Sandecja – Odra O. 0:2 (koniec)
Sandecja Nowy Sącz
0:2 (0:1)
Odra Opole
Poniedziałek 06.03.2023, 18:00 • Stadion Miejski, Niepołomice • Fortuna 1 Liga • 22. kolejka

Faule: 15:19. (19:58:50)

To tyle z tego spotkania. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Kamil Kaźmierczak. Zapraszam na pozostałe relacje prowadzone za pośrednictwem naszego serwisu.

Za nami spotkanie w Niepołomicach. Odra wygrywa 2:0 i ucieka ze strefy spadkowej. Sandecja natomiast pozostaje na przedostatnim miejscu. Gospodarze w drugiej połowie próbowali cały czas atakować, ale brakowało groźnych prób, a bez nich ciężko strzelić bramkę.

90+3

90
    Trzy minuty doliczone do drugiej połowy spotkania.

90
    Pawłowski upada w polu karnym i domaga się rzutu karnego. Sędzia nie odgwizduje rzutu karnego, a VAR nie interweniuje i wydaje się, że słusznie.

87
    Guzdek oddał strzał zza pola karnego, ale jego płaska próba została zablokowana.

86
    Co raz mniej czasu do końca. Wydaje się, że już nic nie powinno zagrozić Odrze w drodze po wygraną.

85
    Faulowany w środku pola jeden z gości.

83
    Wróbel po stracie piłki fauluje rywala.

82
    Uderzał z dystansu Maissa Fall, ale trafił prosto w rywala. Zawodnicy Sandecji sygnalizują, że było zagranie ręka, jednak sędzia nie odgwizdał przewinienia.

81
    Kolejna centra w pole karne gości, jednak po raz kolejny zabrakło celnego strzału w wykonaniu Sandecji.

79
    Haluch dostał kartkę za opóźnianie wznowienia gry.

78
    Zgodnie z oczekiwaniami piłka wrzucona w pole karne gości. Jeden z obrońców wybił futbolówkę, ale po chwili dopadł do niej jeden z wysoko ustawionych defensorów Sandecji. Oddał on strzał z pola karnego przeciwników, ale piłka przeszła wysoko nad poprzeczką.

78
    Faulowany na skrzydle jeden z zawodników Sandecji. Będzie okazja do wrzutki.

76
    Centrował jeden z gospodarzy z prawej strony na pole karne rywali, ale jeden z defensorów oddalił zagrożenie.

75
    Kwadrans pozostał do końca spotkania. Czy Sandecja jeszcze powalczy chociażby o remis?

73
    Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz:
    z boiska schodzi Potoma, na boisku pojawia się Walski.

73
    z boiska schodzi Nawotka, na boisku pojawia się Mas.

72
    Wrzutka z rzutu rożnego w pole karne. Futbolówka wybita przez obrońców, ale spadła na skraj pola karnego prosto pod nogi Potomy. Ten oddał strzał, który został zablokowany.

71
    Centra z lewej strony w pole karne gości. Ostatecznie jeden z przyjezdnych wybija futbolówkę na rzut rożny.

70
    Centra z rzutu wolnego w pole karne. Lecącą futbolówkę złapał Nomm, a później zderzył się z Pikkiem. Ostatecznie gra przerwana i będzie rzut wolny dla gospodarzy.

70
    Chmiel fauluje zawodnika gości na własnej połowie. Będzie rzut wolny dla Odry.

69
    Uderzenie Wróbla z dystansu, ale piłka przeszła wyraźnie obok bramki. Wznowi grę z piątego metra Haluch.

68
    Kirss fauluje rywala w środku pola i dostaje żółtą kartkę.

67
    Faulowany zawodnik Odry na połowie rywala.

66
    Piłka zagrywana w pole karne gości do Chmiela. Zawodnik gospodarzy nie opanował futbolówki i tę przejął Haluch.

66
    Krótkie wznowienie gry przez Sandecję i miejscowi ponownie rozgrywają futbolówkę w środku pola.

65
    Faulowany jeden z miejscowych na połowie rywala.

64
    Mamy kolejny rzut rożny dla Sandecji. Centra w pole karne na dalszy słupek, głową zgrywał jeden z napastników i próbował uderzać nogą jeden z miejscowych, ale sędzia odgwizdał niebezpieczne zagranie, bowiem noga była uniesiona zbyt wysoko.

60
    Rzut rożny dla gospodarzy, ale zawodnicy Sandecji nie stworzyli zagrożenia.

59
    z boiska schodzi Słaby, na boisku pojawia się Pawłowski.

59
    z boiska schodzi Iskra, na boisku pojawia się Palacz.

