Projekt – Resovia 0:3 (koniec) | Barkom – Trefl 2:3 (koniec)
Asseco Resovia Rzeszów
3
25 25 25
Niedziela 18.12.2022, 13:00 • Arena Ursynów, Warszawa • PlusLiga • 16. kolejka

Za nami bardzo szybkie i efektowne z jednej strony siatki starcie, które pewnie wygrała faworyzowana ekipa z Rzeszowa krocząca pewnie po najwyższe trofea w sezonie 2022/2023 siatkarskiej PlusLigi mężczyzn. Projekt zobaczył, że nie jest na ten moment w stanie rywalizować z najlepszymi ekipami w Polsce, bo różnica w formie i poziomie gry jest znacząca. Dziękujemy Państwu za poświęcony nam czas podczas tej relacji tekstowej w serwisie Lajfy i zachęcamy do śledzenia kolejnych spotkań zarówno w piłce siatkowej, jak i w innych dyscyplinach sportowych. Do usłyszenia. Życzę dobrej niedzieli. (14:37:44)

Statystycznie ten mecz pokazuje, że nie mógł on się potoczyć inaczej, ponieważ na zagrywce mocniej i celniej uderzali goście z Rzeszowa, a duży przeskok był też widoczny w skuteczności ataku. Jeśli chodzi o defensywę, to gra toczyła się na podobnym poziomie, a blokiem znacznie lepiej radził sobie zespół włoskiego trenera Giampaolo Medei.
    Koniec rywalizacji w stolicy Polski po bardzo szybkim pojedynku w którym bez utraty seta gładko zwycięża Asseco Resovia Rzeszów!

MVP tego meczu zostaje wybrany dyrygent Asseco Resovii Rzeszów – rozgrywający Fabian Drzyzga!

Koniec meczu

17:25
    Kończy mecz pewnym atakiem na środku Słoweniec Jan Kozamernik i Asseco Resovia Rzeszów wygrywa w trzeciej odsłonie 25:17, a w całym spotkaniu pewnie 3:0!

17:24
    Dobrze jeszcze w ofensywnej akcji Kevin Tillie. Nie do obrony z drugiej linii huknął Francuz.

16:24
    Z problemami w obronie goście po serwisie Tillie, ale na lewej stronie siatki bardzo dobrze po taśmie w boisko trafia atakiem Rossard. Pierwsza piłka meczowa w tej rywalizacji dla rzeszowian!

16:23
    Psuje serwis Jakub Kochanowski.

15:23
    Autowe uderzenie Szalpuka z szóstej strefy.

15:22
    Muzaj ponownie w boisku kończy swój atak.

15:21
    Potrójny blok Asseco Resovii Rzeszów powstrzymuje na lewej flance atak Igora Grobelnego.

15:20
    Kolejna szansa na kontrę dla gości i wykorzystują to "Pasiaki", a konkretniej w ofensywie Torey DeFalco, który kończy akcję hakiem.

15:19
    Nie zdołali obronić dobrze serwisu Jakuba Kochanowskiego warszawianie, a dokładniej libero Damian Wojtaszek, który podbił serwis, ale piłka wypadał w aut!

15:18
    Pewnie kończy atak z drugiej linii DeFalco.

15:17
    Autowy blok gości po ataku Igora Grobelnego na prawej stronie siatki.

14:17
    Mocno obija na daleki aut z prawej strony w ataku DeFalco.

14:16
    Technicznie po bloku gości w aut atakuje na lewej stronie Kevin Tillie.

13:16
    Z wykorzystaniem warszawskiego bloku uderza na lewym skrzydle Torey DeFalco. Kolejny punkt w dorobku Amerykanina z ekipy Asseco Resovii Rzeszów.

13:15
    O pojedynczy blok w wolne pole atakuje Muzaj w ofensywnej akcji.

13:14
    A po stronie przyjezdnych psuje zagrywkę Kozamernik.

12:14
    W siatkę posyła serwis Grobelny.

12:13
    Celnie w ataku na lewym skrzydle Szalpuk. Prosi o drugi timeout włoski trener gości Giampaolo Medei.

11:13
    Ukraiński środkowy Yurii Semeniuk wprowadzony na boisko za kapitana Andrzeja Wronę blokuje wraz z kolegami z drużyny atak na lewym skrzydle Toreya DeFalco.

