GKS T. – Podbeskidzie 1:4 (koniec) | Skra – Termalica 0:2 (koniec) | Puszcza – Chojniczanka 3:2 (koniec)
Puszcza Niepołomice
3:2 (1:1)
Chojniczanka Chojnice
Niedziela 07.08.2022, 18:00 • Stadion Miejski, Niepołomice • Fortuna 1 Liga • 4. kolejka

Przygotowania Puszczy

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Fortuna I ligi w Niepołomicach. Puszcza zmierzy się w nim z Chojniczanką. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 18 w niedzielę.
    Jedenastka Chojniczanki
    Zestawienie Puszczy Niepołomice

Puszcza Niepołomice: Komar – Pięczek, Wojcinowicz, Sołowiej, Koj, Hajda, Serafin, Bartosz, Tomalski, Cichoń, Klisiewicz.
    Rezerwowi: Wróblewski – Adisa, Aftyka, Mroziński, Boguski, Thiakane, Kramarz, Jopek, Cikos.
    Trener: Tomasz Tułacz

Chojniczanka Chojnice: Neugebauer – Bartosiak, Grolik, Golak, Mikołajczyk, Kalinkowski, Czajkowski, Karbowy, Ryczkowski, Mikołajczak, Skrzypczak.
    Rezerwowi: Szabłowski – Byrtek, Białczyk, Drewniak, Van Huffel, Wolsztyński, Janicki, Mazek, Tuszyński.
    Trener: Tomasz Kafarski

Sędzia: Piotr Rzucidło (Warszawa).

1

4
    Pierwsze przyspieszenia ofensywne obu jedenastek. Czas pokaże, czy bardziej doświadczona drużyna, prowadzona przez Tomasza Tułacza, będzie w stanie narzucić własne warunki rywalizacji przeciwnikom.

6
    Możliwość sprawienia problemu gospodarzom rozegraniem rzutu wolnego. Piłka została ustawiona w pobliżu pola karnego przeciwnika. Pozycja nadawała się do dośrodkowania. Tylko największy śmiałek mógłby pokusić się o oddanie strzału.

7
    Gol dla Chojniczanki!
    Strzelcem bramki TOMASZ MIKOŁAJCZAK.

Piłka do doświadczonego napastnika, a ten nie zastanawiał się długo, co z nią zrobić. Po strzale Tomasza Mikołajczaka goście są na prowadzeniu w Niepołomicach. To spotkanie nie mogło rozpocząć się lepiej dla Chojniczanki!

11
    Lucjan Klisiewicz napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na zawodniku Chojniczanki.

13
    Po falstarcie Puszcza Niepołomice musi gonić swojego rozpędzającego się stopniowo przeciwnika.

15
    Po kwadransie spotkania w Niepołomicach bliżej zdobycia kompletu punktów jest Chojniczanka. Zbudowani są goście strzałem do bramki Tomasza Mikołajczaka.

17
    Nieudana akcja gospodarzy i wznowienie od bramki zostało przyznane Bartoszowi Neugebauerowi.

18
    Tym razem od bramki drużyna z województwa małopolskiego.

18
    Tomasz Mikołajczak napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

21
    Puszcza Niepołomice zaczyna zdobywać przewagę pod względem posiadania piłki, ale w ostatnich minutach wywalczyła dla siebie jedynie wznowienie wrzutem z autu na połowie przeciwnika.

23
    Chojniczanka ma rzut wolny na połowie przeciwnika.

25
    Kolejny stały fragment gry. Puszcza Niepołomice wybroniła się po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

28
    Będą ekspresowo zmiany przeprowadzone przez rozwścieczonego przebiegiem spotkania szkoleniowca Puszczy Niepołomice.

31
    Zmiana w drużynie Puszcza Niepołomice:
    z boiska schodzi Cichoń, na boisku pojawia się Thiakane.

32
    z boiska schodzi Bartosz, na boisku pojawia się Aftyka.

