Chorwacja – Belgia 0:0 (koniec) | Kanada – Maroko 1:2 (koniec) | Japonia – Hiszpania 2:1 (koniec)
Kostaryka – Niemcy 2:4 (koniec)
Kanada
1:2 (1:2)
Maroko
Czwartek 01.12.2022, 16:00 • Al Thumama Stadium, Doha • Mistrzostwa Świata • Grupa F

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Kanada: Borjan (C) – Johnston, Vitoria, Miller – Adekugbe, Osorio, Kaye, Al. Davies – Buchanan, Larin, Hoilett.
    Rezerwowi: Pantemis, St. Clair – Fraser, Koné, Waterman, Hutchinson, Cavallini, D. Cornelius, David, Ugbo, Millar, Wotherspoon, Laryea, Piette.

Maroko: Bounou – Hakimi, Aguerd, Saïss (C), Mazraoui – Ounahi, Amrabat, Sabiri – Ziyech, En-Nesyri, Boufal.
    Rezerwowi: Munir, Tagnaouti – Dari, Cheddira, Hamdallah, Jabrane, El Idrissi, Chair, l Khannous, Zaroury, Banoun, Ezzalzouli, El Yamiq, Amallah, Aboukhlal.

Główny: Raphael Claus
    Asystenci: Rodrigo Figueiredo, Danilo Simon
    Techniczny: Yoshimi Yamashita
    VAR: Julio Bascuñan
    AVAR: Juan Martinez, Roberto Diaz Perez Del Palomar, Leodan Gonzalez.

Zawodnicy pojawiają się na murawie. Przed nami hymny, a potem pierwszy gwizdek. Na relację z tego pojedynku zaprasza Kamil Kaźmierczak!

Ostatnie minuty przed meczem wykorzystam na przypomnienie sytuacji w grupie. Maroko i Chorwacja mają po cztery punkty, Belgia trzy, a Kanada zero. Belgowie jeśli chcą wyjść z grupy muszą wygra z Chorwacją. Chorwacja jeżeli nie przegra to na pewno wyjdzie z grupy. Maroko? Jeżeli wygra to ma pewne wyjście.

1

1
    Spotkanie rozpoczęło Maroko, które gra w białych strojach. Kanada w czerwonych trykotach.

1
    Dośrodkowanie w pole karne Kanady, jednak piłkę wybijał Miller. Maroko będzie miało aut na wysokości pola karnego rywali.

2
    Maroko nie stworzyło zagrożenia po wznowieniu gry z autu.

3
    Podanie w pole karne Maroka do Daviesa. Ten oddał strzał, ale piłka trafiła w boczną siatkę.

4
    Gol dla Maroko!
    Strzelcem bramki ZIYECH.

Bramka kuriozum, można rzec. Vitoria chciał podawać do bramkarza. Zrobił niedokładnie i Borjan musiał wyjść na dwudziesty metr. Zdecydował się na podanie, ale zagrał piłkę prosto pod nogi Ziyecha. Ten wykorzystał to, że bramka była pusta i od razu oddał strzał.
    4. Ziyech (MRK) - 0:1

6
    Maroko mimo prowadzenia cały czas stosuje wysoki pressing.

7
    Hoilett fauluje nierozważnie i dostaje żółtą kartkę.

9
    Rzut wolny dla Maroka. Sabiri oddał strzał, ale trafił w mur. Piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

10
    Rzut rożny dla Maroko. Centra w pole karne, ale bramkarz poprzez wypiąstkowanie oddalił zagrożenie.

11
    Teraz mamy rzut wolny dla Maroka z lewej strony boiska. Ziyech zacentrował w pole karne, ale Kanadyjczycy wybili piłkę na aut.

12
    Buchanan próbował dryblować na lewym skrzydle, ale wyszedł z piłką na aut.

14
    Mamy kolejny rzut rożny dla Maroka. Krótkie rozegranie, po chwili próba zacentrowana w pole karne, ale została ona zablokowana.

15
    Z kontrą wyszła Kanada. Larin biegł z piłką prawą stroną, zacentrował płasko w pole karne, ale nie sięgnął jej zamykający akcję Buchanan. Futbolówka wyszła na aut bramkowy.
    15. Tajon Buchanan (CAN)

16
    Ziyech schodził z piłką z prawego skrzydła na lewą nogę. Oddał mocny strzał, ale futbolówka przeszła wyraźnie obok bramki.

18
    Piłka rozgrywana na skrzydło do Mazraouiego. Ten jednak nie opanował futbolówki i wyszła ona na aut.

20
    Boufal faulował w środku pola.

21
    Spokojniejszy etap meczu. Maroko rozgrywa piłkę na własnej połowie.

22
    Ziyech dostał piłkę na prawą stronę. Zdecydował się na zejście w "szesnastkę", płasko zacentrował, ale jeden z rywali wybił futbolówkę.