10:13
    Punktuje serwisem po stronie gospodarzy Igor Grobelny!

9:13
    Myli się na zagrywce Francuz Thibault Rossard.

8:13
    Kontratak i celne uderzenie amerykańskiego przyjmującego ekipy gości Toreya DeFalco na lewej flance.

8:12
    Wykorzystuje szansę na udany atak ze środka siatki Słoweniec Jan Kozamernik

8:11
    Wracają do gry gospodarze po dobrym ataku Szalpuka na lewej stronie siatki.

7:11
    Teraz już nieudanie serwuje francuski przyjmujący Projektu.

7:10
    Po czasie trafia zagrywką ponownie Tillie, który huknął bardzo mocno w Amerykanina Toreya DeFalco!

6:10
    Firlej rozgrywa na prawe skrzydło do Grobelnego, a ten po bloku rywali huknął w aut. Dla uspokojenia sytuacji o przerwę na żądanie prosi trener Asseco Resovii Rzeszów Włoch Giampaolo Medei.

5:10
    Skuteczny teraz w ataku Szalpuk.

4:10
    Punktuje serwisem Francuz Kevin Tillie, a my mamy chwilową przerwę w grze po tym jak urazu przy próbie odbioru piłki doznał Słoweniec Klemen Čebulj. Przyjmujący Asseco Resovii Rzeszów ma problemy ze stawem skokowym, a zastępuje go na parkiecie Francuz Thibault Rossard!

3:10
    Dobrze uderza na lewej flance Igor Grobelny, który na pozycji atakującego dostał szansę od trenera po tym jak nie radzą sobie tam zbytnio Weber i Klapwijk.

2:10
    Świetna wystawa za plecy Drzyzgi do Muzaja, a ten lewą ręką na wysokim zasięgu bardzo dobrze trafia. Druga przerwa na żądanie w secie trzecim trenera Projektu Warszawa Piotra Grabana.

2:9
    Próbuje kiwać na prawej flance Tillie i zatrzymuje go fenomenalny rzeszowski blok.

2:8
    Odgwizduje sędzia główny Tomasz Janik błąd podwójnego odbicia piłki przez Francuza Kevina Tillie.

2:7
    Lewa strona siatki i świetnie nie do obrony uderza Klemen Čebulj.

2:6
    Kolejna akcja gospodarzy z szóstej strefy i znów na czystej siatce punktuje Artur Szalpuk.

1:6
    Punktuje z szóstej strefy słoweński przyjmujący "Sovii" Klemen Čebulj.

1:5
    Premierowy punkt dla warszawian w tej odsłonie. Kończy akcję z drugiej linii Szalpuk.

0:5
    Nieudanie kiwa Firlej i na kontrze trafia Muzaj w ofensywnej akcji.

0:4
    Świetna gra gości. Na środku siatki kończy akcję Jakub Kochanowski. Reaguje szkoleniowiec gospodarzy Piotr Graban prosząc o pierwszy timeout w secie trzecim.

0:3
    Bardzo mocny serwis skierowany przez Fabiana Drzyzgę i nie radzi sobie z obroną Artur Szalpuk!

0:2
    Autowy atak na środku siatki w wykonaniu Andrzeja Wrony.

0:1
    Muzaj na pojedynczym bloku zatrzymuje Tillie.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.
    Jeden punkt ma już dziś na pewno na swoim koncie ekipa Asseco Resovii Rzeszów. Czy goście zamkną to w trzech setach, a może warszawianie się przebudzą i powalczą jeszcze o coś więcej w tym pojedynku!?

W tej odsłonie ponownie kapitalnie serwowała ekipa z Rzeszowa, która również poprawiła grę w defensywie, a ta po stronie Projektu wyglądała jeszcze gorzej. W ofensywie różnica również na korzyść przyjezdnych jest duża, ale już w bloku statystyka jest podobna. To spowodowało, że mecz był nieco bardziej wyrównany, ale dalej gospodarzom brakuje wiele do kapitalnie prezentującego się zespołu z Rzeszowa.

16:25
    Autowy atak Tillie z lewego skrzydła i przyjezdni prowadzą już 2:0 po zwycięstwie 25:16 w secie drugim!

16:24
    Ależ grają goście z Rzeszowa. Świetnie bronili się w tej akcji, a finalnie kończy atak w narożniku boiska obok potrójnego bloku Muzaj w ofensywnej akcji. Pierwsza w drugim secie piłka setowa dla "Pasiaków"!

