GKS T. – Puszcza 3:1 (koniec) | Widzew – Resovia 1:4 (koniec) | GKS K. – Jastrzębie 3:1 (koniec)
GKS Tychy
3:1 (2:1)
Puszcza Niepołomice
Sobota 07.05.2022, 12:40 • Stadion Miejski, Tychy • Fortuna 1 Liga • 32. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (14:42:08)

Faule: 23:19.

Po przerwie długo było bezbramkowo, a to oznaczało, że GKS Tychy utrzymuje prowadzenie wywalczone w pierwszej połowie meczu z Puszczą Niepołomice. W końcówce gospodarze wybronili się w dziesięciu po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Krzysztofa Wołkowicza. Gra w osłabieniu nie przeszkodziła im ustalić wyniku na 3:1.

90+4

90+4
    Gol dla GKS-u!
    Strzelcem bramki SEBASTIAN STEBLECKI.

Osłabienie nie przeszkodziło tyszanom przeprowadzić jeszcze jednego ataku bramkowego w doliczonym czasie. 3:1 i pozamiatane!

90+2
    Oskar Paprzycki napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

90
    Doliczony czas.

89
    Ostatnie ataki w meczu.

88
    Krążyła piłka po obwodzie pola karnego. Atakująca drużyna nie znalazła sposobu na wykreowanie sytuacji podbramkowej i wkrótce została złapana przez przeciwnika. Faul i po nim krótka przerwa spowodowana urazem.

86
    Zmiana w drużynie GKS Tychy:
    z boiska schodzi Biel, na boisku pojawia się Kozina.

85
    z boiska schodzi Rumin, na boisku pojawia się Jaroch.

85
    GKS Tych długo celebrował wznowienie od rzutu wolnego.

84
    Łukasz Sołowiej napomniany żółtą kartką za przewinienie taktyczne.

83
    Zmiana w drużynie Puszcza Niepołomice:
    z boiska schodzi Mroziński, na boisku pojawia się Wojcinowicz.

83
    Grająca z przewagą zawodnika w polu drużyna praktycznie nie opuszcza obrzeży pola karnego przeciwnika.

81
    Puszcza Niepołomice wywalczyła dla siebie wznowienie od rzutu rożnego.

80
    Wrzut z autu na wysokości pola karnego przeciwnika. Możliwość zaskoczenia przeciwnika dalekim posłaniem piłki w pobliże bramki. Nie dopuścili do większego zamieszania broniący.

78
    Niepołomiczanie wrzutem z autu na połowie przeciwnika.

77
    Puszcza Niepołomice spędza dużo czasu na połowie przeciwnika.

76
    Po wykluczeniu z końcówki spotkania Krzysztofa Wołkowicza, gospodarze bronią się przed atakami grających w pełnym zestawieniu niepołomiczan. Ostatnia akcja, zakończona uderzeniem Łukasza Wrońskiego, ale zablokowanym!

75
    Pozostał kwadrans podstawowego czasu do zakończenia spotkania.

73
    Piłka wędrowała od jednej strony boiska na drugą, ale wszystkim atakującym piłkarzom zabrało zdecydowania i ostatecznie żaden z nich nie zatrudnił bramkarza strzałem.

72
    Krzysztof Wołkowicz napomniany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. GKS Tychy dokończy mecz w osłabieniu.

71
    z boiska schodzi Malec, na boisku pojawia się Steblecki.

71
    Wznowienie wrzutem z autu przyznane podopiecznym Tomasza Tułacza.

68
    Sporo zmienników, naładowanych energią, w obu zespołach.

67
    z boiska schodzi Hajda, na boisku pojawia się Stępień.

67
    z boiska schodzi Cichoń, na boisku pojawia się Pięczek.

67
    z boiska schodzi Thiakane, na boisku pojawia się Wroński.

66
    Będą również zmiany personalne w zespole z Niepołomic.

65
    Nowe siły posłane na boisko przez szkoleniowca tyskiego pierwszoligowca.

65
    Interweniowali przyjezdni z Niepołomic po dośrodkowaniu w ich pole karne z prawego skrzydła.

64
    z boiska schodzi Czyżycki, na boisku pojawia się Paprzycki.

63
    z boiska schodzi Mańka, na boisku pojawia się Połap.

62
    Rozpędziła się drużyna przyjezdna i starała się przedostać w pobliże bramki przeciwnika środkiem pola. Odpowiednio ustawieni defensywni pomocnicy przyjezdni zareagowali.

