ŁKS – GKS T. 1:1 (koniec) | Termalica – GKS K. 1:1 (koniec) | Podbeskidzie – Odra O. 0:0 (koniec)
Podbeskidzie Bielsko-Biała
0:0 (0:0)
Odra Opole
Niedziela 12.02.2023, 18:00 • Stadion Miejski, Bielsko-Biała • Fortuna 1 Liga • 19. kolejka

Podbeskidzie trenowało na zgrupowaniu w Turcji

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Fortuna I ligi w Bielsku-Białej. Podbeskidzie zmierzy się w nim z Odrą Opole. Pierwszy gwizdek sędziego Łukasza Szczecha z Warszawy w niedzielę o godzinie 18.
    Jedenastka Podbeskidzia
    Odra Opole w takim składzie

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Igonen – Rodriguez, Wypych, Neugebauer, Bonifacio, Jodłowiec, Vitelli, Simonsen, Roman, Drzazga, Biliński.
    Rezerwowi: Kaczorowski – Celtik, Milasius, Misztal, Sitek, Scalet, Bernard, Willmann, Mikołajewski.
    Trener: Dariusz Żuraw

Odra Opole: Haluch – Pikk, Żemło, M. Kamiński, Spychała, Niziołek, W. Kamiński, Nowak, Czapliński, Mikinic, Guzdek.
    Rezerwowi: Kalinowski – Kędziora, Łabojko, Klec, Urbańczyk, Bednarski, Szrek, Szkliński, Klimek.
    Trener: Adam Nocoń

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa).

Trwają ostatnie przygotowania do rozpoczęcia spotkania.

1

2
    Pora na pierwsze ataki w tym meczu. Podbeskidzie Bielsko-Biała ma za zadanie narzucić przeciwnikom własne warunki rywalizacji.

4
    Niebezpiecznie zapowiadająca się wymiana podań na wysokości koła środkowego przeciwnika.

6
    Przerwa w grze jest spowodowana urazem po przewinieniu w centrum boiska.

10
    Podbeskidzie Bielsko-Biała starało się przyspieszyć atak podaniem crossowym na lewą stronę boiska. Połapali się w tym w odpowiednim momencie podopieczni Adama Noconia.

12
    Podbeskidzie Bielsko-Biała dostało od sędziego Łukasza Szczecha możliwość wznowienia rywalizacji od rzutu wolnego w centrum boiska.

15
    Po zablokowanym uderzeniu gospodarze musieli zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego.

17
    Przerwa w grze była spowodowana urazem Mateusza Kamińskiego – doświadczonego defensora gości.

18
    Górale spędzają więcej czasu na połowie przeciwnika, ale nie udokumentowali tego na razie uderzeniem do bramki.

20
    Odra Opole odzyskała futbolówkę i starała się wymienić przynajmniej kilkanaście podań. To pomoże odsunąć Podbeskidzie Bielsko-Biała od bramki Artura Halucha.

22
    Podbeskidzie starało się narzucić warunki rywalizacji przeciwnikom. Na zakończenie pierwszego kwadransa Górale oddali uderzenie, ale zostało ono zablokowane i musieli oni zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego.

24
    Podbeskidzie Bielsko-Biała miało jeszcze jedną szansę na zdobycie prowadzenia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale bronią się z powodzeniem opolanie.

27
    Wznowienie wrzutem z autu zostało przyznane opolanom.

29
    Kolejna wymiana podań w centrum boiska, ale Joanowi Romanowi nie udało się zdobyć przestrzeni.

30
    Dwa kwadranse spotkania już za zespołami.

31
    Nieudane rozegranie Podbeskidzia Bielsko-Biała i wznowienie od bramki zostało przyznane Arturowi Haluchowi.

33
    Tym razem Odra Opole miała możliwość zaskoczenia przeciwników z rzutu rożnego, jednak krótko po dośrodkowaniu sędzia Łukasz Szczech zdecydował się na odgwizdanie przewinienia atakującego zawodnika.

35
    Odra Opole zaczęła odgryzać się po przetrwaniu początkowych ataków Podbeskidzia. Goście są coraz groźniejsi i również potrafią wywalczyć dla siebie stałe fragmenty gry na obrzeżach pola karnego przeciwnika.

38
    Piłka w bramce Odry Opole po strzale Krzysztofa Drzazgi!

40
    Wideo weryfikacja zakończona i trafienie Krzysztofa Drzazgi zostało anulowane z powodu spalonego.

42
    Dawid Czapliński napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

44
    Ostatnie szanse na otwarcie wyniku w pierwszej połowie spotkania.

45
    Doliczone dwie minuty do podstawowego czasu.

45+2

Pierwsza połowa meczu pod Klimczokiem okazała się bezbramkowa. Ani gospodarze, ani goście nie potrafili przeprowadzić ataku zakończonego uderzeniem do siatki.

