Zagłębie S. – Stal Rz. 1:0 (koniec) | Wisła K. – Puszcza 2:3 (koniec)
Zagłębie Sosnowiec
1:0 (1:0)
Stal Rzeszów
Piątek 02.09.2022, 18:00 • Stadion Ludowy, Sosnowiec • Fortuna 1 Liga • 9. kolejka

Zagłębie wygrało w Fortuna Pucharze Polski

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Fortuna I ligi w Sosnowcu. Zagłębie zmierzy się w nim ze Stalą Rzeszów. Pierwszy gwizdek sędziego Marcina Szczerbowicza w piątek o godzinie 18.
    Jedenastka Zagłębia Sosnowiec
    Zestawienie Stali Rzeszów
    Goście w klasycznych strojach

Zagłębie Sosnowiec: Gliwa – Gojny, Jończy, Bodzioch, Ryndak, Rozwandowicz, Bonecki, Banaszewski, Pawłowski, Ziółkowski, Fabry.
    Rezerwowi: Kos – Bykow, Bryła, Sobczak, Dalić, Niemiec, Masłowski, Borowski, Szumilas.
    Trener: Artur Skowronek

Stal Rzeszów: Pęksa – Polowiec, Góra, Wrona, Głowacki, Poczobut, Wolski, Mustafajew, Olejarka, Piątek, Prokić.
    Rezerwowi: Kaczorowski – Kotwica, Kłos, Sadłocha, Małecki, Szczypek, Piotrowski, Ławrynowicz, Oleksy.
    Trener: Daniel Myśliwiec

Sędzia: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).

1

2
    Pierwsza szansa Zagłębia Sosnowiec na zaskoczenie przeciwnika rozegraniem rzutu rożnego.

3
    Wybronili się podopieczni Daniela Myśliwca po dośrodkowaniu spod chorągiewki.

4
    Próba przedostania się pod bramką doświadczonego Michała Gliwy z wykorzystaniem prawego skrzydła.

5
    Akcja pierwszoligowego beniaminka została jednak zatrzymana z powodu spalonego.

7
    Akcja podopiecznych Artura Skowronka na prawej stronie boiska i po raz drugi w meczu mają oni możliwość zaskoczenia beniaminka z rzutu rożnego.

8
    Ponownie Zagłębie Sosnowiec nie wykorzystało szansy na zdobycie prowadzenia z rzutu rożnego. Teraz w posiadaniu piłki gracze Stali Rzeszów.

10
    Podanie crossowe przecięte przez rzeszowian, ale na początku meczu nie jest im łatwo z przejęciem inicjatywy na murawie.

12
    Stal Rzeszów przystępuje do bardziej zdecydowanego natarcia po ostrożnym rozpoczęciu spotkania.

12
    Akcja Zagłębia Sosnowiec, ale zakończona niecelnym uderzeniem i w tych okolicznościach wznowienie od bramki zostało powierzone Przemysławowi Pęksie.

14
    Coraz groźniejsi są gospodarze. Pierwsze uderzenie celne, ale piłka została sparowana przez dobrze ustawionego Przemysława Pęksę na trzeci korner dla Zagłębia Sosnowiec!

15
    Na razie Zagłębie Sosnowiec nie jest groźne przy stałych fragmentach gry.

17
    Riposta Stali Rzeszów, ale piłka opuściła boisko i sędzia Marcin Szczerbowicz nakazał wznowienie od bramki Michałowi Gliwie.

20
    Po przewinieniu w centrum boiska wznowienie od rzutu wolnego.

21
    Dynamiczna akcja, przeprowadzona przez doświadczonego Szymona Pawłowskiego. Po poradzeniu sobie z dwoma przeciwnikami oddał uderzenie, ale zabrakło mu dokładności.

22
    Zagłębie Sosnowiec przechwyciło futbolówkę na obrzeżach własnego pola karnego, a szybka kontrakcja z wykorzystaniem prawego skrzydła zakończyła się wywalczeniem kolejnego rzutu rożnego.

23
    Rzeszowianie radzą sobie podręcznikowo z dośrodkowaniami z rzutów rożnych w ich pole karne.

25
    Starają się rzeszowianie uspokoić sytuację na boisku i wymienić podania w centrum boiska. Wmieszali się w to piłkarze Zagłębia Sosnowiec i wyekspediowali piłkę na aut.

27
    Spokojne rozegranie podopiecznych Artura Skowronka i próba zdobycia przestrzeni poprzez wymianę podań w centrum boiska.

