Stal M. – Śląsk 2:0 (koniec) | Lechia – Warta 0:0 (koniec) | Cracovia – Raków 3:0 (koniec)
Lechia Gdańsk
0:0 (0:0)
Warta Poznań
Sobota 03.09.2022, 17:30 • Stadion Energa, Gdańsk • PKO Ekstraklasa • 8. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu PKO Ekstraklasy w Gdańsku. Lechia zmierzy się w nim z Wartą Poznań. Pierwszy gwizdek sędziego Krzysztofa Jakubika zaplanowano na godzinę 17:30 w sobotę.
    Jedenastka Zielonych
    Ustawienie Lechii

Lechia Gdańsk: Kuciak (C) – Stec, Nalepa, Maloča, Pietrzak – Gajos, Kubicki – Sezonienko, Paixao, Conrado – Zwoliński.
    Rezerwowi: Buchalik – Tobers, de Kamps, Diabaté, Piła, Clemens, Terrazzino, Kałuziński, Abu Hanna.
    Trener: Maciej Kalkowski

Warta Poznań: Lis (C) – Ivanov, Szymonowicz, Stavrópoulos – Grzesik, Kopczyński, Ma. Żurawski, Matuszewski – Szczepański, Mariz Luís – Zreľák.
    Rezerwowi: Grobelny – Maenpaa, Corryn, Sarbinowski, Kupczak, Rakowski, Szmyt, Pleśnierowicz, Destan.
    Trener: Dawid Szulczek

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce).

Ostatnie przygotowania do rozpoczęcia spotkania.

Piłkarze wychodzą z szatni na boisko.

1

2
    Wcześnie pierwsze uderzenie oddane przez Kacpra Sezonienkę, ale było ono wyłącznie ostrzeżeniem dla zawodników z Poznania.

3
    Energiczne podejście wysokim pressingiem. Próba wywarcia presji na przeciwniku i dzięki temu odebrania piłki w pobliżu jego pola karnego. Posiadająca futbolówkę drużyna musi mieć się na baczności przy wykonywaniu każdego podania.

4
    Konfrontacje w centrum boiska i piłkarze nie przebierają tam w środkach, żeby wywalczyć dla siebie panowanie w tej strefie.

5
    Podanie w pole karne Warty Poznań do rozpędzonego Łukasza Zwolińskiego, a uderzenie napastnika Lechii Gdańsk przeleciało ponad poprzeczką w bramce Adriana Lisa.

7
    Na razie w rozegraniu raz gospodarze, raz przyjezdni, ale jeszcze nie było w tym meczu stuprocentowych sytuacji podbramkowych.

8
    Wymiana podań podopiecznych Dawida Szulczka w centrum boiska.

9
    Reakcja sędziego na przewinienie popełnione przez zawodnika Lechii Gdańsk na Macieju Żurawskim w kole środkowym.

11
    Piłka skierowana na skrzydło. Została ona tam rozegrana w duecie przez defensora oraz pomocnika. Dośrodkowanie nie było odpowiednio wypieszczone i nie zostało podsumowane uderzeniem.

12
    Teraz Warciarze nie pozwolili gospodarzom rozpędzić się w centrum boiska.

13
    Ogromna szansa dla Warty Poznań na zdobycie prowadzenia w kwadransie otwierającym spotkanie. Kompletnie nieodpowiedzialne zachowanie Dusana Kuciaka, który wsadził na minę Jarosława Kubickiego. Przyjezdni, po przechwyceniu piłki, oddali dwa uderzenia, ale zostały one zablokowane przez Lechistów!
    13. Dušan Kuciak spowodował duże zagrożenie!

15
    W kwadransie otwierającym spotkanie lepszą szansę na zdobycie prowadzenia mieli podopieczni Dawida Szulczka.

18
    Powstrzymanie piłki, po uderzeniu z dystansu Mateusza Kupczaka, nie stanowiło problemu dla Dusana Kuciaka.

19
    Nieudana wymiana podań zaproponowana na połowie Warty Poznań przez Davida Steca oraz Kacpra Sezonienkę.

20
    Nie popisał się dokładnością w wyprowadzeniu piłki Michał Nalepa i niebawem futbolówka znalazła się pod nogami Macieja Żurawskiego.

