Liverpool – Real Madryt 0:1 (koniec)
Liverpool F.C.
0:1 (0:0)
Real Madryt
Sobota 28.05.2022, 21:36 • Stade de France, Saint-Denis • Liga Mistrzów UEFA • Finał

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (23:38:39)
    Real na szczycie Ligi Mistrzów!

Wszystko jasne po 90 minutach finału Ligi Mistrzów! Real Madryt najlepszym klubem prestiżowego europejskiego pucharu po raz 14. w historii. O zwycięstwie 1:0 z Liverpool FC zdecydowało uderzenie oddane przez Viniciusa Juniora w 59. minucie finału. Rozpoczyna się świętowanie zespołu z Hiszpanii.
    90+6. Szalona radość Królewskich

90+6

90+5
    Jeszcze jeden chwyt bohatera finału Thibauta Courtoisa.

90+3
    Zmiana w drużynie Real Madryt:
    z boiska schodzi Vinícius Júnior, na boisku pojawia się Rodrygo.

90+1
    Dani Ceballos dostał podanie od Karima Benzemy i popędził samotnie w kierunku bramki Alissona. Nie ma gola, przekombinował zawodnik Królewskich!

90
    Doliczone pięć minut do podstawowego czasu.

90
    z boiska schodzi Luka Modrić, na boisku pojawia się Dani Ceballos.

88
    Liverpool FC musi być w finale Realem z poprzednich rund i doprowadzić do remisu rzutem na taśmę.

85
    z boiska schodzi Federico Valverde, na boisku pojawia się Eduardo Camavinga.

83
    W ostatnim momencie Alisson sprzątnął piłkę po szalonym kontrataku zespołu z Hiszpanii.
    82. Mohamed Salah nie umie pokonać Courtoisa

82
    Bohaterem finału zostanie prawdopodobnie Thibaut Courtois! Bramkarz Królewskich ponownie poradził sobie z niebezpiecznym strzałem Mohameda Salaha.
    80. Diogo Jota nie zaskoczył Courtoisa

80
    Thibaut Courtois! Bramkarz Królewskich nie dał się zaskoczyć odbiciem piłki od nóg Diogo Joty po uderzeniu Mohameda Salaha. Niewiele czasu mają gracze z Anglii na znalezienie sposobu na pokonanie Belga!

79
    Przerwa w grze jest spowodowana urazem Edera Militao.

77
    Zmiana w drużynie Liverpool F.C.:
    z boiska schodzi Thiago Alcántara, na boisku pojawia się Roberto Firmino.

77
    z boiska schodzi Jordan Henderson, na boisku pojawia się Naby Keïta.
    74. Trent Alexander-Arnold i Diogo Jota próbowali wyrównać

74
    Diogo Jota nie zdołał skierować w lustro bramki wstrzelenia zza pola karnego wykonanego przez Trenta Alexandra-Arnolda.

73
    Liverpool FC oczywiście w ataku pozycyjnym po stracie gola.

71
    Carlo Ancelotti z delikatnym niepokojem spogląda na boisko. Jego podopieczni muszą jeszcze przetrwać przez około kilkanaście minut.

69
    Piłka przemknęła blisko linii bramkowej Królewskich, ale nie ma gola. Nie wpakował jej z metra do sieci Mohamed Salah. Może nie był to pewniak, ale można to było wykorzystać.
    Vinicius Junior z golem!

67
    Thibaut Courtois nie musiał mierzyć się w ostatnich minutach z niebezpiecznymi uderzeniami. Każda minuta pracuje na korzyść zespołu z Hiszpanii.

65
    z boiska schodzi Luis Díaz, na boisku pojawia się Diogo Jota.
    64. Mohamed Salah strzelił niebezpiecznie

64
    Potężne i prawdopodobnie dokładne uderzenie Mohameda Salaha. Thibaut Courtois interweniował ponownie z ogromnym wyczuciem!

63
    Liverpool musi gonić przeciwnika. Pozostało jeszcze trochę czasu The Reds.

62
    Fabinho napomniany żółtą kartką za wślizg w nogi Federico Valverde.
    59. Vinícius Júnior (REA) - 0:1

59
    Gol dla Realu!
    Strzelcem bramki VINÍCIUS JÚNIOR.

W 59. minucie Real zaatakował po raz drugi w meczu i tym razem jego gol na 1:0 został uznany! Królewscy objęli prowadzenie dzięki uderzeniu Viniciusa Juniora, który dostawił stopę do wstrzelenia Federico Valverde. Składne rozegranie zespołu Carlo Ancelottiego z wykorzystaniem prawego skrzydła, a The Reds byli zbyt bierni w obronie.

58
    Gracze Liverpoolu domagają się podyktowania rzutu karnego za blokowanie ręką uderzenia Mohameda Salaha.

57
    Początek drugiej połowy równie mdły jak pierwszej.
    56. Trent Alexander-Arnold wstrzelił groźnie piłkę

56
    Akcja przeprowadzona z wykorzystaniem skrzydła i zakończona niebezpiecznym wstrzeleniem Trenta Alexandra-Arnolda. Ponownie bezbłędnie interweniował rozgrzany Thibaut Courtois!