28
    Nie po raz pierwszy tego późnego popołudnia akcja Zagłębia Sosnowiec przerwana przez sędziego asystenta z powodu spalonego. Wydawało się, że będzie szansa na zdobycie prowadzenia, ponieważ Szymon Pawłowski wybiegał sam na sam z bramkarzem!

30
    Po dwóch kwadransach bezbramkowo na Stadionie Ludowym w Sosnowcu.

32
    Stal Rzeszów zagościła dłużej na połowie przeciwnika, jednak akcja z wykorzystaniem lewego skrzydła, została zablokowana.

34
    Przewinienie w centrum boiska.

36
    Nie ustają gospodarze w próbach zdobycia prowadzenia przed zejściem na przerwę do szatni.

36
    Rzut karny dla Zagłębia Sosnowiec! Odgwizdany faul na wybiegającym sam na sam z bramkarzem Szymonie Pawłowskim.

36
    Krystian Wrona ukarany czerwoną kartką za sprokurowanie rzutu karnego! Stal Rzeszów w osłabieniu!

37
    To może być bardzo ważna decyzja dla przebiegu tego spotkania, dlatego jest jeszcze wideo weryfikacja.

38
    Marek Fabry (Zagłębie Sosnowiec) nie wykorzystał rzutu karnego. Wielka szansa na zdobycie prowadzenia została zmarnowana. Rewelacyjnie interweniował Przemysław Pęksa!

39
    Kacper Piątek napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.
    Źle wykonana jedenastka

41
    Stal Rzeszów co prawda nie straciła gola, ale przez większą część spotkania będzie musiała radzić sobie w osłabieniu.

42
    Ostatnie szanse przed jedenastoma gospodarzami i dziesięcioma przyjezdnymi na zdobycie prowadzenia w pierwszej połowie.

43
    Przerwa w grze spowodowana urazem.

44
    Gol dla Zagłębia!
    Samobójcze trafienie zalicza BARTŁOMIEJ POCZOBUT.

Stal nie przetrwała nawałnicy przeciwnika do przerwy. Na dodatek ma pecha, ponieważ bramka na 1:0 dla Zagłębia jest trafieniem samobójczym Bartłomieja Poczobuta. Pomocnik rzeszowian zaskoczył swoim zagraniem Przemysława Pęksę w 44. minucie.

45
    Bartosz Wolski napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

45
    Doliczone dwie minuty do podstawowego czasu.

45+2

Zagłębie Sosnowiec jest na zasłużonym prowadzeniu 1:0 po pierwszej połowie starcia ze Stalą Rzeszów. Ciekawie było przede wszystkim w kwadransie poprzedzającym przerwę. Padła bramka, była niewykorzystana jedenastka, a także posypały się kartki dla przyjezdnych.
    Gol do szatni!

Czekamy już na wznowienie spotkania.

46

46
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec:
    z boiska schodzi Fabry, na boisku pojawia się Sobczak.

46
    Zmiana w drużynie Stal Rzeszów:
    z boiska schodzi Poczobut, na boisku pojawia się Oleksy.

48
    Pora na ataki obu zespołów po powrocie z szatni na boisko.

50
    W posiadaniu piłki grający z przewagą jednego zawodnika w polu gospodarze.

52
    Stal Rzeszów poszuka minimum wyrównania pomimo straty gola oraz zawodnika w pierwszej połowie. Akcja przyjezdnych zakończona niedokładnym uderzeniem Piotra Głowackiego.

53
    Przewinienie na wysokości koła środkowego i futbolówka została przyznana zawodnikom z Zagłębia.

53
    Dawid Ryndak napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

54
    Dawid Olejarka próbował pokonać bramkarza Zagłębia Sosnowiec uderzeniem z rzutu wolnego. Znaczna odległość i wyraźne pudło zawodnika Stali Rzeszów.

55
    Ponownie gwizdek sędziego po ostrym ataku poza granicami przepisów piłkarskich.

58
    Futbolówka przyznana rzeszowianom, ponieważ jeden z gospodarzy został złapany w pułapkę ofsajdową.

59
    Akcja Zagłębia Sosnowiec przeprowadzona przez prawe skrzydło.

60
    Łukasz Góra kolejnym zawodnikiem napomnianym żółtą kartką.

63
    Wznowienie wrzutem z autu na wysokości koła środkowego zostało przyznane graczom beniaminka.

63
    Mocne uderzenie z dystansu na bramkę Michała Gliwy. Doświadczony bramkarz poradził sobie z próbą Bartosza Wolskiego.

