Motor – Wisła Pu. 2:6 (koniec) | KKS – Lech II P. 2:2 (koniec) | Jastrzębie – Zagłębie II 3:1 (koniec)
Stomil – Śląsk II 1:0 (koniec) | Polonia W. – Kotwica 1:1 (koniec)
KKS 1925 Kalisz
2:2 (2:1)
Lech II Poznań
Niedziela 18.09.2022, 12:30 • Stadion Miejski, Kalisz • 2. Liga • 11. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:30.
    KKS powalczy u siebie

Zapraszamy na relację na żywo z meczu eWinner II ligi w Kaliszu. KKS 1925 zmierzy się w nim z Lechem II Poznań. Pierwszy gwizdek sędziego Mateusza Jendy zaplanowano na godzinę 12:30 w niedzielę.

1

2
    Wymiana podań na prawej stronie boiska zakończyła się dośrodkowaniem. Powstrzymanie długo szybującej i głęboko zagranej piłki nie stanowiło problemu dla skoncentrowanego bramkarza.

2
    Maksym Czekała napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

4
    Gol dla Lecha!
    Strzelcem bramki ARTUR SOBIECH.

Rewelacyjne rozpoczęcie meczu przez Lecha II Poznań. Nie minęło pięć minut konfrontacji i jest otwarcie wyniku uderzeniem doświadczonego napastnika Artura Sobiecha.

7
    Zbyt duży rozmach miało rozegranie miejscowych zawodników. Do zdobycia gola starali się wykorzystać prawe skrzydło, ale przeciwnik nie pozwolił na kontynuowanie ataku i kontrolowana przez niego piłka opuściła boisko.

15
    Po kwadransie spotkania bliżej odniesienia zwycięstwa w derbach Wielkopolski jest Lech II Poznań, a swoje prowadzenie zawdzięcza uderzeniu Artura Sobiecha.

20
    Gol dla KKS-u!
    Strzelcem bramki FILIP KENDZIA.

KKS natychmiast zorganizował się do odrabiania strat i nie pozwolił gościom nacieszyć się prowadzeniem. Dobre zachowanie Filipa Kendzi pod bramką Krzysztofa Bąkowskiego i tak oto doszło do wyrównania. 1:1!

21
    Kaliszanie nie zamierzają się zatrzymywać i natychmiast starają się zdobyć prowadzenie.

23
    Strzelcem bramki MICHAŁ BORECKI.

Gospodarze już są na prowadzeniu, choć jeszcze niedawno mieli oni stratę do przeciwnika do odrobienia. Celne uderzenie Michała Boreckiego i KKS 1925 Kalisz ekspresowo odwrócił wynik.

25
    Po zasadniczym zwrocie akcji teraz to Lech II Poznań musi organizować się do odrabiania strat do swojego przeciwnika.

27
    Piłka po dośrodkowaniu spod chorągiewki została wybita przed linię pola karnego. Stamtąd uderzenie, ale raczej na uwolnienie. Szansa, że futbolówka zaliczy lądowanie w siatce była niewielka.

30
    Dwa kwadranse spotkania za zespołami.

35
    Jest jeszcze trochę czasu na poprawienie wyniku w pierwszej połowie spotkania. Pytanie, która z drużyn zdecyduje się jeszcze na podjęcie ryzyka w tej części rywalizacji.

37
    Wymiana podań, której celem było znalezienie miejsca do przeprowadzenia ataku w kierunku bramki gospodarzy. Czujni na swoich pozycjach byli broniący gracze i nie pozwolili na przetestowanie golkipera strzałem.

40
    Mateusz Gawlik napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

41
    Maksymilian Pingot napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

43
    Ostatnie ataki w pierwszej połowie meczu.

45

Pierwsza połowa meczu w Kaliszu z diametralnym zwrotem akcji. Lech II Poznań był na prowadzeniu dzięki strzałowi Artura Sobiecha, ale kandydat do awansu potrafił w 19 minut odwrócić rezultat na 2:1 uderzeniami Filipa Kendzi oraz Michała Boreckiego.

Pozostało oczekiwać na wznowienie spotkania wielkopolskich drugoligowców.
    KKS na prowadzeniu

46

46
    Zmiana w drużynie Lech II Poznań:
    z boiska schodzi Kozubal, na boisku pojawia się Laskowski.

48
    Pora na ataki drużyn po wznowieniu konfrontacji.

50
    Otworzyło się kilka możliwości przed środkowym pomocnikiem, tymczasem wykonał on podanie zgodnie z najgorszą opcją, przez co zamiast ciekawego ataku, był powrót na upatrzone pozycje obronne.

53
    Druga żółta a potem czerwona kartka dla zespołu KKS 1925 Kalisz (Mateusz Gawlik). W ten sposób gospodarze muszą sobie radzić przez większą część drugiej połowy spotkania w osłabieniu.