56
    Przerwa w grze jest spowodowana urazami zawodników obu zespołów.

53
    Podanie Luisa Diaza do ustawionego kilkanaście metrów od bramki. Jego uderzenie, a także dobitka Trenta Alexandra-Arnolda zostały zablokowane przez Królewskich.

52
    Wymiana podań w wykonaniu podopiecznych Juergena Kloppa zakończyła się dośrodkowaniem w rękawice Thibauta Courtoisa.

50
    Wznowienie gry od rzutu wolnego po faulu w centrum boiska na Casemiro. Kompletnie nieudane podanie Davida Alaby zostało powstrzymane przez Alissona.

49
    Królewscy próbują dłużej utrzymać się w posiadaniu piłki w drugiej połowie meczu.

47
    Niebezpieczne zagranie Trenta Alexandra-Arnolda w pobliże bramki nie zostało zakończone strzałem do bramki przez Luisa Diaza.

47
    Na razie szkoleniowcy nie przeprowadzili zmian.

46
    Trwa walka

Pozostało oczekiwać na wznowienie widowiska.

Pierwsza połowa bezbramkowa. Liverpool oddał zdecydowanie więcej strzałów celnych i miał przewagę pod względem posiadania piłki. W 43. minucie Królewscy niebezpiecznie odpowiedzieli i niewiele brakowało do gola Karima Benzemy.

45+3

45+1
    Spalony. Było to widać, ale ok, warto porysować linie i sprawdzić.

45+1
    Clement Turpin czeka, czekają wszyscy zainteresowani.
    45. Potwierdzenie spalonego Karima Benzemy

45
    Doliczone dwie minuty do podstawowego czasu.

44
    Analiza powtórek...
    43. Karim Benzema i jego nieuznany gol

43
    Karim Benzema strzelił do bramki The Reds, ale nie ma gola z powodu spalonego! Pierwsze tak poważne ostrzeżenie dla Liverpoolu.

41
    Korner dla zespołu z Anglii po solowym ataku Sadio Mane. Wybita z pola karnego piłka spadła pod nogami Jordana Hendersona, którego potężne uderzenie nie było celne.

40
    Pozostało pięć minut podstawowego czasu przed zejściem drużyn na przerwę do szatni. Wynik jaki jest – każdy widzi.

38
    Ponownie Liverpool FC ustawił się znakomicie w defensywie.
    Próbka atmosfery finału

36
    Jordan Henderson interweniował wewnątrz własnego pola karnego, ale akcja indywidualna Viniciusa Juniora dodała odrobinę otuchy kibicom Królewskich.

35
    Tym razem powstrzymana akcja zespołu z Anfield na prawej stronie boiska.
    34. Mohamed Salah główkował w bramkarza

34
    Już ponad 50 interwencji Thibauta Courtoisa po strzałach w edycji Ligi Mistrzów. Mohamed Salah główkował w reprezentanta Belgii po wrzutce z prawego skrzydła.

32
    Wymiana ról, ale efekt taki sam. Podanie Karima Benzemy do Viniciusa Juniora zostało przechwycone.

30
    W ostatnim momencie Trent Alexander-Arnold nie pozwolił podaniu prostopadłemu dotrzeć do Karima Benzemy.

30
    Na zakończenie drugiego kwadransa meczu nieudane dośrodkowanie z prawego skrzydła wyłapane przez Thibauta Courtoisa.

28
    Niecelne uderzenie z dystansu Fabinho.

27
    Andrew Robertson nie pozwolił piłce na dojście do szeroko ustawionego Daniego Carvajala.
    Tak blisko byli The Reds

25
    Interwencja Alissona numer jeden po głębokim dośrodkowaniu Viniciusa Juniora.

25
    Vinicius Junior nie zdecydował się na rajd w pole karne przeciwnika. Wycofanie do doświadczonych Toniego Kroosa i Luki Modricia.

24
    Real Madryt ma problem z odpowiedzeniem czymkolwiek interesującym.

23
    Real Madryt próbuje to wszystko uspokoić, ponieważ aż cztery uderzenia celne Liverpoolu w drugim kwadransie spotkania.
    21. Sadio Mané i obronił Thibaut Courtois!

21
    Gotuje się potwornie pod bramką Realu Madryt! Thibaut Courtois aniołem Królewskich. Belg sparował na słupek piłkę kopniętą z kilkunastu metrów przez Sadio Mane.

19
    Trudne to minuty dla Królewskich. Trent Alexander-Arnold strzelił wyraźnie ponad poprzeczką w bramce Thibauta Courtoisa.

17
    Jeszcze raz drużyna z Premier League. Akcja Sadio Mane z Mohamedem Salahem i Egipcjanin po raz drugi nie pokonał swoim strzałem centralnie ustawionego między słupkami Thibauta Courtoisa.

17
    Poprawka Thiago Alcantary również zatrzymana przez bramkarza Królewskich.
    16. Mohamed Salah nie pokonał bramkarza Realu

16
    Na rozpoczęcie drugiego kwadransa meczu kolejne rozegranie The Reds. Dogranie do Mohameda Salaha, którego płaskie uderzenie zostało zatrzymane jedną dłonią przez Thibauta Courtoisa!