58
    Iskra zdecydował się na wstrzelenie piłki w pole karne gości z linii końcowej. Haluch wypiąstkował lecącą futbolówkę i oddalił zagrożenie.

57
    Aktualnie niewiele się dzieje, piłka rozgrywana głównie w środkowej strefie boiska.

55
    Rozgrywali piłkę na skrzydle goście, ale ostatecznie fauluje jeden z nich. Będą wznawiać grę zawodnicy Sandecji z własnej połowy.

53
    Sandecja rozgrywa piłkę na połowie rywala. Brakuje jednak dokładnego podania w pole karne.

51
    Wrzutka z prawej strony w pole karne gości. Zagranie było jednak zbyt głębokie i łapie lecącą futbolówkę Haluch.

48
    Gol dla Odry!
    Strzelcem bramki WOJCIECH KAMIŃSKI.

Świetne rozpoczęcie drugiej połowy przez gości! Pikk był z piłką z lewej strony boiska blisko końcowej linii. Zdecydował się na płaskie zagranie na dwudziesty metr do Wojciecha Kamińskiego. Ten miał sporo miejsca, zdecydował się na uderzenie i pięknym strzałem pokonał Nomma! 0:2 w Niepołomicach!

48
    Piłka zagrywana górą w pole karne gości, ale pewnie łapie futbolówkę Haluch.

47
    Wróbel podawał do Nawotki, a ten próbował rozgrywać futbolówkę na lewe skrzydło do nabiegającego współpartnera. Zagranie zostało jednak przecięte przez jednego z gości.

46
    z boiska schodzi Kasprzak, na boisku pojawia się Kirss.

46

Zawodnicy wracają na murawę, za chwilę druga połowa spotkania.

Jak na razie to tyle. Zapraszam teraz na przerwę, a potem dalsze emocje związane z tym pojedynkiem.

Za nami pierwsza połowa spotkania. Na pewno najciekawszą akcją tej odsłony był trzykrotnie wykorzystywany ten sam rzut karny – dwukrotnie interweniował bramkarz, ale dwukrotnie wyszedł przed linię bramkową i trzeba było "jedenastkę" powtarzać. Poza tym działo się naprawdę niewiele.

45+3

45+1
    Przedzierał się lewym skrzydłem jeden z gości. Będąc na wysokości pola karnego został zatrzymany.

45
    Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy spotkania.

44
    Chmiel dostał piłkę tuż przed polem karnym rywali i próbował się przedzierać, ale szybko został zatrzymany przez jednego z obrońców.

42
    Górą zagrywana piłka w pole karne gości. Na pozycji spalonej był jednak jeden z miejscowych.

40
    Kilka minut pozostało do końca pierwszej połowy. Czy wynik przed przerwą ulegnie jeszcze zmianie?

38
    Długa piłka zagrywana ze środkowej strefy w pole karne gości, ale wyszedł do niej Haluch i pewnie ją chwycił.

38
    Gracze Sandecji nie stworzyli zagrożenia po rzucie wolnym.

37
    Faulowany jeden z gospodarzy na połowie rywala. Będzie okazja do wrzutki.

36
    Długa prostopadła piłka zagrywana w kierunku Słabego. Podanie było jednak niedokładne i futbolówka wyszła na aut bramkowy.

34
    Piłka wrzucona z prawego skrzydła w pole karne gości. Nawotka podczas próby przyjęcia futbolówki zagrał ręką i wznowią grę od rzutu wolnego przyjezdni.

33
    Goście wrzucają piłkę z prawego skrzydła w pole karne miejscowych, ale pewnie łapie lecącą futbolówkę bramkarz.

32
    Schodzący ze skrzydła jeden z gospodarzy upada na skraju pola karnego. Sędzia jednak nie odgwizduje przewinienia.

30
    Faulowany w środku pola jeden z gospodarzy.

28
    Chmiel złapany na pozycji spalonej.

27
    Próba podania na lewym skrzydle do Nawotki. Zawodnik Sandecji nie opanował jednak futbolówki i ta wyszła na rzut rożny.

25
    Tempo spotkania nieco zwolniło.

23
    Maissa Fall przerywa korzystną akcję gości i dostaje napomnienie.

22
    Jeszcze Boczek ukarany żółtą kartką za protesty.

21
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa RAFAŁ NIZIOŁEK.

Do trzech razy sztuka! Tym razem jednak do piłki podszedł Niziołek i on już pewnie wykorzystał rzut karny!

20
    Kolejny rzut karny, kolejny raz broni Nomm, ale po raz kolejny wychodzi przed linię! Będzie trzecia okazja dla gości z rzutu karnego, a estoński bramkarz dostaje żółtą kartkę!

