GKS T. – Podbeskidzie 1:4 (koniec) | Skra – Termalica 0:2 (koniec) | Puszcza – Chojniczanka 3:2 (koniec)
GKS Tychy
1:4 (1:1)
Podbeskidzie Bielsko-Biała
Niedziela 07.08.2022, 12:40 • Stadion Miejski, Tychy • Fortuna 1 Liga • 4. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (14:48:11)

Wysoka wygrana Górali

Podbeskidzie Bielsko-Biała poszło za uderzeniem i odniosło zwycięstwo 4:1 w Tychach. Najważniejszymi zawodnikami na boisku byli doświadczeni Kamil Biliński oraz Tomasz Jodłowiec, którzy swoimi indywidualnymi akcjami wypracowali gole.

90+12

90+11
    Gol dla Podbeskidzia!
    Strzelcem bramki MAKSYMILIAN SITEK.

Szalał zmiennik i znalazł sposób na zadanie gospodarzom jeszcze jednego ciosu w doliczonym czasie. Była wideo weryfikacja, ale wszystko zgodnie z przepisami.

90+8
    Daniel Mikołajewski kolejnym zawodnikiem napomnianym kartonikiem.

90+7
    Nemanja Nedić napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

90+5
    Neutralizowanie dośrodkowań Trójkolorowych nie jest problematyczne dla zawodników Podbeskidzia Bielsko-Biała.

90+2
    Faul atakującego zawodnika po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w pole karne Podbeskidzia Bielsko-Biała.

90
    Doliczone 10 minut do podstawowego czasu.

90
    Świetna wymiana podań zawodników Podbeskidzia Bielsko-Biała na zakończenie podstawowego czasu i interwencja Adriana Kostrzewskiego uratowała GKS Tychy przed jeszcze większym niepowodzeniem!

88
    Ostatnie minuty już dogorywającego spotkania i szaleje indywidualnymi przyspieszeniami Maksymilian Sitek.

86
    Pierwsza szarża wprowadzonego z ławki rezerwowych Maksymiliana Sitka dała korner będącemu na prowadzeniu zespołowi.

85
    Zmiana w drużynie Podbeskidzie Bielsko-Biała:
    z boiska schodzi Bernard, na boisku pojawia się Misztal.

85
    z boiska schodzi Markow, na boisku pojawia się Mikołajewski.

84
    Iwajło Markow opuszcza boisko w ambulansie.

81
    Przedłuża się przerwa w grze i konieczne będzie doliczenie czasu do podstawowego.

79
    Prawdopodobnie piłkarz zostanie zwieziony z boiska ambulansem. Matvei Igonen w momencie interweniowania staranował bardzo niebezpiecznie Iwajło Markowa.

78
    Medycy wbiegli na boisko dziarskim krokiem.

77
    Przerwa w grze spowodowana niebezpiecznie wyglądającym zderzeniem w polu karnym Podbeskidzia Bielsko-Biała.

75
    Zmiana w drużynie GKS Tychy:
    z boiska schodzi Radecki, na boisku pojawia się Malec.

75
    z boiska schodzi Czyżycki, na boisku pojawia się Żytek.

75
    Pozostał kwadrans podstawowego czasu do zakończenia meczu.

74
    Skutecznie interweniowali piłkarze odpowiedzialni za defensywę w Podbeskidziu Bielsko-Biała.

72
    Krótko po wznowieniu meczu kolejna szarża rozluźnionego Podbeskidzia Bielsko-Biała! Joan Roman dostał podanie od Kamila Bilińskiego i oddał uderzenie zza pola karnego, po którym piłka otarła się o słupek.

72
    z boiska schodzi Drzazga, na boisku pojawia się Sitek.