15
    Ibrahima Konate interweniował perfekcyjnie w rywalizacji z rozpędzonym na lewej stronie boiska Viniciusem Juniorem.

14
    Po dośrodkowaniu Luisa Diaza spokojne odegranie Ferlanda Mendy'ego w rękawice Thibauta Courtoisa.

13
    Ponownie Liverpool FC w ataku pozycyjnym. Delikatnie zarysowuje się przewaga w posiadaniu piłki The Reds.

12
    Toniemu Kroosowi nie udało się uruchomić podaniem prostopadłym rozpędzonego na skrzydle Daniego Carvajala.
    Serdeczne powitanie trenerów

10
    Spokojne rozegranie w centrum boiska, ale wszystko niezmiennie od jednego do drugiego pola karnego.

9
    Futbolówka uciekła zawodnikom z Liverpoolu poza boisko. W tej sytuacji wznowienie od bramki przyznane Thibautowi Courtoisowi.

7
    Na razie nieudane ataki. Dośrodkowanie Federico Valverde zostało zatrzymane przez ustawionego w odpowiednim miejscu Fabinho.

7
    Tym razem wymiana podań serwowana przez podopiecznych Juergena Kloppa.

6
    Vinicius Junior pograł blisko narożnika pola karnego przeciwnika z Karimem Benzemą. Nic tam nie zdziałali podopieczni Carlo Ancelottiego.

4
    Liverpool FC przerwał akcję przeciwników blisko linii bocznej boiska, ale nie opanował piłki zanim opuściła ona boisko.

3
    Nieudane wykonanie rzutu wolnego przez Trenta Alexandra-Arnolda. Piłka została wyekspediowana z pola karnego Królewskich przez dobrze ustawionego defensora.

2
    Drużyny w klasycznych strojach. Liverpool FC na czerwono ze srebrnymi elementami, a Real Madryt na biało z niebieskimi i pomarańczowymi wstawkami.

1

Hymn Ligi Mistrzów w Saint-Denis.

Zakończyła się ceremonia otwarcia finału Ligi Mistrzów. Trofeum zostało wniesione w pobliże boiska przez Raula Gonzaleza.

Rozpoczęcie meczu przesunięte na godzinę 21:36.
    Wydarzenia przed stadionem

Rozpoczęcie meczu przesunięte na godzinę 21:30. Zaczyna to wyglądać nieco kuriozalnie. Taki problem organizacyjny w najważniejszym wydarzeniu sezonu klubowego w Europie.
    Tak wyglądała rozgrzewka

Rozpoczęcie meczu zostało przesunięte o kwadrans z powodu problemu z zajęciem miejsc na trybunach przez kibiców.
    Gracze Realu w Saint-Denis
    Ostatnie przygotowania do finału

Liverpool F.C.: Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, van Dijk, Robertson – J. Henderson (C), Fabinho, Alcántara – Salah, Mané, L. Díaz.
    Rezerwowi: Kelleher – Milner, Keïta, Firmino, Gomez, Oxlade-Chamberlain, C. Jones, Minamino, Jota, Tsimikas, Matip, Elliott.
    Trener: Juergen Klopp

Real Madryt: Courtois – Carvajal, Militao, Alaba, F. Mendy – Modrić, Casemiro, Kroos – Valverde, Benzema (C), Vinícius Júnior.
    Rezerwowi: Lunin – Nacho, E. Hazard, Asensio, Marcelo, Vázquez, Bale, Ceballos, Rodrygo, Isco, M. Díaz, Camavinga.
    Trener: Carlo Ancelotti

Sędzia: Clement Turpin (Francja).

Zapraszamy na relację na żywo z finału Ligi Mistrzów. Liverpool FC zmierzy się w nim z Realem Madryt. Pierwszy gwizdek sędziego Clementa Turpina w sobotę o godzinie 21.
    Paryż czeka na widowisko

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

Gole: 59. Vinícius Júnior

Kartki:   62. Fabinho (LIV)

Posiadanie piłki: 50 % : 50 %.
    Strzały celne: 9:1. Strzały niecelne: 6:1. Rzuty rożne: 6:2. Spalone: 1:4. Foule: 13:7.
    Liverpool F.C.: Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, van Dijk, Robertson – J. Henderson (C) (77. Keïta), Fabinho, Alcántara (77. Firmino) – Salah, Mané, L. Díaz (65. Jota).
    Zmiany: Kelleher – Milner, Gomez, Oxlade-Chamberlain, C. Jones, Minamino, Tsimikas, Matip, Elliott.

Real Madryt: Courtois – Carvajal, Militao, Alaba, F. Mendy – Modrić (90. Ceballos), Casemiro, Kroos – Valverde (85. Camavinga), Benzema (C), Vinícius Júnior (90+3. Rodrygo).
    Zmiany: Lunin – Nacho, E. Hazard, Asensio, Marcelo, Vázquez, Bale, Isco, M. Díaz.

Sędziowie: Clement Turpin (Francja)