Czwartek 19.05.2022, 16:30 • Municipal Stadium, Lod • Reprezentacja U17

Strzały niecelne: 9:1.
    Rzuty rożne: 7:2.
    Spalone: 1:2.
    Faule: 14:10.

Podopieczni Dariusza Gęsiora zostali pokonani po raz drugi w mistrzostwach Europy U-17. O porażce 1:2 Polski z Holandią zdecydowało uderzenie w doliczonym czasie.

90+4

90+4
    Nie przebierają w środkach Holendrzy w ostatnich minutach meczu. Gra przerwana między innymi z powodu faulu Jasona Van Duivena.

90+3
    Gol dla Holandii!
    Strzelcem bramki YORAM BOERHOUT.

Jeszcze jedno uderzenie do bramki w doliczonym czasie i niestety, jest to strzał decydujący o odniesieniu zwycięstwa przez Holandię.

90
    Doliczone cztery minuty.

89
    Zmiana w drużynie Holandia:
    z boiska schodzi Babadi, na boisku pojawia się Boerhout.
    Polska doprowadziła do remisu

88
    Gol dla Polski!
    Strzelcem bramki TOMASSO GUERCIO.

Polska doprowadziła do remisu w końcówce podstawowego czasu. Nagroda za ambitne nastawienie!

87
    Za wykonanie rzutu rożnego dla reprezentacji Polski zabrał się Kacper Masiak.

85
    Zmiana w drużynie Polska U17:
    z boiska schodzi Staniszewski, na boisku pojawia się Doba.

85
    z boiska schodzi Drachal, na boisku pojawia się Wójcik.

83
    Kacper Masiak odpowiada za wykonanie rzutu wolnego przyznanemu Polakom za faul Antoniego Milambo na Dawidzie Drachalu.

82
    Żółtą kartkę otrzymał Oliwier Sławinski za ostre przewinienie.

80
    Coraz mniejszą nadzieję na zapunktowanie w drugim meczu mistrzostw Europy ma reprezentacja Polski.

77
    Konfrontacja na skrzydle i długo nie było wiadomo, który zawodników okaże się lepszy w pojedynku biegowym. Defensor nie dał się zaskoczyć zbyt naiwnym zwodem zaproponowanym przez przeciwnika.

Gole: 51. Huijsen, 90+3. Boerhout – 88. Guercio

Kartki:   15. Rovers (NED), 54. Banzuzi (NED), 60. Henry (NED) – 50. Kurzydłowski (P17), 54. Guerco (P17), 82. Sławinski (P17)

Posiadanie piłki: 65 % : 35 %.
    Strzały celne: 9:4. Strzały niecelne: 9:1. Rzuty rożne: 7:2. Spalone: 1:2. Foule: 14:10.
    Holandia: Kuijsten – Rovers (46. Henry), Blokzijl, Huijsen, Breinburg (60. Kleijn) – Vos, Misehouy (72. Milambo), Van den Heuvel – Slory (46. Banzuzi), Van Duiven, Babadi (89. Boerhout).

Zmiany: Klavenboer – Kleijn, Henry, Agougil, Splinter, Boerhout, Milambo, Rust, Banzuzi.

Trener: Mischa Visser

Polska U17: Murawski – Guerco, Kurzydłowski, Magnuszewski, Tudruj, Lewicki (72. Terlecki) – Śmiglewski (46. Kalemba), Staniszewski (85. Doba), Drachal (85. Wójcik), Tkacz (65. Masiak) – Sławiński.

Zmiany: Mikułko – Tomaszewski, Kalemba, Masiak, Bernatowicz, Rychlik, Wójcik, Doba, Terlecki.

Trener: Dariusz Gęsior

Sędziowie: Helgi Mikael Jonasson (Islandia)