72
    Przygotowana zmiana w zespole spod Klimczoka.

70
    Sytuacja zespołu z Tychów jest już bardzo skomplikowana.

68
    Strzelcem bramki KAMIL BILIŃSKI.

Podbeskidzie zdobyło dwubramkowe prowadzenie w 68. minucie. Na najważniejszego piłkarza meczu wyrastał Kamil Biliński. Wcześniej brakowało mu skuteczności, ale tym razem zachował się z opanowaniem po podaniu Joana Romana. Kapitan Górali pokonał Adriana Kostrzewskiego płaskim uderzeniem zza pola karnego. Piłka zaliczyła lądowanie blisko słupka.

67
    z boiska schodzi Machowski, na boisku pojawia się Dzięgielewski.

67
    Krzysztof Wołkowicz napomniany żółtą kartką za przewinienie na Kamilu Bilińskim.

65
    Daniel Rumin na spalonym, więc nawet w razie przymierzenia do bramki Podbeskidzia Bielsko-Biała, nie byłoby wskazania na środek boiska.

63
    Nieskuteczny jest w tym meczu Krzysztof Drzazga! Dostał on podanie na wolne pole od Joana Romana, ale nie przymierzył w narożnik bramki strzeżonej przez Adriana Kostrzewskiego.

61
    Adrian Kostrzewski nie pozwolił na oddanie uderzenia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Julio Rodriguezowi.

60
    Po godzinie spotkania o jeden zdecydowany krok bliżej zwycięstwa jest drużyna spod Klimczoka.

59
    z boiska schodzi Mikita, na boisku pojawia się Kozina.

58
    Będzie pierwsza zmiana w zespole prowadzonym przez Dominika Nowaka.

57
    Maciej Mańka w ostatnim momencie nie pozwolił Podbeskidziu Bielsko-Biała na kontynuowanie ataku po podaniu Joana Romana w kierunku Bartosza Bernarda.

55
    GKS Tychy musi ponownie gonić przeciwnika po nieudanym rozpoczęciu drugiej części meczu.

54
    Nieudane wykonanie rzutu wolnego przez Krzysztofa Wołkowicza w bocznym sektorze boiska.
    Podbeskidzie ponownie na prowadzeniu

52
    Strzelcem bramki TOMASZ JODŁOWIEC.

Druga połowa rozpoczęła się tak jak pierwsza, czyli od gola Podbeskidzia Bielsko-Biała. Przed polem karnym tyszan rozpędził się Tomasz Jodłowiec i popisał się rajdem, którego trudno się było po nim spodziewać. Były reprezentant Polski wymanewrował grupę przeciwników i pokonał Adriana Kostrzewskiego płaskim strzałem na 2:1.

51
    Petr Buchta napomniany żółtą kartką za przewinienie taktyczne.

51
    Maciej Mańka zabiera się za wykonanie wrzutu z autu na połowie przeciwnika.

49
    W rozegraniu Podbeskidzie Bielsko-Biała. Akcja zakończona prostopadłym podaniem Joana Romana, którego nie udało się opanować Bartoszowi Bernardowi.

48
    Niebawem przekonamy się, która z jedenastek przystąpi do bardziej zdecydowanego natarcia po zmianie stron.
    Pora na wznowienie gry

46

Pozostało oczekiwać na wznowienie meczu.

Pierwsza połowa meczu na remis. Górale byli na prowadzeniu 1:0 dzięki strzałowi Bartosza Bernarda, który wykonał dobitkę uderzenia Kamila Bilińskiego. Później była podobna liczba szans na podwojenie przewagi, jak i na wyrównanie. W czasie doliczonym Mateusz Czyżycki strzelił na 1:1.

45+4

45+3
    Ostatnie szanse na poprawienie wyniku w pierwszej połowie.

45+2
    Gol dla GKS-u!
    Strzelcem bramki MATEUSZ CZYŻYCKI.

GKS Tychy doprowadził do remisu w czasie doliczonym do pierwszej połowy spotkania. Antonio Dominguez uruchomił crossowym podaniem Krzysztofa Wołkowicza, a jego zgranie zostało podsumowane delikatnym uderzeniem z bliska do bramki Mateusza Czyżyckiego!

