Środa 16.02.2022, 00:00Zimowe Igrzyska Olimpijskie

23:45
    Tyle na dziś, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejny dzień Igrzysk! (23:44:53)

23:38
    Mamy kolejny przypadek stosowania dopingu na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Pozytywny wynik uzyskała reprezentantka Ukrainy – Walentyna Kamińska, startująca w biegach narciarskich!

22:16
    Co do hokejowych półfinałów mężczyzn. Ostatni raz Szwecje w półfinale turnieju olimpijskiego widzieliśmy w Soczi w 2014 roku.

21:15
    Biathloniski nie zaliczą dnia do udanych, Polki w sztafecie zajęły odległe 14 miejsce. W sobotę mamy jeszcze jedną szansę na medal, w biegu ze startu współnego wystartuje Monika Hojnisz!

20:50
    Pary półfinałowe hokejowego tunieju mężczyzn
    Finlandia-Słowacja
    ROC-Szwecja

20:21
    Warto przypomnieć, że dzisiejszego poranka byliśmy świadkami nie lada sensacji! Amerykanie w ćwierćfinałowym meczu hokeja prowadzili w dogrywce, ale tuż przed końcem Słowacy wyrównali i pokonali Amerykanów w rzutach karnych!
    Niestety wciąż 33 oczka

19:37
    Jeżeli nie wydarzy się nic nadspodziewanego to Polska zakończy te igrzyska z jednym brązowym medalem. Ciężko będzie uznać taki wynik za dobry, zwłaszcza że taki sam dorobek mają takie nacje jak Łotwa, Estonia i Belgia.

18:56
    Jutro nie będziemy zbyt wielu emocji związanych z polskimi zawodnikami. O 9:30 w biegu na 1000m wystąpią nasze łyżwiarki Karolina Bosiek i Andżelika Wójcik. Z kolei o 11:00 swój występ w programie wolnym zaprezentuje solistka Ekaterina Kurakova. Po programie krótkim zajmuje 24. miejsce.

18:08
    Największą kontrowersją jeśli chodzi o jutrzejsze zmagania będzie występ podejrzanej o doping rosyjskiej łyżwiarki Kamilii Walijewej. Prowadzi ona po programie krótkim i jest faworytką do złota w solistkach.

17:59
    Jutro zostanie rozdane prawie pięć kompletów medali. Prawie bo brązowy medal W hokeju pań brąz odebrały dzisiaj Finki, jutro finał pomiędzy Kanadą a Stanami Zjednoczonymi. Ponadto zostaną rozdane w narciarstwie alpejskim, kombinacji norweskiej, łyżwiarstwie szybkim oraz łyżwiarstwie figurowym.

17:15
    Nowym krajem, który znalazł się w klasyfikacji jest Ukraina. Srebro wywalczył w narciarstwie dowolnym Oleksandr Abramenko. Jest to dziewiąty medal ten nacji w historii jej występów na zimowych igrzyskach.

17:05
    Zakończyła się dziś rywalizacja w Pekinie. W czołówce klasyfikacji medalowej bez większych zmian, pierwsze trzy kraje dorzuciły dziś po dwa medale w tym po jednym złocie. Ogólnie z ośmiu konkurencji medalowych mieliśmy dziś zwycięzców z ośmiu różnych krajów. Poza wcześniej wymienionymi także ze złota cieszyła się Francja, Szwecja, Kanada, Korea Południowa i Chiny.

16:47

Szwecja - Kanada 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Nie zdołali odpowiedzieć już Kanadyjczycy a to oznacza, że żegnają się z turniejem. Komplet medali pozostanie w Europie.

16:42

Szwecja - Kanada 2:0 (0:0, 0:0, 2:0

Anton Lander podwyższa prowadzenie Szwedów w 59. minucie. Kanada o krok od odpadnięcia!

16:27

Szwecja - Kanada 1:0 (0:0, 0:0, 1:0

W 51. minucie Lucas Wallmark daje prowadzenie Szwedom! Czyżby Po Amerykanach także i Kanadyjczycy pożegnali się z turniejem?

