Argentyna – Arabia Saud. 1:2 (koniec) | Dania – Tunezja 0:0 (koniec) | Meksyk – Polska pl 0:0 (koniec)
Francja – Australia 4:1 (koniec)
Argentyna
1:2 (1:0)
Arabia Saudyjska
Wtorek 22.11.2022, 11:00 • Lusail Stadium • Mistrzostwa Świata • Grupa C

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:00.
    Przygotowania Argentyny

Zapraszamy na relację na żywo z meczu "polskiej grupy" w mistrzostwach świata 2022. Argentyna zmierzy się w nim z Arabią Saudyjską. Początek rywalizacji we wtorek o godzinie 11.

Argentyna: Em. Martinez – Molina, C. Romero, Otamendi, Tagliafico – de Paul, Leandro Paredes – Di María, Messi (C), A. Gómez – La. Martínez.
    Rezerwowi: Rulli, Armani – Li. Martínez, Foyth, Montiel, Pezzella, Acuňa, Mac Allister, E. Palacios, Fernández, Gui. Rodríguez, Almada, Á. Correa, Dybala, J. Álvarez.
    Trener: Leonel Scaloni

Arabia Saudyjska: Al-Owais – Abdulhamid, Tambakti, Al-Bulaihi, Al-Shahrani – Al-Buraikan, Kanno, Al-Malki, Al-Faraj (C), Al-Dawsari – Al-Shehri.
    Rezerwowi: Al Rubaie, Al-Aqidi – Al-Amri, Al-Ghanam, Al-Dawsari, Madu, Al-Breik, Al-Najei, Bahebri, Al-Aboud, Otayf, Al Abed, Al-Hassan, Asiri.
    Trener: Herve Renard

Sędzia: Slavko Vincic (Słowenia).

1

2
    Reprezentacja Argentyny w biało-błękitnych pasiakach, a także czarnych spodenkach i getrach. Jej przeciwnik w zielono-białych strojach.

2
    Rewelacyjna szansa na gola już na początku meczu. Składne rozegranie reprezentacji Argentyny zakończyło się uderzeniem z kilkunastu metrów Lionela Messiego, ale poradził sobie bramkarz!
    2. Lionel Messi (ARG)

5
    Argentyna niemal nieustannie w rozegraniu piłki i szuka sposobu na przedostanie się pod bramkę przeciwnika.

7
    Sędziowie zastanawiają się nad przyznaniem Argentyńczykom rzutu karnego. Slavko Vincić podbiegł do monitora.

8
    Rzut karny dla Argentyny po zaledwie kilku minutach!
    8. Rzut karny!

9
    Za wykonanie jedenastki zabiera się tradycyjnie Lionel Messi.

10
    Gol dla Argentyny!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa LIONEL MESSI.

Sforsowanie defensywy Arabii Saudyjskiej nie było takim skomplikowanym zadaniem dla Argentyny. Lionel Messi zmylił bramkarza przeciwnika i delikatnym strzałem umieścił piłkę w odsłoniętej części siatki. 1:0!
    10. Lionel MESSI - 1:0

11
    Falstart reprezentantów Arabii Saudyjskiej i po stracie gola wybrali się oni na obrzeża pola karnego przeciwnika.

12
    Nieudane crossowe podanie i futbolówka uciekła zawodnikom z Azji poza boisko. Od bramki Emiliano Martinez.

13
    I już ponownie trwa wymiana podań przez podopiecznych Leonela Scaloniego.

15
    Kwadrans pierwszego meczu mundialowego za Argentyńczykami i rozpoczęła się dla nich ta konfrontacja wyśmienicie. Na pewno postarają się jeszcze o poprawienie wyniku.

17
    Pokazali pazurki gracze znad Zatoki Perskiej i po raz pierwszy w tym meczu, a także w mistrzostwach świata interweniował Emiliano Martinez.

18
    Podanie na wolne pole, ale po pierwsze uderzenie Lautaro Martineza było wyraźnie niecelne, a po drugie napastnik Interu Mediolan był na spalonym.

19
    Albicelestes absolutnie nie zamierzają podnosić temperatury tego spotkania i to oni wymieniają podania w centrum pola.

