Polska U-19 – Serbia U-19 pl 2:2 (koniec)
2:2 (0:1)
Serbia U-19
Wtorek 28.03.2023, 14:00 • Rączna • Reprezentacja U19

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00.

W trzecim meczu turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Europy przeciwnikiem reprezentacji Polski U-19 będzie Serbia. Początek rywalizacji we wtorek o godzinie 14.
    Jedenastka Polski

Polska U-19: Zych – Matyjewicz, Matysik, Drapiński, Bugaj, Kozubal, Oyedele, Brzozowski, Urbański, Majchrzak, Pieńko.
    Rezerwowi: Bobek – Lewicki, Pitan, Alex Graca, Biniek, Mucha, Strzałek.
    Trener: Marcin Brosz

Serbia U-19: Stevanović – Djurdjević, Leković, Milicić, Mimović, Jevremović, Miladinović, Petković, Abadzija, Milosević, Mijatović.
    Rezerwowi: Stjepanović, Milosavić, Simić.
    Trener: Jovan Damjanović

Sędzia: John Brooks (Anglia).

1

5
    Punktualnie rozpoczęła się konfrontacja i pora na pierwsze ofensywne przyspieszenia w kierunku obu bramek.

15
    Za drużynami bezbramkowy kwadrans meczu i było już co prawda uderzenie celne Jordana Majchrzaka, ale zostało ono poskromione przez serbskiego bramkarza.

25
    Nieźle zapowiadająca się akcja została przerwana przez sędziego asystenta z powodu spalonego Tomasza Pieńki. Niezmiennie drużyny bez skutecznego ataku.

30
    Dwa kwadranse za zespołami, więc coraz mniej czasu na otwarcie wyniku przed ostatnim gwizdkiem sędziego w pierwszej połowie.

32
    Gol dla Serbii!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa MIHAJŁO PETKOVIĆ.

Serbia na prowadzeniu dzięki strzałowi na początku kwadransa poprzedzającego przerwę. Mihajło Petković był egzekutorem rzutu karnego przyznanego za przewinienie Antoniego Kozubala.
    32. Mihajło PETKOVIĆ - 0:1

33
    Żółta kartka dla zespołu Serbia U-19 (Jevremović).

34
    Żółta kartka dla zespołu Serbia U-19 (Petković).

42
    Żółta kartka dla zespołu Serbia U-19 (Miladinović).

44
    Druga żółta a potem czerwona kartka dla zespołu Serbia U-19 (Petković). Przewinienie na Kacprze Urbańskim zostało wycenione na wykluczenie dla autora gola. Polska będzie grać w jedenastu przeciwko dziesięciu Serbom.

45
    Doliczone dwie minuty.

45+1
    Zmiana w drużynie Serbia U-19:
    z boiska schodzi Javremović, na boisku pojawia się Stjepanović.

45+2

Pierwsza połowa zakończona i na razie podopieczni Marcina Brosza z niekorzystnym wynikiem 0:1 po golu z rzutu karnego. Teoretycznie korzystne będzie granie w jedenastu przeciwko dziesięciu przeciwnikom po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla autora bramki.

Czekamy na wznowienie spotkania po przerwie.

Piłkarze są przygotowani do wznowienia spotkania po przerwie.

46

46
    Zmiana w drużynie Polska U-19:
    z boiska schodzi Bugaj, na boisku pojawia się Strzałek.

46
    z boiska schodzi Kozubal, na boisku pojawia się Pitan.

46
    Wznowienie meczu po przerwie zostało utrudnione przez gęste opady śniegu. Boisko zostało przygotowane, linie zaznaczone i pierwszą szansę na gola w drugiej połowie miała reprezentacja Serbii.

48
    Podanie Jordana Majchrzaka do Tomasza Pieńki, a rajd tego drugiego pozwolił wywalczyć jedynie korner dla Polski.

49
    Przewinienie w centrum boiska i piłka została przyznana grającym w białych strojach z granatowymi elementami Serbom.

