Warta – Górnik Ł. 1:1 (koniec) | Raków – Wisła K. 2:0 (koniec) | Cracovia – Lech P. 3:3 (koniec)
Warta Poznań
1:1 (0:0)
Górnik Łęczna
Niedziela 06.02.2022, 12:30 • Grodzisk Wielkopolski • PKO Ekstraklasa • 20. kolejka

To już wszystko. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia! (14:42:13)

Warta rzutem na taśmę wydziera remis. Spore emocje w końcówce tego dzisiejszego pojedynku w Grodzisku Wielkopolskim.

90+6
    90+5. Adrian LIS - 1:1

90+5
    Gol dla Warty!
    Strzelcem bramki ADRIAN LIS. Co za historia! Golkiper Warty wbiegł w pole karne rywala na rzut rożny i wpakował piłkę do siatki. Ależ gol głową, zrobił to jak rasowy napastnik!!!

90+4
    Jakóbowski w słupek!

90+3
    Gospodarze nie rezygnują z atakowania, lecz rywale dobrze się bronią.

90+1
    Warta próbuje coś wykoncypować, ale na niewiele się to zdaje.

90
    Sędzia dorzucił 4 minuty.
    89. Ten mecz pozostawia wiele do życzenia.

87
    Warta wciąż szuka wyrównującego gola. Ale bez skutku.

86
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Bartosz Śpiączka, na boisku pojawia się Michał Mak.

85
    Był strzał na bramkę gości, ale niecelny.

84
    Warta ma jeszcze rzut rożny.

83
    Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Mateusz Kupczak, na boisku pojawia się Mateusz Kuzimski.
    81. Warta ma coraz mniej czasu na odrobienie strat.

80
    Łęcznianie próbują nieco uspokoić grę.

78
    I znów zaatakowali poznaniacy, ale czujnie w bramce Gostomski.

76
    Jeszcze około 15 minut i wszystko będzie jasne.

74
    Warta podkręca tempo, ale na razie bez konkretów.

73
    Dośrodkowanie w pole karne, starali się uderzyć poznaniacy, ale nic z tego.

72
    Eyenga-Lokilo upadł w polu karnym rywali, ale sędzia nie wskazał na wapno.

71
    Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Jakub Kiełb, na boisku pojawia się Michał Jakóbowski.

70
    Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Daniel Szelągowski, na boisku pojawia się Kajetan Szmyt.

69
    Za kilka chwil czekają nas zmiany w ekipie Warty.

68
    Statystyki strzałów na korzyść gospodarzy, ale w tej najważniejszej statystyce prowadzą zawodnicy Górnika.

67
    Strzały: 9-4.
    Strzały celne: 2-1.

65
    Zawodnicy Warty wzięli się do roboty. Za wszelką cenę chcą wyrównać.

64
    Po golu Śpiączki gra zdecydowanie się ożywiła.

63
    Uderzał Szelągowski, ale został zablokowany.

62
    Czekamy na rozwój wydarzeń. Bardzo ciekawe, czy Warta będzie w stanie wyrównać.

61
    Żółtą kartkę otrzymuje Jędrzej Grobelny (Warta Poznań).

61
    Kiełb centrował w pole karne, gdzie pewnie interweniował bramkarz.

60
    Tutaj oczywiście jeszcze wiele może się zdarzyć, bo do końca meczu zostało 30 minut.

59
    Warta wyraźnie podrażniona. Gospodarze starają się atakować.

58
    Trybuny nieco przycichły. Nie tak kibice Warty wyobrażali sobie początek drugiej połowy.
    56. Bartosz ŚPIĄCZKA - 0:1

56
    Gol dla Łęcznej!
    Strzelcem bramki BARTOSZ ŚPIĄCZKA. Ależ się zadziało! Śpiączka przymierzył przewrotką, Lis się nie popisał i piłka zatrzeoptała w siatce.

55
    Rozkręcają się goście. Powoli, bo powoli, ale się rozkręcają.

54
    Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Jayson Papeau, na boisku pojawia się Miłosz Szczepański.

52
    Bliski szczęścia był teraz Krykun. Groźna akcja.

51
    Janusz Gol posłał piłkę obok bramki.

49
    Ależ zrobiło się gorąco. Strzał Szelągowskiego i kolejna poprzeczka!

48
    Papeau upadł na murawę. Gra przerwana.

47
    Rozpoczęła się druga odsłona dzisiejszego spotkania. Oby było ciekawiej niż w pierwszej partii.

46
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Michał Goliński, na boisku pojawia się Przemysław Banaszak.
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Daniel Dziwniel, na boisku pojawia się Serhij Krykun.
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Alex Serrano, na boisku pojawia się Szymon Drewniak.

46
    Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Mateusz Czyżycki, na boisku pojawia się Michał Kopczyński.

46

Czas na przerwę! Póki co 0:0.