20
    Nieudana akcja zespołu z Ameryki Południowej z wykorzystaniem Alejandro Gomeza.

22
    Piłka ponownie w bramce Arabii Saudyjskiej po uderzeniu Lionela Messiego. Tym razem szybko wstrzymana radość lidera reprezentacji Argentyny, ponieważ był on na spalonym przed wygraniem pojedynku z golkiperem!
    22. Nieuznany gol

24
    Sędziowie na ratunek Saudom, ale pozostawianie tak dużych wolnych przestrzeni Argentyńczykom, może niebawem źle się dla nich skończyć.

25
    Sytuacja spokojnie opanowana na przedpolu przez Emiliano Martineza.

26
    Reprezentanci Argentyny w wymianie podań na własnej połowie boiska.

27
    Lautaro Martinez nie miał problemu z przerzuceniem piłki ponad bramkarzem Arabii Saudyjskiej, ale po raz drugi trafienie Albicelestes zostało anulowane z powodu spalonego!
    27. Nieuznany gol

29
    Szczęśliwie Arabia Saudyjska pozostaje cały czas w kontakcie ze swoim przeciwnikiem.

30
    Dwa kwadranse meczu za drużynami.

35
    Denerwują się na siebie reprezentanci Argentyny, ponieważ raz jeszcze zabrakło im odrobiny wyczucia. Lautaro Martinez wybiegał sam na sam z bramkarzem Arabii Saudyjskiej, ale był na nieznacznym spalonym w momencie podania Lionela Messiego!
    35. Lautaro Martínez (ARG)

37
    Krótka przerwa w grze była spowodowana urazem jednego z podopiecznych Hervego Renarda.

38
    Na boisku leżał Angel Di Maria, ale nie jest to poważny problem ze zdrowiem, który wykluczy pomocnika Argentyny z dalszej części spotkania.

40
    W ostatnim momencie interweniowali Saudowie i Argentyna musiała zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego na zakończenie ataku Lionela Messiego.

42
    Pozostało obu zespołom zaledwie kilka minut na poprawienie rezultatu w pierwszej połowie spotkania.

43
    Drobne nieporozumienie Cristiana Gabriela Romera z Nicolasem Otamendim bez poważnych konsekwencji dla reprezentacji Argentyny.

45
    Doliczone pięć minut do podstawowego czasu.

45+1
    W ostatnim momencie podopieczni francuskiego selekcjonera poradzili sobie z powstrzymaniem starającego się wbiec w pole karne Rodrigo De Paulem.

45+2
    Argentyna nie zamierza dopuścić swojego przeciwnika do głosu w ostatnich minutach rywalizacji w pierwszej połowie.

45+3
    Będzie zmiana spowodowana urazem w azjatyckim zespole.

45+4
    Zmiana w drużynie Arabia Saudyjska:
    z boiska schodzi Salman Al-Faraj, na boisku pojawia się Nawaf Al Abed.

45+7

Pierwsza połowa meczu ze wskazaniem na reprezentację Argentyny, ale potwierdziła przewagę tylko jednym uderzeniem do bramki przeciwnika. Lionel Messi poradził sobie z bramkarzem i pokonał go uderzeniem na 1:0 z rzutu karnego. Później były między innymi nieuznane trafienia Messiego oraz Lautaro Martineza. Arabia Saudyjska pozostaje w kontakcie z przeciwnikiem i spróbuje jeszcze powalczyć po przerwie.

Pozostało nam czekać na wznowienie meczu po przerwie.

I piłkarze powracają z szatni na boisko.

46

47
    Argentyna powróciła do rywalizacji z mocnym postanowieniem podwojenia przewagi. Skromne prowadzenie nie jest jeszcze bezpieczne.

47
    Angel Di Maria nie przypilnował linii spalonego w momencie podania Leandro Paredesa.

48
    Gol dla Arabii Saud.!
    Strzelcem bramki SALEH AL-SHEHRI.

No i proszę, no i proszę, jak to krzyczał Dariusz Szpakowski po stracie gola przez Polskę w meczu z San Marino. Nie wykorzystali swoich szans faworyci i muszą zapomnieć o swoim prowadzeniu. Podanie z drugiej linii do Saleha Al-Shehriego, a ten pokonał Emiliano Martineza płaskim uderzeniem!
    48. Saleh AL-SHEHRI - 1:1

