Real Betis – FC Barcelona 2:2 (2:4 po rz. karnych)
koniec po rz. karnych (2:4)
Real Betis Balompié
2:2 (0:1)
FC Barcelona
Czwartek 12.01.2023, 20:00 • Estadio Benito Villamarín, Sewilla • Superpuchar Hiszpanii • Półfinał

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Robert Lewandowski rozpocznie półfinał w podstawowym składzie Dumy Katalonii.

Real Betis Balompié: Bravo – Miranda, Pezzella, Luiz Felipe, Ruibal – Rodriguez, Fekir – Rodri, Canales, Luiz Henrique – Iglesias.
    Rezerwowi: Martin – Montoya, Gonzalez, Ruiz, Willian Jose, Carvalho, Joaquin, Guardado, Moron, Camarasa, Sabaly.
    Trener: Manuel Pellegrini

FC Barcelona: Ter Stegen – Kounde, Araujo, Alba, Roberto – De Jong, Gavi, Pedri – Raphinha, Lewandowski, Dembele.
    Rezerwowi: Pena, Tenas – Busquets, Fati, Torres, Depay, Christensen, Alonso, Kessie, Eric Garcia, Balde.
    Trener: Xavi

Sędzia: Carlos del Cerro Grande.

Piłkarze wyszli z szatni na boisko.

1

3
    Kompletnie nieudane zagranie, będące próbą przelobowania prawie z połowy boiska Marca-Andrego ter Stegena.

5
    FC Barcelona zaczyna zdobywać przewagę pod względem posiadania piłki, ale na razie jakoś radzą sobie w obronie zawodnicy w biało-zielonych koszulkach.

7
    Spokojne rozegranie podopiecznych Xaviego na obrzeżach pola karnego przeciwnika.

8
    Wygrana konfrontacja z Robertem Lewandowskim blisko linii pola karnego przeciwnika.

9
    Przewinienie zawodnika atakującego na Claudio Bravo odgwizdane po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w pole karne Realu Betis.

10
    Pogubił się starający się oddać akrobatyczne uderzenie Robert Lewandowski.

11
    Ousmane Dembele popisał się znakomitym atakiem indywidualnym, ale zostało to zepsute złym przyjęciem przez Roberta Lewandowskiego.

12
    Przewinienie zawodnika Realu Betis na Robercie Lewandowskim na wysokości koła środkowego boiska.

13
    Na razie niewiele interesującego w ofensywie ma do zaproponowania drużyna z Sewilli.

15
    I ponownie spokojne rozegranie piłki proponowane przez podopiecznych Xaviego.

16
    Na lewej stronie boiska szaleje swoimi rajdami Ousmane Dembele, ale Robert Lewandowski ma problem z wykorzystywaniem dograń reprezentanta Francji.

17
    Xavi bił brawo po kolejnym odważnym ataku jego podopiecznych.

19
    Futbolówka znajduje się głównie na połowie Realu Betis, jednak jego bramkarz Claudio Bravo nie musi prezentować żadnych bardzo skomplikowanych interwencji między słupkami.

20
    Ostra konfrontacja blisko linii bocznej boiska z udziałem starającego się odebrać piłkę Jordiego Alby.

21
    Wznowienie od rzutu wolnego zostało przyznane Realowi Betis i gospodarzom udało się podnieść temperaturę w polu karnym Marca-Andrego ter Stegena.

22
    Nieroztropnie FC Barcelona w pobliżu własnej bramki i ratowała się ona wyekspediowaniem piłki na korner. Siatka była odsłonięta przez Marca-Andrego ter Stegena.

23
    FC Barcelona odpowiedziała na odważniejszą akcję przeciwnika atakiem ze strzałem do siatki. Raphinha poradził sobie z przeciwnikiem w pobliżu narożnika pola karnego, a jego miękkie dośrodkowanie podsumował Pedri. Nie ma gola z powodu spalonego!
    23. Nieuznany gol Pedriego

25
    Tym samym niezmiennie bezbramkowo w Rijadzie.

27
    Bardzo nieudane rozegranie rzutu wolnego w wykonaniu podopiecznych Xaviego.

28
    Duma Katalonii niestrudzenie poszukuje miejsca do przeprowadzenia skutecznego ataku pozycyjnego.

30
    Po dwóch kwadransach spotkania oba zespoły mają równie blisko i daleko do finału Superpucharu Hiszpanii.

31
    Rewelacyjna interwencja Marca-Andrego ter Stegena na linii bramkowej. Świetny refleks Niemca i dzięki niemu piłka nie znalazła się w siatce po dośrodkowaniu z rzutu rożnego oraz uderzeniu z bliska.