19
    Jednak nie będzie rzutu rożnego, a powtórzony rzut karny! Nomm wyraźnie wyszedł przed linię podczas interwencji!

18
    Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Galan. Hiszpan zdecydował się na płaski strzał, ale Nomm obronił rzut karny i będzie rzut rożny!

16
    Nowak dostał piłkę na prawym skrzydle. Zagrał w pole karne do Spychały, ten podczas próby przyjęcia piłki przez Słabego był faulowany i będzie rzut karny!

15
    Chmiel traci piłkę pod polem karnym rywali, a po chwili fauluje przeciwnika. Wznowi grę z własnej połowy Odra.

14
    Zawodnik gospodarzy gotowy do gry, więc gramy dalej.

13
    Leży w środku pola jeden z miejscowych. Potrzebna interwencja pomocy medycznej.

12
    Szybka kontra miejscowych. Centra z lewej strony boiska w kierunku Kasprzaka, ale nie sięgnął on lecącej futbolówki.

11
    Krótkie podanie z rzutu wolnego i po chwili Galan oddał strzał. Łapie piłkę Nomm.

10
    Odra rozgrywała piłkę na połowie rywala. Maissa Fall upadł na murawę, a po chwili sędzia odgwizdał nieprzepisowe blokowanie futbolówki przez tego zawodnika. Będzie rzut wolny pośredni.

9
    Rzut wolny ze skrzydła z wysokości kola środkowego dla Odry. Jeden z gości zacentrował w pole karne rywali, oddany strzał głową, ale po chwili sędzia odgwizdał spalonego.

8
    Wróbel łapany przez rywala w środkowej strefie, będzie rzut wolny dla Odry.

7
    Chmiel schodził z piłką z prawego skrzydła. Akcja w stylu Robbena – zejście na lewą nogę, mocny strzał, ale bramkarz gości nie dał się zaskoczyć. Pewnie łapie futbolówkę Haluch.

5
    Piłka rozegrana na prawe skrzydło do jednego z miejscowych. Oddał on mocny strzał, ale futbolówka trafiła w boczną siatkę.

5
    Faulowany jeden z graczy Sandecji na własnej połowie.

4
    Sandecja rozgrywa piłkę w środku pola.

3
    Nawotka faulowany w środku pola.

1
    Szybki przechwyt piłki przez gospodarzy. Podanie prostopadłe do Nawotki, ten próbował oddać strzał z ostrego kąta, ale jego próba została zablokowana. Piłka wyszła na rzut rożny, ale ostatecznie sędziowie odgwizdali spalonego.

1
    Spotkanie rozpoczęli goście, którzy grają dzisiaj w niebieskich koszulkach i czerwonych spodenkach. Miejscowi w białych trykotach z czarnymi akcentami.

1

Zawodnicy są już na murawie. Za kilka chwil pierwszy gwizdek, a na relację z tego pojedynku zaprasza Kamil Kaźmierczak.

Sandecja Nowy Sącz: Nomm – Boczek, Chmiel, Iskra, Kasprzak, Maissa Fall, Nawotka, Nekić, Potoma, Słaby, Wróbel

Rezerwowi: Putnocky – Kirss, Lusisz, Mas, Palacz, Pawłowski, Piter-Bućko, Surzyn, Walski

Odra Opole: Haluch – Czapliński, Galan, Guzdek, M. Kamiński, W. Kamiński, Niziołek, Nowak, Pikk, Spychała, Żemło

Rezerwowi: Kalinowski – Kędziora, Klec, Klimek, Makuszewski, Mikinic, Pingot, Szrek, Urbańczyk

Gole: 21. Niziołek (kar.), 48. W. Kamiński

Kartki:   20. Nomm (SAN), 22. Boczek (SAN), 23. Maissa Fall (SAN), 68. Kirss (SAN) – 79. Haluch (ODO)

Strzały celne: 4:3. Strzały niecelne: 4:0. Rzuty rożne: 3:0. Spalone: 4:3. Foule: 15:19.
    Sandecja Nowy Sącz: Nomm – Boczek, Chmiel, Iskra (59. Palacz), Kasprzak (46. Kirss), Maissa Fall, Nawotka (73. Mas), Nekić, Potoma (73. Walski), Słaby (59. Pawłowski), Wróbel

Zmiany: Putnocky – Kirss, Lusisz, Mas, Palacz, Pawłowski, Piter-Bućko, Surzyn, Walski

Zmiany: Kalinowski – Kędziora, Klec, Klimek, Makuszewski, Mikinic, Pingot, Szrek, Urbańczyk

AVAR: Bartosz Heinig