Sandecja – Resovia 1:1 (koniec)
Sandecja Nowy Sącz
1:1 (1:0)
Resovia
Poniedziałek 20.02.2023, 18:00 • Stadion Miejski, Niepołomice • Fortuna 1 Liga • 20. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:02:58)

Sandecja musi zadowolić się punktem

Piłkarze Sandecji Nowy Sącz i Resovii nie poprawili znacząco sytuacji na dole tabeli Fortuna I ligi. Bliżej rozstrzygnięcia meczu, zakończonego remisem 1:1, byli gospodarze, ale nie wykorzystali jednego z rzutów karnych.

90+8

90+6
    To już ostatnie ataki w tym wielowymiarowym starciu.

90+5
    Ruben Hoogenhout również z żółtym kartonikiem na koncie.

90+4
    Sporo, ponieważ aż osiem doliczonych minut, a to konsekwencja wideo weryfikacji, a także, mówiąc wprost, poniewierania się zawodników na boisku.

90+1
    Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz:
    z boiska schodzi Chmiel, na boisku pojawia się Palacz.

90+1
    z boiska schodzi Kasprzak, na boisku pojawia się Kirss.

90
    Doliczony czas.

89
    Tadeusz Grabowski napomniany żółtą kartką za zachowanie na ławce rezerwowych.

89
    Jeszcze Sandecja Nowy Sącz mogła sprawić problem przeciwnikom swoim rozegraniem rzutu wolnego na wysokości pola karnego.

88
    Rafał Mikulec kolejnym zawodnikiem napomnianym żółtą kartką w festiwalu kartoników.

87
    Coraz prostsze rozwiązania są wybierane przez zawodników ofensywnych obu drużyn.

85
    Pozostało pięć minut podstawowego czasu do zakończenia spotkania.

84
    Zmiana w drużynie Resovia:
    z boiska schodzi Eizenchart, na boisku pojawia się Antonik.

83
    Coraz mniej szans pozostaje obu zespołom na rozstrzygnięcie spotkania.

81
    Kamil Słaby kolejnym zawodnikiem z żółtym kartonikiem na koncie.

81
    Akcja zespołu prowadzonego przez Stanislava Vargę z wykorzystaniem lewej strony boiska.

80
    Bardzo gorąco zrobiło się w ostatnich minutach, ale kompromisowy wynik ani drgnął.

77
    z boiska schodzi Mróz, na boisku pojawia się Bondarenko.

76
    Branislav Pindroch napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie po spudłowanym rzucie karnym.

75
    Michał Walski (Sandecja Nowy Sącz) nie wykorzystał rzutu karnego. Wielka szansa na zdobycie prowadzenia, ale niewykorzystana.

74
    Aleksander Komor ponownie był odpowiedzialny za sprokurowanie rzutu karnego. Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka i musi on opuścić boisko.

74
    Po raz drugi w tym meczu rzut karny dla nowosądeczan!

73
    Ponownie wideo weryfikacja i może być drugi w tym meczu rzut karny!

72
    Coraz więcej zmieniają szkoleniowcy w swoich jedenastkach i poszukują rezerw do uwolnienia na ławkach.

70
    z boiska schodzi Potoma, na boisku pojawia się Walski.

69
    z boiska schodzi Sylvestr, na boisku pojawia się Górski.

68
    Rzeszowianie zabrali się za wznowienie gry wrzutem z autu.

66
    Blokowana próba Bartłomieja Wasiluka. To spotkanie coraz częściej przypomina wymianę ciosów równorzędnych rywali.

63
    z boiska schodzi Kostal, na boisku pojawia się Pawłowski.

63
    Po wrzutce z rzutu wolnego Michal Piter-Bucko próbował odzyskać prowadzenie dla Sandecji Nowy Sącz, jednak połapali się w tym obrońcy Resovii i utrudnili ponowne pokonanie Branislava Pindrocha!

62
    Denis Potoma jeszcze napomniany żółtą kartką za przewinienie.

62
    Akcja przerwana przewinieniem i za moment będzie wznowienie od rzutu wolnego.

60
    Godzina meczu za drużynami i jest kompromisowe 1:1.

58
    Gol dla Resovii!
    Strzelcem bramki RAFAŁ MIKULEC.

Drużyna z Podkrarpacia strzeliła gola na 1:1 w 58. minucie. Rafał Mikulec wbiegł w dobrym momencie w pole karne Sandecji i strzałem głową zakończył dośrodkowanie. Gospodarze muszą zapomnieć o swoim prowadzeniu!

57
    Przebudzili się gospodarze i ponownie ich akcja zakończyła się strzałem niecelnym.

55
    Gospodarze starają się uspokoić sytuację na murawie i wywalczyli dla siebie wznowienie wrzutem z autu.

54
    Ponownie szansa na strzelenie gola przed Damianem Chmielem, ale temu zawodnikowi brakuje dokładności. Dostał podanie od Denisa Potomy, ale nie przymierzył w bramkę zespołu z Podkarpacia!

