Czechy – Polska 2:0 (koniec)
Czechy
2:0 (1:0)
Polska
Poniedziałek 28.03.2022, 16:00 • Stadion Stovky, Frydek-Mistek • U20 Elite League

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (18:03:21)

Strzały na bramkę: 6:2.
    Strzały niecelne: 3:3.
    Rzuty rożne: 5:9.
    Spalone: 0:1.
    Faule: 12:7.

Pierwsza połowa na niskim poziomie z obu stron, a po przerwie dobrze zaprezentowała się tylko reprezentacja Czech. Ostatecznie zasłużone zwycięstwo 2:0 naszych południowych sąsiadów. Podopieczni Miłosza Stępińskiego nie zasłużyli na pozytywne recenzje, nie poszli za ciosem po pokonaniu Anglii.

90+2

90+1
    Zmiana w drużynie Czechy: z boiska schodzi Kozak, na boisku pojawia się Silhart.

90+1
    Zmiana w drużynie Czechy: z boiska schodzi Pech, na boisku pojawia się Matys.

90
    Doliczony czas.

90
    Filip Szymczak napomniany żółtą kartką.
    88. Vojtech Novak nie pokonał Kacpra Tobiasza

88
    Ostatnie szanse na poprawienie rezultatu. Próba Olafa Kobackiego niedokładna, a po przeciwnej stronie boiska Kacper Tobiasz wyciągnął się jak struna i sparował na korner piłkę po uderzeniu zza linii pola karnego.

85
    Pozostało pięć minut podstawowego czasu.

83
    Zmiana w drużynie Polska: z boiska schodzi Iskra, na boisku pojawia się Talar.

81
    650 osób na trybunach i ogląda mecz na żywo.

80
    Zmiana w drużynie Czechy: z boiska schodzi Kristan, na boisku pojawia się Pudhorocky.

80
    Zmiana w drużynie Czechy: z boiska schodzi Icha, na boisku pojawia się Jonas.

78
    Nie było dużego niebezpieczeństwa dla Czechów po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
    77. Fryderyk Gerbowski nie pokonał bramkarza

77
    Najlepsza akcja Polaków w drugiej połowie. Piłka kopnięta przez Fryderyka Gerbowskiego z kilkunastu metrów została sparowana przez Stejskala na korner. Zapachniało golem kontaktowym!

77
    Zmiany proponowane przez selekcjonera Miłosza Stępińskiego tylko pogarszają grę reprezentacji Polski.

76
    Zmiana w drużynie Polska: z boiska schodzi Łakomy, na boisku pojawia się Bieroński.

76
    Beznadzieja. Naprawdę, odrobinę większa skuteczność reprezentantów Czech i byłby pogrom.
    75. Vojtech Novak miał szansę na gola

75
    Pozostał kwadrans podstawowego czasu do zakończenia meczu. Tym razem Czesi nie zrobili użytku z rzutu rożnego, a Polacy odpowiedzieli zablokowanym strzałem Olafa Kobackiego.

74
    Korner po zablokowanym strzale w kierunku bramki reprezentacji Polski.

72
    Coraz spokojniej operują piłką przekonani o wyższości w tym meczu reprezentanci Czech.

70
    Nic ciekawego nie dzieje się praktycznie od początku meczu w polu karnym Czech, tymczasem kolejne uderzenie Marka Icha przetoczyło się nieznacznie obok bramki Kacpra Tobiasza.

68
    Polska bezradna zarówno w defensywie, jak i w ofensywie, jak mawia klasyk.

67
    Zmiana w drużynie Polska: z boiska schodzi Zjawiński, na boisku pojawia się Gerbowski.

66
    Zmiana w drużynie Polska: z boiska schodzi Szcześniak, na boisku pojawia się Tkocz.
    65. Petr Jaron strzelił w bramkarza

65
    Bombardowanie bramki reprezentacji Polski. Kacper Tobiasz ma zdecydowanie więcej pracy niż Kacper Bieszczad. Jego ostatnia interwencja została ułatwiona brakiem precyzji przeciwnika.

62
    Zmiana w drużynie Czechy: z boiska schodzi Firbacher, na boisku pojawia się Svoboda.

62
    Zmiana w drużynie Czechy: z boiska schodzi Ritter, na boisku pojawia się Novak.

62
    Zmiana w drużynie Czechy: z boiska schodzi Kożeluh, na boisku pojawia się Jaron.

62
    Sytuacja zespołu Miłosza Stępińskiego zrobiła się bardzo skomplikowana.
    60. Firbacher (CZE) - 2:0

60
    Gol dla Czechów!
    Strzelcem bramki FILIP FIRBACHER.

Piłka odbiła się niebezpiecznie w polu karnym Polski i zapachniało golem samobójczym. Czujnemu Kacprowi Tobiaszowi udało się sparować piłkę na korner. Właśnie po stałym fragmencie gry padła druga bramka. Filip Firbacher wepchnął piłkę do sieci po dośrodkowaniu spod chorągiewki.