16:23
    Czysta siatka i z szóstej strefy huknął w boisko DeFalco.

16:22
    Kolejny punkt w dorobku Niemca Linusa Webera.

15:22
    Bardzo dobra akcja rzeszowian. Drzyzga na środek za plecy do wbiegającego Kozamernika, a Słoweniec pewnie uderza w boisko.

15:21
    W ataku na pojedynczym bloku rywali trafia Weber z prawego skrzydła.

14:21
    Sprytnie kiwa nad blokiem rywali w wolne pole Muzaj na prawej flance.

14:20
    Psuje serwis niemiecki atakujący Projektu Linus Weber.

14:19
    Gospodarze blokują atak Klemena Čebulja i tym samym przewaga przyjezdnych topnieje do pięciu oczek. O pierwszym w tym meczu i secie czas prosi włoski szkoleniowiec gości Giampaolo Medei.

13:19
    Popełnia błąd w ataku Słoweniec z Rzeszowa Klemen Čebulj.

12:19
    Teraz już myli się w tym elemencie gry DeFalco.

11:19
    Skrót w polu serwisowym Toreya DeFalco i nie radzi sobie w defensywie Francuz Kevin Tillie!

11:18
    Kolejna nieudana zagrywka gospodarzy, a dokładniej Piotra Nowakowskiego.

11:17
    Obija blok warszawian z prawego skrzydła w ataku DeFalco, ale piłka wraca na stronę gości i spada na linię boczną wyznaczonego placu gry.

10:17
    Chowają ręce w bloku rzeszowianie, co wykorzystał sprytnie Artur Szalpuk, który na lewej flance prostym przebiciem trafia w boisko.

9:17
    Kolejny raz pojedynczy blok udanie wykonuje amerykański przyjmujący Asseco Resovii Rzeszów. DeFalco w starciu "1 na 1" powstrzymuje atak Klapwijka.

9:16
    Szybkie uderzenie DeFalco z lewego skrzydła trafia w boisko.

9:15
    Klemen Čebulj nieudanie broni zagrywkę Kevina Tillie i francuski przyjmujący stołecznego klubu cieszy się z punktowego serwisu!

8:15
    W końcu zapunktowali gospodarze, a konkretniej atakujący Holender Projektu Niels Klapwijk.

7:15
    Przepychanka na siatce w której wygrywa Amerykanin DeFalco.

7:14
    Fatalnie na środku siatki zagrywa Piotr Nowakowski daleko w aut poza linię boczną boiska. Drugi czas na prośbę trenera warszawian Piotra Grabana.

7:13
    Dobrze bronili się teraz goście i ze środka celnie uderzył Kochanowski w tej sytuacji.

7:12
    Ale kolejny raz myli się też w tym spotkaniu rozgrywający gospodarzy Jan Firlej.

7:11
    Teraz już słoweński przyjmujący "Sovii" myli się na zagrywce.

6:11
    Jeszcze raz na zagrywce popisuje się asem Klemen Čebulj! Słoweniec uderza w tym elemencie gry między Wojtaszka a Szalpuka!

6:10
    Kevin Tillie blokowany na lewej stronie siatki. Pierwsza przerwa na żądanie szkoleniowca Projektu Warszawa Piotra Grabana w secie drugim.

6:9
    A po stronie przyjezdnych trafia zagrywką bardzo precyzyjnie Słoweniec Klemen Čebulj!

6:8
    Źle podrzuca sobie piłkę do serwisu Andrzej Wrona i uderza prosto w siatkę.

6:7
    Wystawa Firleja na drugą linię i kończy atak w boisku Szalpuk.

5:7
    Uderza celnie pod linię końcową boiska z szóstej strefy Torey DeFalco.

5:6
    Nieznaczny aut po zagrywce Jakuba Kochanowskiego.

4:6
    Mocno serwuje Kochanowski i przechodzącą piłkę wykorzystuje Muzaj.

4:5
    A po przekątnej trafia w rywala atakujący gości Maciej Muzaj.

4:4
    Nieudana zagrywka w wykonaniu Toreya DeFalco.

3:4
    Ponownie myli się Szalpuk, który tym razem wybiera bardzo trudny atak po ciasnym skosie i atakuje w siatkę.