22
    Przerwa w grze jest spowodowana urazem Macieja Żurawskiego.

23
    Davidowi Stecowi nie udało się opanować futbolówki po podaniu skierowanym na prawą stronę boiska.

24
    Interwencja we własnym polu karnym Roberta Ivanova i nie pozwolił on żadnemu z gdańszczan na oddanie uderzenia po dośrodkowaniu.

26
    Zamiast coraz bardziej przekonujące, to coraz mniej przekonujące są ataki obu jedenastek.

28
    Szybko krążyła piłka między przyjezdnymi i zanosiło się na stworzenie przez nich sytuacji podbramkowej. Wymiana podań została przerwana w ostatnim momencie i atakującym udało się wyłącznie wypracować wznowienie od rzutu wolnego. Broniący mają możliwość poprawienia szyków obronnych.

30
    Już dwa kwadranse spotkania za zespołami.

33
    Rozegranie rzutu wolnego przez podopiecznych Dawida Szulczka nie sprawiło jakiegokolwiek problemu gospodarzom. Ostatecznie piłka została wyłapana przez Dusana Kuciaka.

34
    Pozostało jeszcze trochę czasu obu zespołom na zdobycie prowadzenia zanim Krzysztof Jakubik zarządzi zejście zawodników na przerwę do szatni.

36
    Obu zespołom stwarzanie sytuacji podbramkowych przychodzi z wielkimi problemami.

38
    Uderzenie zza pola karnego Macieja Gajosa nie przyniosło prowadzenia zespołu z województwa pomorskiego.

40
    Jarosław Kubicki napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

42
    Przyspieszenie gospodarzy. Piłkarze wrzucili wyższy bieg i starali się zagrozić przeciwnikowi szybką wymianą podań w centrum boiska.

44
    Robert Ivanov kolejnym zawodnikiem napomnianym żółtą kartką w ostatnich minutach w pierwszej połowie meczu.

44
    Niebezpiecznie zapowiadająca się akcja Lechii Gdańsk została przerwana przez sędziego z powodu spalonego.

45
    Doliczona minuta.

45+1

Pierwsza połowa meczu w Gdańsku była bezbramkowa i niewiele było w niej stuprocentowych sytuacji strzeleckich. Rywalizacja raczej ostrożna i nieco monotonna.
    Lechia ponownie z problemami
    Na razie bezbramkowo

Czekamy na wznowienie spotkania.

46

47
    Już niebawem przekonamy się, co mają piłkarze do zaproponowania po zmianie stron.

47
    Dimitrios Stavropoulos interweniował z powodzeniem po dośrodkowaniu w pole karne poznaniaków.

50
    Spokojna wymiana podań proponowana przez poznaniaków i wyraźnie nie spieszy się do frontalnego ataku podopiecznym Dawida Szulczka.

52
    To było dynamiczne i mogło się podobać widzom. Przyspieszenie gospodarzy w centrum boiska, a crossowe podanie było wypieszczone. Gorzej, że akcja nie została zakończona równie dobrym ostatnim podaniem, ponieważ otworzyła się możliwość poprawienia wyniku.

54
    Niezmiennie atmosfera wyczekiwania na trybunach, ale jednocześnie poddenerwowanie, ponieważ zwolnienie Tomasza Kaczmarka nie okazuje się na razie dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

57
    Dawid Szymonowicz miał ochotę na pokonanie bramkarza Lechii Gdańsk uderzeniem po dośrodkowaniu, jednak również temu zawodnikowi zabrakło dokładności.

60
    Na zakończenie kwadransa po przerwie Warta Poznań poradziła sobie z kolejnym dośrodkowaniem.

61
    Maciej Gajos napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

63
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk:
    z boiska schodzi Flavio Paixao, na boisku pojawia się Marco Terrazzino.

63
    z boiska schodzi Maciej Gajos, na boisku pojawia się Joeri de Kamps.