50
    Klops Argentyńczyków, ale mają jeszcze sporo czasu na odzyskanie swojego prowadzenia.

52
    Podopieczni Leonela Scaloniego delikatnie w szoku i po stracie gola są stosunkowo daleko od bramki Saudów.

53
    Strzelcem bramki SALEM AL-DAWSARI.

Łapią się za głowy Argentyńczycy na trybunach. Po prostu szok – koszmarne rozpoczęcie drugiej połowy przez faworyta. Salem Al-Dawsari zgarnął piłkę kilkanaście metrów od bramki Emiliano Martineza i zdobył prowadzenie 2:1 strzałem w kierunku dalszego narożnika!
    53. Salem AL-DAWSARI - 1:2

55
    Z kolei kibice Arabii Saudyjskiej są zachwyceni ostatnim przebiegiem boiskowych wydarzeń.

57
    Denerwują się gracze z Ameryki Południowej i w ostatnich minutach nie potrafią spokojnie przeprowadzić niebezpiecznego ataku.

58
    Krótka przerwa w grze spowodowana urazem.

58
    Będą zmiany w zespole Leonela Scaloniego.

59
    Zmiana w drużynie Argentyna:
    z boiska schodzi Cristian Romero, na boisku pojawia się Lisandro Martínez.

59
    z boiska schodzi Alejandro Gómez, na boisku pojawia się Julián Álvarez.

59
    z boiska schodzi Leandro Paredes Leandro Paredes, na boisku pojawia się Enzo Fernández.

60
    Po godzinie meczu pachnie dużym zaskoczeniem.

61
    Arabia Saudyjska potrafi w ostatnich minutach utrzymywać się z powodzeniem w posiadaniu piłki.

63
    Pierwsza szansa na doprowadzenie do remisu, ale interweniował bramkarz Arabii Saudyjskiej i sprzątnął piłkę zmierzającą w narożnik bramki po strzale głową.

65
    Rywalizacja w centrum boiska i skoncentrowani na swoich pozycjach w defensywie są reprezentanci Arabii Saudyjskiej.

67
    Abdulellah Al-Malki napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

69
    Arabia Saudyjska przeczekała szczęśliwie pierwszą połowę meczu, po czym przystąpiła do zdecydowanego ataku po przerwie. Niezmiennie 2:1 dla azjatyckiego zespołu w starciu z coraz bardziej poddenerwowanymi Argentyńczykami.

71
    z boiska schodzi Nicolás Tagliafico, na boisku pojawia się Marcos Acuňa.

72
    Po raz ostatni Albicelestes stracili dwa gole w meczu otwarcia mistrzostw świata w 1974 roku, a grali z Biało-Czerwonymi.

72
    Druga połowa meczu kompletnie nie wychodzi faworytom. Aż nie chce się wierzyć, że pozostało im zaledwie kilkanaście minut na odwrócenie wyniku, a być może niebawem trzeba będzie liczyć tylko na doprowadzenie do remisu.

73
    Płaskie dogranie w pole bramkowe zostało powstrzymane przez bramkarza Arabii Saudyjskiej.

74
    Odważnie i szczęśliwie interweniował bramkarz saudyjskiego zespołu poza własnym polem karnym. Nie pozwolił na stworzenie sytuacji podbramkowej Argentyńczykom.

75
    Ali Al-Bulaihi napomniany żółtą kartką za opóźnianie wznowienia gry.

77
    Wymiana podań na prawej stronie boiska zakończyła się dośrodkowaniem. Powstrzymanie długo szybującej i głęboko zagranej piłki nie stanowiło problemu dla skoncentrowanego bramkarza.

78
    z boiska schodzi Saleh Al-Shehri, na boisku pojawia się Sultan Al-Ghanam.

79
    Salem Al-Dawsari napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

80
    Zostało Argentyńczykom jakieś 10 minut na odwrócenie wyniku. Przed momentem było beznadziejne uderzenie z rzutu wolnego Lionela Messiego.
    80. Lionel Messi niecelnie z rzutu wolnego

82
    Saud Abdulhamid napomniany żółtą kartką za nieeleganckie przewinienie.

83
    Piłka na połowie zawodników z Arabii Saudyjskiej, a ci w drugiej połowie bronią zgodnie z przedmundialowymi zapowiedziami.

84
    I ponownie poradzili sobie w obronie nagradzani gromkimi brawami piłkarze z Azji.

85
    Arabia Saudyjska jest pierwszą drużyna z Azji, która strzeliła Argentyńczykom dwa gole w meczu mistrzostw świata.

86
    Nerwowe wyczekiwanie na trybunach, ponieważ przeważający kibice z Arabii Saudyjskiej mogą niebawem być świadkami ogromnego zaskoczenia.