3:3
    Powstrzymywany na lewej flance podwójnym blokiem Szalpuk.

3:2
    Obok pojedynczego bloku Artura Szalpuka trafia idealnie w wolną strefę atakiem Torey DeFalco.

3:1
    Prawa strona siatki i Holender Niels Klapwijk dobrze atakuje po prostej w wolne pole.

2:1
    W siatkę huknął na prawym skrzydle DeFalco.

1:1
    Skuteczny potrójny blok gospodarzy po ataku Amerykanin Toreya DeFalco.

0:1
    Celnie uderza na środku Jakub Kochanowski.

0:0
    Drugi set rozpoczęty.
    Lepsze serwisy i gra blokiem, a także wyższa skuteczność w ataku powoduje, że przewaga przyjezdnych była tak duża. W obronie obie strony grają na niemalże równym poziomie, a więc czekamy na drugą odsłonę tego meczu w warszawskiej Arenie Ursynów!

13:25
    Kończy atak w boisku DeFalco i Asseco Resovia Rzeszów prowadzi w całym meczu 1:0 po wygranej 25:13 w secie pierwszym!

13:24
    Precyzyjnie mija potrójny blok rywali Słoweniec Klemen Čebulj w ataku na prawej stronie siatki i trafia idealnie tuż przy linii bocznej boiska. Pierwsza piłka setowa dla gości!

13:23
    Nieudana zagrywka autorstwa Firleja.

13:22
    Schodzi z pola zagrywki Klemen Čebulj po autowej próbie.

12:22
    Pojedynczy blok DeFalco na lewej flance przy próbie ataku Webera. Spora przewaga gości z Rzeszowa.

12:21
    Posypała się gra warszawian po niecelnym ataku Holendra Nielsa Klapwijka z prawego skrzydła. Zmienia go teraz Niemiec Linus Weber. Szuka sposobu na poprawę gry swojej drużyny trener Graban.

12:20
    I jeszcze raz skuteczny w ofensywie przyjmujący rzeszowskiego klubu z obywatelstwem USA.

12:19
    Dobrze w ataku kolejny raz w tej rywalizacji Amerykanin Torey DeFalco.

12:18
    Tym razem świetną zagrywkę kieruje Słoweniec Klemen Čebulj i ponownie trafiony w defensywie Grobelny! Wchodzi w jego miejsce na parkiet Artur Szalpuk, który dziś wyjątkowo rozpoczął pojedynek w kwadracie dla rezerwowych!

12:17
    Igor Grobelny powstrzymywany blokiem przez Słoweńca Jana Kozamernika, który w parze z Fabianem Drzyzgą dobrze wyskoczył nad siatką. Druga przerwa na żądanie w tym secie i meczu dla szkoleniowca Projektu Warszawa Piotra Grabana.

12:16
    Teraz już myli się Wrona w polu serwisowym.

12:15
    Celnie kiwa nad blokiem piłkę w boisko Andrzej Wrona ze środka siatki.

11:15
    Znów rośnie przewaga przyjezdnych po tym jak świetnie serwisem trafia atakujący Asseco Resovii Rzeszów Maciej Muzaj. Leworęczny siatkarz uderza celnie w wolne pole pomiędzy Wojtaszkiem a Tillie!

11:14
    Nieudanie kieruje zagrywkę Francuz Kevin Tillie.

11:13
    Z drugiej piłki celnie punktuje rozgrywający warszawskiego zespołu Firlej.

10:13
    Odpowiada na środku skutecznym uderzeniem ze środka Kochanowski.

10:12
    Ależ mamy granie w Warszawie. Świetna obrona libero gospodarzy Damiana Wojtaszka, jeszcze lepsze rozegranie Jana Firleja i bardzo mocne wbicie w parkiet Andrzeja Wrony.

9:12
    Przerywają rzeszowianie punktową serię gospodarzy po dobrym przepchnięciu piłki o blok w boisko DeFalco.

9:11
    "Spadający liść" Piotra Nowakowskiego w polu serwisowym i piłka zahaczając o taśmę spada w wolnej strefie i trafia w plac gry!

8:11
    Nie skończył pierwszego ataku ze środka Wrona, ale kapitan gospodarzy przy drugiej próbie dobrze już wywalczył oczko dla swojego zespołu.

7:11
    Kolejny punkt ze środka zdobywa Nowakowski.

