Podbeskidzie – GKS K. 1:0 (koniec) | Stal Rz. – Górnik Ł. 1:0 (koniec) | Chojniczanka – Chrobry 0:2 (koniec)
Chojniczanka Chojnice
0:2 (0:1)
Chrobry Głogów
Niedziela 31.07.2022, 18:00 • Stadion Miejski, Chojnice • Fortuna 1 Liga • Runda 3

Chojniczanka Chojnice przegrywa u siebie z Chrobrym Głogów 0:2. Mimo porażki gospodarze zagrali dobrą pierwszą połowę. Obraz gry zdecydowanie zmieniła czerwona kartka dla Łukasza Wolsztyńskiego, która podłamała gospodarzy i zdecydowanie zmieniła podejście taktyczne. Tego efektem był gol Mateusza Bochnaka. Od tej chwili tylko Chrobry grał w piłkę, Chojniczanka przez cały mecz ograniczała się do wrzutek z bocznych sektorów boiska, przełożyło się to na wysoką liczbę rzutów rożnych, ale tylko na to. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje. (19:57:45)

90+6

90+5
    Strzał Tuszyńskiego wysoko nad poprzeczką.

90+5
    Wolsztyński w ostatniej chwili uprzedzony przez Byrtka.

90+4
    Kusztal ruszył sam na sam z Neugebauerem i nawet go minął! Jednak wygonił się do skrzydła i jego uderzenie z ostrego kąta było niecelne.

90+3
    Efektowna wymiana podań między Tuszyńskim i Skrzypczaka, ale zabrakło decyzji o uderzeniu ze strony pierwszego z nich.

90+2
    Centra Janickiego prosto w ręce Dybowskiego.

90+1
    Kolejny korner dla Chojniczanki, czternasty w tym meczu.

90
    Pięć minut doliczonych do podstawowego czasu gry.

90
    Trzeci z rzędu rzut rożny dla Chojniczanki.

89
    Do piłki wyskoczyli Byrtek i Tuszyński, ale żaden z nich nie strącił futbolówki.

89
    Janicki wywalczył rzut rożny po akcji prawą stroną.

88
    Stróżyński szukał miejsca na minięcie Kolenca, ale nie udało mu sie. Od bramki Dybowski.

88
    Strata Tuszyńskiego na połowie Chrobrego.

86
    Tuszyński odgrywał głową do Skrzypczaka, ale pierwszy z napastników Chojniczanki był na spalonym.

85
    Mandrysz wybił piłkę po zablokowanej centrze Ryczkowskiego.

84
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice:
    z boiska schodzi Czajkowski, na boisku pojawia się Stróżyński.

83
    Zmiana w drużynie Chrobry Głogów:
    z boiska schodzi Hanc, na boisku pojawia się Pieczarka.
    z boiska schodzi Bochnak, na boisku pojawia się Joźwiak.

82
    Bardzo dobra centra Tuszyńskiego na bliższy słupek, ale minimalnie za mocna dla Skrzypczaka!

81
    Kusztal faulował Tuszyńskiego w walce o piłkę w środku pola.

80
    Odchylony Kalinkowski nie miał jak oddać mocnego strzału głową, futbolówka poleciała obok bramki.

79
    Mocne uderzenie Ryczkowskiego z pierwszej piłki obronił Dybowski! Rzut rożny dla Chojniczanki.

79
    Byrtek wślizgiem zablokował strzał Mandrysza.

77
    Próba prostopadłego podania w wykonaniu Kalinkowskiego do Skrzypczaka. Piłka zagrana minimalnie za mocno.

77
    Zdecydowanie nieudany strzał Kolenca zza pola karnego.

76
    Bougaidis ratował się wybiciem piłki przy akcji Skrzypczaka i Ryczkowskiego.

74
    z boiska schodzi Karbowy, na boisku pojawia się Kalinkowski.

74
    Chrobry podwyższył na 3:0, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej Bochnaka.

74
    Bougaidis niewiele minął się z futbolówką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

72
    Skrzypczak za mocno zagrał w kierunku Janickiego i pomocnik Chojniczanki ratował się faulem.

71
    Czajkowski bardzo niecelnie uderzył głowa po centrze Karbowego z rzutu wolnego.

69
    Bochnak błyskawicznie rozegrał rzut wolny po zagraniu ręką Mikołajczyka, żeby później po ziemi zagrać do Wolsztyńskiego. Uderzenie napastnika Chrobrego z siedmiu metrów trafiło w poprzeczkę!

68
    Bartosiak przejął piłkę po centrze Hanca.

68
    Nieudana centra Tupaja z prawej flanki, ale nadal goście przy piłce.

67
    Hanc faulowany przez Skrzypczaka na skrzydle.

66
    Kusztal obrócił się z piłką w polu karnym Neugebauera, ale jego strzał był za lekki na pokonanie bramkarza Chojniczanki.