60
    Minęła godzina meczu i bliżej odniesienia zwycięstwa są gospodarze.

55
    Skutecznie w obronie gospodarze.

52
    Szarża na skrzydle. Po niej próba przetransportowania futbolówki do środka pola i przed pole karne. Tam dobrze zareagowali defensywni pomocnicy.

50
    Po przerwie Puszcza Niepołomice ma w planie przynajmniej ponowne doprowadzenie do remisu.

46
    Puszcza musi gonić

GKS Tychy dwukrotnie obejmował prowadzenie w pierwszej połowie. Na gola Daniela Rumina goście jeszcze odpowiedzieli strzałem Szymona Kobusińskiego z rzutu karnego, ale na bramkę Tomasa Malca nie ma na razie riposty. Dlatego Trójkolorowi są na prowadzeniu 2:1 po pierwszej połowie.

45+4

45+3
    Kamil Szymura napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

45

44
    Emile Thiakane napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.
    GKS wrócił na prowadzenie

43
    Puszcza Niepołomice ponownie musi gonić wynik.

41
    Strzelcem bramki TOMAS MALEC.

Nie próżnują napastnicy z Tychów! Po golu Daniela Rumina jest uderzenie do bramki Tomasa Malca. Rozdrażnieni gospodarze błyskawicznie odzyskali swoje prowadzenie.
    Puszcza z golem

40
    Pozostało zaledwie pięć minut podstawowego czasu na poprawienie rezultatu w pierwszej połowie. Na pewno będzie również doliczony czas.

39
    GKS Tychy musi zapomnieć o swoim prowadzeniu.

38
    Gol dla Puszczy!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa SZYMON KOBUSIŃSKI.

Temu zawodnikowi ostatnio absolutnie nie brakuje skuteczności. Po długich analizach przyznana jedenastka Puszczy Niepołomice, a jej egzekutorem był Szymon Kobusiński!

37
    Krzysztof Wołkowicz napomniany żółtą kartką za sprokurowanie rzutu karnego.

37
    Rzut karny dla Puszczy Niepołomice!

36
    Długo trwa analizowanie powtórek przez sędziego.

34
    Sędzia Patryk Gryckiewicz zastanawia się nad możliwością przyznania rzutu karnego!

33
    Mamy przerwę w grze spowodowaną urazem jednego z przyjezdnych.

33
    Coraz groźniejsze są ataki serwowane przez podopiecznych Tomasza Tułacza.

31
    Puszcza Niepołomice nie wykorzystała rzutu wolnego egzekwowanego na wysokości pola karnego przeciwnika.

30
    Po dwóch kwadransach rywalizacji na stadionie w Tychach jest skromne prowadzenie gospodarzy. Zawdzięczają je uderzeniu Daniela Rumina.

28
    Długie podanie w kierunku Daniela Rumina zostało zatrzymane przez obrońców z województwa małopolskiego.

27
    Wyglądało to niebezpiecznie, jednak poradzili sobie starannie rozstawieni w defensywie gracze z Niepołomic.

26
    Gospodarze od rzutu wolnego po zdecydowanie zbyt agresywnej próbie odebrania piłki w wydaniu Puszczy Niepołomice.

24
    Nieudane rozegranie tyszan i wznowienie od bramki zostało przyznane Gabrielowi Kobylakowi.

23
    Gorsze wykonanie rzutu rożnego niż to zaproponowane wcześniej przez podopiecznych Jarosława Zadylaka oraz Przemysława Pitrego.

22
    Szansa Puszczy Niepołomice na doprowadzenie do remisu dzięki dośrodkowaniu z rzutu rożnemu.
    GKS Tychy na prowadzeniu!

20
    Puszcza Niepołomice musi już organizować się do odrabiania strat do przeciwnika.

18
    Strzelcem bramki DANIEL RUMIN.

GKS Tychy naciskał na przeciwnika i po nieco ponad kwadransie gospodarze znaleźli się na prowadzeniu. Zdecydowało o tym uderzenie sprowadzonego w ostatnim oknie transferowym Daniela Rumina!

18
    Po rzucie wolnym GKS Tychy musiał zadowolić się wypracowaniem kolejnego stałego fragmentu gry. Tym razem rzutu rożnego.

