Jastrzębski – Friedrichshafen pl 3:0 (koniec) | BR Volleys – Warta pl 3:0 (koniec) | VT Menen – Karlovarsko 0:3 (koniec)
ZAKSA – Trentino pl 2:3 (koniec)
finał
Jastrzębski Węgiel
3
25 26 28  
VfB Friedrichshafen
0
22 24 26  
Środa 25.01.2023, 18:00 • Hala Widowiskowo-Sportowa, Jastrzębie-Zdrój • Liga Mistrzów • Grupa A
   
  Dziękuję Państwu za uwagę podczas dzisiejszej relacji LIVE i zapraszam na kolejne tekstówki w serwisie Lajfy zarówno dziś, jak i w kolejnych dniach. Życzę miłego wieczoru i dobrej nocy. Do usłyszenia! (19:43:51)
  Nie był to łatwy mecz dla Jastrzębskiego Węgla, ale co najważniejsze zespół ten potrafił w najtrudniejszych momentach zagrzać się do walki i uporać się z niemiecką ekipą w trzech odsłonach!
   
  6 zwycięstw i ani jednej porażki oraz 18 setów wygranych i tylko 2 przegrane, to bilans jastrzębian w grupie A, gdzie Polacy rywalizowali z niemieckim VfB Friedrichshafen, a także serbską Vojvodiną i francuskim Montpellier. Ta wygrana była czwartą pod rząd w ostatnich pojedynkach z udziałem Jastrzębskiego Węgla. Podopieczni argentyńskiego trenera Marcelo Méndeza pewnie kroczą po jak najwyższą lokatę w PlusLidze, a także przed nimi walka o grę w półfinale Pucharu Polski oraz rywalizacja w europejskich rozgrywkach o możliwość udziału w finałach, a dzisiejsze kolejne spotkania rozwieją wątpliwości, kto dalej stanie na drodze polskiej ekipy!
   
  MVP tego spotkania został wybrany 25-letni przyjmujący Jastrzębskiego Węgla i reprezentacji Polski Tomasz Fornal, który zanotował 43% skuteczności w ataku, gdzie wywalczył 12 punktów, zaliczyłteż 1 punktowy blok, 1 as i 44% pozytywnego przyjęcia. Łącznie siatkarz ten wywalczył 14 oczek w swoim dorobku!
   
  Koniec meczu
   
  28:26
  Podręcznikowa akcja w ofensywie gospodarzy i na środku po wystawie Toniuttiego dobrze kończy atak w wolnym polu Macyra! Jastrzębski Węgiel zwycięstwem 3:0 kończy rywalizacją w fazie grupowej siatkarskiej Ligi Mistrzów mężczyzn umacniając się na 1. pozycji i pokonując wicelidera tych zmagań!
   
  27:26
  Kolejny meczbol dla jastrzębian. Tym razem po skutecznym ataku pod linię końcową Boyera i nieudanej obronie Šterna!
   
  26:26
  Zagrywka źle wykonana przez Tomasza Fornala.
   
  26:25
  Pora na piłkę meczową dla gospodarzy. Świetnie M'Baye zatrzymuje blokiem na środku siatki atak Niemca Böhme!
   
  25:25
  Świetnie zagrali w obronie gospodarze, a dokładniej Francuz Trévor Clévenot, który dwa razy świetnie, ofiarnie podbijał zagrania rywali. Finalnie mocno po ostrym skosie uderza w jednego z przeciwników francuski atakujący Jastrzębskiego Węgla Stéphen Boyer.
   
  24:25
  Dobra akcja ofensywna przyjezdnych i kolejny setbol dla tego zespołu!
   
  24:24
  Dużo szczęścia w tej akcji po stronie jastrzębian. Na siatce dobrze uderza piłkę Moustapha M’Baye i przedziera się w pole przez dłonie Browna.
   
  23:24
  Świetnie wybronił atak rywala Boyer, ale zepsuł wszystko Fornal atakując na lewej stronie prosto w siatkę. Za bardzo po ciasnym skosie chciał huknąć przyjmujący Jastrzębskiego Węgla. Piłka setowa dla gości!
   
  23:23
  Używają swojej specjalnej broni gospodarze, a chodzi tutaj o serwis Jana Hadravy. Czeski atakujący trafia zagrywką jednego z rywali i o drugi czas w tym secie natychmiastowo prosi trener VfB Friedrichshafen pochodzący z Australii Mark Lebedew!
   
  22:23
  Skutecznie na środku siatki uderza w boisko Jakub Macyra omijając dłonie przy próbie bloku Kanadyjczyka Andre Browna.
   
  21:23
  Tomasz Fornal blokowany na lewej flance przez Serba Aleksandara Nedeljkovicia, który zadaniowo wszedł pod siatkę, aby podwyższyć blok za słoweńskiego rozgrywającego i kapitana VfB Friedrichshafen Dejana Vinčicia. Druga przerwa na żądanie trenera gospodarzy w tej odsłonie Argentyńczyka Marcelo Méndeza.
   
  21:22
  Trafił w boisko atakując z lewego skrzydła na wysokim zasięgu Žiga Štern. Słoweniec czuje, że to dobry moment dla jego zespołu na nawiązanie kontaktu z rywalami.
   
  21:21
  Lewe skrzydło i na granicy błędu kiwa piłkę lewą ręką po prostej w wolną strefę pola punktowego Trévor Clévenot.
   
  20:21
  Psuje też zagrywkę Stéphen Boyer po stronie jastrzębian.

  Adam Ka

  Czas meczu: 1:18

  3. set: 0:28

  Jastrzębski Friedrichshafen
  3. set Mecz 3. set
  Suma zdobytych punktów
  28 79 72 26
  Najwiecej punktów z rzędu
  4 4 3 3
  Piłki setowe
  2 6 2 2
  Piłki meczowe
  2 2 0 0
  Wygrywające uderzenia *
  0 0
  Bloki *
  0 0
  Błędy drużyny *
  0 0
  Statystyki serwisu
  Asy **
  1 3 2 0
  Błędy serwisowe **
  7 12 12 6
  Punkty zdobyte przy serwisie
  9 / 27
  33 %
  28 / 77
  36 %
  23 / 74
  31 %
  8 / 27
  30 %
  Statystyki returnu
  Punkty zdobyte przy returnie
  19 / 27
  70 %
  51 / 74
  69 %
  49 / 77
  64 %
  18 / 27
  67 %
  Informacja dla statystyk

  ** Liczba asów i błędów serwisowych podczas meczu jest nieoficjalna.

  Jastrzębski Węgiel: Dryja, Hadrava, Strzymszok, Toniutti (C), Dębski, Boyer, Clévenot, Fornal, M'Baye, R. Szymura, Macyra.

  Libero: Popiwczak, Granieczny.

  Trener: Marcelo Méndez

  VfB Friedrichshafen: Nedeljković, Peter, Biernat, Superlak, Vicentín, Vinčić (C), Böhme, Ćaćić, Štern, Ángel Martínez, Brown.

  Libero: Bann, Peković, Kohn.

  Trener: Mark Lebedew

  Sędziowie:
  Sędzia pierwszy: Stefano Cesare (ITA).
  Sędzia drugi: Bernard Valentar (SLO).