Śląsk II – Olimpia E. 1:1 (koniec) | Stomil – Polkowice 2:1 (koniec) | Siarka T. – Radunia 0:2 (koniec)
Śląsk II Wrocław
1:1 (1:1)
Olimpia Elbląg
Sobota 13.08.2022, 13:00 • Stadion Oporowska, Wrocław • 2. Liga • 6. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.
    Śląsk II Wrocław przegrał poprzedni mecz

Zapraszamy na relację na żywo z meczu eWinner II ligi we Wrocławiu. Śląsk II zmierzy się w nim z Olimpią Elbląg. Początek rywalizacji w sobotę o godzinie 13.
    Ustawienie Olimpii
    Jedenastka gospodarzy

Śląsk II Wrocław: Mielcarz – Stawny, Muszyński, Wypart, Lizakowski, Lewkot, Grylak, Szmigiel, Kurowski, Młynarczyk, Krocz.
    Rezerwowi: Głogowski – Radkowski, Bargiel, Lutostański, Borys, Caliński, Gerstenstein, Pisarczuk, Lisowski.
    Trener: Krzysztof Wołczek

Olimpia Elbląg: Witan – Piekarski, Wenger, Sarnowski, Jakubczyk, Danilczyk, Czernis, Sienkiewicz, Rajch, Branecki.
    Rezerwowi: Łęgowski – Turzyniecki, Wojtyra, Famulak, Wierzba, Łabecki, Kozera.
    Trener: Przemysław Gomułka

Sędzia: Szymon Lizak (Poznań).

1

4
    Gol dla Olimpii!
    Strzelcem bramki JAN SIENKIEWICZ.

Olimpia błyskawicznie przeprowadziła akcję bramkową na miarę prowadzenia 1:0 we Wrocławiu. Na jej zakończenie było uderzenie Jana Sienkiewicza.

6
    Po falstarcie gospodarze muszą wcześnie odrabiać stratę do przeciwnika.

12
    Powrócił do obrony Aron Stasiak, ale nie odzyskał piłki zgodnie z przepisami, a popełnił przewinienie na Mateuszu Stawskim.

13
    Ładne rozegranie rzutu wolnego przez Śląsk II Wrocław, jednak na zakończenie było miękkie dośrodkowanie prosto w rękawice czujnego na przedpolu Andrzeja Witana.

14
    Uderzenie z dystansu wyraźnie ponad poprzeczką w bramce Andrzeja Witana.

15
    Na zakończenie kwadransa otwierającego mecz gospodarze starali się wykonać przyspieszenie crossowym podaniem. Futbolówka uciekła im jednak poza boisko.

17
    Podopieczni Przemysława Gomułki powrócili na połowę przeciwnika i na początek wywalczyli tam wznowienie wrzutem z autu, a następnie korner.

18
    Niebezpiecznie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, strzał kompletnie niepilnowanego piłkarza Olimpii Elbląg, ale na wysokości zadania stanął bramkarz Śląska II Wrocław!

21
    Dla odmiany od rzutu rożnego Śląsk II Wrocław i seria uderzeń piłkarzy z województwa dolnośląskiego została zablokowana przez podopiecznych Przemysława Gomułki.

22
    Przewinienie broniącego gracza z Elbląga na własnej połowie boiska.

23
    Kolejne nieudane dośrodkowanie z rzutu wolnego w kierunku bramki Andrzeja Witana.

24
    Po festiwalu stałych fragmentów gry wznowienie od bramki zostało przyznane Andrzejowi Witanowi.

25
    Sprytnie zachował się po powrocie do defensywy Marcin Rajch i sprowokował przewinienie atakującego przeciwnika.

27
    Była krótka przerwa w grze spowodowana urazem piłkarza Śląska II Wrocław po kolizji z Aronem Stasiakiem.

28
    Niebezpieczny upadek na boisko zaliczył Kamil Wenger i tym razem przerwa w grze jest spowodowana urazem gracza Olimpii Elbląg.

29
    Kamil Wenger ma zamiar powrócić na boisko po bolesnym lądowaniu na murawie.

31
    Rozpoczął się kwadrans poprzedzający przerwę i w ostatnich minutach widowisko nie było napakowane po brzegi sytuacjami podbramkowymi.

