3 6 4
Warwara Graczewa
2
6 4 6
Wtorek 28.02.2023, 21:30 • Westwood Country Club, Austin • WTA Austin (kort twardy) • 1. runda

4:6
    W aut huknęła na kontrze Linette i triumfuje Warwara Graczewa 6:4 w trzecim secie i 2:1 w całym pojedynku z Polką, która dość niespodziewanie po słabym meczu w jej wykonaniu odpada już w 1. rundzie zmagań w Austin!

40-A
    Będzie okazja do przełamania i pierwsza w tym starciu piłka meczowa dla Warwary Graczewej po świetnym jej trafieniu w wolne pole!

4:5
    Świetnie pograła teraz Linette wymuszając kolejny błąd na Graczewej i jest przełamanie w dorobku polskiej tenisistki!

A-40
    Wraca jeszcze do gry w tej odsłonie Magda Linette skutecznie wymuszając błąd na Warwarze Graczewej. Brejkbol dla Polki!

40-30
    Dobry return, bekhend po linii polskiej zawodniczki i mimo to piłka ląduje na aucie. Dalej jednak ma brejkbol Polka po swojej stronie!

40-15
    Z punktowym serwisem w dorobku Graczewa!

40-0
    Czas na brejkpointy dla Linette!

3:5
    Sfrustrowana Magda Linette myli się i przełamuje kolejny raz w trzeciej partii Rosjanka reprezentantkę Polski!

40-A
    Fatalnie zrywa atak kolejny raz w tym spotkaniu Linette! Jeszcze jeden breakpoint dla Graczewej!

40-A
    Na koncie Graczewej kolejny brejkbol po nieudanym ataku Polki!

A-40
    Punktowa zagrywka w dorobku Linette!

30-40
    Walczy jeszcze o odrobienie strat w tym gemie serwisowym Linette, ale dalej brejkbol na koncie Graczewej. Świetnie przed momentem pod siatką skróciła kąt reprezentantka Polski!

15-40
    Warwara Graczewa z ważnymi punktami na koncie i brejkbolem po kolejnym autowym uderzeniu Polki!

3:4
    Mieści piłkę w polu punktowym Warwara Graczewa bezpośrednio serwisem. Znów na prowadzeniu Rosjanka!

40-30
    Pomyliła się Warwara Graczewa i przy jej serwisie prowadzi 40:30 Magda Linette, czyli Polka ma brejkbol!

3:3
    Pewnie kończy swojego gema serwisowego Linette i wyrównuja stan trzeciej odsłony tego spotkania na 3:3!

15-30
    Trafia asem serwisowym reprezentantka Polski!

2:3
    Kolejny raz w pełnym biegu nieczysto na aut huknęła Linette i trzeci gem z kolei na koncie Graczewej. Jest prowadzenie 3:2 w secie trzecim Rosjanki!

2:2
    W siatkę zaatakowała Magda Linette i tym samym Warwara Graczewa punktuje przy brejkbolu! Mamy remis 2:2 w secie trzecim przy stanie 1:1 w całej rywalizacji!

40-A
    Autowe uderzenie i kolejny punkt zamiast na koncie Polki, to ląduje w dorobku Graczewej. Jest szansa na przełamanie dla Rosjanki!

2:1
    Punktowym serwisem kończy tego gema Warwara Graczewa!

2:0
    Przetrwała rywalizację w końcówce tego gema Polka przy swoim serwisie, ale łatwo nie było. Pomyliła się uderzając w aut Warwara Graczewa i 2:0 w trzeciej partii prowadzi Magda Linette!

1:0
    Dosłownie milimetrowy aut w ofensywnej akcji Warwary Graczewej i od razu w pierwszym gemie seta trzeciego mamy ważne przełamanie w wykonaniu Linette!

A-40
    Skutecznie przy drugiej zagrywce Graczewej odpowiada uderzeniem w wolne pole Linette. Polka z kolejnym brejkbolem na koncie!

A-40
    Kolejna okazja do przełamania dla Magdy Linette już na starcie trzeciego seta!

A-40
    W aucie spada uderzenie na kontrze forhendem Warwary Graczewej. Jest pierwszy w secie trzecim brejkbol dla Linette!

6:4
    Sprytnie zagrała teraz górną piłkę reprezentantka Polski i kolejny raz w siatkę huknęła Warwara Graczewa, co powoduje, że Magda Linette w secie drugim wygrywa 6:4 i wyrównuja stan rywalizacji w pojedynku 1. rundy ATX Open 2023 turnieju WTA w amerykańskim Austin na 1:1!

40-0
    Naciskana teraz była Polka, ale to Rosjanka się pomyliła uderzając w siatkę. Pora na piłki setowe dla Magdy Linette!

