Dudka na własnej połowie boiska.

56
    Bianconeri nie przekuli rzutu wolnego w dogodnym miejscu boiska w kolejnego gola. Pozostają na skromnym prowadzeniu.

55
    Sandecja od rzutu wolnego wywalczonego blisko pola karnego przeciwnika.

52
    Dobra próba, ale została zablokowana przez ciasno ustawionych na linii pola karnego obrońców. Gospodarze muszą budować atak od początku. Piłka wróciła bliżej środka boiska. Czekamy na kolejne sytuacje podbramkowe w tym spotkaniu.

49
    Jak dotąd szkoleniowcy nie zamieszali w wybranych przed meczem jedenastkach.

47
    Piłkarze mieli możliwość zmodyfikowania swoich założeń przedmeczowych. Szkoleniowcy przyjrzeli się obrazowi rywalizacji w pierwszej połowie i mieli kwadrans na przekazanie swoich uwag podopiecznym.

46

Pierwsza połowa w starciu kandydatów do awansu była dynamiczna i z trzema golami. Na prowadzeniu Sandecja Nowy Sącz dzięki uderzeniom Damira Sovsicia i Dawida Wolnego.

45+5

45+4
    Akcja odwetowa nowosądeczan podsumowana nieznacznie niecelnym uderzeniem.

45+3
    Arkowcy w rozegraniu piłki.

45+2
    W doliczonych minutach ostrego pojedynku Arka Gdynia szuka sposobu na oddanie kolejnego strzału do bramki Dawida Pietrzkiewicza.

45
    Doliczone pięć minut do podstawowego czasu.

42
    Jeszcze kilka ataków w pierwszej połowie.

40
    Arka Gdynia musi gonić wynik.

38
    Przerwa w grze spowodowana urazem Artura Siemaszki.

36
    Strzelcem bramki DAWID WOLNY.

Dynamiczna konfrontacja ze zwrotami akcji. Sandecja Nowy Sącz ponownie ma gola przewagi, a to konsekwencja strzału Dawida Wolnego.

35
    Coraz mniej czasu mają piłkarze na poprawienie wyniku w pierwszej połowie meczu.

35
    Zmienia się inicjatywa w tym meczu.

34
    Rozegranie Bianconerich.

33
    Piłkarze już w kwadransie poprzedzającym przerwę.

31
    Podopieczni trenera Ryszarda Tarasiewicza od rzutu wolnego.

30
    Pół godziny konfrontacji za drużynami i jak dotąd zadały sobie tylko po jednym ciosie.

29
    Od bramki Dawid Pietrzkiewicz.

28
    Gospodarze coraz bardziej zapracowani w obronie.

27
    Arka częściej w posiadaniu piłki w ostatnich minutach.

26
    Drużyna z Pomorza wrzutem z autu na połowie przeciwnika.

25
    Akcja zbudowanych wyrównaniem gdynian z wykorzystaniem prawego skrzydła.

24
    Gra wznowiona przez rozczarowanych gospodarzy.

22
    Ciekawe, która z drużyn zorganizuje się w najbliższych minutach do zdecydowanego ataku.

20
    Gol dla Arki!
    Strzelcem bramki MICHAŁ BEDNARSKI.

Sandecja już musi zapomnieć o swoim prowadzeniu. Michał Bednarski strzelcem wyrównującego gola. Mecz rozpoczyna się praktycznie od początku.

19
    Dla odmiany faul odgwizdany nowosądeczanom.

17
    Groźnie po rzucie wolnym, ale prowadzenie Bianconerich pozostało jednobramkowe. Jeszcze korner dla Sandecji.

16
    Rzut wolny gospodarzy blisko linii pola karnego.

15
    W początkowym kwadransie Arka Gdynia nie odpowiedziała wyrównaniem na gola Damira Sovsicia.

13
    Od bramki Daniel Kajzer.

12
    Trochę szybsze niż wcześniejsze wymiana podań podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza.

11
    Gdynianie od rzutu wolnego, ale to daleko od bramki strzeżonej przez Dawida Pietrzkiewicza.

10
    Robert Janicki napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

9
    Wznowienie gospodarzy wrzutem z autu.

7
    Arka Gdynia zbiera się do bardziej żywiołowego ataku po nocnym ciosie zadanym przez Bianconerich.

5
    Ponownie Sandecja, ale ostatnia akcja gospodarzy została podsumowane niecelnym uderzeniem.

3
    Strzelcem bramki DAMIR SOVSIĆ.

Bardzo energicznie gospodarze i już są na prowadzeniu. Piłka do Damira Sovsicia, a ten nie potrzebował prób do pokonania swoim uderzeniem Daniela Kajzera.

1

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Fortuna I ligi w Niepołomicach. Sandecja Nowy Sącz zmierzy się w nim z Arką Gdynia. Pierwszy gwizdek Konrada Kiełczewskiego w niedzielę o godzinie 15.

Kluby są w grupie rywalizujących o awans do PKO Ekstraklasy. Mają identyczną liczbę 26 punktów i znajdują się na dole strefy barażowej. Sandecja Nowy Sącz na szóstym miejscu w tabeli, a rozegrała o jeden mecz mniej niż Arka Gdynia.
    Sandecja wróciła pokonana z Głogowa

Podopieczni Dariusza Dudka ponieśli porażkę 0:1 w poprzednim meczu z Chrobrym Głogów. Do ich bramki oddał uderzenie na zakończenie przedostatniego kwadransa Michał Rzuchowski. Szwankowała skuteczność Sandecji w polu karnym przeciwnika.

Także w poprzednim spotkaniu Arki Gdynia padła jedna bramka. Zdobył ją w końcówce Hubert Adamczyk i pozwoliła ona na zdobycie kompletu punktów kosztem Podbeskidzia Bielsko-Biała. Gdynianie poprawili sobie samopoczucie po nieudanej wyprawie do Legnicy.
    Przygotowania Arki Gdynia

Arka będzie bronić w Niepołomicach wyższego miejsca w tabeli na półmetku sezonu przez nowosądeczanami. Bilans piątych w stawce podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza, a wcześniej Dariusza Marca to osiem wygranych, dwa remisy oraz sześć porażek.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Gole: 3. Sovsić, 36. Wolny, 85. Rudol – 20. Bednarski

Kartki:   10. Janicki (SAN), 88. Małkowski (SAN) – 87. Kasperkiewicz (ARK)   89. Małkowski (SAN)

Posiadanie piłki: 45 % : 55 %.
    Strzały celne: 6:3. Strzały niecelne: 5:0. Rzuty rożne: 7:4. Spalone: 1:1. Foule: 24:14.
    Sandecja Nowy Sącz: Pietrzkiewicz – Piter-Bucko, Boczek, Rudol, Słaby, Chmiel, Sovsić, Fall, Szczepanek (77. Zych), Janicki (78. Małkowski), Wolny.

Zmiany: Tokarz – Osyra, Małkowski, Walski, Prochownik, Zych, Kasprzak, Wawszczyk, Salamon.

Arka Gdynia: Kajzer – Kasperkiewicz, Marcjanik, Memić, Hiszpański, Stępień (64. Rosołek), Milewski, Bednarski (76. Deja), Adamczyk, Siemaszko (82. Vinicius), Czubak.

Zmiany: Krzepisz – Sasin, Tomal, Valcarce, Vinicius, Deja, Gordillo, Rosołek.

Sędziowie: Konrad Kiełczewski (Białystok)