64
    Chojniczanka wymienia podania na połowie rywali, ale niewiele to daje. Każde zagranie w kierunku pola karnego Chrobrego jest niecelne.

63
    z boiska schodzi Steblecki, na boisku pojawia się Kusztal.

63
    Prostopadła piłka w kierunku Tuszyńskiego, który jednak był na spalonym.

61
    Centra Janickiego do Skrzypczaka wybita przez Bougaidisa.

60
    Kolejny strzał Karbowego z daleka sparowany przez Dybowskiego.

59
    z boiska schodzi Mazek, na boisku pojawia się Janicki.
    z boiska schodzi Mikołajczak, na boisku pojawia się Tuszyński.

57
    Krótkie rozegranie stałego fragmentu, centra Byrtka na Skrzypczaka minimalnie za wysoka.

56
    Akcja Chojniczanki prawą stroną. Ryczkowski podciął piłkę i zagrał do Mazka. Jego strzał został zablokowany, a dobitka Mikołajczaka również trafiła w nogi rywali. Rzut rożny dla gospodarzy.

53
    z boiska schodzi Kuzdra, na boisku pojawia się Tupaj.

53
    Gol dla Chrobrego!
    Tuż po utracie zawodnika gospodarze również tracą bramkę. Kombinacyjna akcja gości na prawej stronie, w polu karnym znalazł się MATEUSZ BOCHNAK, który minął rywali i plasowanym strzałem pokonał Neugebauera!

50
    Wolsztyński przedwcześnie opuszcza boisko. Pomocnik Chojniczanki sfaulował Mandrysza. Na początku sędzia nie zdecydował się na karę indywidualną, ale zmienił decyzję i pokazał piłkarzowi Chojniczanki drugą żółtą, a co za tym idzie czerwoną kartkę.

48
    Nieudana akcja Chrobrego prawą stroną, od bramki Neugebauer.

46
    Wolsztyński ukarany żółtą kartką za faul na Kolencu.

46
    z boiska schodzi Kasperowicz, na boisku pojawia się Ryczkowski.

46

Do przerwy Chojniczanka Chojnice przegrywa z Chrobrym Głogów 0:1 po trafieniu Sebastiana Stebleckiego, choć przez większość pierwszej połowy to gospodarze przeważali na boisku. Z minuty na minutę czuli się coraz pewniej, ale nie przełożyło się na okazje strzeleckie. Znów liczne centry nie mogą znaleźć adresatów. Chrobry spokojnie czekał na swoje szanse i pod koniec połowy jedną z nich wykorzystali. Za kilkanaście minut wracamy do Chojnic.

45+2

45+2
    Zagranie Skrzypczaka na skrzydło do Mazka przeciął Bogusz.

45
    Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

44
    Mimo optycznej przewagi to goście otwierają wynik spotkania! Akcję lewą stroną technicznym uderzeniem na dalszy słupek zamknął SEBASTIAN STEBLECKI! Neugebauer nie zdołał strącić futbolówki!

42
    Wysokie dośrodkowanie w kierunku Kasperowicza i niecelny strzał głową obrońcy gospodarzy.

41
    Strzał Karbowego po ziemi został zablokowany, kolejny rzut rożny dla Chojniczanki.

40
    Mandrysz bliski strzelenie bramki samobójczej! Podanie Wolsztyńskiego po ziemi bardzo nieudane, jednak piłka odbiła się id pomocnika Chrobrego i poleciała minimalnie obok prawego słupka!

38
    Techniczne uderzenie Hanca tuż obok lewego słupka!

38
    Byrtek uprzedził Wolsztyńskiego na połowie Chojniczanki.

36
    Steblecki z żółtą kartką na koncie za faul na Wolsztyńskim w środku pola.

34
    Szybka kontra Chojniczanki, Mazek zagrywał po ziemi do Wolsztyńskiego, ale dobrze interweniowali obrońcy Chrobrego.

34
    Zupełnie nieudana centra Stebleckiego z lewego skrzydła. Piłkę wyłapał Neugebauer.

33
    Zablokowane uderzenie Mikołajczaka z daleka.

32
    Zaskakujący strzał Wolsztyńskiego wyłapał Neugebauer!

31
    Kuzdra faulowany przez Karbowego na około trzydziestym metrze.

29
    Zagranie Mazka po ziemi wślizgiem zatrzymali defensorzy Chrobrego.

28
    Skrzypczak nie zdecydował się na uderzenie z lewego skrzydła, ale nadal Chojniczanka w natarciu.

26
    Uderzenie Karbowego zza pola karnego obronił Dybowski! Rzut rożny dla Chojniczanki.

26
    Mikołajczyk szukał zagrania wzdłuż bramki do Skrzypczaka i Mikołajczaka, ale zrobił to minimalnie za mocno!

25
    Mikołajczyk wypuszczony przez Mikołajczaka, ale centra do Skrzypczaka niedokładna. Piłkę wyłapał Dybowski.

24
    Mikołajczak faulowany na własnej połowie.

22
    Mikołajczak dobiegł do piłki na lewym skrzydle i dośrodkował do Wolsztyńskiego. Strzał pomocnika Chojniczanki tuż nad poprzeczką!

