6:2 (4:1)
KMN Dobovec
Sobota 26.11.2022, 17:00 • Palma Mallorca • Liga Mistrzów

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:13:25)

Piast Gliwice odniósł zwycięstwo w swoim trzecim meczu turnieju Ligi Mistrzów w Palma Mallorca. Tym samym zakończył rywalizację na drugim miejscu w tabeli. Przekonujący wynik 6:2 nie pozostawił złudzeń przeciwnikom.

40

40
    Gol dla Piasta!
    Samobójcze trafienie zalicza NIKO CESAREC.

40
    Niko Cesarec napomniany żółtą kartką za naganne zachowanie w ostatniej minucie meczu.

39
    I to już ostatnie szanse obu drużyn na poprawienie wyniku tego spotkania.

38
    Minuta spotkania bez jakiegokolwiek wartego uwagi uderzenia.

37
    Dobra próba, ale została zablokowana przez ciasno ustawionych na linii pola karnego obrońców. Gliwiczanie muszą budować atak od początku. Piłka wróciła bliżej środka boiska.

36
    Nieznacznie niecelne uderzenie, a zapachniało już szóstym golem zawodników Piasta Gliwice.

35
    Pozostało pięć minut do zakończenia spotkania.

34
    Z powodzeniem interweniował Michał Widuch, a przeciwnicy podjęli dwie próby pokonania go w krótkim fragmencie spotkania.

33
    Ponownie futsaliści Piasta Gliwice uspokoili sytuację na boisku. Trafienie Marka Bugańskiego pozwoliło odzyskać trzybramkowe prowadzenie.

32
    Strzelcem bramki MAREK BUGAŃSKI.

31
    Timotej Debeljak napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

31
    Druga połowa spotkania jest za półmetkiem.

30
    Zespół Dobovec właśnie zdobył gola!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa ZIGA CEH..

29
    Będzie szansa na drugiego gola słoweńskiego zespołu z rzutu karnego.

28
    Jeszcze była szansa na zaskoczenie KMN Dobovec rozegraniem rzutu rożnego.

27
    Vinicius Teixeira przed szansą na poprawienie wyniku Piastowi Gliwice, ale jego uderzenie zatrzymało się na obramowaniu.

26
    Zespół z Polski wymieniał podania. Wyglądało to wszystko do pewnego momentu bardzo obiecująco. W odpowiednim tempie oraz dokładnie, ale rywale poradzili sobie z przerwaniem ataku.

25
    Pięć minut konfrontacji po przerwie i w tym fragmencie spotkania było bezbramkowo.

24
    Starali się odpowiedzieć kontratakiem gliwiczanie na fragment naporu przeciwników i udało się wywalczyć wznowienie od rzutu rożnego.

23
    Seria uderzeń, a w roli głównej Breno Bartoline. Poradzili sobie w defensywie futsaliści słoweńskiego zespołu.

22
    Pora na emocje związane z wydarzeniami w drugiej połowie spotkania.

21

Pozostało oczekiwać na wznowienie spotkania po przerwie.

Tym samym pierwsza połowa została zakończona mocnym akcentem przez Piasta Gliwice. Po uderzeniu Rafaela Cadiniego drużyna z województwa śląskiego jest na trzybramkowym prowadzeniu.

20

20
    Strzelcem bramki RAFAEL CADINI.

19
    Pora na ostatnie ataki w pierwszej połowie spotkania.

18
    Niewykorzystana szansa na zagrożenie zawodnikom Piasta Gliwice rozegraniem rzutu wolnego.

17
    Teo Turk napomniany żółtym kartonikiem przez skrupulatnego sędziego.

17
    Gliwiczanie od rzutu rożnego. Niezłe rozegranie stałego fragmentu gry, jednak nie udało się wypracować na tyle dogodnego miejsca do uderzenia, żeby zmusić bramkarza przeciwnika do kapitulacji. Wymanewrowani zostali wyłącznie defensorzy.

16
    Rok Mordej kolejnym zawodnikiem napomnianym żółtą kartką.

16
    I dwubramkowe prowadzenie odzyskane przez gliwiczan.

15
    Sebastian Szadurski napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

15
    Strzelcem bramki DOMINIK ŚMIAŁKOWSKI.

14
    Podniosła się mocno temperatura pod bramkę KMN Dobovec. Tam ostatecznie interweniowali gracze ze Słowenii, ale zrobiło się nerwowo.

13
    Jeszcze jedno przyspieszenie zawodników Piasta Gliwice.

12
    Dość wyrównana wymiana ciosów w ostatnich minutach meczu i obaj bramkarze mieli możliwość wykazania się na swoich posterunkach.

11
    Breno Bertoline oddał niezłe uderzenie, ale interwencja bramkarza nie pozwoliła Piastowi Gliwice na powiększenie prowadzenia.

10
    Pierwsza połowa meczu jest na półmetku.

9
    Na pewno to trafienie kontaktowe KMN Dobovec będzie ostrzeżeniem dla zawodników Piasta Gliwice.

8
    Vinicius Teixeira napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

8
    Strzelcem bramki NIKO CESAREC.

7
    Próba pokonania niebezpiecznym uderzeniem Michała Widucha, ale ten skoncentrowany w stu procentach na swoim posterunku.

6
    Futsaliści Piasta Gliwice niezmiennie na połowie przeciwnika, a dwubramkowe prowadzenie już pozwala na dużo optymizmu przed kolejnymi minutami spotkania.

5
    Strzelcem bramki MIGUEL PEGACHA.

4
    Nie trzeba było długo czekać na efekt ataków Piasta Gliwice. Po uderzeniu Miguela Pegachy jest prowadzenie mistrza Polski.

3

2
    Od początku rywalizacji dynamicznie podopieczni Orlando Duarte i starają się oni zdobyć prowadzenie.

1

Trwają ostatnie przygotowania do rozpoczęcia rywalizacji.

Piast Gliwice: Widuch (Cypun, Janiszewski) – Bugański, Miguel Angelo, Breno Bertoline, Fidersek – Bruno Graca, Mrowiec, Śmiałkowski, Lazzaretti, Vinicius Teixeira, Cadini, Szadurski.
    Trener: Orlando Duarte

KMN Dobovec: Pecek (Fras) – Mordej, Turk, Matosević, Duscak – Kotnik, Cujec, Ceh, Cesarec, Debeljak, D. Pasaricek, P. Pasaricek.
    Trener: Kujtim Morina

Sędziowie: Fernandes Coelho, Santos – Chaix, Ruig Moll.

Zapraszamy na relację na żywo z trzeciego meczu Piasta Gliwice w turnieju Ligi Mistrzów w Palma Mallorca. Będzie to szansa podopiecznych Orlando Duarte na odniesienie drugiego zwycięstwa na tym etapie rozgrywek.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Gole: 3. Pegacha, 5. Pegacha, 15. Śmiałkowski, 20. Cadini, 32. Bugański, 40. Cesarec (sam.) – 8. Cesarec, 30. Ceh (kar.)

Kartki:   8. Teixeira (PIA), 15. Szadurski (PIA) – 16. Mordej (DOB), 17. Turk (DOB), 31. Debeljak (DOB), 40. Cesarec (DOB)

Sędziowie: Fernandes Coelho, Santos – Chaix, Ruig Moll