16:08

Szwecja - Kanada 0:0 (0:0, 0:0

Bardzo wyrównane spotkanie. Obie drużyny mają po trzy kary i łącznie po niemal tyle samo strzałów celnych (18-17), ale goli nadal brak!

Korea Południowa - Dania 6:7 (10 end)
    Japonia – Stany Zjednoczone 10:7 (10 end)
    RKO – Szwecja 5:6 (10 end)
    Kanada – Chiny 8:9 (10 end)

15:16

Szwecja - Kanada 0:0 (0:0,

Pierwsza tercja bez goli, po jednej karze w każdym zespole. Rozpoczęła się przed chwilą druga tercja.

Hokej mężczyzn

Rozpoczął się kolejny ćwierćfinał – Szwedzi podejmują Kanadę! Na razie 0:0!

14:41
    Hokej kobiet

Finki pokonały Szwajcarki 4:0 i sięgają po brązowy medal Igrzysk Olimpijskich!

14:23

O 14:30 przewidziane jest kolejne spotkanie ćwierćfinałowe, w którym Szwedzi zmierzą się z Kanadyjczykami!

14:09

Finki prowadzą już ze Szwajcarkami 2:0!

14:02
    Short Track 1500 m kobiet

Finały rozpoczną się około 14:10! Niestety nie zobaczymy w nich Polek.

Short Track 1500 m

Niestety ani Natalia Maliszewska, ani Kamila Stromkowska nie awansowały do półfinałów!

12:53

Sześciu zawodników wskakuje do Finału! Jest to Ilia Burov, Pirmin Werner, Christopher Lillis, Guangpu Qi, Oleksandr Abramenko oraz Justin Schoenefeld!

12:47

Trwa spotkanie o brązowy medal pomiędzy Finkami, a Szwajcarkami! Na razie 0:0!

12:38

Rozpoczął się drugi przejazd, na razie najlepszy dziś dotychczas wynik odnotował Rosjanin Ilia Burov, dostał 129,5 punktu! Zostało jeszcze ośmiu zawodników.

12:20

Trwa finał mężczyzn, po pierwszym przejeździe prowadzi Pirmin Werner, z dorobkiem 126,24 pkt. Tuż za nim Christopher Lillis oraz Guangpu Qi.

11:59

Koniec, Finowie kolejnymi półfinalistami! Wygrywają ze Szwajcarami 5:1!

11:50

Trwa trzecia tercja meczu ćwierćfinałowego, Finowie wygrywają ze Szwajcarami 5:1!

11:24

Finowie prowadzą ze Szwajcarami 3:1!

10:41

A Finowie prowadzą już 3:0 ze Szwajcarami!

10:40
    Biegi narciarskie kobiet – sprint drużynowy

Niemcy
    Szwecja
    RKO

10:39

Niemki okazują się najlepsze w sprincie drużynowym! Wyprzedzają Szwedki oraz Rosjanki! Polki na 9 pozycji.

10:32

Po pierwszej tercji, Finowie prowadzą ze Szwajcarami 2:0!

10:30
    Na czwartej zmianie już większa strata Polek. 9 lokata i blisko 30 sekund straty!

10:27

Na trzeciej zmianie to Finki prowadzą przed Niemkami Rosjankami. Polki na siódmej lokacie!

10:25

Po drugiej zmianie Szwedki prowadzą przed Amerykankami i Finkami. Polki na 9 miejscu!

10:19

Po pierwszej zmianie Polki zajmują siódme miejsce ze stratą 1,6 sekundy do prowadzących Finek!

10:09

Finowie po 11 minutach gry prowadzą ze Szwajcarami 2:0!

10:05

Finał z udziałem Polek rozpocznie się o 10:15!

10:04
    Biathlon – sztafeta kobiet

Polki zakończyły rywalizację dopiero na 14 miejscu, najlepszy czas wśród naszych zawodniczek miała Anna Mąka!

10:01
    Biegi narciarskie mężczyzn – sprint drużynowy

Włosi wygrywają drugi półfinał! Polacy na siódmym miejscu bez szans na awans do finału!

09:57

Szwecja
    RKO
    Niemcy

09:55

W drugim półfinale na razie prowadzą Szwedzi przed Szwajcarami i Niemcami. Polacy na siódmym miejscu, 1,1s straty!