64
    Rzeszowianie pozostają w kontakcie z przeciwnikiem, dzięki czemu nadal mogą mieć nadzieję na zapunktowanie na Stadionie Ludowym.

64
    Sebastian Bonecki napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

64
    z boiska schodzi Olejarka, na boisku pojawia się Małecki.

64
    z boiska schodzi Piątek, na boisku pojawia się Sadłocha.

66
    Będzie też kolejna zmiana w nieco niemrawej w ostatnich minutach drużynie z Sosnowca.

67
    z boiska schodzi Ziółkowski, na boisku pojawia się Borowski.

67
    z boiska schodzi Bonecki, na boisku pojawia się Masłowski.

69
    Po trzy zmiany personalne w obu jedenastkach.

70
    Pozostaje beniaminkowi coraz mniej czasu na poprawienie rezultatu.

72
    Stal Rzeszów próbuje doprowadzić do remisu w osłabieniu! Andreja Prokić starał się pokonać Michała Gliwę zaskakującym uderzeniem, ale zabrakło mu nieco dokładności.

72
    z boiska schodzi Polowiec, na boisku pojawia się Kłos.

74
    z boiska schodzi Ryndak, na boisku pojawia się Szumilas.

75
    Pozostał zaledwie kwadrans podstawowego czasu do zakończenia starcia.

77
    Zagłębie Sosnowiec na własnej połowie boiska, ale gospodarzom nie spieszy się do uspokojenia sytuacji drugim golem.

79
    Krótka przerwa w grze spowodowana faulem.

80
    Nie podchodzą agresywnym i wysokim pressingiem gracze z Podkarpacia.

81
    Szymon Sobczak miał szansę na zamknięcie meczu drugim golem. Nie dość, że spudłował z bardzo dogodnej pozycji, to na domiar złego dla Zagłębia Sosnowiec był na spalonym.

82
    Zagłębie Sosnowiec wznowiło rozgrywanie piłki na lewej stronie boiska.

84
    Stal Rzeszów w posiadaniu futbolówki i szuka sposobu na przeprowadzenie skutecznego ataku na bramkę Michała Gliwy.

85
    Wznowienie wrzutem z autu w centrum boiska.

87
    Sosnowiczanie przechwycili futbolówkę na obrzeżach własnego pola karnego.

89
    Konfrontacje w centrum boiska, a czas pracuje na korzyść podopiecznych Artura Skowronka.

90
    Maksymilian Banaszewski napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

90
    Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

90+1
    Piotr Głowacki również znalazł się w protokole sędziowskim z żółtym kartonikiem.

90+1
    z boiska schodzi Prokić, na boisku pojawia się Ławrynowicz.

90+4
    I jeszcze napomnienie żółtym kartonikiem w doliczonym czasie.

90+4

Jedna bramka samobójcza zdecydowała o zwycięstwie 1:0 Zagłębia Sosnowiec ze Stalą Rzeszów. Po przerwie osłabiony beniaminek nie wykorzystał swoich szans na doprowadzenie do remisu.

Wygrana Zagłębia Sosnowiec

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:00:35)

Gole: 44. Poczobut (sam.)

Kartki:   53. Ryndak (SOS), 64. Bonecki (SOS), 90. Banaszewski (SOS) – 39. Piątek (STL), 45. Wolski (STL), 60. Góra (STL), 90+1. Głowacki (STL), 90+4. Sadłocha (STL)   36. Wrona (STL)

Spudłowany karny!: 38. Fabry (SOS), bramkarz Pęksa obronił

Posiadanie piłki: 46 % : 54 %.
    Strzały celne: 6:1. Strzały niecelne: 3:5. Rzuty rożne: 7:4. Spalone: 10:1. Foule: 16:13.
    Zagłębie Sosnowiec: Gliwa – Gojny, Jończy, Bodzioch, Ryndak (74. Szumilas), Rozwandowicz, Bonecki (67. Masłowski), Banaszewski, Pawłowski, Ziółkowski (67. Borowski), Fabry (46. Sobczak).

Zmiany: Kos – Bykow, Bryła, Sobczak, Dalić, Niemiec, Masłowski, Borowski, Szumilas.

Stal Rzeszów: Pęksa – Polowiec, Góra, Wrona, Głowacki, Poczobut (46. Oleksy), Wolski, Mustafajew, Olejarka (64. Małecki), Piątek (64. Sadłocha), Prokić (90. Ławrynowicz).

Zmiany: Kaczorowski – Kotwica, Kłos, Sadłocha, Małecki, Szczypek, Piotrowski, Ławrynowicz, Oleksy.

Sędziowie: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn)