Nishioka – Chaczanow 0:3 (koniec) | Hurkacz – Korda pl 2:3 (koniec)
Lehecka – Auger-Aliassime 3:1 (koniec) | Tsitsipas – Sinner 3:2 (koniec)
6 3 2 6 67
Sebastian Korda
3
3 6 6 1 7
Niedziela 22.01.2023, 04:34Australian Open - Mężczyźni - Australian Open (kort twardy) • 1/8 finału

6:7
    Świetna i bardzo długa wymiana, którą ostatecznie kończy uderzeniem bardzo precyzyjnym przy linii bocznej pola punktowego Amerykanin Sebastian Korda!

7-9
    Wygrywa swoją akcję przy serwisie Korda i to ona ma piłki meczowe w tym momencie gry!

6:6
    Dopina swego Hubert Hurkacz i wygrywa tego gema serwisowego!

15-0
    Punktuje serwisem Polak!

5:6
    Wygrywa tego gema Amerykanin. Hubert Hurkacz musi jeszcze powalczyć!

40-15
    Atletyczne zagranie spod skoku Huberta Hurkacza i efektownie trafia dając sobie szansę i mając dwa breakpointy na przełamanie w tym gemie!

5:5
    Wyszedł spod lekkiej opresji Polak i wygrał w końcówce tego gema! Jest 5:5 w piątej partii. Wchodzimy w decydującą fazę tego pojedynku!

4:5
    Precyzyjnie wykorzystuje sytuacyjną przewagę reprezentant Stanów Zjednoczonych. Wciąż bez utraty swoich serwisów grają w tej partii obaj zawodnicy!

4:4
    Bezpośredni as na koncie Huberta kończy tego gema dla Polaka!

15-15
    Już nie raz podobnie w tym meczu zagrywał Hurkacz. Mocna kontra po prostej w narożnik pola i punkty w jego dorobku.

3:4
    Do końca walczył Polak w każdym zagraniu tej akcji, ale finalnie, to Sebastian Korda umęczył pod siatką mocnymi zagraniami Huberta Hurkacza!

3:3
    Fantastycznie zmienia kierunek ataku Polak i trafia w narożnik pola punktowego! Wyrownanie w tym piątym secie przez Hurkacza na 3:3 w gemach!

15-15
    Punktuje zagrywką polski tenisista!

2:3
    Kończy punktując tego gema serwisowego Korda, a to powoduje, że prowadzi w piątej partii 3:2, ale depcze mu ciągle po piętach Hurkacz. Jak na razie bez breakpointów i przełamania po obu stronach siatki!

15-30
    As serwisowy Sebastiana Kordy!

2:2
    Asem kończy tego gema reprezentant Polski!

40-0
    Jeszcze raz zapunktował Hubert Hurkacz serwisem!

15-0
    Dobrze zaczyna Polak w tym gemie swoją grę. As serwisowy!

1:2
    Wygrywa przy swoim serwisie reprezentant USA!

0-30
    As serwisowy Amerykanina!

1:1
    Broni swój pierwszy serwis w tej odsłonie Hubert Hurkacz!

0:1
    W aut zaatakowal polski tenisista i pierwszy gem serwisowy Kordy na jego korzyść!

6:1
    Podsumowuje ten świetny set w swoim wykonaniu Hubert Hurkacz asem serwisowym. 6:1 w czwartej partii wygrywa Polak, a w całym meczu jest 2:2 i będzie piąta odsłona, w trzecim kolejnym już meczu z udziałem Hurkacza!

40-30
    Znów przewaga na korzyść polskiego tenisisty, który ma piłkę na wagę wygranej w secie czwartym!

5:1
    I pewnie punktuje na zakończenie tego gema serwisowego Amerykanina Hubert Hurkacz, który drugi raz w tej odsłonie przełamuje Sebastiana Kordę!

