Piast – Termalica 2:1 (koniec) | Wisła K. – Radomiak 0:1 (koniec)
Piast Gliwice
2:1 (0:1)
Bruk-Bet Termalica
Piątek 26.11.2021, 18:00 • Stadion Miejski, Gliwice • PKO Ekstraklasa • 16. kolejka

Serdecznie zapraszam na relację z meczu 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy. W Gliwicach tutejszy Piast zmierzy się z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza.

Piast Gliwice: Plach – Konczkowski, Mosór, J. Czerwiński, Katranis, Sokołowski, Hateley, Kądzior, Chrapek, K. Vida, Stojiljković.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Loska – Kukułowicz, Putiwcew, Biedrzycki, Wasielewski, Hubínek, Wlazło, Stefanik, Gergel, Śpiewak, Mešanović..

1

2
    Śnieżnie dziś w Gliwicach. Miejmy nadzieję, że opady nie przeszkodzą zawodnikom w stworzeniu ciekawego widowiaka!

3
    Rzut karny dla gości! Mesanović podcinany w szesnastce przez Mosóra!

4
    Nie ma gola! Przestrzelił z jedenastu metrów Roman Gergel!
    4. Rzut karny

5
    W odpowiedzi Piast! Huknął z niewielkiej odległości pod poprzeczkę Kądzior, ale znajdował się na ofsajdzie!

7
    Łapie piłkę Plach po zagraniu z lewego skrzydła.

8
    Nieudana wrzutka Hubinka z prawego skrzydła, ale utrzymują się przy piłce.

11
    Nieudane uderzenie Gergela i spokojnie złapał piłkę golkiper gospodarzy.

12
    Huknął z linii pola karnego Kądzior, ale bardzo dobrze interweniował Loska!

13
    Zablokowany Wasielewski i będzie korner dla ekipy z Niecieczy.

14
    Faulowany na własnej połowie boiska Mosór.

16
    Dwa rzuty rożne z rzędu dla miejscowych.

18
    Groźne uderzenie Kądziora zza pola karnego, ale bardzo pewnie interweniował Loska.

19
    Dość łatwo stracili piłkę gliwiczanie, ale równie szybko ją odzyskali.

21
    Jakiegoś urazu doznał Mosór, ale raczej będzie w stanie kontynuować grę.

23
    Rozpędzony Chrapek faulowany przez Putiwcewa. Rzut wolny dla Piasta.

26
    Dużo spokojniejszy fragment tego spotkania.

27
    Kolejny rzut wolny dla gliwiczan w środkowej strefie boiska.

28
    Jeszcze jedna przerwa w grze. Tym razem w środku pola Wasielewski był przewracany przez Kądziora.

30
    Sokołowski ostro ucierpiał w starciu w polu karnym Termaliki. Czekamy na decyzję arbitra.

31
    Arbiter uznał, że Kukułowicz nie faulował. Od bramki wznowi grę Loska.

33
    Ależ niewiele brakowało! Najpierw udanie interweniował Loska, a chwilę później nieznacznie pomylił się Kądzior!

35
    Rzut wolny dla Piasta na lewym skrzydle.

36
    Spokojnie wymieniają się podaniami na własnej połowie boiska goście.

37
    Nieskutecznie w ofensywie zawodnicy z Niecieczy. Z piątego metra wprowadzi piłkę do gry Plach.

38
    Niecelne uderzenie Mesanovicia.

40
    OC wrzutu z autu na wysokości linii środkowej boiska miejscowi.

41
    Mosór przewracany przez Śpiewaka i arbiter raz jeszcze musi użyć gwizdka.

44
    Taktyczne przewinienie Biedrzyckiego i Bartosz Frankowski po raz pierwszy w tym meczu sięga po kartkę.

45
    Dwie minuty doliczył arbtier.

45+1
    Prosto w mur uderzył Chrapek, ale utrzymują się przy piłce gliwiczanie.

45+2
    Zamieszanie w polu karnym Termaliki, ale ostatecznie piłka szybuje obok bramki.

45+3
    Gol dla Termaliki!
    Goście obejmują prowadzenie! Błąd Czerwińskiego, który minął się z piłką. W sytuacji sam na sam z Plachem znalazł się MURIS MESANOVIĆ, który płaskim strzałem otworzył wynik spotkania!
    45+3. Muris MEŠANOVIĆ - 0:1

45+3

Gol do szatni dla Termaliki i prowadzenie ekipy z Niecieczy! Goście poprawili sobie nastroje po niewykorzystanym rzucie karnym z początku meczu. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

46

46
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

47
    Rzut wolny dla Piasta na połowie rywali.

49
    Powinno być 2:0! Znakomitą okazję po błędzie Mosóra miał Śpiewak, ale posłał piłkę ponad bramką!
    49. Zmarnowana szansa gości!