88
    Płaskie dośrodkowanie Angela Di Marii z prawego skrzydła zostało powstrzymane wślizgiem w ostatnim momencie.

88
    Nawaf Al Abed kolejnym zawodnikiem napomnianym żółtą kartką za opóźnianie gry.

88
    z boiska schodzi Nawaf Al Abed, na boisku pojawia się Abdulelah Al-Amri.

89
    z boiska schodzi Firas Al-Buraikan, na boisku pojawia się Haitham Asiri.

89
    Argentyna od rzutu wolnego kilka metrów od narożnika pola karnego.

90
    Rozegranie stałego fragmentu gry równie nieudane jak rozegranie wielu wcześniejszych.

90
    Doliczone osiem minut do podstawowego czasu.

90+2
    Muhammad Al-Owais napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

90+3
    Była zarazem ogromna radość reprezentantów Arabii Saudyjskiej, którzy wyratowali się przed stratą gola w pobliżu linii bramkowej.

90+5
    I ostatnie próby poddenerwowanych Argentyńczyków. Jeżeli za moment nie strzelą minimum jednego gola, to ich przygotowania do drugiego meczu z Meksykiem będą bardzo stresujące.

90+6
    Przez moment odsłonięta bramka, ale osaczonemu Lionelowi Messiemu nie udało się oddać uderzenia.

90+6
    Przerwa spowodowana dogrywką.

90+8
    Nie zbliża się to wszystko do finału, ponieważ przez trzy minuty trwało stawianie na nogi dwóch poszkodowanych reprezentantów Arabii Saudyjskiej.

90+9
    z boiska schodzi Yasser Al-Shahrani, na boisku pojawia się Mohammed Al-Breik.

90+10
    Wszystko wskazuje na to, że nic nie będzie z tej inauguracji dla Argentyńczyków.

90+12
    Herve Renard zachwycony postawą podopiecznych w pobliżu linii bocznej boiska i oczekuje już na zakończenie tego starcia.

90+14

Po prostu katastrofa reprezentacji Argentyny w drugiej połowie meczu z Arabią Saudyjską. Wcześniej niby kontrolowała wydarzenia i tworzyła sytuacje podbramkowe, ale po zmianie stron została kompletnie zneutralizowana. Saudowie sprawili ogromne zaskoczenie i na początek rywalizacji w "polskiej grupie" mundialu zwyciężyli 2:1 z kandydatem do wygrania turnieju.

Posiadanie piłki: 69% : 31%.
    Strzały na bramkę: 6:2.
    Strzały niecelne: 6:0.
    Rzuty rożne: 9:2.
    Spalone: 10:1.
    Faule: 7:21.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (13:10:15)

Gole: 10. Messi (kar.) – 48. Al-Shehri (Al-Buraikan), 53. S. ad-Dawsarí

Kartki:   67. Al-Malki (KSA), 75. Al-Bulaihi (KSA), 79. S. ad-Dawsarí (KSA), 82. Abdulhamid (KSA), 88. Al Abed (KSA), 90+2. Al-Owais (KSA)

Posiadanie piłki: 69 % : 31 %.
    Strzały celne: 6:2. Strzały niecelne: 6:0. Rzuty rożne: 9:2. Spalone: 10:1. Foule: 7:21.
    Argentyna: Em. Martinez – Molina, C. Romero (59. Li. Martínez), Otamendi, Tagliafico (71. Acuňa) – de Paul, Leandro Paredes (59. Fernández) – Di María, Messi (C), A. Gómez (59. J. Álvarez) – La. Martínez.
    Zmiany: Rulli, Armani – Foyth, Montiel, Pezzella, Mac Allister, E. Palacios, Gui. Rodríguez, Almada, Á. Correa, Dybala.

Arabia Saudyjska: Al-Owais – Abdulhamid, Tambakti, Al-Bulaihi, Al-Shahrani (90+9. Al-Breik) – Al-Buraikan (89. Asiri), Kanno, Al-Malki, Al-Faraj (C) (45+4. Al Abed, 88. Al-Amri), al-Dawsarí – Al-Shehri (78. Al-Ghanam).
    Zmiany: Al Rubaie, Al-Aqidi – ad-Dawsarí, Madu, Al-Najei, Bahebri, Al-Aboud, Otayf, Al-Hassan.

Sędziowie: Slavko Vincic (Słowenia)