A-40
    Jeszcze jeden świetny return Polaka. Teraz to Hurkacz jest na fali, a Korda w kryzysie. Kolejny w tym secie breakpoint przed reprezentantem biało-czerwonych!

4:1
    Nie przebija piłki po serwisie Hurkacza jego rywal z USA. Kolejny gem serwisowy na koncie Polaka!

3:1
    W siatkę trafia Korda i gem serwisowy Amerykanina w dorobku Polaka!

A-40
    Myli się w ofensywie Amerykanin uderzeniem w siatkę. Kolejna szansa dla Polaka i breakpoint!

40-15
    Dwa breakpointy dla Huberta Hurkacza!

2:1
    Kolejny swój gem serwisowy wygrywa Hubert Hurkacz posyłając asa! 2:1 w gemach dla reprezentanta Polski w secie czwartym tej rywalizacji!

1:1
    Wygrywa wojnę nerwów w końcówce drugiego gema seta czwartego Amerykanin i broni on swój serwis!

A-40
    Zapunktował po taśmie Hurkacz i piłka zaskoczyła Kordę, który przebił, ale na aut. Szybki breakpoint w tej partii dla Polaka!

0-40
    Serwisowy as Sebastiana Kordy!

1:0
    Ważne zwycięstwo gema serwisowego przez Hurkacza na początku czwartej partii po mocnej zagrywce i nieudanym ataku w siatkę Kordy!

0:0
    W aut atakuje Hurkacz i wygrywa w drugiej odsłonie 6:2 Sebastian Korda, który obejmuje prowadzenie w całym starciu 2:1. Nie ma już Polak marginesu błędu!

40-A
    Teraz szalę prowadzenia na swoją stronę przechylił Korda po uderzeniu w siatkę Hurkacza. Piłka setowa dla tenisisty z USA!

A-40
    Kolejny breakpoint dla Hurkacza po błędzie w ofensywie Kordy. Amerykanin dawno nie pomylił się tak poważnie w ataku!

40-30
    Dobrze zakręcił piłkę Hubert Hurkacz pod linię boczną pola punktowego i ma długo oczekiwany breakpoint tenisista z Polski!

2:5
    Wygrywa swój gem serwisowy Hurkacz!

30-15
    Punktuje asem Hurkacz!

1:5
    W aut zaatakował w tej wymianie Hurkacz i gem serwisowy wygrany przez Amerykanina!

1:4
    Zwycięża pierwszego gema w tej partii Polak!

15-40
    Gra jak lubi i chce teraz Sebastian Korda, który świetnie uderza pod boczną linię kortu i pola punktowego. Kolejne breakpointy dla Amerykanina!

0:4
    Jeszcze jedno uderzenie w aut. Sfrustrowany jest na siebie Polak, który przegrywa w secie trzecim już 0:4!

0-30
    Idealnie w wolne pole wstrzelił się serwisem Amerykanin!

0:3
    Myli się kolejny raz uderzając w aut podczas ofensywnej akcji Hurkacz. Podwójne przełamanie Sebastiana Kordy i tenisista z USA jest w bardzo komfortowym położeniu jeśli chodzi o ten set!

15-40
    Świetna i długa akcja po obu stronach siatki, którą na aucie kończy Polak. Kolejny w tym secie breakpoint na stronę Amerykanina!

0:2
    Drugi gem na koncie tenisisty z USA!

0:1
    Długa wymiana po obu stronach i w aut uderza Hurkacz. Już na początku trzeciego seta przełamuje serwis Polaka jego rywal z USA!

40-A
    Kolejny w tym gemie błąd serwisowy Huberta Hurkacza i teraz breakpoint na korzyść Amerykanina!

A-40
    Dokłada kolejny w tym meczu punktowy serwis Hurkacz!

15-40
    Udany return reprezentanta USA, który ma dwa breakpointy pod rząd już na początku trzeciej odsłony!

3:6
    Rozbija z górnej piłki Polaka jego przeciwnik, czego efektem jest wygrana w drugim secie 6:3 i wyrównanie wyniku tego spotkania na 1:1!

