Arka – Górnik Ł. 0:1 (koniec)
Arka Gdynia
0:1 (0:1)
Górnik Łęczna
Poniedziałek 13.03.2023, 18:00 • Stadion Miejski, Gdynia • Fortuna 1 Liga • 23. kolejka

90+2
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna:
    z boiska schodzi Kozak, na boisku pojawia się Pierzak.

88
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia:
    z boiska schodzi Skóra, na boisku pojawia się Stępień.

80
    z boiska schodzi Tkacz, na boisku pojawia się Szramowski.

77
    z boiska schodzi Podliński, na boisku pojawia się Sobol.

77
    z boiska schodzi Lewkot, na boisku pojawia się Lychowydko.

73
    z boiska schodzi Haydary, na boisku pojawia się Żebrowski.

72
    W 72. minucie kibice w Gdyni widzieli oczami wyobraźni piłkę w bramce, jednak uderzenie Kacpra Skóry zostało sparowane przez doświadczonego Macieja Gostomskiego. Dosięgnął on futbolówkę końcami palców.

55
    Janusz Gol kolejnym zawodnikiem Arki Gdynia napomnianym żółtą kartką.

53
    Sebastian Milewski napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

46
    z boiska schodzi Tomal, na boisku pojawia się Stolc.

44
    Celne uderzenie w ostatnich minutach w pierwszej połowie spotkania, a futbolówka została zatrzymana przez Macieja Gostomskiego.

32
    Marcin Biernat napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

19
    Gol dla Łęcznej!
    Strzelcem bramki MIŁOSZ KOZAK.

Górnik odpowiedział po nieco ponad kwadransie i zrobił to bardzo konkretnie. W 19. minucie goście zdobyli prowadzenie strzałem Miłosza Kozaka. Górnik Łęczna przyspieszył i nie poradzili sobie z tym gospodarze.

8
    W 8. minucie Luan Capanni starał się zdobyć prowadzenie dla Arki Gdynia, ale jego uderzenie było nieznacznie niedokładne.

Gole: 19. Kozak

Kartki:   53. Milewski (ARK), 55. Gol (ARK) – 32. Biernat (LCZ)

Posiadanie piłki: 61 % : 39 %.
    Strzały celne: 3:4. Strzały niecelne: 3:6. Rzuty rożne: 8:3. Spalone: 2:0. Foule: 18:18.
    Arka Gdynia: Kajzer – Tomal (46. Stolc), Dobrotka, Azackyj, Gojny, Milewski, Gol, Adamczyk, Skóra (88. Stępień), Haydary (73. Żebrowski), Capanni.

Zmiany: Krzepisz – Purzycki, Stolc, Bednarski, Stępień, Camara, Szymański, Żebrowski.

Trener: Hermes

Górnik Łęczna: Gostomski – Dziwniel, Cisse, Biernat, Zbozień, Krykun, Kryeziu, Lewkot (77. Lychowydko), Kozak (90. Pierzak), Tkacz (80. Szramowski), Podliński (77. Sobol).

Zmiany: Woźniak – Grzeszczyk, Turek, Szramowski, Lychowydko, Sobol, Pierzak, Kwiatkowski.

Trener: Ireneusz Mamrot

Sędziowie: Sylwester Rasmus (Toruń)