5:4
    Udało się wyjść Rosjance z opresji i wymusiła błąd na Polce Graczewa, która broni swojego gema serwisowego!

40-30
    Kolejny w tym gemie podwójny błąd na zagrywce autorstwa Graczewej. Długo wyczekiwany breakpoint po stronie Magdy Linette i również pierwszy setbol!

5:3
    Skróciła akcję i zagrała pod siatką bardzo dobrze w wolną strefę Magda Linette! Jest prowadzenie Polki 5:3 w drugiej partii tego meczu!

4:3
    Mocno w wolne pole huknęła Rosjanka!

4:2
    Nareszcie kończy przy swoim serwisie Linette, ale to wszystko dzięki temu, że Graczewa huknęła w siatkę po ostrym zagraniu Polki!

40-A
    Idealnie w narożnik kortu punktowego trafia Warwara Graczewa i to ona ma teraz na koncie breakpoint z szansą na przełamanie serwisu Polki!

30-40
    W aut atakuje kolejny raz w tym starciu Linette i będzie okazja na przełamanie dla Graczewej!

3:2
    Udany pierwszy serwis Graczewej i wygrywa w tej odsłonie!

3:1
    Wygrywa dość pewnie swojego gema serwisowego Linette!

2:1
    Autowy atak Linette daje wygraną Rosjance w trzecim gemie!

2:0
    Szczęście po stronie Linette, bo do siatki dobiegła Graczewa, która nie zdołała przebić skrótu na stronę Polki i trafiła prosto w siatkę. 2:0 prowadzi w drugiej odsłonie meczu Magda Linette!

40-0
    Punktowa zagrywka w wykonaniu Magdy Linette!

1:0
    W siatkę uderza Warwara Graczewa po świetnym ataku Magdy Linette i jest szybkie przełamanie na koncie Polki!

40-30
    Szybko doprowadza Polka do breakpointa w pierwszym gemie serwisowym Graczewej na początku drugiego seta. Jest szansa na szybkie przełamanie w wykonaniu Linette!

3:6
    Nie potrzebowała dużo czasu na zakończenie tego seta Warwara Graczewa, która obejmuje prowadzenie w tym meczu 1:0 po zwycięstwie 6:3 w secie pierwszym nad Magdą Linette!

15-40
    Kolejny w tej potyczce breakpoint dla Graczewej i to na wagę wygranej w secie pierwszym!

3:5
    Fatalnie zrywa uderzeniem forhendem w aut w tej akcji Polka i już 5:3 w całym starciu prowadzi Rosjanka Warwara Graczewa!

3:4
    Jeszcze jeden dobry atak ze strony Graczewej i kolejny raz w tym starciu Rosjanka przełamuje Polkę. Nie wygląda to jak na razie zbyt dobrze. Rozegrała się Warwara, co spowodowało, że Magda Linette jest w jej cieniu jak na razie!

30-40
    Bardzo dobrze bekhendem po przekątnej trafia tuż przy linii bocznej w polu punktowym Graczewa. Jest kolejny w tym pojedynku breakpoint na koncie Rosjanki!

3:3
    Wygrywa przy swoim serwisie gema Rosjanka po uderzeniu w siatkę ze strony Polki!

3:2
    Szybko kończy akcję punktując przy serwisie Polki jej przeciwniczka!

30-40
    Dała dobiec rywalce pod siatkę Polka i Graczewa to wykorzystała atakując pewnie w wolne pole. Jest pierwszy w tym starciu breakpoint dla Warwary!

3:1
    Na aucie wylądowała piłka po returnie Magdy Linette i jest pierwszy wygrany gem na koncie Graczewej!

3:0
    Świetnie zagrywa na zakończenie trzeciego gema Magda Linette i rozbija w defensywie swoją przeciwniczkę! 3:0 w pierwszej partii prowadzi polska zawodniczka!

30-0
    As serwisowy w dorobku Linette. Świetnie pokierowała teraz zagrywkę reprezentantka Polski!

2:0
    Dość łatwo oddała w końcówce drugiego gema swoje podanie Warwara Graczewa i już 2:0 prowadzi w tym pojedynku polska zawodniczka!

A-40
    Jeszcze jeden breakpoint po stronie polskiej tenisistki. Dobre uderzenie w wykonaniu Magdy Linette!

A-40
    Trzeci breakpoint na koncie polskiej tenisistki!

40-30
    Wyrzucona Polka w obronie przez serwis Rosjanki. Dalej ma szansę na przełamanie Magda Linette!

40-15
    Autowe uderzenie w wykonaniu serwującej tenisistki i pierwszy breakpoint po stronie polskiej zawodniczki!