33
    FC Barcelona dostała poważne ostrzeżenie od przeciwnika po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

35
    Płaskie wstrzelenie w pole bramkowe i w ostatnim momencie interweniował tam wślizgiem Sergi Roberto.

37
    Na razie głównie nieudane zagrania prezentuje powracający do jedenastki Dumy Katalonii Robert Lewandowski.

38
    Ousmane Dembele sprawia wrażenie zdecydowanie najlepiej bawiącego się na murawie zawodnika.

40
    Gol dla Barcelony!
    Strzelcem bramki ROBERT LEWANDOWSKI.

Tym razem wszystko zagrało w ataku Roberta Lewandowskiego. W roli głównej Ousmane Dembele, który raz jeszcze ośmieszył przeciwnika, podprowadził piłkę i oddał ją kapitanowi reprezentacji Polski. Pierwsze uderzenie Roberta Lewandowskiego zostało zablokowane, ale już po sekundzie otworzyła się możliwość wykonania skutecznej dobitki!
    40. Lewandowski (BAR) - 0:1

42
    FC Barcelona zasłużenie na prowadzeniu i pewnie spróbuje zamknąć półfinał kolejnymi golami.
    Robert Lewandowski z golem!

44
    Sergi Roberto nie zabrał się z futbolówką po pomysłowym podaniu wykonanym przez Frenkiego De Jonga.

45
    Po raz drugi w pierwszej połowie interweniował Marc-Andre ter Stegen. Efektowna reakcja Niemca na uderzenie z kilkunastu metrów!

45
    Doliczone dwie minuty do podstawowego czasu.

45+2

Trafienie Roberta Lewandowskiego pozwala Dumie Katalonii zejść do szatni z zasłużonym, choć skromnym prowadzeniem 1:0.

Pozostało oczekiwać na wznowienie meczu po przerwie.

I piłkarze właśnie powracają z szatni na boisko.

46

46
    Zmiana w drużynie Real Betis Balompié:
    z boiska schodzi Canales, na boisku pojawia się Carvalho.

47
    Piłka odebrana zawodnikom Realu Betis i FC Barcelona z opanowaniem przeszła do ataku pozycyjnego.

47
    Robert Lewandowski i Raphinha nie zdołali wepchnąć piłki z bliska do bramki, a ponadto kapitan reprezentacji Polski znajdował się na spalonym.

48
    Nabil Fekir napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na Frenkiem De Jongu.

50
    Tym razem to Frenkie De Jong był zawodnikiem faulującym i otworzyła się możliwość doprowadzenia do remisu z rzutu wolnego.

51
    Nic nie zdziałali gracze Realu Betis po wrzutce z rzutu wolnego, a jeden z nich znalazł się na spalonym.

53
    FC Barcelona stara się grać na utrzymanie futbolówki i w ten sposób przybliżać się do awansu do finału Superpucharu Hiszpanii.

54
    Piłka przyznana formalnym gospodarzom po bezpardonowej konfrontacji w centrum boiska.

55
    Ostatnie minuty bez sytuacji podbramkowych, a Real Betis ma problem ze zorganizowaniem się do bardziej zdecydowanego natarcia.

57
    W odpowiednim momencie wyszedł na przedpole i sprzątnął tam piłkę Marc-Andre ter Stegen.

58
    Po zablokowanym uderzeniu otworzyła się jeszcze możliwość zrobienia krzywdy przeciwnikom rozegraniem rzutu rożnego.

58
    Tym razem czujnie Claudio Bravo i nie pozwolił Ousmane'owi Dembele na opanowanie piłki po podaniu prostopadłym Gaviego.

60
    Godzina rywalizacji za drużynami i na pewno można powiedzieć, że jej tempo zachęca do zakończenia meczu po 90 minutach.

61
    Sergi Roberto napomniany żółtą kartką za atak wślizgiem w nogi przeciwnika.

62
    Ousmane Dembele ma największą ochotę do grania. Solowa szarża tego zawodnika zakończona uderzeniem nieznacznie obok bramki strzeżonej przez Claudio Bravo!

63
    Zmiana w drużynie FC Barcelona:
    z boiska schodzi Dembele, na boisku pojawia się Torres.

63
    z boiska schodzi De Jong, na boisku pojawia się Busquets.

65
    Przerwa w grze po niebezpiecznie wyglądającej kolizji zawodników w walce o górną piłkę.

66
    Na szczęście gra została wznowiona bez konieczności przeprowadzania wymuszonych zmian.

67
    z boiska schodzi Iglesias, na boisku pojawia się Willian Jose.