55
    Lech II Poznań spróbuje wykorzystać osłabienie przeciwnika i przynajmniej doprowadzić do remisu.

57
    Zmiana w drużynie KKS 1925 Kalisz:
    z boiska schodzi Giel, na boisku pojawia się Głaz.

58
    Wymiana podań w bocznym sektorze boiska. Goście nie znaleźli tam miejsca na wykonanie dośrodkowania, ani oddanie strzału, dlatego przenieśli ciężar gry na przeciwne skrzydło.

58
    z boiska schodzi Czekała, na boisku pojawia się Gogół.

60
    Godzina rywalizacji za zespołami.

65
    Niebezpiecznie zapowiadała się ta akcja. Piłka została przetransportowana szybko w pobliże bramki. Zabrakło wykończenia w postaci jednocześnie mocnego oraz celnego strzału.

67
    Krystian Palacz napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

69
    Lech II Poznań ma problem z przedostaniem się przez obronę osłabionego przeciwnika po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Mateusza Gawlika.

71
    z boiska schodzi Antczak, na boisku pojawia się Pacławski.

73
    Oszczędnie z przeprowadzaniem zmian trener Bartosz Tarachulski. Zdecydował się on na razie na załatanie dziury w defensywie po przymusowym i przedwczesnym zejściu z boiska Mateusza Gawlika.

75
    Strzelcem bramki BARTOSZ TOMASZEWSKI.

Lech II Poznań postawił na swoim i przebił się z atakiem przez defensywę osłabionego przeciwnika. Po uderzeniu Bartosza Tomaszewskiego jest remis w starciu wielkopolskich drugoligowców. Jeszcze kwadrans na rozstrzygnięcie starcia!

77
    z boiska schodzi Borecki, na boisku pojawia się Putno.

80
    Ostatnie szanse obu jedenastek na rozstrzygniecie tego spotkania.

82
    Zespół gospodarzy spokojnie wymienił podania na własnej połowie boiska. Nie spieszył się tym razem ze swoim rozegraniem, dlatego rywale mieli czas na rozstawienie się w defensywie.

82
    z boiska schodzi Pingot, na boisku pojawia się Spławski.

82
    z boiska schodzi Wilak, na boisku pojawia się Sanocki.

84
    z boiska schodzi Wysokiński, na boisku pojawia się Koczy.

84
    z boiska schodzi Kamiński, na boisku pojawia się Zmorzyński.

86
    Jeszcze próbuje Lech II Poznań zbudowany swoim doprowadzeniem do remisu.

87
    Żółta kartka dla zespołu Lech II Poznań (.).

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

90+2
    Ostatnie szanse na rozstrzygnięcie pojedynku.

90+3
    Energiczne podejście wysokim pressingiem. Próba wywarcia presji na przeciwniku i dzięki temu odebrania piłki w pobliżu jego pola karnego. Posiadająca futbolówkę drużyna musi mieć się na baczności przy wykonywaniu każdego podania.

90+4

W Kaliszu doszło do starcia wielkopolskich drugoligowców. KKS 1925 Kalisz zremisował 2:2 z Lechem II Poznań w meczu dwóch zwrotów akcji. Pierwszego gola dla rezerw strzelił doświadczony napastnik Artur Sobiech. KKS nie potrzebował dużo czasu na odwrócenie wyniku, ale utrzymanie przewagi utrudniła mu druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Mateusza Gawlika w 53. minucie. Lech zdołał w rywalizacji jedenastu na dziesięciu doprowadzić do remisu. Generalnie wyrównana potyczka zakończyła się podziałem punktów.

KKS z punktem

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (14:23:14)

Gole: 20. Kendzia, 23. Borecki – 4. Sobiech, 75. Tomaszewski

Kartki:   40. Gawlik (KKL) – 2. Czekała (LP2), 41. Pingot (LP2), 67. Palacz (LP2), 87. . (LP2)   53. Gawlik (KKL)

Posiadanie piłki: 43 % : 57 %.
    Strzały celne: 4:4. Strzały niecelne: 10:4. Rzuty rożne: 6:3. Spalone: 3:1. Foule: 15:16.
    KKS 1925 Kalisz: Krakowiak – Kendzia, Lipkowski, Gawlik, Smoliński, Łuszkiewicz, Kamiński (84. Zmorzyński), Wysokiński (84. Koczy), Borecki (77. Putno), Zawistowski, Giel (57. Głaz).

Zmiany: Górski – Gordillo, Staszak, Putno, Głaz, Zmorzyński, Smajdor, Wilczyński, Koczy.

Trener: Bartosz Tarachulski

Lech II Poznań: Bąkowski – Tomaszewski, Palacz, Pingot (82. Spławski), Żukowski, Kozubal (46. Laskowski), Antczak (71. Pacławski), Czekała (58. Gogół), Cywka, Sobiech, Wilak (82. Sanocki).

Zmiany: Mleczko – Kukułka, Sanocki, Żołądź, Spławski, Olejnik, Laskowski, Gogół, Pacławski.

Trener: Artur Węska

Sędziowie: Mateusz Jenda (Warszawa)