Pozostało oczekiwać na wznowienie meczu po przerwie.

46

47
    Pora na emocje związane z wydarzeniami w drugiej połowie spotkania.

47
    Odra Opole ponownie wymieniła podania na własnej połowie boiska, jednak miała problem ze zdobywaniem przestrzeni.

49
    Próba przyspieszenia akcji Podbeskidzia Bielsko-Biała podaniem crossowym na lewą stronę boiska.

49
    Gospodarze mają możliwość wznowienia gry wrzutem z autu na połowie przeciwnika z województwa opolskiego.

51
    Odra Opole potrafi sprytnie odbierać tempo grze Podbeskidzia Bielsko-Biała.

56
    Gra zatrzymana po kolejnym przewinieniu na wysokości koła środkowego.

56
    Mateusz Spychała napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

58
    Piłka skierowana na skrzydło. Została ona tam rozegrana w duecie przez defensora oraz pomocnika. Dośrodkowanie nie było odpowiednio wypieszczone i nie zostało podsumowane uderzeniem.

60
    Godzina rywalizacji pod Klimczokiem za zespołami.

62
    Po krótkiej przerwie spowodowanej urazem wznowienie od rzutu rożnego.

65
    Sędzia Łukasz Szczech stracił cierpliwość do zawodników i dwóch podopiecznych Adama Noconia zostało napomnianych żółtym kartonikiem.

68
    Zmiana w drużynie Podbeskidzie Bielsko-Biała:
    z boiska schodzi Roman, na boisku pojawia się Sitek.

70
    Coraz mniej czasu na poprawienie bezbramkowego wyniku, na razie widowisko nie jest specjalnie frapujące, ale jest jeszcze czas na zachwycenie publiczności.

72
    Energiczne podejście wysokim pressingiem. Próba wywarcia presji na przeciwniku i dzięki temu odebrania piłki w pobliżu jego pola karnego. Posiadająca futbolówkę drużyna musi mieć się na baczności przy wykonywaniu każdego podania.

75
    Pozostał kwadrans podstawowego czasu.

76
    Mateusz Wypych napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

79
    Zmiana w drużynie Odra Opole:
    z boiska schodzi Mikinic, na boisku pojawia się Klimek.

79
    z boiska schodzi Guzdek, na boisku pojawia się Bednarski.

81
    z boiska schodzi Neugebauer, na boisku pojawia się Misztal.

81
    z boiska schodzi Simonsen, na boisku pojawia się Milasius.

81
    z boiska schodzi Biliński, na boisku pojawia się Celtik.

85
    Podbeskidzie Bielsko-Biała na połowie przeciwnika, a do zakończenia podstawowego czasu pozostało zespołom zaledwie pięć minut.

87
    Groźnie wyglądające zderzenie, ale obaj piłkarze dają do zrozumienia sędziemu, że za moment pozbierają się z boiska i będą przygotowani do kontynuowania rywalizacji.

90
    Doliczony czas.

90+3

Podbeskidzie osiągnęło dużą przewagę w takich statystykach jak posiadanie piłki, jak i w strzałach celnych. Górale sprawdzili Artura Halucha siedmioma uderzeniami, a Odra odpowiedziała tylko jednym. Podopieczni Dariusza Żurawia byli jednak nieskuteczni i konfrontacja pod Klimczokiem zakończyła się remisem 0:0.

Posiadanie piłki: 67% : 33%.
    Strzały na bramkę: 7:1.
    Strzały niecelne: 6:5.
    Rzuty rożne: 8:2.
    Spalone: 1:4.
    Faule: 14:14.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:04:36)

Gole:

Kartki:   76. Wypych (POD) – 42. Czapliński (ODO), 56. Spychała (ODO)

Posiadanie piłki: 67 % : 33 %.
    Strzały celne: 7:1. Strzały niecelne: 6:5. Rzuty rożne: 8:2. Spalone: 1:4. Foule: 14:14.
    Podbeskidzie Bielsko-Biała: Igonen – Rodriguez, Wypych, Neugebauer (81. Misztal), Bonifacio, Jodłowiec, Vitelli, Simonsen (81. Milasius), Roman (68. Sitek), Drzazga, Biliński (81. Celtik).

Zmiany: Kaczorowski – Celtik, Milasius, Misztal, Sitek, Scalet, Bernard, Willmann, Mikołajewski.

Odra Opole: Haluch – Pikk, Żemło, M. Kamiński, Spychała, Niziołek, W. Kamiński, Nowak, Czapliński, Mikinic (79. Klimek), Guzdek (79. Bednarski).

Zmiany: Kalinowski – Kędziora, Łabojko, Klec, Urbańczyk, Bednarski, Szrek, Szkliński, Klimek.

Sędziowie: Łukasz Szczech (Warszawa)