AZS Darkomp – Red Devils 0:3 (koniec) | AZS UŚ – GI Malepszy 3:8 (koniec) | Piast – Dreman 4:3 (koniec)
AZS UŚ Katowice
3:8 (2:5)
GI Malepszy Arth Soft Leszno
Niedziela 11.09.2022, 18:00 • Hala Szopienice, Katowice • FOGO Futsal Ekstraklasa

1

2
    Pierwsze przewinienie w meczu zostało odgwizdane zawodnikom z Wielkopolski.

3
    Nieudane rozegranie AZS UŚ Katowice i w tych okolicznościach wznowienie gry z linii bocznej boiska przyznane gościom.

4
    Gol dla Klubu Sportowego Futsal Leszno!
    Strzelcem bramki YVAALDO GOMES.

Goście z Leszna jako pierwsi przedarli się ze swoim atakiem do bramki przeciwnika. GI Malepszy Futsal na prowadzeniu po uderzeniu Yvaaldo Gomesa.

5
    Strzelcem bramki DOUGLAS NEUTZLING.

Drużyna z Wielkopolski poszła za uderzeniem i powiększyła prowadzenie niemal natychmiast uderzeniem Douglasa Neutzlinga.

6
    Strzelcem bramki KACPER KĘDRA.

Gol za golem GI Malepszy Futsalu Leszno. Rewelacyjna seria skutecznych uderzeń, po której przyjezdni są na trzybramkowym prowadzeniu.

6
    Przerwa na żądanie szkoleniowca katowiczan.

7
    Gra wznowiona po poważnej rozmowie zawodników z Katowic z ich szkoleniowcem.

8
    Futsaliści mają się na baczności, żeby nie przekroczyć limitu przewinień. Kilkakrotnie było widać, że rezygnują z ostrego faulu, który groziłby wczesnym dobiciem do limitu.

8
    Gol dla AZS-u UŚ!
    Strzelcem bramki ADAM JONCZYK.

AZS UŚ Katowice rozpoczął pościg. Na razie pierwsze w meczu trafienie do bramki GI Malepszy Futsalu Leszno. Adam Jonczyk skuteczny!

9
    Na razie po jednym przewinieniu zawodników obu drużyn.

10
    Pierwsza połowa spotkania na półmetku i na razie ofensywnie, z czterema golami.

11
    Drugie przewinienie odgwizdane zawodnikom z województwa śląskiego.

12
    Groźne uderzenie spoza linii pola bramkowego. Golkiper nie musiał interweniować, ale do końca kontrolował tor lotu piłki, która przeleciała nieznacznie obok słupka.

13
    Katowiczanie w rozegraniu piłki w centrum boiska i szukają dobrego sposobu na strzelenie gola kontaktowego.

14
    Strzelcem bramki RAJMUND SIECLA.

Przypomnieli o sobie skutecznym atakiem zawodnicy z Wielkopolski. Akcja zakończona uderzeniem Rajmunda Siecli daje im wysokie prowadzenie 4:1!

15
    Strzelcem bramki KRZYSZTOF PISKORZ.

Odpowiedzieli tym razem błyskawicznie gospodarze. Uderzenie do bramki oddane przez Krzysztofa Piskorza pokazuje, że nie zamierzają poddać się przedwcześnie.

17
    Przerwa na żądanie szkoleniowca przyjezdnych.

18
    Ostatnie ataki w pierwszej połowie spotkania.

20
    Dobra interwencja bramkarza przyjezdnych po niebezpiecznie wyglądającym uderzeniu i AZS UŚ Katowice musiał zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego.

20
    Strzelcem bramki DOMINIK SOLECKI.

Goście na prowadzeniu 5:2. Świetna partia w pierwszej połowie i została ona podsumowana uderzeniem do bramki Dominika Soleckiego.

20

Pierwsza połowa spotkania z aż siedmioma golami. GI Malepszy Futsal Leszno jest bliżej odniesienia zwycięstwa na półmetku meczu, ponieważ zszedł do szatni z konkretnym prowadzeniem 5:2.

Czekamy na wznowienie spotkania.

