Raków – Slavia pl 2:1 (koniec) | RFS Riga – Linfield 2:2 (koniec) | CSKA Sofia – Basel 1:0 (koniec)
Maccabi T.A. – Nice 1:0 (koniec) | Young Boys – Anderlecht 0:1 (koniec) | Slovacko – AIK Solna 3:0 (koniec)
Molde – Wolfsberger 0:1 (koniec) | Craiova – Hapoel BS 1:1 (koniec) | Basaksehir – Antwerp 1:1 (koniec)
Zrinjski – Slovan 1:0 (koniec) | Maribor – Cluj 0:0 (koniec) | Lech P. – Dudelange pl 2:0 (koniec)
FCSB – Viking FK 1:2 (koniec) | FC Koln – Vidi FC 1:2 (koniec) | Villarreal – Hajduk 4:2 (koniec)
West Ham – Viborg 3:1 (koniec) | Shkupi – FC Ballkani 1:2 (koniec) | Fiorentina – Twente 2:1 (koniec)
FC Vaduz – Rapid 1:1 (koniec) | Partizan – Hamrun 4:1 (koniec) | Alkmaar – Gil Vicente 4:0 (koniec)
Lech Poznań
2:0 (1:0)
F91 Dudelange
Czwartek 18.08.2022, 20:30 • INEA Stadion, Poznań • Liga Konferencji (Runda Kwalifikacyjna) • Play-off

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:36:12)

Faule: 11:13.

Najważniejszą informacją dla kibiców w Polsce są zwycięstwa mistrza oraz wicemistrza kraju. Raków Częstochowa będzie bronić przewagi 2:1 w rewanżu na wyjeździe ze Slavią Praga. Z kolei Lech Poznań wypracował sobie zaliczkę 2:0 przed rewanżem z Football 1991 Dudelange. Oba zespoły zrobiły krok w kierunku fazy grupowej.

90+4

90+3
    Katastrofalne uderzenie z dystansu i wszystko wskazuje na zachowanie przez Filipa Bednarka czystego konta.

90+2
    Zmiana w drużynie F91 Dudelange:
    z boiska schodzi Hadji, na boisku pojawia się Pedro Mendes.

90+1
    Zmiana w drużynie Lech Poznań:
    z boiska schodzi Skóraś, na boisku pojawia się Douglas.

90
    Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.
    88. Czerwona kartka

88
    Antonio Milić ukarany czerwoną kartką za faul na wybiegającym na czystą pozycję przeciwniku.

87
    Od czasu do czasu straszy swoimi atakami zespół z Luksemburga, ale nie zna sposobu na pokonanie przynajmniej raz Filipa Bednarka.

85
    Kolejne beznadziejne wykończenie ataku w wykonaniu Filipa Szymczaka wprowadzonego z ławki rezerwowych na boisko za Mikaela Ishaka.
    Mikael Ishak ustalił wynik?

82
    Lech Poznań nie wykorzystał naprawdę dogodnej okazji do zdobycia trzeciego gola i praktycznie zagwarantowania sobie awansu.
    80. Filip Szymczak strzelił w bramkarza

80
    Filip Szymczak wybiegał sam na sam z bramkarzem, ale zabrakło mu zdecydowania i ułatwił skuteczne interweniowanie przeciwnikowi.

79
    Nie nabierze już prawdopodobnie rumieńców ta konfrontacja.

77
    Niebezpiecznie zaatakowali gospodarze. Piłka krążyła między nimi szybko i stworzyli oni przewagę liczebną na skrzydle. Po dośrodkowaniu w ostatnim momencie uratowali się rywale. Pachniało groźnym strzałem.

75
    Pozostał zaledwie kwadrans podstawowego czasu do zakończenia spotkania.

74
    Krążyła piłka po obwodzie pola karnego. Atakująca drużyna nie znalazła sposobu na wykreowanie sytuacji podbramkowej i wkrótce została złapana przez przeciwnika. Faul i po nim krótka przerwa spowodowana urazem.