6:11
    W banalnie prosty sposób kończy kontratak Amerykanin Torey DeFalco i 11 punkt na koncie przyjezdnych. O pierwszy w tym meczu czas poprosił trener Projektu Warszawa Piotr Graban.

6:10
    Na wysokim zasięgu w bloku Muzaj zatrzymuje Tillie na prawej stronie.

6:9
    Zmylił rozegraniem piłki Drzyzga i zamiast do Kochanowskiego wystawił na drugą linię do Čebulja, a ten celnie uderzył.

6:8
    Na środku siatki celnie atakuje w boisko środkowy Projektu Warszawa Piotr Nowakowski, który dziś świętuje swoje 35. urodziny.

5:8
    Nie kończą akcji z przechodzącej piłki gospodarze, ale w zamian odpowiada na lewym skrzydle Amerykanin Torey DeFalco.

5:7
    Klemen Čebulj serwuje w siatkę.

4:7
    Po bloku Projektu w aut na prawej stronie siatki uderza Maciej Muzaj.

4:6
    A w rzeszowskim zespol znów kapitan Fabian Drzyzga na środek do Kozamernika, a ten ponownie punktuje w ofensywie.

4:5
    Odpowiada rozegraniem piłki na środek po stronie Projektu Jan Firlej, który obsługuje udaną wystawą doświadczonego środkowego i kapitana drużyny Andrzeja Wronę.

3:5
    Mocno atakuje w punkt ze środka siatki Słoweniec Jan Kozamernik.

3:4
    Silnie obija blok gości w aut z lewego skrzydła francuski siatkarz Projektu Kevin Tillie.

2:4
    Świetny serwis autorstwa środkowego Asseco Resovii Rzeszów i reprezentacji Polski Jakuba Kochanowskiego. Trafia on w przyjęciu gracza Projektu Igora Grobelnego!

2:3
    Długa wymiana po obu stronach siatki i na lewej flance ponownie skuteczny jest Čebulj, który przepycha piłkę na drugą stronę po bloku warszawian w aut.

2:2
    Huknął celnie po prostej słoweński przyjmujący Asseco Resovii Rzeszów Klemen Čebulj.

2:1
    Teraz już blokowany Muzaj na prawym skrzydle.

1:1
    Dobrze uderza po przekątnej w narożnik parkietu z lewej strony siatki Maciej Muzaj.

1:0
    Leworęczny atakujący Projektu Warszawa Holender Niels Klapwijk kończy atak na prawym skrzydle na pojedynczym bloku rywala.

0:0
    Oto zestawienie gospodarzy na dzisiejsze starcie z rzeszowianami!

Za moment obie drużyny zakończą swoje rozgrzewki. Losowanie z udziałem kapitanów rozgrywającego Fabiana Drzyzgi Asseco Resovii Rzeszów oraz środkowego Projektu Warszawa Andrzeja Wrony, a także sędziów: Tomasza Janika, Macieja Twardowskiego oraz komisarza Grzegorza Szewczyka już za nami. Kilka minut dzieli nas od prezentacji obu ekip i przedstawienia sztabów szkoleniowych.

Wyjściowe "6":

Projekt Warszawa: Firlej, Tillie, Wrona (C), Klapwijk, Grobelny, Nowakowski.

Libero: Wojtaszek.
    Trenér: Piotr Graban

Asseco Resovia Rzeszów: Drzyzga (C), Čebulj, Kochanowski, Muzaj, DeFalco, Kozamernik.

Libero: Zatorski.
    Trenér: Giampaolo Medei

Sędzia pierwszy: Tomasz Janik.
    Sędzia drugi: Maciej Twardowski.
    Komisarz: Grzegorz Szewczyk.
    Tak przedstawia się plan niedzielnych spotkań 16. kolejki siatkarskiej PlusLigi mężczyzn sezonu 2022/2023!