09:53

Jak na razie w ćwierćfinale Finowie remisują ze Szwajcarami 0:0!

09:52

Rosjanki na drugim miejscu, Niemki na trzecim. Chyba medale mamy przedzielone!

09:51

Szwedka na ostatnim strzelaniu jedno dobieranie i wychodzi pewnie na prowadzenie! Elvira Oeberg zmierza po złoty medal!

09:50

Na siódmym strzelaniu Ania Mąka na czysto! Awansujemy na 14 miejsce!

09:46

Kolejne świetne strzelanie Szwedek! Znów na czysto! ucieka rywalkom! Tuż za Nimi Rosjanki i Włoszki!

09:44

Polki niestety daleko... Dopiero 15 lokata!

09:36

W pierwszym półfinale Norwegowie okazali się lepsi! Tuż za nimi Francuzi i Finowie!

09:34

Po szóstym strzelaniu na prowadzeniu Włoszki przed Szwedkami i Rosjankami!

09:25

Bardzo dokładne strzelanie Rosjanki! Ta wychodzi na pewne prowadzenie! Daleko w tyle Szwedki oraz Włoszki!

09:17

16 miejsce Kamili Żuk, ponad 2,5 minuty straty!

09:15

Na czwartym strzelaniu najszybsze Włoszki! Tuż za Nimi Rosjanki i Szwedki!

09:10

Trzecie strzelanie i Włoszki na prowadzeniu przed Szwedkami i Niemkami! Kamila Żuk niestety zalicza karną rundę...

09:09

ROC przed Finlandią i Szwecją! Polki na szóstej pozycji! Są Polki w finale!

09:05

Rosyjski Komitet Olimpijski pokonuje Danię 3:1 w ćwierćfinale i wskakuje do półfinału!

09:02

Na pierwszej zmianie Polki są na 14 miejscu!

09:00

Czwarta zmiana i Polki spadają na szóste miejsce! 8,8 s straty do prowadzącej drużyny ROC!

08:59

Z drugiego strzelania na pierwszym miejscu wybiegają Szwedki przed Włoszkami i Niemkami! Monika zalicza jedno dobieranie. Polki na 16 lokacie.

08:57

Po trzeciej zmianie, Polki zajmują piąte miejsce ze stratą 2,8 sekundy do Rosjanek!

08:52

Na pierwszym strzelaniu Monika zalicza dwa dobierania! Na pierwszym miejscu wyskakują Amerykanki przed Austriaczkami i Szwedkami! Polki niestety na 19 miejscu.

08:50

Na pierwszej zmianie Polki na szóstej lokacie ze stratą 2,5 sekundy do ROC!

08:45

W drugim półfinale zobaczymy Polki!

08:43

Monika Hojnisz, Kinga Zbylut, Anna Mąka oraz Kamila Żuk – w takim składzie wystąpią Polki!

08:40

Niemki wygrywają przed Amerykankami, Austriaczkami oraz Szwajcarkami! Wskakują do finału!

08:37

Na ostatniej zmianie Austriaczki przed Amerykankami i Niemkami. Potem daleko w tyle Szwajcarki!

08:32
    Hokej meżczyzn

Po drugiej tercji Rosjanie prowadzą z Duńczykami 2:1!

08:30

Po czterech zmianach w pierwszym półfinale prowadzą Amerykanki przed Niemkami i Austriaczkami!

08:20

Rosjanie trafiają na 2:1 i prowadzą w ćwierćfinale z Duńczykami!

08:16

Rozpoczynają się półfinały sprintu drużynowego kobiet!

08:11
    Sztafeta drużynowa kobiet – Biathlon

A już o 8:45 rozpocznie się sztafeta kobiet w Biathlonie z Polkami!

08:10

Po 30 minutach gry w meczu ROC kontra Dania nadal mamy remis 1:1!

07:54

W drugim ćwierćfinale po pięciu minutach drugiej tercji Rosyjski Komitet Olimpijski remisuje z Danią 1:1.