32
    Przez moment gospodarze domagali się przyznania im rzutu karnego, ale Szymon Lizak nakazał kontynuowanie meczu.

33
    Spokojna wymiana podań zawodników Olimpii Elbląg i wycofanie aż do Andrzeja Witana.

35
    Tym razem jest gwizdek sędziego, ale Śląsk II Wrocław musi zadowolić się w tych okolicznościach wznowieniem od rzutu wolnego kilkanaście metrów od pola karnego.

36
    Po dośrodkowaniu kolejna ofiarna interwencja Kamila Wengera.

38
    Pierwsze celne uderzenie na bramkę Olimpii Elbląg, jednak powstrzymanie piłki nie sprawiło problemu Andrzejowi Witanowi.

39
    Dawid Danilczyk napomniany żółtą kartką za częste przerywanie akcji Śląska II Wrocław przewinieniami.

40
    Pozostało zaledwie pięć minut podstawowego czasu do zakończenia pierwszej części.

43
    Interwencja Kuby Lizakowskiego na prawej stronie boiska i nie pozwolił on na przedostatnie się w pole karne grasującemu Marcinowi Rajchowi.

44
    Gol dla Śląska!
    Strzelcem bramki MIŁOSZ KUROWSKI.

Złe zachowanie Andrzeja Witana po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Po niezdarnym piąstkowaniu bramkarza Olimpii Elbląg była wykorzystana szansa na doprowadzenie do remisu 1:1 przez Miłosza Kurowskiego!

45
    Doliczony czas.

45+1

Śląsk II Wrocław gra na własnym stadionie z rozpędzoną ostatnio Olimpią Elbląg i już w 4. minucie stracił gola. Jan Sienkiewicz zakończył uderzeniem na 1:0 atak zespołu Przemysława Gomułki. Drużyna z województwa dolnośląskiego potrafiła odpowiedzieć w końcówce pierwszej połowy. Miłosz Kurowski strzelił na 1:1 po dośrodkowaniu, którego nie potrafił powstrzymać Andrzej Witan.

46

46
    Zmiana w drużynie Olimpia Elbląg:
    z boiska schodzi Rajch, na boisku pojawia się Turzyniecki.

47
    Łukasz Turzyniecki wykorzystał swoje umiejętności do sprowokowania przewinienia zawodnika Śląska II Wrocław w centrum boiska.

49
    Kuba Lizakowski napomniany żółtą kartką za przewinienie na boku boiska.

50
    Groźne rozegranie Olimpii Elbląg, ale zostało ono zdecydowanie przerwane przez sędziów z powodu spalonego Arona Stasiaka.

51
    Niezłe rozegranie zawodników w ciemnozielonych strojach. Piłka trafiła w okolicę linii pola karnego do Miłosza Kurowskiego, po którego zablokowanym uderzeniu jest korner.

52
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego ponownie było niebezpiecznie dla Olimpii Elbląg. Mało zabrakło do strzelenia gola Szymonowi Lewkotowi!

55
    Szymon Lizak odgwizdał zagranie ręką zawodnika Śląska II Wrocław. Od rzutu wolnego w kole środkowym przyjezdni, a gospodarze przynajmniej mieli czas na ustawienie się w obronie.

56
    Dużo rzutów wolnych, więc piłkarze mają niezły trening wykonywania stałych fragmentów gry.

57
    Także po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nie było poważnego zagrożenia dla Olimpii Elbląg.

58
    Przyblokowane uderzenie Mateusza Młynarczyka zza pola karnego i drużyna z Wrocławia miała możliwość wykonania już dziewiątego w meczu rzutu rożnego.

60
    z boiska schodzi Danilczyk, na boisku pojawia się Famulak.

61
    Zmiana w drużynie Śląsk II Wrocław:
    z boiska schodzi Lizakowski, na boisku pojawia się Gerstenstein.

61
    z boiska schodzi Kurowski, na boisku pojawia się Borys.

63
    Mateusz Stawny napomniany żółtą kartką za przewinienie blisko własnego pola karnego.

64
    Jan Sienkiewicz przebiegł ponad piłką, a uderzenie z rzutu wolnego oddał Aron Stasiak. Jakość tego strzału pozostawiała bardzo dużo do życzenia i futbolówka zatrzymała się na murze.