Zachęcam i zapraszam do tego, aby śledzić relacje tekstowe LIVE na naszym portalu Lajfy ze wszystkich meczów siatkarskiej PlusLigi mężczyzn sezonu 2022/2023, a w szczególności z potyczki w ramach 16. kolejki w którym Projekt Warszawa w Hali Ursynów ugości Asseco Resovię Rzeszów. Początek tego meczu w niedzielę, 18 grudnia o dość nietypowej porze, bo o godzinie 13:00. Czekamy na interesujące widowiskow w którym nie zabraknie ciekawych wymian i efektownych zagrań. Faworytem są goście z Rzeszowa, ale warszawscy siatkarze zapewnie nie przejdą obojętnie obok meczu z wyżej notowanym rywalem, którego każdy chce pokonać. Bądźcie z nami razem i śledźcie nas!
    Zobaczcie jeszcze kulisy ostatniego meczu wygranego przez Projekt Warszawa na swoim terenie z gdańskim Treflem 3:0!

Typy bukmacherskie na to siatkarskie widowisko wskazują, że faworytem są przyjezdni podopieczni włoskiego szkoleniowca Giampaolo Medeiego. Ich zdaniem najbardziej realnym rezultatem jest wygrana Asseco Resovii Rzeszów 3:1, a więc typują wygraną gości oraz to, że gospodarze zdołają urwać chociażby jednego seta. Niewielka jest jednak różnica pomiędzy tym typem, a postawieniem na wygraną przyjezdnych w trzech partiach. Jako mało prawdopodobne wskazują, że zobaczymy w tym starciu tie-breaka, ale mimo wszystko zweyrfikuje to dyspozycja dnia obu zespołów, a także to jaki poziom na parkiecie zaprezentowany będzie po dwóch stronach siatki.
    Asseco Resovia Rzeszów w ćwierćfinale siatkarskiego Pucharu Polski mężczyzn sezonu 2022/2023 trafiła na mocny w bieżących rozgrywkach zespół Ślepska Malow Suwałki. Awansując dalej zagrają oni z lepszym z pary ZAKSA - Trefl. Projekt nie wywalczył awansu!

Pochodzący z Mazowsza Tomasz Janik będzie rozjemcą głównym niedzielnego starcia Projektu Warszawa z Asseco Resovią Rzeszów. Będzie to dla niego udział w 11 meczu bieżącego sezonu, a po raz 8 zagwidżdże ze słupka jako arbiter prowadzący mecz i podejmujący kluczowe decyzje jako ostatni. Głównie gwizdał on w meczach PlusLigi, ale miał też epizod na drugoligowym poziomie mężczyzn orz w ich Młodej Lidze. W pracy wspierał go będzie nieco młodszy, ale równie doświadczony polski sędzia Maciej Twardowski. Komisarzem tego meczu wybrany został Grzegorz Szewczyk.
    Oto najlepszy team pierwszej połowy sezonu 2022/2023 rozgrywek siatkarskiej PlusLigi mężczyzn. Znalazło się tam dwóch reprezentantów biało-czerwonych: przyjmujący Torey DeFalco oraz środkowy Jakub Kochanowski!

15 pojedynków padło łupem Projektu, a 27 wygrywała Asseco Resovia. W setach bilans jest na korzyść "Pasiaków" 97:62. Na swoim terenie w Warszawie klub ten rozegrał 20 starć z Resovią, z czego 9 wygrał i 11 przegrał ze stosunkiem setów 42:37 dla gości. Natomiast w rzeszowskiej Hali Podpromie, czyli w miejscowości, która jest stolicą województwa podkarpackiego tych starć odnotowano 22, z czego Projekt wygrał tam 6 razy, a przegrał 16 potyczek z bilansem setów na ich niekorzyść 25:55. Ostatni raz oficjalną bezpośrednią rywalizację ekipa ze stolicy wygrała 28 stycznia 2021 roku w Rzeszowie 3:2. Od tamtej pory lepsza była za każdym razem drużyna Asseco Resovii. W sezonie 2021/2022 pierwszy mecz zakończył się wygraną rzeszowian u siebie 3:0, a rewanż w Warszawie zwyciężyli oni też 3:1. W bieżących zmaganiach "Pasiaki" pokonały już raz Projekt 3:0 w 1. kolejce rozgrywek siatkarskiej PlusLigi mężczyzn sezonu 2022/2023.
    Ostatni mecz z udziałem rzeszowian za kulisami! Zobaczcie jak od środka wyglądała czwarta z rzędu ligowa wygrana "Sovii", którą odnotowali w Hali Podpromie bez utraty seta pokonując katowicki GKS!