23
    Strzelcem bramki YOUSSEF EN-NESYRI.

Maroko podwyższa prowadzenie. Górne, długie podanie z głębi pola do En-Nesyriego. Wygrał on pozycję z dwoma rywalami, oddał mocny płaski strzał i futbolówka wpadła do siatki!
    23. Youssef En-Nesyri (MRK) - 0:2

26
    Osorio faulował rywala. Został napomniany.

28
    Seria fauli z obu stron.

30
    Próba rozrzucenia piłki na lewą stronę do Adekugbe, ale podanie było zbyt mocne i futbolówka wyszła na aut.

31
    Piłka zagrywana z głębi pola do En Nesyriego, ale był on na pozycji spalonej.

33
    Johnston próbował przedzierać się środkiem pola, ale został zatrzymany około 10 metrów przed polem karnym rywali.

33
    Centra w pole karne Kanady. Spore zamieszanie, oddał strzał Sabiri, ale piłka zablokowana przez jednego z defensorów. Po chwili faulował jeden z napastników.

34
    Mamy chwilę przerwy. Najprawdopodobniej nawalił system łączności sędziów.

36
    Wszystko już w porządku, gramy dalej.

38
    Od dłuższego czasu Kanada przy piłce.

40
    Piłka rozrzucona na prawą stronę boiska, Boufal był na pozycji spalonej.

40
    Gol dla Kanady!
    Samobójcze trafienie zalicza NAYEF AGUERD.

Buchanan znalazł się z piłką z lewej strony boiska. Zdecydował się na płaską centrę w pole karne. Aguerd chciał przeciąć podanie, ale zrobił to tak, że futbolówka wpadła do siatki!
    40. Nayef Aguerd (CAN) - 1:2

42
    Dalej Kanada w ataku. Tym razem rzut rożny. Centra na pole karne, ale wypiąstkował lecącą piłkę Bono.

43
    Faulowany na własnej połowie Boufal.

45
    Pięć minut doliczone do pierwszej połowy spotkania.

45+2
    Adekugbe faulował rywala na skrzydle i dostał żółtą kartkę.

45+3
    Centra w pole karne Maroka. Futbolówka spadła pod nogi El Nesyriego. Oddał on mocny strzał i piłka wpadła do siatki. Został jednak odgwizdany spalony, bowiem na linii strzału znalazł się jeden z Marokańczyków.

45+5
    Faulowany jeden z Marokańczyków na własnej połowie.

45+5

Za nami pierwsza połowa spotkania. W pierwszych minutach wydawało się, że będzie to bardzo łatwe spotkanie dla Maroka. Wpadła jednak bramka samobójcza i już tylko jedno trafienie dzieli Kanadę od wyrównania.

To tyle z pierwszej połowy. Teraz czas na przerwę, a potem dalsze emocje związane z tym pojedynkiem.

46

46
    Bez zmian po przerwie w obu drużynach.

47
    Ziyech zacentrował piłkę w pole karne, ale Borjan pewnie złapał lecącą futbolówkę.

50
    Spokojny początek drugiej połowy spotkania.

52
    Zawodnicy Kanady sygnalizują, że pękła piłka. Gra przerwana w środkowej strefie, trzeba zmienić futbolówkę.

55
    Faulowany na skrzydle Davies.

56
    Teraz faulowany Hoilett z prawej strony boiska. Będzie dogodna okazja do wrzutki w pole karne.

56
    Wrzutka piłki z rzutu wolnego w pole karne Maroka. Zamykającemu akcję Larinowi zabrakło niewiele, aby sięgnął futbolówkę.

58
    Centra w pole karne Maroka. Strzał z powietrza oddał Davies, ale piłka przeszła obok słupka.

59
    Długo rozgrywali piłkę na prawym skrzydle Marokańczycy. Ostatecznie zdecydowali się na zmianę strony. Gdy była szansa na centrę w pole karne arbiter przerwał grę, bowiem chwilę wcześniej ucierpiał jeden z Kanadyjczyków.

60
    Zmiana w drużynie Kanada:
    z boiska schodzi Sam Adekugbe, na boisku pojawia się Ismaël Koné.

61
    z boiska schodzi Mark-Anthony Kaye, na boisku pojawia się Atiba Hutchinson.

61
    z boiska schodzi Cyle Larin, na boisku pojawia się Jonathan David.

63
    Wrzutka w pole karne Marokańczyków z głębi pola, ale obrońcy oddalają zagrożenie.

65
    Zmiana w drużynie Maroko:
    z boiska schodzi Abdelhamid Sabiri, na boisku pojawia się Selim Amallah.

65
    z boiska schodzi Sofiane Boufal, na boisku pojawia się Zakaria Aboukhlal.

65
    z boiska schodzi Jonathan Osorio, na boisku pojawia się Richie Laryea.

66
    Prostopadła piłka zagrana w pole karne do Daviesa. Był on jednak na pozycji spalonej.

69
    Ziyech przedzierał się środkiem pola. Będąc tuż przed polem karnym został zatrzymany. Marokańczycy domagają się karnego, ale sędzia jest nieugięty.