74
    Po cztery zmiany przeprowadzone przez szkoleniowców.

72
    z boiska schodzi Sinani, na boisku pojawia się Agović.

72
    z boiska schodzi Joao Victo, na boisku pojawia się Francisco Junior.

71
    Maksymilian Pingot miał szansę na poprawienie rezultatu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale radość części kibiców na trybunach okazała się przedwczesna. Boczna siatka!

70
    Szansa dla Lecha Poznań na powiększenie prowadzenia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

67
    z boiska schodzi Ishak, na boisku pojawia się Szymczak.
    66. Mikael ISHAK - 2:0

66
    Gol dla Lecha!
    Strzelcem bramki MIKAEL ISHAK.

Lech Poznań na prowadzeniu 2:0! To już konkretna zaliczka, a można ją jeszcze powiększyć. Mikael Ishak dostał mięciutkie podanie z drugiej linii i bez chwili zastanowienia huknął pod poprzeczkę w bramce Dudelange. Powtórki pokazały, że prawdopodobnie sędzia asystent nie wychwycił spalonego.

65
    Nieudane dośrodkowanie wykonane z prawego skrzydła przez Joela Pereirę.

63
    Pierwsze indywidualne napomnienie za przewinienie w centrum boiska.

63
    W rozegraniu drużyna prowadzona przez Carlosa Fangueiro.

61
    Zmiana pomocnika ze Szwecji była spowodowana urazem.

61
    z boiska schodzi Amaral, na boisku pojawia się Marchwiński.

61
    z boiska schodzi Karlstrom, na boisku pojawia się Kwekweskiri.

60
    Na zakończenie drugiego kwadransa spotkania przerwa spowodowana urazem zawodnika Lecha Poznań.

58
    Wrzut z autu na wysokości pola karnego przeciwnika. Możliwość zaskoczenia przeciwnika dalekim posłaniem piłki w pobliże bramki. Nie dopuścili do większego zamieszania broniący.

57
    Kibice Lecha poznań zaczynają kwitować obraz widowiska nieśmiałymi gwizdami, żeby nie posnąć na trybunach.

55
    Wznowienie od bramki zostało przyznane zawodnikom Lecha Poznań, a konkretnie Filipowi Bednarkowi.

54
    Generalnie w ostatnich minutach rywalizacja jest senna i nie dzieje się nic wartego detalicznego analizowania.

53
    Nieudana szarża podopiecznych Johna van den Broma z wykorzystaniem prawego skrzydła.

51
    F91 Dudelange odpowiada gospodarzom nieco leniwym rozegraniem z wykorzystaniem prawego skrzydła.

50
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego futbolówka spadła pod nogami Kristoffera Velde, którego uderzenie z kilkunastu metrów zostało zablokowane. W tych okolicznościach Lech Poznań od kolejnego kornera.

50
    Jeszcze od rzutu rożnego drużyna z Wielkopolski.

49
    Lech Poznań od rzutu wolnego na połowie przeciwnika po przewinieniu na Michale Skórasiu.

48
    Rozegranie Lecha Poznań, a piłkarze w ziemnożółtych strojach nie kwapią się z zastosowaniem wysokiego pressingu.

47
    Nieudana próba zaatakowania Lecha Poznań z wykorzystaniem prawego skrzydła. Wznowienie wrzutem z autu zostało przyznane podopiecznym Johna van den Broma.

46

Nie będzie na razie zmian w poznańskim zespole.

Piłkarze powracają z szatni na boisko.

Pozostało oczekiwać na wznowienie spotkania w Poznaniu.
    Lech Poznań na prowadzeniu

Lech Poznań rozpoczął mecz w bardzo dobrym stylu, a wcześnie stworzone sytuacje podbramkowe poskutkowały golem Kristoffera Velde na 1:0. Kolejorz w pewnych etapach pierwszej połowy schował się w obronie, ale poradził sobie z próbami wyrównania i zszedł do szatni z prowadzeniem.