68
    Luiz Henrique został napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

70
    Pozostało jeszcze 20 minut podstawowego czasu i niewiele wskazuje na kapitulację w tym spotkaniu Marca-Andrego ter Stegena.

72
    FC Barcelona wycofała się spokojnie na własną połowę boiska i stamtąd obserwuje niezdarne rozegranie podopiecznych Manuela Pellegriniego.

73
    Raphinha napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

77
    Gol dla Realu Betis!
    Strzelcem bramki NABIL FEKIR.

To wyrównanie jest karą za minimalizm zespołu z Barcelony. Nabil Fekir znalazł się w odpowiednim miejscu oraz czasie, żeby doprowadzić swoim uderzeniem do remisu 1:1.
    77. Fékir (RBE) - 1:1

78
    z boiska schodzi Roberto, na boisku pojawia się Christensen.

79
    z boiska schodzi Alba, na boisku pojawia się Alonso.

79
    Guido Rodriguez napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

79
    z boiska schodzi Ruibal, na boisku pojawia się Sabaly.

80
    Na pewno wyrównanie podniosło temperaturę rywalizacji. FC Barcelona ma mało czasu na odzyskanie prowadzenia przed zakończeniem drugiej połowy spotkania.

81
    Piłka w bramce po raz drugi po strzale Roberta Lewandowskiego, ale radość okazała się przedwczesna. Pozostaje 1:1 z powodu wcześniejszego spalonego Ferrana Torresa!
    81. Nieuznany gol Lewandowskiego

81
    z boiska schodzi Rodri, na boisku pojawia się Juanmi.

84
    Joao Miranda oraz Marc-Andre ter Stegen poradzili sobie z niebezpiecznie wyglądającym atakiem Realu Betis.

85
    Jeszcze pięć minut podstawowego czasu i nie spieszy się do atakowania zawodnikom z Sewilli.

86
    z boiska schodzi Rodriguez, na boisku pojawia się Guardado.

87
    z boiska schodzi Raphinha, na boisku pojawia się Fati.

90
    Doliczone sześć minut do podstawowego czasu.

90+2
    William Carvalho nie przebił się ze swoim atakiem w pole karne przeciwnika. W odpowiedzi szybki wypad FC Barcelony i Claudio Bravo interweniował po mocnym strzale Ansu Fatiego uruchomionego podaniem Pedriego!

90+5
    Miękkie, ale przeciągnięte zagranie i piłka została odprowadzona wzrokiem poza boisko przez Marca-Andrego ter Stegena.

90+6
    Druga połowa skończona.

Klasycznie nikt nie prosił, nikt nie potrzebował, ale będzie kolejna dogrywka w Superpucharze Hiszpanii. Po 90 minutach 1:1, a trafienie dla FC Barcelony było dziełem Roberta Lewandowskiego.

91
    Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta.

93
    Strzelcem bramki ANSU FATI.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka została wybita katastrofalnie w okolicę linii pola karnego. Jedynym zawodnikiem tam był Ansu Fati i odzyskał on prowadzenie dla Dumy Katalonii uderzeniem z powietrza w kierunku dalszego narożnika!
    93. Fati (BAR) - 1:2

95
    Real Betis ponownie musi gonić swojego przeciwnika.

96
    z boiska schodzi Gavi, na boisku pojawia się Kessie.

98
    Kompletnie nieudane rozegranie zawodników z Sewilli na połowie przeciwnika z Katalonii.

101
    Strzelcem bramki LOREN MORON.

Real Betis absolutnie nie odpuszcza swoim przeciwnikom. Jego przyspieszenia i wynikające z nich gole są policzkami dla Dumy Katalonii. 2:2 po strzale Lorena Morona, a przed uderzeniem do bramki dużą pracę wykonał również Luiz Henrique!
    101. Moron (RBE) - 2:2

103
    Ostatnie szanse na poprawienie wyniku w pierwszej połowie dogrywki.

105
    Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

105+3
    Pierwsza połowa dogrywki skończona.

Pierwsza połowa dogrywki była najatrakcyjniejszą częścią meczu, ponieważ w niej padły dwa gole. Warto podtrzymać ten trend i postrzelać również w drugiej części dogrywki.

106
    Druga połowa dogrywki rozpoczęta.

107
    Ostatnie okazje do rozstrzygnięcia spotkania zanim sędzia będzie zmuszony do zarządzenia konkursu rzutów karnych. Dzień wcześniej jedenastki zdecydowały o półfinałowym zwycięstwie Realu Madryt z Valencią.