63
    z boiska schodzi Kacper Sezonienko, na boisku pojawia się Dominik Piła.

65
    Brakuje niezmiennie licznych sytuacji podbramkowych i interesujących akcji. Coraz mniej wskazuje na otwarcie wyniku w tym starciu.

66
    Niebezpieczne uderzenie oddane przez Łukasza Zwolińskiego, ale na swoim posterunku czujnie interweniował skoncentrowany Adrian Lis!

68
    Poważne ostrzeżenie dostali gości w postaci niebezpiecznego uderzenia Łukasza Zwolińskiego. Zobaczymy czym odpowie na to drużyna z Poznania.

70
    Dwa dośrodkowania z rzutów rożnych były egzaminem dla Dusana Kuciaka oraz jego kompanów z pola.

72
    Zmiana w drużynie Warta Poznań:
    z boiska schodzi Maciej Żurawski, na boisku pojawia się Niilo Maenpaa.

72
    z boiska schodzi Miłosz Szczepański, na boisku pojawia się Kajetan Szmyt.

73
    Warta Poznań coraz aktywniejsza i próbuje rozstrzygnąć ten pojedynek na swoją korzyść.

75
    Pozostał obu zespołom jeszcze kwadrans podstawowego czasu.

77
    Nie widać specjalnego ożywienia spowodowanego zbliżającym się zakończeniem tego spotkania.

79
    Drużyna gości podeszła w okolicę pola karnego przeciwnika. Próba kombinacyjnego wymienienia podań, ale zorientowała się w odpowiednim momencie defensywa gospodarzy.

81
    Uderzenie Davida Steca zostało zablokowane przez odpowiednio ustawionego zawodnika z Poznania.

82
    z boiska schodzi Conrado, na boisku pojawia się Christian Clemens.

83
    z boiska schodzi Konrad Matuszewski, na boisku pojawia się Enis Destan.

84
    Marco Terrazzino nie zaskoczył swoim technicznym uderzeniem skoncentrowanego między słupkami Adriana Lisa.

87
    Ponownie Warta Poznań rozprawiła się z dośrodkowaniem. Nie jest to skuteczna broń zespołu z Trójmiasta.

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

90+1
    z boiska schodzi Miguel Mariz Luís, na boisku pojawia się Milan Corryn.

90+6

Obu zespołom nie udało się strzelić gola w Gdańsku. Konfrontacja zakończyła się podziałem punktów po bezbramkowym remisie. Lechia nie przełamała się po rozstaniu z trenerem Tomaszem Kaczmarkiem i musi jeszcze popracować na zwycięstwo.

Posiadanie piłki: 50% : 50%.
    Strzały na bramkę: 3:1.
    Strzały niecelne: 5:2.
    Rzuty rożne: 4:2.
    Spalone: 1:1.
    Faule: 20:12.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:35:57)

Gole:

Kartki:   40. Kubicki (LGD), 61. Gajos (LGD) – 44. Ivanov (WAR)

Posiadanie piłki: 50 % : 50 %.
    Strzały celne: 3:1. Strzały niecelne: 5:2. Rzuty rożne: 4:2. Spalone: 1:1. Foule: 20:12.
    Lechia Gdańsk: Kuciak (C) – Stec, Nalepa, Maloča, Pietrzak – Gajos (63. de Kamps), Kubicki – Sezonienko (63. Piła), Paixao (63. Terrazzino), Conrado (82. Clemens) – Zwoliński.
    Zmiany: Buchalik – Tobers, Diabaté, Kałuziński, Abu Hanna.

Warta Poznań: Lis (C) – Ivanov, Szymonowicz, Stavrópoulos – Grzesik, Kupczak, Ma. Żurawski (72. Maenpaa), Matuszewski (83. Destan) – Szczepański (72. Szmyt), Mariz Luís (90+1. Corryn) – Zreľák.
    Zmiany: Grobelny – Kopczyński, Sarbinowski, Rakowski, Pleśnierowicz.

Sędziowie: Krzysztof Jakubik (Siedlce)