Odra O. – Górnik Ł. 0:1 (koniec) | Wisła K. – Chrobry 4:1 (koniec) | Arka – GKS K. 2:2 (koniec)
Arka Gdynia
2:2 (2:1)
GKS Katowice
Sobota 01.04.2023, 20:00 • Stadion Miejski, Gdynia • Fortuna 1 Liga • 25. kolejka

90+3
    Zmiana w drużynie GKS Katowice:
    z boiska schodzi Błąd, na boisku pojawia się Kościelniak.

90+2
    Dawid Gojny napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

89
    Festiwal żółtych kartek. Martin Dobrotka nie uniknął napomnienia.

88
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia:
    z boiska schodzi Milewski, na boisku pojawia się Capanni.

88
    Przemysław Stolc napomniany żółtym kartonikiem w końcówce podstawowego czasu.

86
    Mateusz Stępień z kartonikiem na koncie.

84
    Marcin Wasielewski dołączył do posiadaczy żółtego kartonika na koncie.

83
    z boiska schodzi Kołodziejski, na boisku pojawia się Tanżyna.

80
    Hubert Adamczyk napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

78
    Gol dla GKS-u Katowice!
    Strzelcem bramki ARKADIUSZ JĘDRYCH.

I tym razem Arka nie utrzymała prowadzenia. W 78. minucie, tuż po trzech zmianach szkoleniowca katowiczan, padła bramka na 2:2. W pole karne gdynian wbiegł doświadczony obrońca Arkadiusz Jędrych i poradził sobie z pokonaniem Daniela Kajzera. GKS pokazał waleczne oblicze i raz jeszcze dopadł przeciwnika.

77
    z boiska schodzi Marzec, na boisku pojawia się Roginić.

77
    z boiska schodzi Arak, na boisku pojawia się Bergier.

77
    z boiska schodzi Dudziński, na boisku pojawia się Urynowicz.

72
    z boiska schodzi Gol, na boisku pojawia się Bednarski.

66
    z boiska schodzi Żebrowski, na boisku pojawia się Haydary.

45+2
    Gol dla Arki!
    Strzelcem bramki KAROL CZUBAK.

Pierwsza połowa zmierzała do końca, kiedy Arka odzyskała prowadzenie. Po raz drugi Dawid Kudła został pokonany uderzeniem Karola Czubaka. Wyrasta on na najważniejszego zawodnika spotkania. 2:1 w Gdyni!

35
    Janusz Gol napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

34
    Daniel Dudziński napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

16
    Strzelcem bramki JAKUB ARAK.

W 16. minucie GKS Katowice odpowiedział skutecznym atakiem. Tym razem gdynianie nie popisali się w obronie i pozwolili na oddanie strzału do siatki Jakubowi Arakowi. Konfrontacja rozpoczęła się praktycznie od początku po dwóch mocnych ciosach z obu stron.

12

Nie trzeba było czekać nawet przez kwadrans na pierwszego gola, a sposób na pokonanie bramkarza przeciwnika znalazła Arka Gdynia. Piłka trafiła do bramkostrzelonego Karola Czubaka, który doskonale wiedział, co z nią zrobić. Od 12. minuty drużyna z Pomorza mogła bronić przewagi.

Gole: 12. Czubak, 45+2. Czubak – 16. Arak, 78. Jędrych

Kartki:   35. Gol (ARK), 80. Adamczyk (ARK), 86. Stępień (ARK), 88. Stolc (ARK), 89. Dobrotka (ARK), 90+2. Gojny (ARK) – 34. Dudziński (KAT), 84. Wasielewski (KAT)

Posiadanie piłki: 45 % : 55 %.
    Strzały celne: 4:4. Strzały niecelne: 5:9. Rzuty rożne: 2:10. Spalone: 0:3. Foule: 16:14.
    Arka Gdynia: Kajzer – Stolc, Dobrotka, Azacki, Gojny, Milewski (88. Capanni), Gol (72. Bednarski), Stępień, Adamczyk, Żebrowski (66. Haydary), Czubak.

Zmiany: Krzepisz – Vinicius, Haydary, Rymaniak, Capanni, Marcjanik, Tomal, Bednarski, Camara.

Trener: Hermes

GKS Katowice: Kudła – Jaroszek, Jędrych, Kołodziejski (83. Tanżyna), Wasielewski, Błąd (90. Kościelniak), Repka, Marzec (77. Roginić), Rogala, Dudziński (77. Urynowicz), Arak (77. Bergier).

Zmiany: Szczuka – Kozubal, Urynowicz, Bergier, Wojciechowski, Kościelniak, Tanżyna, Bród, Roginić.

Trener: Rafał Górak

Sędziowie: Tomasz Marciniak (Płock)