Chorwacja – Maroko 2:1 (koniec)
Chorwacja
2:1 (2:1)
Maroko
Sobota 17.12.2022, 16:00 • Khalifa International Stadium • Mistrzostwa Świata • O 3. miejsce

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.
    Przygotowania Vatrenich

Zapraszamy na relację na żywo z meczu o trzecie miejsce w mistrzostwach świata. Chorwacja zmierzy się w nim z Marokiem. Początek rywalizacji w sobotę o godzinie 16.
    Maroko przed wielkim marzeniem

Chorwacja: Livaković – Stanišić, Šutalo, Gvardiol, Perišić – Modrić, Kovačić – Kramarić, Majer, Oršić – Livaja.
    Rezerwowi: Grbić, Ivušić – Barišić, Budimir, Brozović, Pasalić, B. Sosa, Erlić, Petković, Vlašić, Jakić, Lovren, Juranović, Vida, Sučić.
    Trener: Zlatko Dalić

Maroko: Bounou – Hakimi, Dari, El Yamiq, El Idrissi – l Khannous, Amrabat, Sabiri – Ziyech, En-Nesyri, Boufal.
    Rezerwowi: Tagnaouti, Munir – Cheddira, Aguerd, Hamdallah, Aboukhlal, Amallah, Ounahi, Banoun, Saïss, Ezzalzouli, Zaroury, Jabrane, Chair.
    Trener: Walid Regragui

Sędzia: Abdulrahman Al-Jassim (Katar).

1

3
    Podanie od kompana do Bono, a piłka przeleciała nieznacznie obok bramki Maroka po błędzie technicznym golkipera reprezentacji.
    3. Bono popełnił duży błąd!

7
    Gol dla Chorwacji!
    Strzelcem bramki JOŠKO GVARDIOL.

Chorwacja na prowadzeniu! Poradziła sobie ze skutecznym rozegraniem rzutu wolnego, a Josko Gvardioli pokonał Bono sprytnym strzałem głową w okolicę okienka.
    7. Joško GVARDIOL - 1:0

9
    Gol dla Maroko!
    Strzelcem bramki ACHRAF DARI.

Po zaledwie dwóch minutach Achraf Dari doprowadził do remisu 1:1. Oddał uderzenie z bliska do siatki po kolejnej wrzutce z rzutu wolnego.
    9. Achraf DARI - 1:1

11
    Już dwa trafienia do bramki, a po nich w rozegraniu reprezentacja Maroka.

14
    Wymiana podań z udziałem Mateo Kovacicia oraz Andreja Kramaricia, ale zakończyła się ona niepowodzeniem.

15
    Dynamiczny kwadrans konfrontacji i oby pozostało tak samo widowiskowo.

18
    Blokowane uderzenie z kilkunastu metrów Andreja Kramaricia, a poprawka została zatrzymana przez Bono.

19
    Konfrontacja na boku boiska i reprezentacja Chorwacji po niej ponownie w spokojnym rozegraniu piłki.

22
    Nieudane podanie crossowe i piłka uciekła Chorwatom poza boisko.

24
    Uderzenie Luki Modricia z kilkunastu metrów zostało co prawda na raty, ale poskromione przez Bono!
    24. Luka Modrić nie pokonał Bono!

25
    Aktywni są reprezentanci Chorwacji, ale Lovro Majer nie przebił się w pole karne afrykańskiego przeciwnika.

26
    Ivan Perisić na spalonym w momencie dogrania z rzutu wolnego Lovro Majera.

29
    Piłka przemknęła przez pole karne Chorwacji po dośrodkowaniu Achrafa Hakimiego, ominęła Dominika Livakovicia, ale akcja nie zakończyła się strzałem.

30
    Po dwóch kwadransach spotkania jest kompromisowe 1:1.

32
    Abdelhamid Sabiri zabrał piłkę przeciwnikom w centrum boiska. Akcja odwetowa Maroka zakończyła się zagraniem Sofiana Boufala.

34
    Achraf Hakimi nie dostał podania w odpowiednim momencie w szybkim ataku reprezentacji Maroka.

35
    Wrzutka Abdelhamida Sabiriego została zatrzymana przez Ivana Perisicia i Maroko nie wykorzystało do zdobycia prowadzenia rzutu wolnego.