108
    Nieudana próba zdobycia przestrzeni przez Ferrana Torresa na boku boiska. FC Barcelona musiała zadowolić się wywalczeniem wznowienia wrzutem z autu.

110
    Długie podanie w kierunku osamotnionego napastnika Realu Betis zostało bez problemu przechwycone przez przeważające siły z Barcelony.

112
    Andres Guardado napomniany żółtą kartką za przewinienie na Pedrim.

113
    FC Barcelona spokojnie podchodzi do rozegrań przeciwnika. Inna sprawa, że przesadne rozluźnienie może być kosztowne jak to już niejednokrotnie stało się w tym meczu.

115
    Dobrze zapowiadająca się akcja Realu Betis została przerwana po kilku podaniach i goście z Sewilli musieli zadowolić się wywalczeniem dla siebie kornera.

119
    Andres Guardado napomniany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką za atak w nogi Ansu Fatiego w centrum boiska. Przewinienie taktyczne i nie przydało się jego wejście zespołowi.
    119. Ansu Fati faulowany! Czerwona kartka!

120
    Doliczona minuta.

120+1
    Druga połowa dogrywki skończona.

Dogrywka nie była aż taka zła, ale rozstrzygnięcia nie przyniosła. Tym samym Real Betis i FC Barcelona rozstrzygną sprawę awansu do Superpucharu Hiszpanii w konkursie rzutów karnych.

Rozpoczynają się rzuty karne.

1. serie
    1:0
    Willian Jose zmylił przed swoim uderzeniem Marca-Andrego ter Stegena.

1. serie
    1:1
    Robert Lewandowski również poradził sobie bez przesadnego problemu z Claudio Bravo.

2. serie
    2:1
    Loren Moron trafił do bramki w dogrywce i trafił w konkursie rzutów karnych.

2. serie
    2:2
    Franck Kessie strzelił gola po dłoniach Claudio Bravo.

3. serie
    2:2
    Juanmi pomylił się. Jego uderzenie zostało zatrzymane przez Marca-Andrego ter Stegena.

3. serie
    2:3
    Ansu Fati wykorzystał jedenastkę bardzo pewnie.

4. serie
    2:3
    William Carvalho strzelił w lewą stronę i również jego intencja została zrozumiana przez bramkarza Blaugrany.

4. serie
    2:4
    Pedri pokonał płaskim strzałem Claudio Bravo na zakończenie konkursu rzutów karnych.

Robert Lewandowski i jego kompani z FC Barcelony powalczą o Superpuchar Hiszpanii w niedzielnym meczu z Realem Madryt. Wywalczenie awansu kosztowało dużo energii i dodatkowo nerwów w konkursie rzutów karnych.

Posiadanie piłki: 39% : 61%.
    Strzały na bramkę: 7:6.
    Strzały niecelne: 8:6.
    Rzuty rożne: 7:6.
    Spalone: 2:9.
    Faule: 16:18.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:53:21)

Gole: 77. Fekir, 101. Moron – 40. Lewandowski, 93. Fati

Kartki:   48. Fekir (RBE), 68. Luiz Henrique (RBE), 79. Rodriguez (RBE), 112. Guardado (RBE) – 61. Roberto (BAR), 73. Raphinha (BAR)   119. Guardado (RBE)

Posiadanie piłki: 39 % : 61 %.
    Strzały celne: 7:6. Strzały niecelne: 8:6. Rzuty rożne: 7:6. Spalone: 2:9. Foule: 16:18.
    Real Betis Balompié: Bravo – Miranda, Pezzella, Luiz Felipe, Ruibal (79. Sabaly) – Rodriguez (86. Guardado), Fekir – Rodri (81. Juanmi), Canales (46. Carvalho), Luiz Henrique – Iglesias (67. Willian Jose).

Zmiany: Martin – Montoya, Gonzalez, Ruiz, Juanmi, Willian Jose, Carvalho, Joaquin, Guardado, Moron, Camarasa, Sabaly.

FC Barcelona: Ter Stegen – Kounde, Araujo, Alba (79. Alonso), Roberto (78. Christensen) – De Jong (63. Busquets), Gavi (86. Kessie), Pedri – Raphinha (87. Fati), Lewandowski, Dembele (63. Torres).

Zmiany: Pena, Tenas – Busquets, Fati, Torres, Depay, Christensen, Alonso, Kessie, Eric Garcia, Balde.

Sędziowie: Carlos del Cerro Grande