Górnik Ł. – Skra 3:0 (koniec) | Puszcza – GKS K. 1:1 (koniec) | Termalica – Wisła K. 0:0 (koniec)
Podbeskidzie – Zagłębie S. 2:2 (koniec)
Górnik Łęczna
3:0 (1:0)
Skra Częstochowa
Sobota 15.10.2022, 15:00 • Stadion Górnika, Łęczna • Fortuna 1 Liga • 14. kolejka

89
    Zmiana w drużynie Skra Częstochowa:
    z boiska schodzi Babiarz, na boisku pojawia się Łukasiak.

86
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna:
    z boiska schodzi Gąska, na boisku pojawia się Podliński.

86
    z boiska schodzi Krykun, na boisku pojawia się Kwiatkowski.

83
    Gol dla Łęcznej!
    Strzelcem bramki HUBERT SOBOL.

Przyspieszenie Górnika Łęczna i uderzenie na 3:0 wprowadzonego z ławki rezerwowych Huberta Sobola praktycznie gwarantuje gospodarzom odniesienie zwycięstwa!

72
    z boiska schodzi Lichowydko, na boisku pojawia się Lewkot.

72
    z boiska schodzi Tkacz, na boisku pojawia się Pierzak.

66
    z boiska schodzi Hilbrycht, na boisku pojawia się Gołębiowski.

66
    z boiska schodzi Niedbała, na boisku pojawia się Flak.

66
    z boiska schodzi Ropski, na boisku pojawia się Sangowski.

60
    z boiska schodzi Grzeszczyk, na boisku pojawia się Sobol.

59
    Strzelcem bramki EGZON KRYEZIU.

Rośnie przewaga Górnika Łęczna! Tym razem dobrze przeprowadzona akcja zakończona uderzeniem Egzona Kryeziu nie do obrony dla Jakuba Busztyna.

57
    Kamil Lukoszek kolejnym zawodnikiem napomnianym żółtą kartką za ostre przewinienie.

48
    Dawid Niedbała napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

45
    Jeszcze w pierwszej połowie szansa na doprowadzenie do remisu, jednak interweniowali łęcznianie po groźnie zapowiadającym się strzale Kamila Lukoszka!

42
    Strzelcem bramki WIKTOR LICHOWYDKO.

Górnik Łęczna na prowadzeniu. Jest trafienie do bramki przyjezdnych w końcówce pierwszej połowy spotkania! W polu karnym Skry Częstochowa najskuteczniejszy okazał się obrońca Wiktor Lichowydko!

25
    Adam Mesjasz pierwszym piłkarzem napomnianym w tym meczu żółtym kartonikiem.

Gole: 42. Lichowydko, 59. Kryeziu, 83. Sobol

Kartki:   25. Mesjasz (SKC), 48. Niedbała (SKC), 57. Lukoszek (SKC)

Posiadanie piłki: 56 % : 44 %.
    Strzały celne: 10:4. Strzały niecelne: 4:4. Rzuty rożne: 3:7. Spalone: 5:1. Foule: 6:15.
    Górnik Łęczna: Gostomski – Lichowydko (72. Lewkot), Biernat, Zbozień, Dziwniel, Cisse, Grzeszczyk (60. Sobol), Tkacz (72. Pierzak), Krykun (86. Kwiatkowski), Gąska (86. Podliński), Kryeziu.

Zmiany: Woźniak – Pierzak, Podliński, Kwiatkowski, Lewkot, Sobol, Lobato, Gulczyński, Turek.

Trener: Marcin Prasoł

Skra Częstochowa: Bursztyn – Mesjasz, Nocoń, Brusiło, Hilbrycht (66. Gołębiowski), Baranowicz, Szymański, Niedbała (66. Flak), Babiarz (89. Łukasiak), Lukoszek, Ropski (66. Sangowski).

Zmiany: Szymkowiak – Czajka, Malec, Flak, Sangowski, Sajdak, Łukasiak, Kołodziejczyk, Gołębiowski.

Trener: Jacek Rokosa

Sędziowie: Radosław Trochimiuk (Ciechanów)