15-40
    Precyzyjny do bólu w tej akcji był Korda. Pierwsza dla Amerykanina piłka setowa w tej odsłonie i całym meczu!

3:5
    Autowy atak Kordy i utrzymuje swój gem serwisowy Polak!

15-0
    Dziewiąty as serwisowy w tym pojedynku na koncie Huberta Hurkacza!

2:5
    Kończy już teraz Korda w ataku i kończy udanie swojego gema serwisowego w drugiej partii!

0-30
    Trafia asem w wolne pole Korda!

2:4
    W aut zaatakował Polak po przekątnej i Korda przełamuje Hurkacza!

30-40
    Jest breakpoint dla reprezentanta USA po uderzeniu w siatkę forhendem przez Hurkacza!

2:3
    Skutecznie kończy swoje podanie reprezentant USA. Wyrównany bój w secie drugim!

2:2
    Jeszcze raz Polak trafia zagrywką i ratuje się tm samym w końcówce tego gema serwisowego!

A-40
    As serwisowy Hurkacza!

15-40
    Robił co mógł pod siatką Polak, ale dobrze wykorzystał błędy Hurkacza jego przeciwnik i trafił skutecznie na breakpoint!

15-30
    Punktowy serwis na koncie Huberta Hurkacza!

1:2
    Dobrze zagrał reprezentant USA, który wygląda już dużo lepiej w porównaniu do seta pierwszego i prowadzi w gemach drugiej partii 2:1!

1:1
    Punktuje serwisem Hurkacz i kończy zwycięsko swojego gema w tym elemencie gry!

0:1
    As serwisowy na zakończenie pierwszego gema w drugiej odsłonie tego spotkania na koncie Kordy!

6:3
    Popisowa akcja w wykonaniu obu zawodników z której górą wychodzi Hurkacz, który po 34. minutach grania wygrywa pierwszego seta 6:3 i obejmuje prowadzenie 1:0 w całym meczu!

40-0
    Ponownie rozbija zagrywką Polak zawodnika z USA i będą pierwsze w tym spotkaniu piłki meczowe!

5:3
    Nieudanie odbija piłkę po serwisie Kordy tenisista z Polski i ósmy gem na koncie Amerykanina!

5:2
    Skutecznie przyśpieszył grę reprezentant Polski wymuszając tym samym błąd po stronie Kordy. Kolejny gem serwisowy Hurkacza wygrany przez niego!

30-15
    Kolejny as serwisowy polskiego tenisisty!

15-15
    Bardzo dobry serwis punktowy Hurkacza!

4:2
    Myli się atakiem w aut Hubert Hurkacz. Wygrywa Sebastian Korda swój gem serwisowy!

15-15
    Punktuje serwisem Sebastian Korda!

4:1
    Na zakończenie tego gema serwisowego Polaka nie radzi sobie z obroną jego zagrywki Sebastian Korda i 4:1 prowadzi Hubert Hurkacz!

3:1
    Dobrze po przekątnej rozciągnął Huberta reprezentant USA i trafił w sam narożnik pola punktowego. Wygrywa swój pierwszy gem w tym meczu Korda!

30-40
    Drugi as serwisowy w tym pojedynku Kordy w ważnym dla niego momencie tego gema!

3:0
    Skutecznie Polak wywiera presję na rywalu i Amerykanin uderza prosto w siatkę. 3:0 w gemach dla Hurkacza!

30-30
    As polskiego zawodnika!

2:0
    Autowy atak tenisisty z USA. Jest pierwsze przełamanie na koncie Polaka!

40-30
    Pierwszy breakpoint w tym pojedynku i od razu po stronie Polaka. W siatkę uderza Sebastian Korda!

30-15
    Punktowa zagrywka Kordy!

1:0
    Skutecznie kończy pierwszego gema serwisowego wrocławianin i prowadzi on póki co 1:0!