Wisła Pł. – Warta 1:0 (koniec)
Wisła Płock
1:0 (0:0)
Warta Poznań
Środa 08.03.2023, 18:45 • Stadion im. Kazimierza Górskiego, Płock • PKO Ekstraklasa • 19. kolejka

83
    Rezerwowy obrońca poznańskiej Warty Kajetan Szmyt otrzymuje żółtą kartkę za taktyczny faul na rywalu. Będzie rzut wolny dla płocczan.

66
    Portugalski piłkarz ekipy przyjezdnej Miguel Mariz Luís ostro potraktował przy próbie kontry Mateusza Szwocha i bez wątpienia zapracował on na żółty kartonik.

61
    Dość szybko, bo po czterech minutach zawodnik Warty Poznań Niilo Mäenpää otrzymuje drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Z impetem Fin sfaulował rywala na jego połowie, a arbiter Karol Arys ze Szczecina po chwili narady ze swoimi kolegami z zespołu sędziowskiego zadecydował o wyrzuceniu z boiska tego piłkarza.

57
    Ukarany żółtym kartonikiem Niilo Mäenpää. Fin ostro potraktował rywala, a gospodarze mają do wykonania rzut wolny.

52
    Spoźniony z interwencją w środu pola Mateusz Szwoch, który wyraźnie fauluje Jana Grzesika. Nieprzyjemne przewinienie pomocnika Wisły Płock i pierwsza żółta kartka od sędziego Karola Arysa w jego debiucie na poziomie PKO BP Ekstraklasy.

Adam Ka

Gole: 54. Szwoch

Kartki:   52. Szwoch (PLO) – 57. Maenpaa (WAR), 66. Mariz Luís (WAR), 83. Szmyt (WAR)   61. Maenpaa (WAR)

Posiadanie piłki: 53 % : 47 %.
    Strzały celne: 17:14. Strzały niecelne: 8:9. Rzuty rożne: 6:8. Spalone: 0:0. Foule: 16:5.
    Wisła Płock: K. Kamiński – Rzeźniczak (C), Kapuadi, Chrzanowski – Vallo, Furman, Lesniak, Pawlak (69. Drapiński) – Szwoch (84. Warchoł), R. Wolski (78. Kolar) – Śpiączka (77. Sekulski).
    Zmiany: Gradecki – Chrupałła, Kvocera, Gono, Kocyła.

Trener: Pavol Staňo

Warta Poznań: Lis – Stavrópoulos, Szymonowicz, Ivanov – Grzesik, Maenpaa, Mariz Luís (72. Savić), Matuszewski (66. Jak. Kiełb) – Ma. Żurawski (67. Szmyt), Zreľák (C) (78. Destan), Szczepański (66. Kopczyński).
    Zmiany: Grobelny – Kościelny, Pleśnierowicz, Sarbinowski.

Trener: Dawid Szulczek

Sędzia główny: Karol Arys (Szczecin).
    Sędzia asystent 1: Marek Arys.