34
    Przerwa w grze spowodowana urazem bramkarza przyjezdnych Bartosza Neugebauera.

37
    Rzut karny dla Puszczy Niepołomice. Będzie ogromna szansa na doprowadzenie do remisu już w pierwszej połowie.

38
    Lucjan Klisiewicz zabiera się za wykonanie rzutu karnego.

38
    Gol dla Puszczy!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa LUCJAN KLISIEWICZ.

Chojniczanka musi zapomnieć o swoim prowadzeniu. Po uderzeniu z rzutu karnego Lucjana Klisiewicza nie ma już czystego konta Bartosza Neugebauera. 1:1 w Niepołomicach!

40
    Pozostało zawodnikom zaledwie pięć minut rywalizacji w podstawowym czasie w pierwszej połowie spotkania.

43
    Chojniczanka próbowała odpowiedzieć swoim atakiem na wyrównanie Lucjana Klisiewicza, jednak została ona powstrzymana na obrzeżach pola karnego przeciwnika.

44
    Konfrontacja w centrum pola.

45
    Doliczony czas.

45+1
    Michał Mikołajczyk kolejnym zawodnikiem napomnianym żółtą kartką w tym meczu.

45+2

Pierwsza połowa w Niepołomicach zakończona remisem 1:1. Dobre otwarcie Chojniczanki oraz gol Tomasza Mikołajczaka tak rozwścieczyły trenera Tomasza Tułacza, że przeprowadził po nieco ponad dwóch kwadransach dwie zmiany personalne. Krótko po nich Lucjan Klisiewicz doprowadził do remisu z rzutu karnego.
    Na razie na remis
    Niebawem wznowienie meczu

Niezmiennie sędziowie i piłkarze każą na siebie poczekać.

46

47
    Gra wznowiona po powrocie z szatni na boisko i ciekawe, która z drużyn zdecyduje się na frontalny atak.

49
    Raz jeszcze przerwa w grze spowodowana problemami zdrowotnymi Bartosza Neugebauera.

50
    Gra została wznowiona i Chojniczanka wrzutem z autu na wysokości koła środkowego boiska.

53
    Puszcza Niepołomice stara się często sprawdzać podopiecznych Tomasza Kafarskiego swoimi dośrodkowaniami.

54
    Wojciech Hajda napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

55
    Wymiana podań z udziałem wszystkich środkowych pomocników gospodarzy. Jeden z nich już szykował się do zatrudnienia swoim strzałem bramkarza, a najlepiej pokonanie go, ale interweniował defensor.

57
    Na razie po dwóch zawodników obu zespołów zostało napomnianych żółtą kartką.

59
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice:
    z boiska schodzi Mikołajczak, na boisku pojawia się Wolsztyński.

60
    Nie minęła godzina spotkania i nie ma już na boisku zawodnika, który swoim uderzeniem otworzył rezultat.

62
    Trafił swój na swego. Ani jeden zawodnik, ani drugi nie zamierzał doprowadzić do przedostania się przeciwnika z piłką w niebezpieczne miejsce. Ostatecznie sędzia uznał, że w tej walce zostały przekroczone przepisy piłkarskie. Faul.

64
    To już przedostatni kwadrans spotkania i niezmiennie ani gospodarze, ani goście nie są bliżsi odniesienia zwycięstwa.

65
    Od rzutu rożnego podopieczni doświadczonego szkoleniowca Tomasza Tułacza.

66
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzenie ponad poprzeczką i w tych okolicznościach od bramki Bartosz Neugebauer.

66
    Łukasz Wolsztyński napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

67
    Filip Karbowy również napomniany żółtym kartonikiem.

69
    Za moment kolejki dwaj gracze Chojniczanki wbiegną na boisko z ławki rezerwowych.

70
    z boiska schodzi Karbowy, na boisku pojawia się Mazek.

70
    z boiska schodzi Kalinkowski, na boisku pojawia się Van Huffel.

73
    Konfrontacje w centralnej części boiska. Piłkarze nie przebierali w środkach, mimo to sędzia nie zdecydował się tym razem na użycie gwizdka. Arbiter pozwala pograć zawodnikom.