45+2

45+1
    Litewski sędzia zdecydował się na doliczenie dwóch minut w pierwszej połowie spotkania.

45
    Doliczony czas.

44
    Ostatnie szanse na poprawienie rezultatu jeszcze w pierwszej połowie spotkania.

43
    W ostatnim momencie Lech Poznań zmarnował akcję budowaną w duecie przez Mikaela Ishaka oraz Joao Amarala.

41
    Antonio Milić odczuwa już skutki rywalizacji z zawodnikami Dudelange. Na szczęście dla niego niebawem przerwa.

40
    Pozostało zaledwie pięć minut podstawowego czasu do zakończenia pierwszej połowy spotkania.

39
    Lech Poznań musi przystosować się do rywalizacji z przebudowanym zespołem z Luksemburga.

38
    z boiska schodzi Bruno Frere, na boisku pojawia się Nelito Cruz.

38
    z boiska schodzi Gashi, na boisku pojawia się Ouassiero.

37
    Ciekawe, że szkoleniowiec Dudelange już zdecydował się na stanowcze rozwiązanie, ponieważ drużyny pozostają w kontakcie ze sobą.

36
    Szkoleniowiec przyjezdnych nie zamierza czekać do przerwy z przeprowadzeniem swoich zmian personalnych.

35
    Nieudane rozegranie rzutu rożnego zaproponowane przez mistrzów Polski.

34
    Przyblokowane uderzenie Pedro Rebocho przyniosło zawodnikom Lecha Poznań wznowienie od rzutu rożnego.

34
    Tak jakby poznaniacy poradzili sobie z przyspieszeniem przeciwnika i przesunęli formacje wyżej na połowę Dudelange.

33
    Przyjezdni poradzili sobie z zablokowaniem Michała Skórasia szukającego miejsca do oddania uderzenia zza pola karnego.

32
    Ponownie nieudana akcja z wykorzystaniem Pedro Rebocho.

31
    Gracz z Luksemburga ratował się popełnieniem przewinienia po stracie futbolówki w centrum pola.

30
    Na zakończenie drugiego kwadransa spotkania kompletnie nieudane rozegranie Lecha Poznań i wznowienie od bramki zostało przyznane gościom.

29
    Teraz wymienili podania gospodarze i takiego panowania na boisku oczekuje od nich publiczność zgromadzona na poznańskim stadionie.

28
    Nieporozumienie między Pedro Rebocho a Kristofferem Velde i piłka uciekła zawodnikom z Poznania w niepożądanym kierunku.

27
    W ostatnich minutach F91 Dudelange z mocnym postanowieniem doprowadzenia do remisu i wymienia liczne podania na połowie przeciwnika.

26
    Starają się uspokoić sytuację na boisku gospodarze.

25
    Ponownie przewinienie na własnej połowie popełnione przez broniących zawodników z Wielkopolski.

23
    Szansa na pokonanie Filipa Bednarka z rzutu wolnego nie została wykorzystana.

22
    Przewinienie w pobliżu linii pola karnego Lecha Poznań i szansa na doprowadzenie do remisu z rzutu wolnego.
    19. Mikael Ishak strzelił za wysoko

19
    Szybka odpowiedź Lecha Poznań, a przyczajony między środkowymi obrońcami Mikael Ishak strzelił z główki nieco za wysoko.

18
    Drużyna z Luksemburga, grająca w żółtych strojach, utrzymuje się coraz dłużej w posiadaniu piłki.

16
    Gorąco w pobliżu bramki Filipa Bednarka i ostatecznie wybronili się Lechici.

15
    Na zakończenie kwadransa otwierającego spotkanie goście wywalczyli dla siebie możliwość wykonania rzutu rożnego.

14
    Poradzili sobie gracze Kolejorza z dwoma niebezpiecznie wyglądającymi dośrodkowaniami. Lech Poznań pozostaje na prowadzeniu.