"Sovia" to 7-krotny zdobywca tytułu siatkarskiego mistrza Polski, 3-krotny zdobywca Pucharu Polski, a także triumfator Superpucharu Polski z 2013 roku. Ubiegły sezon rzeszowianie zakończyli na 5. miejscu po tym jak w ćwierćfinałach play-off dwukrotnie ulegli Aluronowi CMC Warcie Zawiercie w obu meczach po 1:3, ale już później w starciach z Indykpolem AZS Olsztyn w rywalizacji do dwóch zwycięstw byli lepsi po tym jak w Olsztynie wygrali 3:1, a u siebie przegrali tym samym stosunkiem setów. O końcowym zwycięstwie zadecydowała złota partia, którą zespół z Rzeszowa wygrał 15:10. Początek zmagań był dla Asseco Resovii Rzeszów piorunujący, bo ekipa ta wygrała 7 meczów z rzędu. Potem przyszedł czas na przegraną na wyjeździe z aktualnym wicemistrzem Polski Jastrzębskim Węglem 0:3. Następnie "Pasiaki" podniosły się wygrywając kolejne dwa spotkania, ale później znów poległy, tym razem w domowej rywalizacji z zawiercianami 1:3. Ostatnie cztery mecze z udziałem Resovii, to zwycięstwo w delegacji z beniaminkiem rozgrywek BBTS Bielsko-Biała 3:0, domowy triumf nad PSG Stalą Nysa 3:0, wyjazdowe, cenne zwycięstwo nad Treflem Gdańsk 3:2 i wygrana u siebie z GKS Katowice 3:0.
    Przyjmujący Artur Szalpuk z Projektu Warszawa był najlepszym zawodnikiem ostatniego meczu z udziałem tego klubu, który Projekt wygrał na swoim terenie z ekipą z Gdańska bez straty seta 3:0!

Stołeczny klub ma granatowo-biało-złote barwy i kontynuuje tradycje sekcji siatkarskiej utworzonej w 1954 roku w Uczelnianym Akademickim Związku Sportowym Politechniki Warszawskiej. Warszawianie nieprzerwanie od sezonu 2003/2004 występuję na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce raz z większymi, a raz z mniejszymi sukcesami na koncie. Trzeba jednak przyznać, że w historii tego klubu najlepsze czasy były właśnie te ostatnie, bo w 2019 roku stanęli oni na drugim miejscu PlusLigi, rok później powtórzyli ten wyczyn, a w sezonie 2020/2021 zdobyli brązowe krążki. Ostatnia dywizja nie była jednak udana, bo zakończyli oni zmagani dopiero na 9. lokacie. Z pewnością nie pomogły zawirowania dookoła związane z tym kto będzie zarządzał klubem. W ostatnim czasie forma Projektu Warszawa jest bardzo nierówna. Ligowe zmagania rozpoczęli oni nie najlepiej, ale potem przyszedł czas na trzy wygrane pod rząd: 3:1 u siebie z Cuprum Lubin, 3:0 w Bełchatowie z tamtejszą PGE Skrą oraz 3:0 we własnej hali z Cerrad Enea Czarnymi Radom. Jednak kiedy przyszła pora na pojedynki z faworytami rozgrywek, to na wyjeździe Projekt uległ Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3, a także przegrał w roli gospodarza z Jastrzębskim Węglem również po wyniku 1:3. Następnie wygrali oni 3:0 wyjazdowy mecz z Indykpolem AZS Olsztyn, ale za to później u siebie ulegli LUK Politechnice Lublin 1:3 oraz przegrali w Zawierciu z ekipą Aluron CMC Warta w trzech odsłonach. Teraz jednak warszawianie notują serię trzech wygranych pod rząd po zwycięstwie w Warszawie z beniaminkiem rozgrywek BBTS Bielsko-Biała 3:0, wygranej w delegacji z PSG Stal Nysa 3:1 oraz domowym zwycięstwie w ostatniej serii gier przeciwko Treflowi Gdańsk 3:0.
    Za drużyną z Podkarpacia na Mazowsze podążać będzie najprawdopodobniej liczna grupa sympatyków Asseco Resovii Rzeszów. W gronie "Pasiaków" trwaja zapisy na ten wyjazd, a więc można się spodziewać gorącej atmosfery na trybunach warszawskiej Arenie Ursynów!