75
    Pozostał zaledwie kwadrans podstawowego czasu do zakończenia spotkania.

77
    Przyspieszenie ataku. Piłka powędrowała do skrzydłowego ustawionego blisko pola karnego i została opanowana po crossowym podaniu. Na obieg defensor i dośrodkowanie. Po nim twarda walka o możliwość oddania strzału.

79
    Spieszy się zawodnikom, nie wszystkim odpowiada podział punktów i absolutnie trudno się temu dziwić.

80
    Strzelcem bramki LUCJAN KLISIEWICZ.

Wygląda na to, że wybranie najważniejszego piłkarza tego spotkania nie będzie jakimkolwiek wyzwaniem. Lucjan Klisiewicz z dubletem na koncie. To może być trafienie decydujące o pozostaniu kompletu punktów w Niepołomicach!

84

Znakomita forma strzelecka napastnika Puszczy Niepołomice! Ubarwiał on pierwszoligowy, niedzielny wieczór hat-trickiem. Po kolejnym uderzeniu do siatki Lucjana Klisiewicza nic nie wskazuje na stratę punktów przez gospodarzy!

86
    Jeszcze jedno ostre starcie i tym razem od rzutu wolnego wznowią grę wyżej notowani piłkarze. Ich przeciwnicy potwierdzają, że bronią twardo i nieustępliwie.

87
    z boiska schodzi Czajkowski, na boisku pojawia się Drewniak.

87
    z boiska schodzi Mikołajczyk, na boisku pojawia się Tuszyński.

89
    Przerwa w grze jest spowodowana urazem Emila Thiakane.

89
    z boiska schodzi Thiakane, na boisku pojawia się Mroziński.

90
    z boiska schodzi Klisiewicz, na boisku pojawia się Boguski.

90

90+2
    Strzelcem bramki MARCIN GROLIK.

Jeszcze odżyła nadzieja Chojniczanki na zapunktowanie. W pole karne przeciwnika wbiegł Marcin Grolik i swoim uderzeniem zdobył bramkę kontaktową na 2:3!

90+4
    Szymon Drewniak napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

90+6
    Piotr Mroziński również napomniany żółtym kartonikiem.

90

Sporo emocji na stadionie w Niepołomicach. Pierwszego gola strzeliła Chojniczanka, ale wyłącznie rozdrażniła Lucjana Klisiewicza. Hat-trick napastnika Puszczy poskutkował zwycięstwem 3:2.

Chojniczanka została pokonana

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:03:01)

Gole: 38. Klisiewicz (kar.), 80. Klisiewicz, 84. Klisiewicz – 7. Mikołajczak, 90+2. Grolik

Kartki:   11. Klisiewicz (PSZ), 54. Hajda (PSZ), 90+6. Mroziński (PSZ) – 18. Mikołajczak (CHO), 45+1. Mikołajczyk (CHO), 66. Wolsztyński (CHO), 67. Karbowy (CHO), 90+4. Drewniak (CHO)

Posiadanie piłki: 50 % : 50 %.
    Strzały celne: 6:6. Strzały niecelne: 1:3. Rzuty rożne: 5:8. Spalone: 0:1. Foule: 14:20.
    Puszcza Niepołomice: Komar – Pięczek, Wojcinowicz, Sołowiej, Koj, Hajda, Serafin, Bartosz (32. Aftyka), Tomalski, Cichoń (31. Thiakane, 89. Mroziński), Klisiewicz (90. Boguski).

Zmiany: Wróblewski – Adisa, Aftyka, Mroziński, Boguski, Thiakane, Kramarz, Jopek, Cikos.

Chojniczanka Chojnice: Neugebauer – Bartosiak, Grolik, Golak, Mikołajczyk (87. Tuszyński), Kalinkowski (70. Van Huffel), Czajkowski (87. Drewniak), Karbowy (70. Mazek), Ryczkowski, Mikołajczak (59. Wolsztyński), Skrzypczak.

Zmiany: Szabłowski – Byrtek, Białczyk, Drewniak, Van Huffel, Wolsztyński, Janicki, Mazek, Tuszyński.

Sędziowie: Piotr Rzucidło (Warszawa)