07:49

W piątej serii nie trafia Miele i Słowacja z awansem do półfinału turnieju hokejowego! Nasi południowi sąsiedzi wyeliminowali drużynę USA! Słowacja jest bliska zdobycia pierwszego medalu w historii w hokeju na lodzie!

07:48

W czwartej serii mamy przełamanie ze strony strzelców! Trafia Cehlarik i Słowacja bliżej awansu!

07:47

Trzecia seria i wynik bez zmian – skuteczni bramkarze!

07:46

Druga seria i nadal 0:0.

07:46

Pierwsza seria i dwa razy górą bramkarze obu zespołów.

07:40

Stany Zjednoczone – Słowacja 2:2, dogrywka za nami, czas na rzuty karne!

Narciarstwo alpejskie

I już wszystko jasne – Johanes Strolz ze stratą 0,61 sekundy melduje się na drugim miejscu.

07:35

Nie wykorzystuje szansy Noweg Henrik Kristoffersen – 0,79 sekundy straty, obecnie jest trzeci. Na starcie pozostaje jeszcze tylko Austriak Johanes Strolz.

07:32

Sebastian Foss-Solevaag sporo traci w środkowej fazie przejazdu, obecnie drugi 0,70 straty. Francuz Clement Noel już pewny medalu, pozostało dwóch zawodników.

07:29

Loic Meillard ze Szwajcarii kończy przejazd na drugim miejscu – 0,80 straty.

07:28

Linus Strasser popełnia proste błędy, kończy swój udział obecnie na trzecim miejscu: 0,93 straty. Do końca rywalizacji pozostaje 4 zawodników z realnymi szansami na medale.

07:28

Rozpoczęła się dogrywka.

07:26

Doskonała jazda, najlepszy czas drugiego przejazdu Francuza Clementa Noel – łączny 1:44,09.

07:24

Michael Matt z Austrii wypadł z trasy.

07:23

Stany Zjednoczone – Słowacja 2:2. Będziemy mieli dogrywkę – przypomnijmy, ze w tej fazie potrwa ona do 10 minut.

07:21

Pozostaje jeszcze ośmiu zawodników z lepszym czasem z pierwszego przejazdu.

07:21

Gol dla Słowacji!!! Grali nasi południowi sąsiedzi bez bramkarza, 43 sekundy przed końcem doprowadzają do wyrównania!

07:20

Na trzecim miejscu melduje się obecnie Albert Popov z Bułgarii – 1:45,15.

07:19

I o czas prosi trener Słowaków.

07:18

93 sekundy do zakończenia spotkania, atak Słowaków zatrzymany przez bramkarza przeciwnika.

07:17

Dwie minuty do końca, oba zespoły w pełnych składach. Przypomnijmy wynik Stany Zjednoczone – Słowacja 2:1.

07:16

Cztery minuty do końca spotkania, z czego ponad półtrorej Amerykanie będą grali w przewadze. Trudne zadanie stoi przed Słowakami.

07:14

I kolejne zmiany na czele Daniel Yule ze Szwajcarii prowadzi z czasem 1:44, 95. Drugi jest Włoch Giuliano Razzoli 1:45,05. Wspomniany wcześniej Brytyjczyk Ryding spada na trzecie miejsce.

07:07

Kolejna zmiana w czołówce, 1,45:57 – to najlepszy do tej pory łączny czas nowego lidera Dave Rydinga z Wielkiej Brytanii.

07:04

Zmienia się czołówka, na pozycji lidera Szwajcar Luca Aerni z czasem 1:45,83, Drugi jest Chorwat Samuel Kolega 1:45,96. Austriak Marco Schwarz spada na trzecie miejsce.

07:02

10 minut do końca regulaminowego czasu gry, cały czas na prowadzeniu Stany Zjednoczone 2:1.

06:55

Na drugie miejsce wskoczył teraz Niemiec Alexander Schmid – 1:47,03.

06:54

Prowadzi obecnie Austriak Marco Schwarz -łączny czas 1:46,61.

06:53

Rozpoczął się drugi przejazd w slalomie i nie mamy dobrych wiadomości – Michał Jasiczek zdyskwalifikowany, pominął wytyczoną trasę.