Asseco Resovia Rzeszów na półmetku ligowych zmagań zajmuje 3. miejsce w tabeli rozgrywek siatkarskiej PlusLigi mężczyzn sezonu 2022/2023 z dorobkiem 37 punktów po 15 rozegranych pojedynkach. Dotychczas "Pasiaki" 13 razy wygrały i 2 razy przegrały notując na swoim koncie 40 setów wygranych i 12 partii straconych. Dotychczas małych punktów rzeszowianie zdobyli 1259, a stracili ich 1095. Biało-czerwoni według tabel spisują się porównywalnie dobrze zarówno na wyjazdach, jak i w potyczkach granych u siebie. W Rzeszowie na 7 rozegranych meczów Asseco Resovia wygrała 6 i przegrała 1 notując na koncie 18 oczek i bilans setów 19:5. Z kolei w delegacji podopieczni włoskiego trenera Giampaolo Medei są liderami po tym jak na 8 rozegranych pojedynków wygrali 7 z 1 porażką na koncie, dorobkiem 19 punktów i bilansem setowym wynoszącym 21:7. Rzeszowski zespół jest pełen gwiazd na każdej możliwej pozycji, ale tym najjaśniejszym i najpewniejszym punktem tej drużyny jest środkowy reprezentant Polski Jakub Kochanowski, który w bieżacych zmaganiach już 4 razy sięgał po statuetkę MVP. Do tego dochodzi świetne rozegranie, gdzie występuje Fabian Drzyzga, jeszcze lepsza obrona z libero Paweł Zatorskim na czele, a także do duetu środkowy ze Słowenii Jan Kozamernik, polski, leworęczny atakujący Maciej Muzaj, a także duet podstawowych przyjmujących: Amerykanin Torey DeFalco i Słoweniec Klemen Čebulj.
    Warszawscy kibice wraz z zawodnikami wrócili do inicjatywy sprzed lat i okres przedświąteczny wykorzystują do spotkania z kibicami - tymi młodszymi, jak i starszymi, aby wspólnymi siłami stworzyć tematyczne ozdoby świąteczne!

Projekt Warszawa po 15 meczach rozegranych na poziomie siatkarskiej PlusLigi mężczyzn sezonu 2022/2023 zajmuje 8. miejsce w środku ligowej tabeli z dorobkiem 23 punktów na koncie. Do tej pory zespół z Warszawy wygrał 8 i przegrał 7 pojedynków ligowych z bilansem 29 setów zdobytych i 25 partii straconych. Projekt zdobył dotychczas 1228 oczek, a stracił ich 1200. Znacznie lepiej klub ze stolicy Polski spisuje się w meczach domowych, gdzie na 7 rozegranych spotkań 5 razy wygrywał i 2 razy przegrywał zdobywając 14 oczek i notując bilans setów 17:9. W delegacji Projekt na 8 odbytych starć 3 razy wygrywał i 5 razy przegrywał zdobywając 9 punktów z bilansem partii równym 12:16. W szeregach podopiecznych trenera Piotra Grabana, który na tym stanowisku zastąpił szkoleniowca z Włoch Roberto Santilliego wyróżniającymi się siatkarzami w bieżących zmaganiach są m.in.: przyjmujący Igor Grobelny, który notuje niezłe wyniki w grze obronnej, jak i ofensywnej, a ponadto ma na koncie 3 statuetki MVP meczu, niemiecki atakujący Linus Weber, czy doświadczony środkowy Piotr Nowakowski.
    Następująco prezentuje się rozkład jazdy na 16. kolejkę siatkarskiej PlusLigi mężczyzn sezonu 2022/2023! Potyczka w stolicy Polski, derby Śląska, starcie w Bełchatowie, a może mecz w Kędzierzynie-Koźlu. Które spotkanie według Was zapowiada się najlepiej?!

Trwa 16. seria gier siatkarskiej PlusLigi mężczyzn w sezonie 2022/2023, a więc jest to pierwsza kolejka rewanżowa. Tym razem w warszawskiej Arenie Ursynów stołeczny klub jakim jest Projekt, który w bieżących rozgrywkach nieco zawodzi podejmować będzie wysoko usytuowaną w ligowym zestawieniu Asseco Resovię Rzeszów. Faworytem tego starcia są zdecydowanie goście, którzy już niejednokrotnie w tym roku udowodnili siłę składu, który posiadają. Natomiast warszawianie notują dobrą serię, którą podobnie jak rzeszowianie będą chcieli podtrzymać, a w szczególności grając w roli gospodarza.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.