50
    Nieudane uderzenie Sokołowskiego.

52
    Gol dla Piasta!
    Przyjezdni doprowadzają do wyrównania! Bardzo dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego na ósmy metr, skąd precyzyjnym strzałem głową popisał się JAKUB CZERWIŃSKI!
    52. Jakub CZERWIŃSKI - 1:1

55
    Zamieszanie przed bramką Termaliki, ale zdołali się wybronić przyjezdni!

57
    Faulowany we własnym polu karnym Biedrzycki i akcja Piasta została przerwana przez arbitra.

58
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Nikola Stojiljković, na boisku pojawia się Alberto Toril.

59
    Nie wiadomo do końca, co chciał teraz zrobić Chrapek. Piłka ląduje w objęciach Loski.

61
    Miejscowi od wrzutu z autu na wysokości pola karnego rywali.

62
    Faul Sokołowskiego na uciekającym rywali i w pełni zasłużona żółta kartka.

62
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Roman Gergel, na boisku pojawia się Martin Zeman.

64
    Zderzenie Chrapka z Wasielewskim i mieliśmy nieco dłuższą przerwę w grze.

66
    Rzut wolny na połowie rywali dla gliwiczan.

67
    Zupełnie nieudane dośrodkowanie w pole karne Piasta.

68
    Mogło być groźnie, ale Loska ubiegł nadbiegającego Torila.

70
    Dwadzieścia minut pozostało do końca regulaminowego czasu gry. Czy którejś z drużyn uda się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść?

71
    Obejmują prowadzenie gospodarze! Na raty uderzał PATRYK SOKOŁOWSKI, ale ostatecznie zdołał umieścić piłkę w siatce!
    71. Patryk SOKOŁOWSKI - 2:1

73
    Kolejny rzut wolny dla Piasta blisko pola karnego rywali.

75
    Z niedużej odległości uderzał Toril, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Loska!

77
    Vida ostro potraktował jednego z defensorów rywali. Żółta kartka dla zawodnika Piasta.

78
    Słabe zagranie Kukułowicza w pole karne rywali. Chwilę później dodatkowo faulował Putiwcew.

79
    Kontra gliwiczan zakończona niecelnym strzałem Chrapka zza pola karnego.

79
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Samuel Stefanik, na boisku pojawia się Sebastian Bonecki.
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Bartłomiej Kukułowicz, na boisku pojawia się Marcin Grabowski.

81
    Od bramki wznawia grę Plach.

82
    Żółtą kartką upomniany został jeszcze Zeman.

84
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Damian Kądzior, na boisku pojawia się Dominik Steczyk.

85
    Przyjezdnym znów zabrakło wykończenia pod bramką rywali.

87
    Bardzo ostre zderzenie zawodników obu drużyn blisko pola karnego Piasta. Cierpi Śpiewak i Katranis.

88
    Żółtą kartkę otrzymuje Kacper Śpiewak (Bruk-Bet Termalica Nieciecza).

88
    Żółtą kartkę otrzymuje Jakub Czerwiński (Piast Gliwice).

88
    Żółtą kartkę otrzymuje Marcin Wasielewski (Bruk-Bet Termalica Nieciecza).

89
    Małe przepychanki po tym zderzeniu i dodatkowe indywidualne napomnienia.

89
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Marcin Wasielewski, na boisku pojawia się Filip Modelski.

90
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Alexandros Katranis, na boisku pojawia się Jakub Holúbek.

90+1
    Aż o pięć minut przedłużony został ten mecz!

90+2
    Udana interwencja Placha po groźnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego!

90+4
    W nieprzepisowy sposób w środkowej strefie boiska powstrzymywany był Chrapek.

90+6
    Przyjezdni od wrzutu z autu na wysokości pola karnego rywali.

90+6

Odwrócili losy spotkania gospodarze! Do przerwy prowadziła Termalica, ale ostatecznie to Piast zwyciężył 2:1. Dziękuję za uwagę! (19:57:31)

Gole: 52. J. Czerwiński, 71. Sokołowski – 45+3. Mešanović

Kartki:   62. Sokołowski (PIA), 77. K. Vida (PIA), 88. J. Czerwiński (PIA) – 44. Biedrzycki (BRK), 82. Ma. Zeman (BRK), 88. Śpiewak (BRK), 88. Wasielewski (BRK)

Spudłowany karny!: 4. Gergel (BRK), nietrafiony

Piast Gliwice: Plach – Konczkowski, Mosór, J. Czerwiński, Katranis (90. Holúbek), Sokołowski, Hateley, Kądzior (84. Steczyk), Chrapek, K. Vida, Stojiljković (58. Toril).
    Zmiany: Szymański – Ameyaw, Holúbek, Lipski, Munoz, Pyrka, Steczyk, Toril, Winciersz.

Bruk-Bet Termalica: Loska – Kukułowicz (79. Grabowski), Putiwcew, Biedrzycki, Wasielewski (89. Modelski), Hubínek, Wlazło, Stefanik (79. Bonecki), Gergel (62. Ma. Zeman), Śpiewak, Mešanović.
    Zmiany: Budziłek – Bonecki, Grabowski, Modelski, Pek, Vasil, Ma. Zeman.

Główny: Bartosz Frankowski