17
    Odgryza się Puszcza Niepołomice, ale ostatnia akcja podopiecznych Tomasza Tułacza została zahamowana przez sędziego asystenta z powodu spalonego.

16
    Gospodarze liczą na możliwość wykorzystania wzrostu po dośrodkowaniach. Rywale muszą być skoncentrowani, zdyscyplinowani oraz czujni, żeby nie dopuścić do oddania strzału z powietrza.

15
    Po kwadransie bezbramkowo w Tychach.

14
    Ponownie rozegranie gospodarzy w centrum boiska. Spokojnie krąży między nimi futbolówka.

12
    Podopieczni Jarosława Zadylaka i Przemysława Pitrego na razie utrzymują się dłużej w posiadaniu piłki.

10
    Piłka powędrowała z jednej połowy boiska na drugą. Ani jednej, ani drugiej drużynie nie udało się oddać niebezpiecznego strzału, choć poruszali się stosunkowo blisko pola karnego przeciwnika.

8
    Skutecznie w obronie po rzucie rożnym gracze Puszczy Niepołomice, ale to GKS Tychy pozostaje w posiadaniu piłki.

7
    Będzie szansa na sprawienie problemu graczom Puszczy Niepołomice dośrodkowaniem z rzutu rożnego.

6
    Puszcza Niepołomice starała się niebezpiecznie zaatakować z wykorzystaniem prawego skrzydła.

5
    Na razie pięć minut rywalizacji za drużynami i jest bezbramowo.

3
    Konfrontacje w centralnej części boiska. Piłkarze nie przebierali w środkach, mimo to sędzia nie zdecydował się na użycie gwizdka. Rozjemca pozwala ostro rywalizować aktorom widowiska.

2
    Przyglądamy się pierwszym atakom w meczu.

1

Dobiega końca rozgrzewka na stadionie w Tychach.

GKS Tychy: Jałocha – Mańka, Nedić, Szymura, Wołkowicz, Biel, Czyżycki, Żytek, Wachowiak, Malec, Rumin.
    Rezerwowi: Dana – Paprzycki, Greszczyk, Steblecki, Jaroch, Janiak, Kargulewicz, Kozina, Połap.
    Trener: Jarosław Zadylak

Puszcza Niepołomice: Kobylak – Bartosz, Sołowiej, Kościelny, Mroziński, Cichoń, Kobusiński, Hajda, Serafin, Thiakane, Kidrić.
    Rezerwowi: Komar – Wojcinowicz, Stępień, Pięczek, Aftyka, Boguski, Górski, Włodarczyk, Wroński.
    Trener: Tomasz Tułacz

Sędzia: Patryk Gryckiewicz (Toruń).
    Jedenastka Puszczy
    Ustawienie tyszan

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Fortuna I ligi w Tychach. GKS zmierzy się w nim z Puszczą Niepołomice. Początek rywalizacji w sobotę o godzinie 12:40.
    GKS przegrał poprzedni mecz

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:40.

Gole: 18. Rumin, 41. Malec, 90+4. Steblecki – 38. Kobusiński (kar.)

Kartki:   37. Wołkowicz (GKT), 45+3. Szymura (GKT), 90+2. Paprzycki (GKT) – 44. Thiakane (PSZ), 84. Sołowiej (PSZ)   72. Wołkowicz (GKT)

Posiadanie piłki: 45 % : 55 %.
    Strzały celne: 5:5. Strzały niecelne: 1:7. Rzuty rożne: 8:7. Spalone: 1:3. Foule: 23:19.
    GKS Tychy: Jałocha – Mańka (63. Połap), Nedić, Szymura, Wołkowicz, Biel (86. Kozina), Czyżycki (64. Paprzycki), Żytek, Wachowiak, Malec (71. Steblecki), Rumin (85. Jaroch).

Zmiany: Dana – Paprzycki, Greszczyk, Steblecki, Jaroch, Janiak, Kargulewicz, Kozina, Połap.

Puszcza Niepołomice: Kobylak – Bartosz, Sołowiej, Kościelny, Mroziński (83. Wojcinowicz), Cichoń (67. Pięczek), Kobusiński, Hajda (67. Stępień), Serafin, Thiakane (67. Wroński), Kidrić.

Zmiany: Komar – Wojcinowicz, Stępień, Pięczek, Aftyka, Boguski, Górski, Włodarczyk, Wroński.

Sędziowie: Patryk Gryckiewicz (Toruń)