Sandecja – GKS T. 0:5 (koniec)
Sandecja Nowy Sącz
0:5 (0:1)
GKS Tychy
Poniedziałek 22.08.2022, 18:00 • Stadion im. Ojca Władysława Augustynka, Nowy Sącz • Fortuna 1 Liga • 7. kolejka

90
    Gol dla GKS-u!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa NEMANJA NEDIĆ.

Nie mają litości przyjezdni dla przeciwnika. Ponownie skuteczne wykonanie rzutu karnego i zrobiło się 5:0!

68
    Strzelcem bramki KAMIL SZYMURA.

Już w rywalizacji jedenastu gości przeciwko dziesięciu gospodarzom padła bramka na 4:0 Kamila Szymury. Zmiennik oddał uderzenie z bliska do siatki.

63
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa KRZYSZTOF WOŁKOWICZ.

W 63. minucie goście strzelili gola na 3:0 i praktycznie zamknęli mecz. Krzysztof Wołkowicz był skutecznym egzekutorem rzutu karnego podyktowanego po wideo weryfikacji. Na domiar złego dla Sandecji sędzia pokazał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę Tomaszowi Boczkowi za sprokurowanie jedenastki.

51
    Strzelcem bramki ANTONIO DOMINGUEZ.

Po przerwie ponownie zaatakowali goście i nie trzeba było długo czekać na gola na 2:0. GKS Tychy stopniowo przybliża się do odniesienia zwycięstwa. Tym razem Antonio Dominguez pokonał Dawida Pietrzkiewicza strzałem po sprytnym przyjęciu piłki i obróceniu się z nią.

45+1
    Strzelcem bramki MATEUSZ CZYŻYCKI.

GKS Tychy zdobył prowadzenie w czasie doliczonym do pierwszej połowy meczu. Podopieczni Dominika Nowaka zaatakowali raz jeszcze przed zejściem na przerwę do szatni i zrobili to skutecznie. Mateusz Czyżycki strzelił na 1:0 z bliska po dośrodkowaniu Krzysztofa Machowskiego, które po drodze zostało jeszcze zgrane przez Daniela Rumina.

Gole: 45+1. Czyżycki, 51. Dominguez, 63. Wołkowicz (kar.), 68. Szymura, 90. Nedić (kar.)

Kartki:   15. Słaby (SAN), 22. Chmiel (SAN), 29. Pietrzkiewicz (SAN), 52. Merebaszwili (SAN), 55. Boczek (SAN), 83. Kosakiewicz (SAN), 88. Sovsić (SAN) – 35. Buchta (GKT), 83. Połap (GKT)   62. Boczek (SAN)

Posiadanie piłki: 55 % : 45 %.
    Strzały celne: 0:5. Strzały niecelne: 3:4. Rzuty rożne: 3:2. Spalone: 0:3. Foule: 20:14.
    Sandecja Nowy Sącz: Pietrzkiewicz – Kosakiewicz, Nekić, Boczek, Słaby (46. Merebaszwili), Fall (64. Piter-Bucko), Walski, Chmiel (46. Nawotka), Sovsić, Toporkiewicz (64. Surzyn), Mas (86. Wróbel).

Zmiany: Tokarz – Wróbel, Lusiusz, Nawotka, Merebaszwili, Surzyn, Piter-Bucko, Kapica, Kasprzak.

Trener: Dariusz Dudek

GKS Tychy: Kostrzewski – Mańka (56. Szymura), Nedić, Buchta, Machowski, Czyżycki, Żytek, Wołkowicz (80. Połap), Radecki (72. Kozina), Dominguez (72. Mikita), Rumin (80. Malec).

Zmiany: Odyjewski – Kozina, Ploch, Kargulewicz, Malec, Szymura, Mikita, Dzięgielewski, Połap.

Trener: Dominik Nowak

Sędziowie: Jacek Małyszek (Lublin)