45
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

45
    Titas Milasius napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na Krzysztofie Machowskim.

43
    Kolejne dośrodkowanie z rzutu rożnego. Zabrał się za wykonywanie stałych fragmentów gry Dawid Polkowski po wbiegnięciu na boisko z ławki rezerwowych.

41
    Gra wznowiona po krótkiej przerwie spowodowanej urazem Patryka Mikity. Korner i po nim zapachniało dwukrotnie trafieniem do bramki Kamila Bilińskiego.

40
    Na razie zakotłowało się w polu karnym gospodarzy. Wymiana podań Joana Romana z Kamilem Bilińskim i powinien przymierzyć do bramki w sytuacji sam na sam Krzysztof Drzazga! Interweniował Adrian Kostrzewski.

40
    Pozostało pięć minut podstawowego czasu w pierwszej połowie i nie zanosi się na wyrównanie Górniczego Klubu Sportowego.

38
    Krótka przerwa w grze spowodowana twardym zderzeniem Macieja Mańki z Kamilem Bilińskim.

37
    z boiska schodzi Biliński, na boisku pojawia się Polkowski.

35
    Tym razem Patryk Mikita starał się umieścić piłkę pod poprzeczką po dośrodkowaniu Krzysztofa Wołkowicza.

34
    Będzie zmiana za kontuzjowanego Michała Janotę.

33
    Po wrzutce zza pola karnego Macieja Mańki było uderzenie celne na bramkę Podbeskidzia Bielsko-Biała. Piłka poleciała prosto w ustawionego w środku swojego posterunku Matveia Igonena!

32
    Obaj poszkodowani piłkarze starają się kontynuować rywalizację z zawodnikami Górniczego Klubu Sportowego.

30
    Przerwa w grze spowodowana urazami Joana Romana oraz Michała Janoty.

28
    GKS Tychy szuka dla siebie miejsca do oddania strzału na połowie przeciwnika, ale bielszczanie są skoncentrowani na swoich pozycjach w defensywie.

27
    W ostatnim momencie przyjezdni nie pozwolili na oddanie uderzenia zza pola karnego Antonio Dominguezowi.

26
    Mocne uderzenie Kamila Bilińskiego, ale piłka poleciała prosto w ustawionego w odpowiednim miejscu Adriana Kostrzewskiego.

25
    Ostra konfrontacja Nemanji Nedicia i Krzysztofa Drzazgi. Leszek Lewandowski zdecydował się na przyznanie piłki gościom spod Klimczoka.

24
    W ostatnich minutach ataki obu jedenastek nie kończą się niebezpiecznymi strzałami dla Adriana Kostrzewskiego oraz Matveia Igonena.

22
    Jeszcze korner, za którego wykonanie zabrał się Krzysztof Drzazga.

21
    Przyblokowany Kamil Biliński w pobliżu bramki Adriana Kostrzewskiego, przez co nie wykorzystał on dośrodkowania do oddania strzału.

20
    GKS Tychy nie potrafił przebić się przez centrum boiska i gospodarzom pozostało zadowolić się wrzutem z autu w centrum pola.

18
    Pomysłowe, ale kompletnie nieudane rozegranie ataku przez Joana Romana i Michała Janotę.

17
    Dużo dzieje się w ostatnich minutach spotkania.

16
    Akcja tyskich napastników zapachniała wyrównaniem. Daniel Rumin wykonał płaskie dośrodkowanie w środek pola karnego, a tam uderzenie oddał Patryk Mikita. Piłka przeleciała obok bramki Matveia Igonena!
    Podbeskidzie na prowadzeniu

14
    Po falstarcie drużyna z Tychów musi organizować się do odrabiania strat do przeciwnika.

12
    Strzelcem bramki BARTOSZ BERNARD.

Świetna akcja indywidualna Kamila Bilińskiego. Jego uderzenie z kilkunastu metrów zostało obronione przez Adriana Kostrzewskiego, ale dobitka Bartosza Bernarda była bezkarna. Podbeskidzie na prowadzeniu, a Biliński musi być zadowolony ze swojego slalomu między obrońcami gospodarzy!

