Arka – Stomil 6:0 (koniec) | Chrobry – Widzew 0:0 (koniec) | Jastrzębie – Korona 0:2 (koniec)
GKS Jastrzębie
0:2 (0:1)
Korona Kielce
Niedziela 05.12.2021, 18:00 • Stadion Miejski MOSiR, Jastrzębie • Fortuna 1 Liga

Kielczanie nie popisali się również w poprzednim meczu ligowym. Jeszcze pod wodzą zwolnionego już szkoleniowca Dominika Nowaka ponieśli porażkę 2:5 z Puszczą Niepołomice. Korona zaprezentowała się koszmarnie w defensywie.
    Korona powalczy na wyjeździe

Korona pożegnała się z Fortuna Pucharem Polski w środku tygodnia. Prezentowała się pozytywnie w pierwszej połowie, ale nie potrafiła utrzymać prowadzenia zdobytego strzałem Dawida Błanika. Ostatecznie Górnik Łęczna odniósł zwycięstwo 2:1.

GKS zremisował w poprzednim meczu bezbramkowo z Puszczą Niepołomice. Wyprawa do województwa małopolskiego zakończyła się niepowodzeniem, ponieważ jastrzębianie liczyli na zdobycie pełnej puli. Później część z nich była na kwarantannie.
    Przygotowania jastrzębian

Jastrzębianie nie zwyciężyli od sześciu meczów. Po nieudanej pierwszej rundzie z zespołem pożegnał się Jacek Trzeciak. Poprawienie wyników i utrzymanie na zapleczu PKO Ekstraklasy powierzono Grzegorzowi Kurdzielowi.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Fortuna I ligi w Jastrzębiu-Zdroju. GKS 1962 zmierzy się w nim z Koroną Kielce. Pierwszy gwizdek Piotra Idzika zaplanowano na godzinę 18 w niedzielę.
    Jedenastka Korony Kielce
    Skład jastrzębian

GKS 1962 Jastrzębie: Pawełek – Słodowy, Zalewski, Bojdys, Niewiadomski, Ali, Kuczałek, Witkowski, Gajda, Handzlik, Rumin.

Rezerwowi: Reclaf – Kasperowicz, Jadach, Balboa, Łukasik, Misala, Zejdler, Gulczyński, Mazurowski.
    Trenér: Grzegorz Kurdziel

Korona Kielce: Forenc – Podgórski, Łukowski, Sierpina, Błanik, Szpakowski, Danek, Oliveira, Szymusik, Gąsior, Zebić.

Rezerwowi: Zapytowski – Seweryś, Petrović, Strzeboński, Lewandowski, Pervan, Sewerzyński, Górski, Szarek.
    Trenér: Kamil Kuzera

Sędzia: Piotr Idzik (Poznań).

1

5
    Korona Kielce stara się narzucić swoje warunki przeciwnikom. Jastrzębianie na razie skoncentrowani na swoich pozycjach obronnych i nie pozwalają na wiele.

8
    Ostra konfrontacja pod oczami sędziego. Ten natychmiast nabrał powietrza w płuca i gwizdnął. Obyło się bez kartki, ale następna taka konfrontacja może zakończyć się napomnieniem ostrzejszym niż słowne.

12
    Korona Kielce w rozegraniu futbolówki na własnej połowie boiska. Poszukiwanie miejsca do wprowadzenia piłki w pobliże bramki strzeżonej przez Mariusza Pawełka.

14
    Żwawo ruszyli środkiem pola gospodarze. Zabrakło ostatniego podania. Za długo czekał pomocnik, choć miał szansę uruchomienia lepiej ustawionych partnerów na desancie.

15
    Bezbramkowy kwadrans rywalizacji za drużynami.

17
    Rozegranie zawodników Korony Kielce na własnej połowie boiska. Na razie złocisto-krwiści zdecydowanie częściej nadają ton boiskowym wydarzeniom.

20
    Akcja kielczan została rozbrojona na obrzeżach pola karnego przeciwnika.

22
    Naciskali, szukali sposobu kielczanie aż nareszcie znaleźli i przymierzyli do bramki. Jakub Łukowski nie może jednak długo się cieszyć ze strzelenia gola. Po wideo weryfikacji trafienie anulowane.

25
    Po anulowanym trafieniu do bramki Korona Kielce musi nadal poszukiwać sposobu na zdobycie prowadzenia.

27
    Pierwsze napomnienie żółtym kartonikiem w meczu.

28
    Podnieśli raban piłkarze po przewinieniu w centrum boiska. Sędzia próbuje uspokoić naładowanych energią aktorów widowiska i jasno daje do zrozumienia, że w tej sytuacji nie będzie żółtego kartonika.

30
    Dwa bezbramkowe kwadranse za drużynami.

33
    Coraz mniej czasu pozostało obu jedenastkom na strzelenie gola w pierwszej połowie spotkania. Gospodarze na trybunach oczekują na realne przebudzenie podopiecznych Grzegorza Kurdziela.

34
    Rywalizacja o każdy centymetr w centrum boiska. Zawodnicy nie zamierzają odpuścić sobie. Walka rozgorzała na dobre i tego oczekują kibice do końca widowiska.