66
    Ponownie Aron Stasiak, ale nie trafił w bramkę Śląska II Wrocław po wrzutce z rzutu wolnego.

68
    Coraz mniej czasu pozostaje obu zespołom na rozstrzygnięcie spotkania.

69
    Wznowienie wrzutem z autu zostało przyznane gościom, ale niewiele wynika z ofensywnych przyspieszeń po przerwie.

71
    z boiska schodzi Wenger, na boisku pojawia się Wierzba.

71
    z boiska schodzi Branecki, na boisku pojawia się Wojtyra.

73
    Dobre zgranie Arona Stasiaka do wbiegającego z drugiej linii Jana Sienkiewicza. Pomocnik Olimpii Elbląg miał ochotę na skompletowanie dubletu, ale jego uderzenie nie było równie dokładne jak to z początku spotkania.

75
    Pozostał kwadrans do zakończenia podstawowego czasu.

76
    Przygotowani do pojawienia się na boisku są kolejni rezerwowi wrocławianie.

76
    z boiska schodzi Krocz, na boisku pojawia się Lutostański.

76
    z boiska schodzi Gryglak, na boisku pojawia się Pisarczuk.

77
    Dobra interwencja defensora Olimpii Elbląg i nie pozwolił on swojemu przeciwnikowi na wywalczenie nawet rzutu rożnego.

79
    Adrianowi Piekarskiemu nie udało się przymierzyć do bramki Śląska II Wrocław po groźnie wyglądającym dośrodkowaniu. Kolejne ostrzeżenie, ale tylko ostrzeżenie.

81
    Uderzenie z rzutu wolnego prosto w ustawionego w odpowiednim miejscu między słupkami Andrzeja Witana.

83
    Olimpia Elbląg próbuje rozstrzygnąć mecz w ostatnich jego minutach. To goście spędzają więcej czasu na połowie przeciwnika.

84
    W ostatnim momencie wyratował się bramkarz gospodarzy przed kompromitującą stratą piłki na własnej połowie boiska.

86
    Marcin Czernis w odpowiednim miejscu w pobliżu linii własnego pola karnego i nie pozwolił on na oddanie uderzenia Robertowi Pisarczukowi.

87
    Krótka przerwa w grze spowodowana urazem zawodnika Śląska II Wrocław.

88
    z boiska schodzi Stawny, na boisku pojawia się Radkowski.

89
    Szkoleniowiec gospodarzy wykorzystał komplet zmian.

89
    Dwóch zawodników gospodarzy miało ochotę na pokonanie Andrzeja Witana po akcji Michałą Szmigiela. Nie udało się to, dlatego pozostaje kompromisowo w końcówce podstawowego czasu.

90
    Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

90+2
    Beznadziejne dośrodkowanie i nie zanosi się na rozstrzygnięcie spotkania.

90+3

Druga połowa przy Oporowskiej była nieatrakcyjna. Drużyny miały dużo rzutów wolnych i rożnych, których nie potrafiły wykorzystać. W końcówce Olimpia była nieco bardziej zdeterminowana do rozstrzygnięcia meczu, ale jej sytuacje podbramkowe nie były stuprocentowe i skończyło się remisem 1:1. Oba zespoły podzieliły się punktami po raz trzeci w sezonie.

Podział punktów

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (14:58:42)

Gole: 44. Kurowski – 4. Sienkiewicz

Kartki:   49. Lizakowski (SL2), 63. Stawny (SL2) – 39. Danilczyk (OLE)

Posiadanie piłki: 49 % : 51 %.
    Strzały celne: 4:3. Strzały niecelne: 11:3. Rzuty rożne: 9:3. Spalone: 1:2. Foule: 15:17.
    Śląsk II Wrocław: Mielcarz – Stawny (88. Radkowski), Muszyński, Wypart, Lizakowski (61. Gerstenstein), Lewkot, Gryglak (76. Pisarczuk), Szmigiel, Kurowski (61. Borys), Młynarczyk, Krocz (76. Lutostański).

Zmiany: Głogowski – Radkowski, Bargiel, Lutostański, Borys, Caliński, Gerstenstein, Pisarczuk, Lisowski.

Olimpia Elbląg: Witan – Piekarski, Wenger (71. Wierzba), Sarnowski, Jakubczyk, Danilczyk (60. Famulak), Czernis, Sienkiewicz, Rajch (46. Turzyniecki), Branecki (71. Wojtyra).

Zmiany: Łęgowski – Turzyniecki, Wojtyra, Famulak, Wierzba, Łabecki, Kozera.

Sędziowie: Szymon Lizak (Poznań)