20
    Kolejny za mocny przerzut, tym razem Karbowego do Mazka.

18
    Karbowy zdecydował się na rajd lewą stroną. Zawodnika Chojniczanki zatrzymał Praznovsky.

17
    Minimalnie przeciągnięte krzyżowe podanie Bartosiaka do Mikołajczyka.

16
    Niecelne uderzenie Skrzypczaka po centrze Mikołajczyka na dalszy słupek.

15
    Dwójkowa akcja Mazka i Skrzypczaka na prawej stronie zakończona wywalczeniem rzutu rożnego.

14
    Kuzdra wyraźnie spóźnił się ze wślizgiem na skrzydle i został ukarany żółtą kartką.

13
    Bochnak efektownie minął Byrtka, jednak centrę do Hanca wybił Kasperowicz.

13
    Dośrodkowanie Mikołajczyka w kierunku Skprzyczaka. Napastnik Chojniczanki nie zdołał wygrać walki o pozycję ze stoperami Chrobrego.

11
    Mikołajczak z żółtą kartką za dyskusje z arbitrem.

10
    Prostopadłe podanie Mikołajczaka do Skrzypczaka w ostatniej chwili przeciął Mandrysz.

10
    Bochnak próbował przedrzeć się skrzydłem, ale zatrzymał go Kasperowicz.

8
    Zamieszanie pod bramką Chojniczanki, ale ostatecznie Neugebauer zacznie z piątego metra.

7
    Uderzenie Kolenca z ostrego kąta wybronił Neugebauer, korner dla Chrobrego.

6
    Obiecująca kontra Chojniczanki, jednak Wolsztyński za długo zwlekał z podaniem do Skrzypczaka.

5
    Wolsztyński wygrał pojedynek główkowy z Bougaidisem.

4
    Rzut rożny dla Chrobrego. Czajkowski uprzedził Bogusza na skrzydle.

3
    Steblecki wrócił do gry.

2
    Bartosiak faulował rywala w środku pola. Na boisku pojawia się sztab medyczny gości.

1
    Chojniczanka przejęła piłkę na połowie rywali, ale nie zdołała wyprowadzić ataku.

1

Z kolei Chrobry na start ligowych rozgrywek dostał komplet beniaminków. W pierwszej kolejce zremisował 3:3 ze Stalą Rzeszów, a później przegrali 0:2 z Ruchem Chorzów. Chrobry jeszcze nie rozpoczął przygody w krajowym pucharze, więc jeszcze nie zdołał wygrać spotkania w tym sezonie.

Chojniczanka jak na razie radzi sobie ze zmiennym szczęściem w tym sezonie. W środę podopieczni Tomasza Kafarskiego wygrali po dogrywce z Hutnikiem Kraków 3:1 w rundzie wstępnej Fortuna Pucharu Polski. Z kolei w Fortuna 1. Lidze zremisowali z GKS-em Tychy 2:2 i przegrali ze Skrą Częstochowa 0:2.

Oba zespoły właśnie pojawiły się na przedmeczowej rozgrzewce.

Chojniczanka Chojnice: Neugebauer – Bartosiak, Byrtek, Kasperowicz – Mazek, Czajkowski, Ł. Wolsztyński, Mikołajczyk – Mikołajczak, Karbowy – Skrzypczak.

Rezerwowi: Szabłowski – Golak, Ryczkowski, Tuszyński, Janicki, Stróżyński, Białczyk, Kalinkowski, Cegiełka
    Trenér: Tomasz Kafarski

Chrobry Głogów: Dybowski – Bougaidis, Bochnak, Kolenc, R. Wolsztyński, Bogusz, Kuzdra, Mandrysz, Praznovsky, Steblecki, Hanc.

Rezerwowi: Węglarz – Iwanowicz, Michalec, Pieczarka, Kusztal, Wojtyra, Tupaj, Machaj, Jóźwiak
    Trenér: Marek Gołębiewski

Sędziowie: Sylwester Rasmus – Piotr Szubielski, Marcin Sadowski – Konrad Aluszyk – Damian Kos, Dominik Sulikowski.