10
    Drugie w meczu uderzenie z dystansu Michała Janoty i tym razem trafił on w lustro bramki GKS Tychy. Dobra interwencja Adriana Kostrzewskiego i sparował on piłkę na korner.

10
    Na trybunach między innymi aktywny w ostatnich dniach selekcjoner młodzieżowej reprezentacji Michał Probierz.

9
    Teraz próbowali się przebić gospodarze, ale jeszcze nie wykonali dokładnego dogrania w pole karne Podbeskidzia Bielsko-Biała.

8
    Nieudana wymiana podań Krzysztofa Drzazgi oraz Kamila Bilińskiego.

7
    Bez problemu rozmontowana została akcja Podbeskidzia Bielsko-Biała z wykorzystaniem lewej strony boiska.

6
    Tym razem podopieczni Dominika Nowaka, a niezgrabny atak zakończył się uderzeniem Mateusza Radeckiego zza pola karnego wyraźnie poza bramkę strzeżoną przez Matveia Igonena.

4
    Ponownie Podbeskidzie Bielsko-Biała, ale podanie Joana Romana poleciało w niechcianym przez południowca kierunku.

3
    Nieudane wykonanie rzutu wolnego przez Michała Janotę i pierwsza zmarnowana szansa na zdobycie prowadzenia przez Podbeskidzie Bielsko-Biała.

2
    GKS Tychy w zielonych koszulkach i czarnych spodenkach z czerwonymi elementami, a Podbeskidzie Bielsko-Biała w białych koszulkach i getrach, a także niebieskich spodenkach.

1

GKS Tychy: Kostrzewski – Buchta, Nedić, Mańka, Machowski, Dominguez, Radecki, Czyżycki, Wołkowicz, Mikita, Rumin.
    Rezerwowi: Odyjewski – Kozina, Ploch, Żytek, Kargulewicz, Malec, Szymura, Dzięgielewski, Połap.
    Trener: Dominik Nowak

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Igonen – Simonsen, Rodriguez, Markow, Milasius, Jodłowiec, Janota, Bernard, Roman, Drzazga, Biliński.
    Rezerwowi: Wieczorek – Polkowski, Celtik, J. Bieroński, Misztal, Sitek, Scalet, Willmann, Mikołajewski.
    Trener: Mirosław Smyła

Sędzia: Leszek Lewandowski (Zabrze).
    Jedenastka Podbeskidzia
    Ustawienie gospodarzy

Zapraszamy na mecz Fortuna I ligi w Tychach. GKS zmierzy się w nim z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Początek rywalizacji w niedzielę o godzinie 12:40.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:40.

Gole: 45+2. Czyżycki – 12. Bernard, 52. Jodłowiec, 68. Biliński, 90+11. Sitek

Kartki:   51. Buchta (GKT), 67. Wołkowicz (GKT), 90+7. Nedić (GKT) – 45. Milasius (POD), 90+8. Mikołajewski (POD)

Posiadanie piłki: 47 % : 53 %.
    Strzały celne: 4:10. Strzały niecelne: 4:8. Rzuty rożne: 5:7. Spalone: 0:2. Foule: 13:12.
    GKS Tychy: Kostrzewski – Buchta, Nedić, Mańka, Machowski (67. Dzięgielewski), Dominguez, Radecki (75. Malec), Czyżycki (75. Żytek), Wołkowicz, Mikita (59. Kozina), Rumin.

Zmiany: Odyjewski – Kozina, Ploch, Żytek, Kargulewicz, Malec, Szymura, Dzięgielewski, Połap.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Igonen – Simonsen, Rodriguez, Markow (85. Mikołajewski), Milasius, Jodłowiec, Janota (37. Polkowski), Bernard (85. Misztal), Roman, Drzazga (72. Sitek), Biliński.

Zmiany: Wieczorek – Polkowski, Celtik, J. Bieroński, Misztal, Sitek, Scalet, Willmann, Mikołajewski.

Sędziowie: Leszek Lewandowski (Zabrze)