36
    Youssef En-Nesyri starał się oddać uderzenie do bramki przeciwnika po kolejnym dośrodkowaniu Achrafa Hakimiego.

38
    W odpowiedzi wymiana podań prowadzona przez Vatrenich na połowie przeciwnika.

40
    Akcja indywidualna Hakima Ziyecha zakończona strzałem. Nie udało mu się zdobyć prowadzenia dla reprezentacji Maroka na pięć minut przed zakończeniem podstawowego czasu w pierwszej połowie.

42
    Chorwacja ma przewagę w posiadaniu piłki.

42
    Strzelcem bramki MISLAV ORŠIĆ.

Chorwacja ponownie na prowadzeniu w meczu o trzecie miejsce mundialu. Mislav Orsić dostał piłkę od Marka Livaji i pokonał Bono rewelacyjnie wymierzonym uderzeniem. 2:1!
    42. Mislav Oršić (CRO) - 2:1

44
    Vatreni nie zamierzają oddać prowadzenia przed zejściem na przerwę do szatni.

45
    Doliczone dwie minuty do podstawowego czasu.

45+2

Reprezentacja Chorwacji lepsza w energicznej pierwszej połowie meczu o trzecie miejsce mistrzostw świata. 2:1 dla Vatrenich po uderzeniach Josko Gvardiola oraz Mislava Orsicia.

Pozostało oczekiwać na wznowienie meczu po przerwie.
    Chorwacja na prowadzeniu!

Niebawem wznowienie meczu.

Będzie jedna zmiana w reprezentacji Maroka.

46

46
    Zmiana w drużynie Maroko:
    z boiska schodzi Abdelhamid Sabiri, na boisku pojawia się Ilias Chair.

47
    Tym razem niebezpieczne uderzenie Mislava Orsicia zatrzymało się na bocznej siatce w bramce reprezentacji Maroka.
    47. Mislav Oršić strzelił niecelnie!

48
    W ostatnim momencie interweniował Dominik Livaković i nie pozwolił reprezentantowi Maroka na zakończenie akcji niebezpiecznym uderzeniem.

50
    Strata piłki przez podopiecznych Zlatko Dalicia w centrum boiska.

51
    Marko Livaja nie oddał uderzenia po groźnie wyglądającym dośrodkowaniu.

53
    Spokojna wymiana podań w wykonaniu grających w biało-czerwonych koszulkach w kratę reprezentantów Chorwacji.

53
    Zgrabnie wyglądająca wymiana podań została przerwana w ostatnim momencie przez reprezentantów Maroka.

55
    Przygotowywana jest druga zmiana w marokańskim zespole.

56
    z boiska schodzi Bilal l Khannous, na boisku pojawia się Azzedine Ounahi.

57
    Wymiana podań Hakima Ziyecha z Achrafem Hakimim.

59
    Przerwa w grze spowodowana urazem Andreja Kramaricia.

60
    Godzina konfrontacji za reprezentacjami.

61
    Zanosi się na zmianę spowodowaną urazem Andreja Kramaricia.

61
    Zmiana w drużynie Chorwacja:
    z boiska schodzi Andrej Kramarić, na boisku pojawia się Nikola Vlašić.

63
    Tym razem przerwa spowodowana urazem reprezentanta Maroka.

64
    z boiska schodzi Sofiane Boufal, na boisku pojawia się Anass Zaroury.

64
    z boiska schodzi Achraf Dari, na boisku pojawia się Badr Banoun.

66
    z boiska schodzi Marko Livaja, na boisku pojawia się Bruno Petković.

66
    z boiska schodzi Lovro Majer, na boisku pojawia się Mario Pasalić.

67
    z boiska schodzi Jawad El Yamiq, na boisku pojawia się Selim Amallah.

69
    Żółtą kartkę otrzymał Azzedine Ounahi za ostre przewinienie.

71
    Nikola Vlasić oddał mocne uderzenie zza pola karnego ponad poprzeczką.
    71. Nikola Vlasić strzelił z dystansu!

73
    Wymiana podań na prawej stronie boiska zakończyła się dośrodkowaniem. Powstrzymanie długo szybującej i głęboko zagranej piłki nie stanowiło problemu dla skoncentrowanego bramkarza.