50
    Przerwa w grze spowodowana urazem i John Brooks pozwolił na interwencję medykom.

50
    Korner dla Polski po pojedynku na skraju pola karnego. Po krótkim rozegraniu było płaskie dośrodkowanie Igora Strzałka. Poradzili sobie z nim goście.

52
    Do pewnego momentu bardzo obiecująco wyglądało zachowanie Tomasza Pieńki, ale ostatecznie piłka uciekła poza boisko zawodnikom w czerwonych strojach z białymi elementami.

53
    Zaśnieżone boisko raczej sprzyja broniącym się zawodnikom z Bałkanów niż Polakom.

54
    Podanie prostopadłe Kacpra Urbańskiego do Tomasza Pieńki, który próbował pokonać serbskiego bramkarza lobem. Nie było to skuteczne rozwiązanie i nie doszło do wyrównania.

56
    Ostatnim obrońcą okazał się Igor Strzałek i poradził sobie z zatrzymaniem piłki po dośrodkowaniu.

57
    Akcja Polaków została przerwana przez sędziego Johna Brooksa. Nie protestowali podopieczni Marcina Brosza i pogodzili się z orzeczeniem Anglika.

59
    Przewinienie rozpędzonego Serba w drodze do bramki. Piłka została przyznana reprezentantom Polski.

59
    Strzelcem bramki OGNJEN MIMOVIĆ.

Ogromna radość reprezentacji Serbii, ponieważ wbiła ona gola Polakom w dziesięciu. Drużyna z Bałkanów skierowała piłkę w pole karne do Ognjena Mimovicia, a ten poradził sobie z katastrofalnie biernym defensorem i oddał płaskie uderzenie w narożnik bramki.
    59. Ognjen MIMOVIĆ - 0:2

60
    Polska już w bardzo trudnych okolicznościach.

61
    Polska ponownie w rozegraniu piłki, ale to wszystko daleko od bramki reprezentacji Serbii.

62
    Żółta kartka dla zespołu Serbia U-19 (Mijatović).

63
    Nieudane wykonanie rzutu wolnego przez podopiecznych Marcina Brosza i piłka została ponownie wyekspediowana przez Serbię.

64
    Kolejne bezpardonowe przewinienie, tym razem na Wiktorze Matyjewiczu.

65
    Obiecujące zachowanie Jordana Majchrzaka, jednak zabrakło kontynuacji ataku i po chwili trzeba było ratować się przed kontrą reprezentantów Serbii.

66
    Absolutnie nie widać w grze przewagi liczebnej reprezentacji Polski. Wzorowo radzą sobie w obronie piłkarze Jovana Damjanovicia.

68
    Żółta kartka dla zespołu Serbia U-19 (Djurdjević).

69
    z boiska schodzi Brzozowski, na boisku pojawia się Lewicki.

69
    z boiska schodzi Majchrzak, na boisku pojawia się Mucha.

70
    Przerwa w grze spowodowana urazem reprezentanta Serbii.

72
    Gra wznowiona i niezmiennie piłka jest daleko od bramki reprezentacji Serbii. Praktycznie po przerwie bez skomplikowanej interwencji golkipera gości.

73
    Podniosła się wrzawa, ale John Brooks nie zdecydował się na przyznanie Polakom rzutu karnego.

73
    Żółta kartka dla zespołu Polska U-19 (Matyjewicz).

74
    z boiska schodzi Miladinović, na boisku pojawia się Simić.

75
    Pozostał kwadrans podstawowego czasu do zakończenia spotkania.

76
    Wznowienie od bramki przyznane reprezentantom Serbii. Daleki wykop, nie bawili się w ceregiele podopieczni Jovana Damjanovicia.