59
    Czesi w drugiej połowie nieco dłużej utrzymują się w posiadaniu piłki. Ich akcja z dośrodkowaniem, ale została zatrzymana przez Jakuba Szymańskiego.

58
    Nieudane rozegranie z udziałem Olafa Kobackiego. Gra ofensywna reprezentacji Polski długimi fragmentami meczu woła o pomstę do nieba.

57
    Żadnemu gospodarzowi nie udało się zakończyć miękkiego dośrodkowania strzałem.

55
    Podanie w pole karne przechwycone przez skoncentrowanego Kacpra Tobiasza.

53
    W Polsce poza Tobiaszem weszli na boisko w przerwie Szymański, Kobacki, Iskra, Kałuziński oraz Szymczak.

51
    Polska odpowiedziała na przyspieszenie przeciwników po przerwie jednym atakiem z wykorzystaniem Łukasza Zjawińskiego.
    50. Martin Suchomel strzelił niecelnie zza pola karnego

50
    Czesi zdecydowanie groźniejsi po przerwie. Piłka kopnięta przez Suchomela przetoczyła się nieznacznie obok słupka w bramce Polski.
    47. David Pech nie oddał dobrego strzału

47
    Bałagan w obronie reprezentacji Polski i była szansa na powiększenie prowadzenia przez Czechów. Odsłonięta bramka przez Kacpra Tobiasza, ale strzelcowi piłka przelała się po stopie.

46
    Zmiana w drużynie Czechy: z boiska schodzi Sigut, na boisku pojawia się Kozak.

46

Pozostało oczekiwać na wznowienie meczu.

Bardzo nieciekawa pierwsza połowa meczu. Jedna interesująca akcja zakończona dobrym strzałem i niestety, przeprowadziła ją reprezentacja Czech. Polacy mają o czym rozmawiać w szatni, ponieważ efekt ich ataku pozycyjnego jest praktycznie żaden.

45+1

45
    Doliczona minuta.

43
    Uciekła piłka po niezłym podaniu Polakom i została przechwycona przez bramkarza Stejskala.

42
    Ponownie Polska od rzutu wolnego w pobliżu koła środkowego.

41
    Szansa na zaskoczenie Czechów z rzutu rożnego. Ponownie dośrodkowanie w kierunku bliższego słupka, z którym rozprawili się podopieczni Jiriego Zilaka.

40
    Pozostało pięć minut podstawowego czasu w pierwszej połowie spotkania.

38
    Wygrana walka o piłkę Czecha.
    37. Łukasz Łakomy strzelił niecelnie

37
    Nieudana kombinacja Arkadiusza Pyrki i Łukasza Zjawińskiego wewnątrz pola karnego Czech. Ponadto uderzenia z dystansu Mateusza Żukowskiego oraz Łukasza Łakomego, ale oba poza lustro bramki.

36
    Sporo faulują gospodarze, ale w bezpiecznych dla siebie miejscach boiska.

35
    Przeciągnięte dośrodkowanie z prawego skrzydła i żaden Czech nie miał możliwości wykorzystania go do oddania strzału.

34
    Reprymenda za popełnienie przewinienia taktycznego dla Kożeluha.

33
    Reprezentacja Polski musi organizować się do odrabiania strat po momencie dużej dekoncentracji.

32
    Nabrali pewności siebie gospodarze.
    30. Marek ICHA - 1:0
    30. Icha (CZE) - 1:0

30
    Strzelcem bramki MAREK ICHA.

W zasadzie pierwszy atak reprezentacji Czech, ale liczy się jakość, a nie ilość. Marek Icha zdobył prowadzenie uderzeniem z kilkunastu metrów. Nie miał obok siebie żadnego Polaka po dośrodkowaniu Davida Pecha.

29
    Polska powróciła do prowadzenia ataku pozycyjnego.

28
    Faul atakującego zawodnika na Aleksandrze Paluszku wewnątrz pola karnego Polski.

26
    Na słowo honoru pressing Polaków, ale i tak bezradni Czesi zostali zmuszeni do popełnienia błędu w rozegraniu.

25
    Selekcjoner Miłosz Stępiński próbuje pomagać swoim podopiecznym wskazówkami. Polacy nie doczekali się przed momentem podyktowania rzutu karnego po starciu z udziałem Mateusza Żukowskiego.

24
    Koszmarne są te dośrodkowania.

23
    Polska wznowiła grę wrzutem z autu na połowie przeciwnika. Rozegranie z udziałem Łukasza Łakomego zostało przerwane przez dobrze ustawionego Kożeluha.

