Falubaz – Wybrzeże 47:43 (koniec) | Wilki – Orzeł 61:29 (koniec)
koniec wyścigu
NovyHotel Falubaz Zielona Góra
47:43
Energa Wybrzeże Gdańsk
Niedziela 01.05.2022, 14:00 • Stadion Miejski, Zielona Góra • Metalkas 2. Ekstraliga • 4. kolejka

Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje na naszym portalu! (16:02:02)

Faworyzowany Falubaz nie miał dziś łatwego zadania w starciu z Wybrzeżem Gdańsk. Nieomylny Max Fricke poprowadził jednak zielonogórzan do zwycięstwa, dzięki czemu pozostają oni niepokonani w rozgrywkach eWinner 1. Ligi.

Końcowa punktacja:

Stelmet Falubaz Zielona Góra
    9. Piotr Protasiewicz 6+1 (1*,3,w,2,d)
    10. Krzysztof Buczkowski 10+1 (3,2*,2,1,2)

Czas: 60,87 s

Tugate najlepiej wyskoczył spod taśmy, ale szybko po zewnętrznej objechał go Timo Lahti. Na drugim okrążeniu Fricke wyprzedził Fina, ale w międzyczasie trzecią lokatę wywalczył Rasmus Jensen. W ten sposób, po kilku mijankach bieg zakończył się remisem, a mecz zwycięstwem Falubazu 47:43.

Czas: 61,50 s

Po starcie podwójne prowadzenie objęli gdańszczanie, ale już na przeciwległej prostej zanurkował między nich Krzysztof Buczkowski. Protasiewicz zrezygnował z dalszej jazdy na trzecim okrążeniu.

Timo Lahti

Ostatnia już dziś przerwa na równanie toru. Czekamy na biegi nominowane i decydujące rozstrzygnięcia!

Czas: 60,22 s

Jamróg najlepiej wyskoczył spod taśmy, ale już na pierwszym okrążeniu stracił prowadzenie na rzecz Maxa Fricke. Bieg bez większej historii na dystansie.

Po biegu Krzysztof Buczkowski otrzymał ostrzeżenie za utrudnianie procedury startowej.

Czas: 61,25 s

Kapitalny start zanotowała para gości, która niespodziewanie objęła podwójne prowadzenie. Na dystansie Tungate męczył Krzykowskiego, którego wyprzedził na końcu trzeciego okrążenia.

Czas: 61,29 s

Start dla Lahtiego, po czym gospodarze nieopatrznie wynieśli się na zewnętrzną i wpuścili Jensena na trzecią lokatę. Rezerwa taktyczna w zespole Wybrzeża przyniosła tym samym skutek.

Równanie toru.

10
    Bieg 10
    Marcel Krzykowski 0
    Rohan Tungate 3
    Jan Kvech 1

RT: Marcel Krzykowski za Kamila Marcińca.

Wynik meczu: 34:26
    Czas: 61,03 s

Start wyraźnie wygrał Rohan Tungate. Tuż za nim jechał jednak Jakub Jamró, który czyhał na błąd Australijczyka. W tych ogromnych tumanach kurzu obyło się jednak bez mijanek.

Czas: 60,56 s

Na drugim łuku upadł Piotr Protasiewicz. Bieg przerwany. Kapitan Falubazu podniósł się o własnych siłach, jednak został wykluczony z powtórki.

Mamy dłuższą przerwę w zawodach z powodu uszkodzonej bandy na drugim łuku. Czekamy na powtórkę biegu.

W powtórce ponownie start wygrał Rasmus Jensen, za którego plecami szalał Krzysztof Buczkowski. Duńczyk umiejętnie bronił się przed jego atakami i dowiózł cenną dla gości trójkę.

8
    Bieg 8
    Wiktor Trofimow 1
    Fabian Ragus 0

Wynik meczu: 28:20
    Czas: 60,82 s

Z początku prowadził Timo Lahti, ale dość szybko minął go Max Fricke. Po tym manewrze zrobiły się duże odległości między zawodnikami.

Czas: 60,31 s

Pewny triumf Falubazu, który prowadził podwójnie od startu do mety.

6
    Bieg 6
    Rasmus Jensen 2

Wynik meczu: 20:16
    Czas: 60,09 s

Dobry start gości, ale szybko wmieszał się pomiędzy nich Fricke. Australijczyk już na drugim wirażu wykorzystał błąd prowadzącego Jensena i wyszedł na pierwszą lokatę.