21

22
    Wznowienie z linii bocznej boiska zostało przyznane katowiczanom.

23

Drugie trafienie tego zawodnika w meczu i coraz trudniej jest uwierzyć w możliwość przeprowadzenia skutecznego pościgu przez katowiczan. Yvaaldo Gomes jest konkretny pod bramką przeciwnika.

24
    Szansa dla gospodarzy na groźne rozegranie rzutu rożnego.

25
    Ciekawe rozegranie szybkiego ataku. Piłka wędrowała jak po sznurku między gospodarzami, ale zabrakło wykończenia tej akcji. W ostatnim momencie futsalówka uciekła w niepożądanym kierunku.

26
    GI Malepszy Futsal Leszno z powodzeniem kontroluje wydarzenia na boisku i nie pozwala gospodarzom na poprawienie wyniku w drugiej połowie.

27

Rajmund Siecla również skompletował dublet. Przed nim dwa uderzenia do bramki katowiczan oddał również Yvaaldo Gomes!

28
    Spokojnie grają na utrzymanie piłki przyjezdni, ale od czasu do czasu wrzucają wyższy bieg i wbijają futsalówkę ponownie do bramki Akademików.

29
    Ostra konfrontacja w centrum boiska. Przyjezdni starali się odebrać piłkę. Dwóch zawodników doskoczyło w jednym momencie do osamotnionego przeciwnika.

30
    Druga połowa spotkania jest na półmetku.

31
    Perfekcyjna postawa zespołu z Leszna w defensywie i nie pozwala on na tworzenie sytuacji podbramkowych katowiczanom.

32
    Na razie po dwa faule obu zespołów w drugiej połowie.

33
    Domagali się przewinienia gospodarze. Zrobiło się głośno, ponieważ nieomal w tym samym momencie pretensje w kierunku sędziego wyrazili futsaliści obecni na boisku i ci zajmujący miejsca na ławce rezerwowych.

34
    Jeszcze starają się cokolwiek zdziałać na połowie przeciwnika futsaliści AZS UŚ Katowice.

35
    Strzelcem bramki FILIP RAFANIDES.

Drużyna z Katowic nie poddaje się do ostatniej syreny w meczu. W tej konfrontacji już 10 uderzeń do bramki przeciwnika i futsaliści wydają się nie mieć dość.

36
    Dostali drobne ostrzeżenie przyjezdni i już nie chcą pozwolić sobie nawet na małe rozprężenie w defensywie.

37
    Coraz mniej czasu do ostatniej syreny w katowickiej hali.

38
    Długo krążyła piłka po obrzeżach pola bramkowego. Tak jakby zawodnikom brakowało zdecydowania. Wreszcie w pewnym momencie pojawiło się uderzenie, ale już z kompletnie nieprzygotowanej pozycji.

39
    Jeszcze przyjezdni w natarciu na bramkę przeciwnika.

40

Druga połowa prawdopodobnie zakończy się tak jak pierwsza, czyli golem GI Malepszy Futsalu Leszno. Douglas ponownie był w odpowiednim miejscu oraz czasie.

40

Całkiem atrakcyjna konfrontacja. Przede wszystkim nie zabrakło w niej akcji zakończonych strzałami do bramki. GI Malepszy Futsal Leszno odniósł przekonujące zwycięstwo 8:3 z AZS UŚ Katowice.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:46:22)

Gole: 8. Jonczyk, 15. Piskorz, 35. Rafanides – 4. Gomes, 5. Douglas, 6. Kędra, 14. Siecla, 20. Solecki, 23. Gomes, 27. Siecla, 40. Douglas

AZS UŚ Katowice: Lasik, Kisielov, Grzywa, Jonczyk, Wilk, Rafanides, Maślak, Piskorz, Krysiak, Jastrzembski, Król, Wachuła, Lapa, Golly.

GI Malepszy Arth Soft Leszno: Jarożek, Solecki, Douglas, Maciejewski, Kąkol, Molicki, Kędra, Konopacki, Staśkiewicz, Wolan, Siecla, Świtoń, Zmiwskyj, Gomes.