53
    Po przerwie nacisnęła Resovia, która nie mogła być zadowolona ze swojej postawy w pierwszej połowie. Przyjezdni wywalczyli dla siebie serię rzutów rożnych, ale nie przekuli jej w wyrównanie.

52
    W przerwie obaj szkoleniowcy nie zdecydowali się na zamieszanie w swoich jedenastkach. Szansę pokazania się dostają jeszcze podstawowi gracze.

51
    Wznowienie wykopem od bramki zostało przyznane doświadczonemu Matusowi Putnockiemu.

50
    Na razie nowosądeczanie skutecznie i konsekwentnie w obronie jak od początku spotkania.

48
    Resovia miała przewagę w posiadaniu piłki w pierwszej połowie i także po przerwie prowadzi rozegranie.

47
    Pora na emocje związane z drugą połową spotkania w Niepołomicach. Na razie bliżej odniesienia zwycięstwa są gospodarze.

46

Pozostało oczekiwać na wznowienie meczu po przerwie.
    Resovia musi gonić przeciwnika
    Sandecja na prowadzeniu 1:0!

Sandecja Nowy Sącz na prowadzeniu po nieco ponad 45 minutach. Podopieczni Stanislava Vargi zawdzięczają posiadanie zaliczki 1:0 strzałowi Jakuba Wróbla z rzutu karnego do bramki.

45+3

45
    Doliczone dwie minuty do podstawowego czasu.

44
    Bartłomiej Kasprzak pierwszym zawodnikiem napomnianym żółtą kartką po stronie Sandecji.
    Bianconeri na prowadzeniu!

42
    Resovia musi gonić swojego przeciwnika.

40
    Gol dla Sandecji!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa JAKUB WRÓBEL.

Sandecja była groźniejsza i w 40. minucie wyszła na prowadzenie. Jakub Wróbel był skutecznym egzekutorem rzutu karnego, który został przyznany gospodarzom za przewinienie Aleksandra Komora. Długa wideo weryfikacja nie uratowała Resovii, ponieważ sędzia Radosław Trochimiuk podtrzymał decyzję z boiska.

39
    Aleksander Komor napomniany żółtą kartką i jest rzut karny dla Sandecji Nowy Sącz!

38
    Długo trwa to wszystko, a Radosław Trochimiuk zastanawia się nad przyznaniem gospodarzom rzutu karnego.

36
    Sędziowie sprawdzają detalicznie jedną z sytuacji. Wideo weryfikacja!

35
    Ponownie gospodarze przed szansą rozegrania w bramkowy sposób rzutu rożnego.

33
    Piłka na wysokości koła środkowego boiska.

31
    Martin Kostal przeprowadził akcję indywidualną na połowie Resovii i zakończyła się ona wywalczeniem rzutu rożnego dla nowosądeczan.

30
    Po dwóch kwadransach meczu pozostaje bezbramkowo.

29
    Niebezpiecznie podeszli nowosądeczanie, ale akcja, rozgrywana między innymi z wykorzystaniem Jakuba Wróbla, zakończyła się niepowodzeniem.

28
    Kolejne rozegrania w centrum pola.

27
    Trochę potrwało oblężenie pola karnego Sandecji Nowy Sącz po rzucie rożnym Resovii, ale zakończyło się ono faulem zawodnika atakującego. Gwizdek Radosława Trochimiuka.

26
    Tym razem Resovia miała możliwość zaskoczenia defensywy przeciwnika rozegraniem rzutu rożnego.

25
    Poważne ostrzeżenia dla zawodników z Rzeszowa, jednak Branislav Pindroch nie pozwala sobie na przepuszczenie piłki do sieci.

23
    Akcja Sandecji Nowy Sącz z wykorzystaniem doświadczonego Damiana Chmiela, jednak temu zabrakło dobrego uderzenia. Piłka została odprowadzona poza boisko przez Branislava Pindrocha. To była kapitalna szansa na gola!

22
    Zabrakło dobrego uderzenia na zakończenie ataku Resovii. Na razie Matus Putnocky nie znajdował się w poważnych opałach.

21
    Rzeszowianie od autu na własnej połowie boiska, a drużyna z Nowego Sącza wykorzystuje sposobność do założenia wysokiego pressingu.

19
    Nieudane wykonanie rzutu wolnego i wznowienie od bramki zostało przyznane Branislavovi Pindrochowi.

18
    Marek Mróz kolejnym zawodnikiem Resovii napomnianym żółtym kartonikiem.

17
    Niebezpiecznie dla Resovii. Piłka trafiła do napastnika nowosądeczan Jakuba Wróbla, a ten sprawdził swoim uderzeniem Branislava Pindrocha. Skutecznie interweniował golkiper z Rzeszowa!