22
    Kolejne beznadziejne wykonanie rzutu rożnego.

21
    Korner dla Polski.

20
    Podanie prostopadłe Mateusza Żukowskiego zostało powstrzymane przez obrońcę reprezentacji Czech.

18
    Reprezentanci Czech nie kwapią się do prowadzenia ataku pozycyjnego.

17
    Przerwa w grze spowodowana urazem Łukasza Zjawińskiego.

16
    Czesi na razie byli w stanie zatrudnić bramkarza reprezentacji Polski jedynie dośrodkowaniem z rzutu wolnego. Z kolei Stejskal musiał interweniować aktywnie na przedpolu i uniemożliwić strzał Łukaszowi Zjawińskiemu.

15
    Na zakończenie premierowego kwadransa już lepsza akcja Polski, ale uderzenie z kilkunastu metrów zostało zablokowane przez Vlceka.

13
    Czesi odpowiedzieli rozegraniem na prawej stronie boiska, ale nie wykonali dośrodkowania na odpowiednim pułapie.

12
    Polska na razie z przewagą pod względem posiadania piłki.

11
    Przeciągnięte podanie na prawym skrzydle, będące próbą uruchomienia szybkiego Arkadiusza Pyrki.

10
    Przewinienie w centrum boiska. Polska zyskała rzut wolny, a gospodarze czas na rozstawienie się w obronie.

8
    Niezłe zagranie z rzutu wolnego zostało wyekspediowane piąstkowaniem przez skoncentrowanego Kacpra Bieszczada.

7
    Wznowienie wrzutem z autu zostało przyznane reprezentantom Czech niezależnie od protestów Polski.

6
    Reprezentanci Polski na połowie przeciwnika, jednak czujni gospodarze nie pozwalają na nabranie rytmu w ataku pozycyjnym.

4
    Piłka przeniosła się do centrum boiska po wybiciu jej z pola karnego Czech.

3
    Pierwsza szansa na zaskoczenie gospodarzy rozegraniem rzutu rożnego. Sędzia nakazał powtórzenie stałego fragmentu gry z powodu zbyt agresywnej walki o pozycje.

2
    Polska w białych koszulkach i getrach, a także w czerwonych spodenkach. Czesi w czerwono-niebieskich strojach.

1

Odegrano hymny narodowe na stadionie.

Czechy: Stejskal – Kożeluh, Donat, Vlcek, Suchomel, Kristan, Ritter, Icha, Pech, Firbacher, Sigut.
    Rezerwowi: Mastny – Jonas, Kozak, Pudhorocky, Novak, Matys, Silhart, Jaron, Svoboda.
    Trener: Jiri Zilak

Polska: Bieszczad – Paluszek, Łopata, Łakomy, Pyrka, Zjawiński, Żukowski, Piła, Gołębiowski, Szcześniak, Struski.
    Rezerwowi: Lotka, Tobiasz – Bieroński, Szymański, Talar, Kobacki, Iskra, Szwedzik, Gerbowski, Kałuziński, Szymczak, Tkocz.
    Trener: Miłosz Stępiński

Sędzia: Dalibor Cerny (Czechy).

Zapraszamy na relację na żywo z meczu reprezentacji Polski U-20. Jej przeciwnikiem będą Czechy. Początek rywalizacji w poniedziałek o godzinie 16.
    Polska wygrała w poprzednim meczu z Anglią

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Gole: 30. Icha, 60. Firbacher

Kartki:   34. Kożeluh (CZE) – 90. Szymczak (POL)

Strzały celne: 6:2. Strzały niecelne: 3:3. Rzuty rożne: 5:9. Spalone: 0:1. Foule: 12:7.
    Czechy: Stejskal – Kożeluh (62. Jaron), Donat, Vlcek, Suchomel, Kristan (80. Pudhorocky), Ritter (62. Novak), Icha (80. Jonas), Pech (90. Matys), Firbacher (62. Svoboda), Sigut (46. Kozak, 90. Silhart).

Zmiany: Mastny – Jonas, Kozak, Pudhorocky, Novak, Matys, Silhart, Jaron, Svoboda.

Polska: Bieszczad (46. Tobiasz) – Paluszek (46. Szymański), Łopata, Łakomy (76. Bieroński), Pyrka (46. Kałuziński), Zjawiński (67. Gerbowski), Żukowski, Piła (46. Szymczak), Gołębiowski (46. Kobacki), Szcześniak (66. Tkocz), Struski (46. Iskra, 83. Talar).

Zmiany: Lotka, Tobiasz – Bieroński, Szymański, Talar, Kobacki, Iskra, Szwedzik, Gerbowski, Kałuziński, Szymczak, Tkocz.

Sędziowie: Ondrej Cerny (Czechy)