70
    Faulował jeden z Marokańczyków na własnej połowie. Będzie okazja dla Kanady na wrzutkę w pole karne.

71
    Zgodnie z oczekiwaniami centra na pole karne z rzutu wolnego. Davies wrzucał, ale Saiss spokojnie wybił futbolówkę na rzut rożny.
    71. Okazja Kanadyjczyków
    71. Atiba Hutchinson (CAN)

72
    Ależ to była okazja dla Kanadyjczyków. Najpierw po rzucie rożnym główkował Hutchinson, ale futbolówka trafiła w poprzeczkę. Potem próbował dobijać inny z zawodników Kanady, ale minimalnie spudłował.

74
    Hoilett przedzierał się z piłką prawą stroną boiska, ale został zatrzymany. Będzie rzut rożny.

75
    Centra z narożnika boiska, ale oddalają zagrożenie gracze Maroka.

76
    z boiska schodzi Junior Hoilett, na boisku pojawia się David Wotherspoon.

76
    z boiska schodzi Ziyech, na boisku pojawia się Abderrazak Hamdallah.

76
    z boiska schodzi Azzedine Ounahi, na boisku pojawia się Jawad El Yamiq.

78
    Buchanan centruje piłkę w pole karne, ale nikt nie przecina podania.

80
    Kontra Marokańczyków. Osamotniony Hamdallah próbował dryblować przed polem karnym, ale został zatrzymany przez rywali.

82
    Rzut rożny dla Kanadyjczyków. Centra w pole karne na bliższy słupek, główkował Johnston, ale próba okazała się być niecelna.

84
    Vitoria fauluje i dostaje żółtą kartkę.

85
    z boiska schodzi Achraf Hakimi, na boisku pojawia się Yahya Jabrane.

87
    Bono zdecydował się przyjmować piłkę klatką piersiową na linii pola karnego. Wdarło się nieco nerwowości, ale ostatecznie bramkarz Maroka umiejętnie wprowadził piłkę w pole karne i złapał ją w ręce.
    87. Yassine Bounou (MRK)

90
    Cztery minuty doliczone do drugiej połowy spotkania.

90+1
    Piłka wstrzelona w pole karne Maroka. David próbował uderzać, ale został zablokowany.

90+2
    Davies próbował centrować z lewej strony boiska. Jego zagranie zostało zablokowane i mamy rzut rożny.

90+2
    Centra na bliższy słupek z rzutu rożnego, ale rywale oddalają zagrożenie.

90+3
    Jeszcze aut mieli Kanadyjczycy. Wysoko był ustawiony Borjan, który centrował w pole karne. Rywale chcieli wykorzystać pustą bramkę i już niewiele zabrakło, aby udało się oddać strzał, jednak wrócił szybko Davies i przechwycił futbolówkę.

90+4
    Jeszcze podanie prostopadłe w kierunku napastnika Maroka, ale przechwycił piłkę Borjan.

90+4

Takiego obrotu spraw nikt się nie spodziewał. Maroko wygrywa grupę, w której byli Chorwaci i Belgowie! 7 punktów po zwycięstwach Belgią i Kanadą, a także remisie z Chorwacją zasługują na uznanie. Maroko może się podobać, Maroko może być czarnym koniem tego turnieju.

To wszystko z tego spotkania. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Kamil Kaźmierczak. Zapraszam na pozostałe relacje prowadzone za pośrednictwem naszego serwisu.

Gole: 40. Aguerd (sam.) – 4. Ziyech, 23. En-Nesyri

Kartki:   7. Hoilett (CAN), 26. Osorio (CAN), 45+2. Adekugbe (CAN), 84. Vitoria (CAN)

Strzały celne: 0:2. Strzały niecelne: 4:3. Rzuty rożne: 6:2. Spalone: 4:4. Foule: 15:14.
    Kanada: Borjan (C) – Johnston, Vitoria, Miller – Hoilett (76. Wotherspoon), Osorio (65. Laryea), Kaye (61. Hutchinson), Adekugbe (60. Koné) – Buchanan, Al. Davies, Larin (61. David).
    Zmiany: Pantemis, St. Clair – Fraser, Waterman, Cavallini, D. Cornelius, Ugbo, Millar, Piette.

Maroko: Bounou – Hakimi (85. Jabrane), Aguerd, Saïss (C), Mazraoui – Amrabat – Ounahi (76. El Yamiq), Sabiri (65. Amallah) – Ziyech (76. Hamdallah), En-Nesyri, Boufal (65. Aboukhlal).
    Zmiany: Munir, Tagnaouti – Dari, Cheddira, El Idrissi, Chair, l Khannous, Zaroury, Banoun, Ezzalzouli.

AVAR: Juan Martinez, Roberto Diaz Perez Del Palomar, Leodan Gonzalez