74
    Chorwacja domagała się przyznania jej rzutu karnego, a Maroko w odpowiedzi starało się doprowadzić do remisu niebezpiecznym uderzeniem.
    74. Joško Gvardiol atakował, ale nie ma rzutu karnego po kolizji z Sofyanem Amrabatem!
    75. Youssef En-Nesyri nie pokonał Dominika Livakovicia!

75
    Pozostał kwadrans podstawowego czasu.

77
    Szybka akcja przeprowadzona z wykorzystaniem lewego skrzydła, ale było tam za mało przestrzeni na przedostatnie się w pole karne i była jeszcze próba przegrania piłki przez drugą stronę boiska.

80
    I w rozegraniu próbująca doprowadzić do remisu reprezentacja Maroka.

81
    Spokojne wycofanie piłki przez Vatrenich aż do Dominika Livakovicia.

82
    Podanie Mario Pasalicia do Bruna Petkovicia, a dośrodkowanie tego drugiego zostało zablokowane.

84
    Żółtą kartkę otrzymał Selim Amallah za niesportowe zachowanie.

85
    Pozostało zaledwie pięć minut do zakończenia podstawowego czasu.

87
    Wznowienie zostało przyznane Vatrenim po spalonym jednego z reprezentantów Maroka.
    87. Mateo Kovačić (CRO)

88
    Niebezpiecznie zapowiadała się ta akcja. Piłka została przetransportowana szybko w pobliże bramki. Zabrakło wykończenia w postaci jednocześnie mocnego oraz celnego strzału.

90
    Doliczone sześć minut do podstawowego czasu.

90+1
    Szybka wideo weryfikacja nakazała katarskiemu sędziemu wznowienie meczu. Marokańczycy domagali się przyznania im rzutu karnego za zagranie ręką.

90+3
    Rozsądnie broni się reprezentacja Chorwacji i wspomaga to wszystko niestrudzony Ivan Perisić.

90+5
    z boiska schodzi Mislav Oršić, na boisku pojawia się Kristijan Jakić.

90+7
    Górna siatka! Po dośrodkowaniu Youssef En-Nesyri główkował minimalnie niecelnie!

90+7

Reprezentacja Chorwacji została brązowym medalistą mistrzostw świata 2022. Po raz trzeci znalazła się na podium w mundialu. W małym finale odniosła zwycięstwo 2:0 z Marokiem. Rewelacja turnieju zafiniszowała na nieszczęśliwym czwartym miejscu.

Posiadanie piłki: 50% : 50%.
    Strzały na bramkę: 4:2.
    Strzały niecelne: 7:4.
    Rzuty rożne: 6:3.
    Spalone: 2:2.
    Faule: 13:11.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (17:58:44)

Gole: 7. Gvardiol (Perišić), 42. Oršić (Livaja) – 9. Dari

Kartki:   69. Ounahi (MRK), 84. Amallah (MRK)

Posiadanie piłki: 50 % : 50 %.
    Strzały celne: 4:2. Strzały niecelne: 7:4. Rzuty rożne: 6:3. Spalone: 2:2. Foule: 13:11.
    Chorwacja: Livaković – Stanišić, Šutalo, Gvardiol, Perišić – Modrić, Kovačić – Kramarić (61. Vlašić), Majer (66. Pasalić), Oršić (90+5. Jakić) – Livaja (66. Petković).
    Zmiany: Grbić, Ivušić – Barišić, Budimir, Brozović, B. Sosa, Erlić, Lovren, Juranović, Vida, Sučić.

Maroko: Bounou – Hakimi, Dari (64. Banoun), El Yamiq (67. Amallah), El Idrissi – l Khannous (56. Ounahi), Amrabat, Sabiri (46. Chair) – Ziyech, En-Nesyri, Boufal (64. Zaroury).
    Zmiany: Tagnaouti, Munir – Cheddira, Aguerd, Hamdallah, Aboukhlal, Saïss, Ezzalzouli, Jabrane.

Sędziowie: Abdulrahman Al-Jassim (Katar)