11
    Odpowiedzieli swoim przyspieszeniem piłkarze z Luksemburga, jednak okazało się ono nieskuteczne.

8
    Lech Poznań może aktualnie zarządzać wynikiem i oby nie tylko z powodzeniem pilnował zaliczki, ale również postarał się o jej powiększenie.
    6. Kristoffer VELDE - 1:0

6
    Strzelcem bramki KRISTOFFER VELDE.

Tym razem wszystko wykonane z idealną dokładnością. Kristoffer Velde nie rozpamiętywał poprzedniego niepowodzenia i zdobył prowadzenie 1:0 uderzeniem zza linii pola karnego. Lech Poznań już ma czego bronić!

5
    Pechowiec sprzed dwóch minut tym razem sumiennie popracował we własnym polu karnym.

3
    Od razu rewelacyjna szansa na zdobycie prowadzenia. Co prawda zmarnowana, ale jest dobrym prognostykiem. Kristoffer Velde nie trafił do bramki przyjezdnych z pięciu metrów!

2
    Pierwsze próby przedostania się pod bramkę przeciwnika przez zasieki defensywne. Nie zanosi się na brawurowe nastawienie F91 Dudelange.

1

Piłkarze pojawili się na boisku. Podopieczni Johna van den Broma wyglądają na skoncentrowanych na wyzwaniu.

Pozostał zaledwie kwadrans do rozpoczęcia konfrontacji Lecha Poznań w ostatniej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy.
    Lech w klasycznych strojach
    Jedenastka Lecha Poznań

Lech Poznań: Bednarek – Pereira, Pingot, Milić, Rebocho – Skóraś, Karlstrom, Murawski, Velde – Amaral – Ishak.
    Rezerwowi: Rudko – Douglas, Afonso Sousa, Marchwiński, Citaiszwili, Szymczak, Kwekweskiri, Kozubal, Antczak.
    Trener: John van den Brom

F91 Dudelange: Fox – Gashi, Skenderović, Diouf, Morren, Kirch – Bruno Frere, Sinani, Bojić – Hadji, Joao Victo.
    Rezerwowi: Margato – Nelito Cruz, Agović, Francisco Junior, Joscelino Silva, Hansen, Ouassiero, Lima, Decker, Mendes, Pedro Mendes.
    Trener: Carlos Fangueiro

Sędzia: Manfredas Lukjancukas (Litwa).

Zapraszamy na relację na żywo z meczu czwartej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Lech Poznań zmierzy się w nim z F91 Dudelange. Rywalizacja rozpocznie się w czwartek o godzinie 20:30.
    Lechowi nie wiedzie się w PKO Ekstraklasie

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Gole: 6. Velde, 66. Ishak

Kartki:   63. Diouf (DUD)   88. Milić (LPO)

Posiadanie piłki: 49 % : 51 %.
    Strzały celne: 4:2. Strzały niecelne: 5:7. Rzuty rożne: 5:6. Spalone: 5:0. Foule: 11:13.
    Lech Poznań: Bednarek – Pereira, Pingot, Milić, Rebocho – Skóraś (90. Douglas), Karlstrom (61. Kwekweskiri), Murawski, Velde (67. Citaiszwili) – Amaral (61. Marchwiński) – Ishak (67. Szymczak).

Zmiany: Rudko – Douglas, Afonso Sousa, Marchwiński, Citaiszwili, Szymczak, Kwekweskiri, Kozubal, Antczak.

F91 Dudelange: Fox – Gashi (38. Ouassiero), Skenderović, Diouf, Morren, Kirch – Bruno Frere (38. Nelito Cruz), Sinani (72. Agović), Bojić – Hadji (90. Pedro Mendes), Joao Victo (72. Francisco Junior).

Zmiany: Margato – Nelito Cruz, Agović, Francisco Junior, Joscelino Silva, Hansen, Ouassiero, Lima, Decker, Mendes, Pedro Mendes.

Sędziowie: Manfredas Lukjancukas (Litwa)