16
    Bartłomiej Wasiluk napomniany żółtą kartką za przewinienie. Pierwszy kartonik od rozpoczęcia meczu.

15
    Bezbramkowy kwadrans otwierający spotkanie za drużynami.

14
    Próba przyspieszenia ataku nowosądeczan crossowym podaniem.

12
    Nieudane wykonanie kornera przez podopiecznych Stanislava Vargi, jednak pozostają oni na połowie przeciwnika.

11
    Będzie szansa na zagrożenie bramce Resovii po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

10
    Wznowienie wrzutem z autu zostało przyznane rzeszowianom.

9
    Akcja Sandecji Nowy Sącz została przeprowadzona z udziałem Kamila Słabego. Uderzenie skutecznego we wcześniejszych meczach zawodnika było co prawda mocne, jednak niedokładne!

7
    Pierwsza tak niebezpieczna akcja Resovii i nowosądeczanie blokowali uderzenia Bartłomieja Eizencharta oraz Rafała Mikulca. Wybroniła się defensywa dowodzona przez Michala Pitera-Buckę.

6
    Resovia wznowiła grę krótkim podaniem od rzutu wolnego na własnej połowie boiska.
    Rywalizacja przy sztucznym oświetleniu

5
    Sandecja Nowy Sącz wyszła z szybkim kontratakiem. Resovia pozbierała się w obronie i poradziła sobie z niebezpiecznie wyglądającym dośrodkowaniem Jakuba Iskry.

4
    Podeszli pressingiem nowosądeczanie, sprowokowali przeciwników do popełnienia błędu i wywalczyli dla siebie możliwość wznowienia gry wrzutem z autu.

3
    Piłka często zmienia właściciela, a jej opanowanie sprawia problem tak gospodarzom, jak również gościom.
    2. Rywalizacja rozpoczęła się

1

Trwają ostatnie przygotowania do rozpoczęcia meczu w Niepołomicach.

Sandecja Nowy Sącz: Putnocky – Słaby, Boczek, Piter-Bucko, Iskra, Maissa Fall, Potoma, Kasprzak, Kostal, Chmiel, Wróbel.
    Rezerwowi: Nomm – Nekić, Kirss, Mas, Toporkiewicz, Walski, Nawotka, Pawłowski, Palacz.
    Trener: Stanislav Varga

Resovia: Pindroch – Seweryn, Komor, Hoogenhout, Mikulec, Lehaire, Wasiluk, Mróz, Kałahur, Sylvestr, Eizenchart.
    Rezerwowi: Grabowski – Bondarenko, Garcia, Górski, Bąk, Adamski, Niski, Vieira, Antonik.
    Trener: Mirosław Hajdo

Sędzia: Radosław Trochimiuk (Ciechanów).
    Zestawienie Resovii
    Jedenastka Sandecji Nowy Sącz

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Fortuna I ligi w Nowym Sączu. Sandecja powalczy w nim o punkty z Resovią. Początek rywalizacji w poniedziałek o godzinie 18.
    Sandecja powalczy u siebie

Gole: 40. Wróbel (kar.) – 58. Mikulec

Kartki:   44. Kasprzak (SAN), 62. Potoma (SAN), 81. Słaby (SAN) – 16. Wasiluk (RES), 18. Mróz (RES), 39. Komor (RES), 76. Pindroch (RES), 88. Mikulec (RES), 89. Grabowski (RES), 90+5. Hoogenhout (RES)   74. Komor (RES)

Spudłowany karny!: 75. Walski (SAN), nietrafiony

Posiadanie piłki: 47 % : 53 %.
    Strzały celne: 4:2. Strzały niecelne: 6:1. Rzuty rożne: 7:8. Spalone: 2:2. Foule: 12:14.
    Sandecja Nowy Sącz: Putnocky – Słaby, Boczek, Piter-Bucko, Iskra, Maissa Fall, Potoma (70. Walski), Kasprzak (90. Kirss), Kostal (63. Pawłowski), Chmiel (90. Palacz), Wróbel.

Zmiany: Nomm – Nekić, Kirss, Mas, Toporkiewicz, Walski, Nawotka, Pawłowski, Palacz.

Resovia: Pindroch – Seweryn, Komor, Hoogenhout, Mikulec, Lehaire, Wasiluk, Mróz (77. Bondarenko), Kałahur, Sylvestr (69. Górski), Eizenchart (84. Antonik).

Zmiany: Grabowski – Bondarenko, Garcia, Górski, Bąk, Adamski, Niski, Vieira, Antonik.

Sędziowie: Radosław Trochimiuk (Ciechanów)