45+5

45+4
    Mocno przedłuża nam się ta druga połowa, a wszystko przez analizę VAR.

45+2
    Po długiej analizie VAR okazuje się, że... gola nie ma!

45+1
    Sędzia Sebastian Krasny dorzucił dwie minuty.

45
    Czekamy, czekamy na werdykt z wozu VAR.

42
    Jest jeszcze analiza VAR. Daniel Stefański weryfikuje, czy wszystko było OK.
    41. Adam ZREĽÁK - nieuznane trafienie

41
    Strzelcem bramki ADAM ZREĽÁK. Trałka kapitalnie dośrodkował, a Zrelak wpakował piłkę do siatki.

EDIT: Gol anulowany – był spalony!

40
    Teraz częściej napierać próbują gospodarze.

39
    Warta Poznań nie może teraz złamać defensywy rywala. Dobrze organizują się obrońcy Górnika.

38
    Żółtą kartkę otrzymuje Łukasz Trałka (Warta Poznań).

36
    Posiadanie piłki: 60-40%.

35
    Nadal nie dzieje się tutaj zbyt wiele.

33
    Postraszyli zawodnicy Warty, ale skończyło się na ofsajdzie.

32
    Papeau odnotował koszmarne uderzenie z rzutu wolnego.

31
    Należy sobie uczciwie powiedzieć, że na razie jesteśmy świadkami widowiska bardzo mizernej klasy.

30
    Kwadrans do końca pierwszej połowy. Wynik ani drgnie.
    Po prostu weteran.

27
    Warta zresztą też ma problem z wyprowadzaniem niebezpiecznych akcji.

26
    Statystyki mówią same za siebie. Łęcznianie są kompletnie niegroźni.

25
    Strzały: 3-0
    Strzały celne: 1-0

23
    Trochę brakuje nam tutaj konkretów.

22
    Żółtą kartkę otrzymuje Daniel Dziwniel (Górnik Łęczna).

21
    Korner dla Górnika Łęczna. Dośrodkowywać z narożnika boiska będzie Gąska.

20
    Dwadzieścia minut rywalizacji już za nami. Teraz nacierają łęcznianie. Mają rzut wolny.

17
    Łęcznianie dość dobrze organizują się w defensywie. Trzeba to podkreślić.

16
    Próbują atakować teraz poznaniacy, ale na niewiele się to zdaje.

15
    Kwadrans za nami. Na razie 0:0.

13
    Papeau huknął jak z armaty. Tylko poprzeczka! Gdyby piłka leciała ciut niżej, Gostomski nie miałby żadnych szans na skuteczną interwencję.

12
    A wcześniej był jeszcze ofsajd.

11
    Gąska centrował w pole karne z rzutu wolnego, ale piłkę wyłapał Lis.

10
    Śpiączka polował na piłkę, ale ostatecznie musiał obejść się smakiem.

9
    Rzut rożny dla łęcznian. Za moment może być ciekawie.

7
    Nieudana akcja gości z Łęcznej. Rozpocznie od bramki Lis.

6
    Śpiączka dyskutował z arbitrem, twierdząc, że nie zasłużył na kartonik. Sędzia widział to zupełnie inaczej.

5
    Pięć minut gry już za nami. Czas na pierwszą żółtą kartkę. Ukarany został Śpiączka.

4
    Na trybunach pojawiło się niewielu kibiców. Może odstraszyła ich słaba pogoda.

3
    Na razie dość spokojnie. Bez większych podrygów z jednej czy z drugiej strony.

1
    Zapinamy pasy i ruszamy. Liczymy na ciekawe widowisko!

1

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:30.

Mateusz

Gole: 90+5. Lis – 56. Śpiączka

Kartki:   38. Trałka (WAR), 61. Grobelny (WAR) – 5. Śpiączka (LCZ), 22. Dziwniel (LCZ)

Warta Poznań: Lis – Kupczak (83. Kuzimski), Szymonowicz, Ivanov – Grzesik, Szelągowski (70. Szmyt), Trałka, Kiełb (71. Jakóbowski) – Papeau (54. Szczepański), Zreľák, Czyżycki (46. Kopczyński).
    Zmiany: Grobelny – Jakóbowski, Kopczyński, Kuzimski, Matuszewski, Szmyt, Rakowski, Szczepański, Maenpaa.

Górnik Łęczna: Gostomski – Leândro, Rymaniak, Szcześniak – Dziwniel (46. Krykun), Gol, Serrano (46. Drewniak), Goliński (46. Banaszak) – Gąska, Śpiączka (86. Michał Mak), Eyenga-Lokilo.
    Zmiany: Kostrzewski – Banaszak, Drewniak, Krykun, Michał Mak, Midzierski, Szramowski, Wędrychowski, Lobato.

Sędziowie: Sebastian Krasny