34
    Będzie rzut karny dla zespołu z Kielc! Ogromna szansa na zdobycie prowadzenia.

35
    Gol dla Korony!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa JACEK PODGÓRSKI.

Za wykonanie rzutu karnego zabrał się Jacek Podgórski i nie pozwolił sobie ani na moment zawahania. Swoim uderzeniem pokonał Mariusza Pawełka.

40
    Pozostało pięć minut do końca podstawowego czasu w pierwszej połowie spotkania.

42
    Dobrze zapowiadająca się akcja wyżej notowanego zespołu z wykorzystaniem prawego skrzydła. Po harmonijnej wymianie podań przeciągnięte dośrodkowanie. Zabrakło wykończenia.

45
    Doliczony czas.

45+1

Pierwsza połowa zakończona przy korzystnym wyniku dla kielczan. Korona dwukrotnie umieściła piłkę w bramce gospodarzy. Trafienie Jakuba Łukowskiego nie zostało uznane, ale już Jacka Podgórskiego z rzutu karnego było zgodnie z przepisami.

46

50
    Piłkarze mieli możliwość zmodyfikowania swoich założeń przedmeczowych. Szkoleniowcy przyjrzeli się obrazowi rywalizacji w pierwszej połowie i mieli kwadrans na przekazanie swoich uwag podopiecznym.

52
    Rozegranie podopiecznych Kamila Kuzery w centrum boiska.

55
    Jastrzębianie przeszli na połowę przeciwnika, ale kreowanie sytuacji podbramkowych dla ustawionego na desancie Daniela Rumina jest skomplikowanym zadaniem.

57
    Trenerzy spoglądają coraz częściej w kierunku swoich zawodników rezerwowych. Dobre roszady personalne mogą być przełomowe dla obrazu meczu. Wprowadzeni z ławki piłkarze mogą wnieść na boisko dodatkową energię oraz motywację.

60
    Godzina konfrontacji za drużynami.

62
    Michał Kuczałek napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

63
    Drużyna gości pracuje konsekwentnie i przed momentem wywalczyła dla siebie chwilę na złapanie oddechu przed wznowieniem rywalizacji wrzutem z autu.

64
    Rzut wolny dla Korony Kielce w niebezpiecznym miejscu boiska dla jastrzębian.

68
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Szpakowski, na boisku pojawia się Sewerzyński.

73
    Zablokowane uderzenie jednego ze starających się doprowadzić do remisu jastrzębian. Pozostają oni jednak rozstawieni wysoko na połowie przeciwnika.

76
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Łukowski, na boisku pojawia się Górski.

78
    Strzelcem bramki FILIPE OLIVEIRA.

Ten gol może praktycznie zamknąć spotkanie. Gaśnie nadzieja na zapunktowanie wśród podopiecznych Grzegorza Kurdziela. Korona Kielce wybrała dogodny moment na przeprowadzenie ataku, który zakończył się uderzeniem Filipe Oliveiry.

80
    Pozostało 10 minut podstawowego czasu.

82
    Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Szymon Zalewski (GKS 1962 Jastrzębie). Dlatego gospodarze nie dość, że ze stratą dwóch goli do przeciwnika, to jeszcze w osłabieniu.

83
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Szymusik, na boisku pojawia się Szarek.

85
    Zmiana w drużynie GKS 1962 Jastrzębie: z boiska schodzi Ali, na boisku pojawia się Zejdler.

90

90+3

Korona Kielce odniosła pierwsze zwycięstwo po rozstaniu z trenerem Dominikiem Nowakiem. Pokonanie 2:0 jastrzębian zawdzięcza uderzeniom Jacka Podgórskiego z rzutu karnego oraz Filipe Oliveiry.

Posiadanie piłki: 43% : 57%.
    Strzały na bramkę: 1:3.
    Strzały niecelne: 1:8.
    Rzuty rożne: 3:0.
    Spalone: 0:2.
    Faule: 20:12.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:58:56)

Gole: 35. Podgórski (kar.), 78. Oliveira

Kartki:   27. Zalewski (JAS), 62. Kuczałek (JAS)   82. Zalewski (JAS)

Posiadanie piłki: 43 % : 57 %.
    Strzały celne: 1:3. Strzały niecelne: 1:8. Rzuty rożne: 3:0. Spalone: 0:2. Foule: 20:12.
    GKS Jastrzębie: Pawełek – Słodowy, Zalewski, Bojdys, Niewiadomski (71. Misala), Ali (85. Zejdler), Kuczałek, Witkowski, Gajda, Handzlik (71. Balboa), Rumin.

Zmiany: Reclaf – Kasperowicz, Jadach, Balboa, Łukasik, Misala, Zejdler, Gulczyński, Mazurowski.

Trener: Grzegorz Kurdziel

Korona Kielce: Forenc – Podgórski, Łukowski (76. Górski), Sierpina, Błanik, Szpakowski (68. Sewerzyński), Danek, Oliveira, Szymusik (83. Szarek), Gąsior, Zebić.

Zmiany: Zapytowski – Seweryś, Petrović, Strzeboński, Lewandowski, Pervan, Sewerzyński, Górski, Szarek.

Trener: Kamil Kuzera

Sędziowie: Piotr Idzik (Poznań)