06:51

Czwarta minuta trzeciej kwarty, co prawda tylko jedna, ale i też aż jedna bramka straty Słowaków.

06:30

Koniec drugiej tercji, prowadzenie Amerykanów 2:1.

06:15

Dziura w obronie Amerykanów, szybkie podanie i jeden ze Słowaków był sam na sam z bramkarzem przeciwnika, ale nie wykorzystał tej sytuacji! Po chwili kolejna dobra sytuacja dla naszych południowych sąsiadów, ale strzał mocno niecelny.

06:10

Długo cisnęli Amerykanie, cały czas atakowali i w 9 minucie drugiej tercji Sam Hentges wyprowadza swoją reprezentację na jednobramkowe prowadzenie!

06:07

Siedem minut drugiej tercji za nami i wynik bez zmian.

05:58

Trwa druga tercja ćwierćfinałowego spotkania USA – Słowacja, wynik 1:1.

05:44

Pierwsza tercja za nami – w ostatniej jej minucie Amerykanie doprowadzają do wyrównania 1:1.

05:33

Dwunasta minuta i dość niespodziewanie to Słowacja wychodzi na prowadzenie.

05:19

Aż do godziny 6:45 to spotkanie hokejowe będzie jedyną aktywną rywalizacją podczas Igrzysk – nie wliczamy w nie treningów.

05:15
    Slopestyle M

Alexander Hall
    Nicholas Goepper
    Jesper Tjader

05:11

Rozpoczyna się ćwierćfinałowe spotkanie mężczyzn: Stany Zjednoczone – Słowacja.

05:10
    Narciarstwo alpejskie:

Początek drugiego przejazdu zaplanowano na 6:45. Michał Jasiczek jest dopiero 30.

04:37

Aktualnie oglądamy już zawodników, którzy ledwo trzymają się na nartach. Dlatego można pokusić się o podsumowanie pierwszego przejazdu. Johannes Strolz z Austrii jest najbliżej wywalczenia złotego medalu w slalomie, a bezpośrednio za nim Henrik Kristoffersen i Sebastian Foss-Solevaag z Norwegii. Michał Jasiczek na 30. miejscu.

04:27

Paweł Pyjas drugim reprezentantem Polski w slalomie. Beznadzieja, dobrze że nic się nie stało ze zdrowiem po dwukrotnym wypadnięciu z trasy.

04:21

Michał Jasiczek tym razem dotarł do mety bez ogromnych problemów. No dobra, był kłopot w postaci potknięcia na starcie. 57.40 to czas reprezentanta Polski. 29. miejsce po 43 zawodnikach.

04:11

Czekamy na start pierwszego reprezentanta Polski, Michała Jasiczka.

04:10
    Slopestyle:

Alexander Hall najlepszy w narciarstwie dowolnym. Wyprzedził on, dzięki pierwszemu przejazdowi, rodaka Nicholasa Goeppera. Brązowy medal dla zawodnika ze Szwecji – Jespera Tjadera. W rywalizacji nie było reprezentantów Polski.

03:59
    Curling:

Wyniki wyrównane. Kanada ma największą przewagę nad przeciwnikiem, ponieważ prowadzi 6:3 ze Stanami Zjednoczonymi. Szwajcaria wygrywa 4:3 z Koreą Południową. Identyczny wynik na razie w rywalizacji Chin z Wielką Brytanią.
    Walka kobiet w curlingu

03:49

Pierwsze miejsce Johanneza Strolza z Austrii. Na półmetku rywalizacji znajduje się on przez Henrikiem Kristoffersenem oraz Sebastianem Fossem-Solevaagiem z Norwegii.

03:36

Tradycyjnie na początku przejazdu główni kandydaci do zdobycia medali. Na prowadzeniu niezmiennie reprezentanci Norwegii. Henrik Kristoffersen jest przed Sebastianem Fossem-Solevaagiem. Na trzecie miejsce wskoczył Loic Meillard ze Szwajcarii.

03:23

Po pierwszym przejeździe pięciu zawodników na prowadzeniu Henrik Kristoffersen przed rodakiem Sebastianem Fossem-Solevaagiem i Linusem Straserem z Niemiec.