77
    Gol dla Polski!
    Samobójcze trafienie zalicza JAN-CARLO SIMIĆ.

Polska złapała kontakt z przeciwnikiem i jeszcze powinno być interesująco w końcówce spotkania. Niezła kombinacja zespołowa, a piłka została wpakowana do własnej bramki przez pechowego Jan-Carlo Simicia.
    77. Jan-Carlo SIMIĆ - 1:2

80
    Nieudane podanie Szczepana Muchy i piłka została zatrzymana przez czujnego bramkarza z Serbii.

81
    Ponownie rozpadał się śnieg w Małopolsce. Nie będzie to ułatwiać zawodnikom rywalizacji w ostatnim fragmencie meczu.

82
    Akcja na boku boiska zakończona dośrodkowaniem, ale żadnemu z podopiecznych Marcina Brosza nie udało się dopaść do piłki i wpakować jej do siatki.

83
    Walka z czasem reprezentantów Polski.

84
    Nieudane podanie w pole karne i piłka uciekła gospodarzom poza boisko. Zdenerwował się Tomasz Pieńko na kompana z reprezentacji Polski.

85
    z boiska schodzi Matysik, na boisku pojawia się Alex Graca.

85
    Była jedna szansa na doprowadzenie do remisu, ale uderzenie okazało się nieznacznie niecelne. Potrzeba Polakom tylko i aż jednego gola do awansu do mistrzostw Europy.

87
    Strzelcem bramki WIKTOR MATYJEWICZ.

Polska doprowadziła do remisu! Szalony pościg Biało-Czerwonych zakończony powodzeniem. Wiktor Matyjewicz strzelił na 2:2 głową po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Polska będzie bronić korzystnego wyniku w jedenastu przeciwko dziesięciu gościom.
    87. Wiktor MATYJEWICZ - 2:2

88
    z boiska schodzi Abadzija, na boisku pojawia się Milosavić.

88
    Ogromna szansa na wygranie tego meczu, ale Tomasz Pieńko nie zdecydował się na uderzenie, a następnie Alex Graca nie pogubił się w sytuacji sam na sam z bramką.

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

90+1
    Polska zaledwie kilka minut od wywalczenia awansu. Alex Graca i Tomasz Pieńko na razie zmarnowali kolejną szansę na zdobycie prowadzenia.

90+2
    Serbia ma problem z odpowiedzeniem na gole reprezentacji Polski. Nie jest gościom łatwo zorganizować się do ataku w osłabieniu.

90+4
    Jeszcze ostatni korner dla zawodników z Serbii. Dośrodkowanie okazało się zbyt płaskie i poradził sobie z nim pierwszy obrońca w czerwonym stroju z białymi elementami.

90+4

Bardzo emocjonujące spotkanie, przede wszystkim w drugiej połowie. Polska odrobiła dwubramkową stratę do przeciwnika i wywalczyła awans do mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni potrzebowali dużo czasu na udokumentowanie przewagi liczebnej, ale ostatecznie udało się.
    Polska z awansem!

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (16:05:15)

Gole: 77. Simić (sam.), 87. Matyjewicz – 32. Petković (kar.), 59. Mimović

Kartki:   73. Matyjewicz (P19) – 33. Jevremović (SR19), 34. Petković (SR19), 42. Miladinović (SR19), 62. Mijatović (SR19), 68. Djurdjević (SR19)   44. Petković (SR19)

Polska U-19: Zych – Matyjewicz, Matysik (85. Alex Graca), Drapiński, Bugaj (46. Strzałek), Kozubal (46. Pitan), Oyedele, Brzozowski (69. Lewicki), Urbański, Majchrzak (69. Mucha), Pieńko.

Zmiany: Bobek – Lewicki, Pitan, Alex Graca, Biniek, Mucha, Strzałek.

Serbia U-19: Stevanović – Djurdjević, Leković, Milicić, Mimović, Jevremović (45. Stjepanović), Miladinović (74. Simić), Petković, Abadzija, Milosević, Mijatović.

Zmiany: Stjepanović, Milosavić, Simić.

Sędziowie: John Brooks (Anglia)