Odra O. – Sandecja 4:2 (koniec) | Wisła K. – GKS K. 2:1 (koniec)
Wtorek 09.08.2022, 18:00 • Stadion Miejski, Opole • Fortuna 1 Liga • 5. kolejka

88
    Gol dla Sandecji!
    Strzelcem bramki MICHAŁ WALSKI.

Nie popisali się ponownie po stałym fragmencie gry gospodarze, co pozwoliło Sandecji Nowy Sącz strzelić drugiego w tym meczu gola.

86
    Gol dla Odry!
    Strzelcem bramki JAKUB SZREK.

4:1! Bardzo efektowne zwycięstwo podopiecznych Piotra Plewni. Tym razem Jakub Szrek pokonał Dawida Pietrzkiewicza w sytuacji sam na sam po znakomitym podaniu prostopadłym Macieja Urbańczyka.

82
    Strzelcem bramki SZYMON ŁAPIŃSKI.

Akcja bramkowa, w którą mocno zaangażowani byli zmiennicy Piotra Plewni. W wymianę podań Dawida Czaplińskiego oraz Szymona Łapińskiego wmieszał się jeszcze Rafał Niziołek. Dawida Pietrzkiewicza pokonało dość przypadkowe uderzenie.

41
    Strzelcem bramki BARTOSZ GUZDEK.

Opolanie złapali wiatr w żagle i jeszcze w pierwszej połowie znaleźli się na prowadzeniu po odwróceniu wyniku. W 41. minucie Bartosz Guzdek opanował piłkę w zamieszaniu pod bramką. Napastnik Odry zakończył akcję rozpędzoną rajdem Konrada Nowaka.

35
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa RAFAŁ NIZIOŁEK.

Po kwadransie Odra doprowadziła do remisu 1:1. Rafał Niziołek był skutecznym wykonawcą rzutu karnego. Sędziowie długo analizowali wszystkie detale na powtórkach zanim pozwolili Niziołkowi na oddanie strzału z jedenastki podyktowanej za faul na Macieju Makuszewskim.

20
    Strzelcem bramki KAMIL SŁABY.

W 20. minucie Sandecja wyszła na prowadzenie 1:0. Goście mieli możliwość wykonania rzutu rożnego po strzale Łukasza Kosakiewicza zablokowanym przez Maksymiliana Tkocza. W pole karne Odry Opole wbiegł Kamil Słaby i to właśnie on znalazł sposób na oddanie pierwszego strzału do bramki Dominika Kalinowskiego!

Gole: 35. Niziołek (kar.), 41. Guzdek, 82. Łapiński, 86. Szrek – 20. Słaby, 88. Walski

Kartki:   2. Kamiński (ODO), 16. Paprzycki (ODO), 26. Petrak (ODO), 54. Szrek (ODO), 82. Kalinowski (ODO) – 1. Lusiusz (SAN), 45. Walski (SAN), 54. Słaby (SAN), 59. Sovsić (SAN), 65. Chmiel (SAN), 79. Boczek (SAN)

Posiadanie piłki: 55 % : 45 %.
    Strzały celne: 5:5. Strzały niecelne: 0:2. Rzuty rożne: 1:5. Spalone: 1:4. Foule: 12:18.
    Odra Opole: Kalinowski – Petrak (74. Mikinic), Tkocz, Kamiński, Szrek, Paprzycki (69. Łabojko), Niziołek, Nowak (90. Marzec), Urbańczyk, Makuszewski (74. Łapiński), Guzdek (74. Czapliński).

Zmiany: Haluch – Kędziora, Łabojko, Mikinic, Klec, Czapliński, Łapiński, Marzec, Klimek.

Trener: Piotr Plewnia

Sandecja Nowy Sącz: Pietrzkiewicz – Słaby, Boczek, Nekić (89. Kapica), Kosakiewicz, Maślanka (70. Gach), Walski, Lusiusz (46. Chmiel), Merebaszwili (46. Sovsić), Toporkiewicz, Gabrych (46. Mas).

Zmiany: Tokarz – Szufryn, Sovsić, Mas, Nawotka, Gach, Chmiel, Piter-Bućko, Kapica.

Trener: Dariusz Dudek

Sędziowie: Dominik Sulikowski (Gdańsk)