03:12

Aż 88 zawodników zgłosiło się do slalomu, także przejazdy trochę potrwają. Z numerem 43 Michał Jasiczek, a z numerem 51 Paweł Pyjas.

03:08
    Curling:

W czwartym endzie w meczu reprezentantek Szwajcarii oraz Korei Południowej jednopunktowe zwycięstwo zespołu z Azji. Na razie znajduje się on na prowadzeniu 2:1, także niewiele wiadomo.

02:50
    Curling:

Szwajcaria doprowadziła do remisu 1:1 w trzecim endzie meczu z Koreą Południową. Jeszcze nie wydarzyło się nic przełomowego na planszy. Drugi end pachniał wysokim wynikiem, ale skończyło się na jednopunktowej przewadze.

02:40
    Oczywiście, o godzinie 3:15 skoncentrujemy uwagę na narciarstwie alpejskim, w którym wystartują reprezentanci Polski.
    Teoretycznie można organizować igrzyska bez jamajskiego boba, tylko po co?

02:33
    Curling:

Ostatni kamień w drugim endzie wyglądał jak wysłany na chybił trafił. Ostatecznie Koreanka narobiła takiego zamieszania, że jej drużyna wyszła na prowadzenie 1:0 w starciu ze Szwajcarią.

02:21
    Curling:

Na pozostałych planszach rywalizują reprezentacje Kanady i USA, a także drużyny z Chin oraz Wielkiej Brytanii. Na razie po 1:0 dla Amerykanek oraz Brytyjek.

02:16
    Curling:

W pierwszym endzie plansza została wyczyszczona do zera. Nie zapunktowały ani zawodniczki ze Szwajcarii, ani ich przeciwniczki z Korei Południowej.

02:09
    Curling:

Przyglądamy się konfrontacji reprezentacji Szwajcarii i Korei Południowej. W pierwszym endzie na razie nie widać ekscytującego pomysłu na odniesienie przekonującego zwycięstwa.

02:05
    Tradycyjnie rywalizacja na arenach olimpijskich rozpoczyna się konfrontacjami w curlingu. Tym razem sesja poranna będzie należeć do drużyn kobiecych.

01:48
    Piotr Żyła ponownie nie wywalczył medalu igrzysk, co oznacza, że nie zapracował na emeryturę olimpijską. Świadczenie, o którym mowa, otrzymuje się po zakończeniu kariery sportowej i wynosi ono obecnie 3657 złotych i 52 grosze netto.
    Walka na pekińskim owalu
    Jakub Kot towarzyszył widzom przy transmisjach skoków narciarskich

01:19
    Polska nie znalazła klucza do zdobywania medali zimowych igrzysk olimpijskich. Może należy brać przykład z Brytyjczyków, którzy wyspecjalizowali się w skeletonie. W Pjongczangu zdobyli w tej dyscyplinie trzy z pięciu medali.
    Solistki są po programie krótkim

00:56
    Już po południu rywalizacja w short tracku na dystansie 1500 metrów. W ćwierćfinałach, a może i również w następnych rundach zaprezentują się N. Maliszewska oraz Stormowska.
    Smacznego

00:49
    W biathlonowej sztafecie kobiet Polskę będą reprezentować Hojnisz-Staręga, Mąka, Zbylut oraz Żuk. Każda zawodniczka pokaże się na dystansie sześciu kilometrów. Początek walki na trasie o godzinie 8:45.
    Pozostały wspomnienia

00:36
    W biegach narciarskich sprinty drużynowe. W zawodach kobiet zaprezentują się Staręga i K. Bury, a w zawodach mężczyzn Marcisz i Skinder.

00:24
    W 12. dni igrzysk olimpijskich będzie więcej startów Polaków niż w poprzednich dniach. W slalomie w narciarstwie alpejskim zaprezentują się Jasiczek oraz Pyjas.

00:06
    Zapraszamy na relację na żywo z 12. dnia igrzysk olimpijskich Pekin 2022. Pora na kolejne emocje związanymi z rywalizacją o medale najważniejszej imprezy sportowej czterolecia.

Witamy w transmisji online. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 00:00.