Resovia – Stal 3:0 (koniec) | Warta – Indykpol 3:0 (koniec)
PSG Stal Nysa
0
21 18 24
Piątek 07.04.2023, 17:30 • Hala Podpromie, Rzeszów • PlusLiga • Ćwierćfinał

O ile dwie pierwsze odsłony były wzorową grą rzeszowian, choć nie na ich najwyższym poziomie, to w trzecim secie posypała się ich gra, a na obroty weszli siatkarze z Nysy. To onie lepiej serwowali i blokowali, a w ataku i obronie zbliżyli się poziomiem do przeciwników. Końcówka wszystko jednak odmieniła i niefrasobliwość w decydujących momentach w szeregach gości dała się we znaki, a "Pasom" ułatwiło to drogę do wygranej. Na dziś jednak to już wszystko jeśli chodzi o spotkanie na Hali Podpromie w Rzeszowie. Gospodarze wykonują swoje pierwsze zadanie w tych play-offach, a my dziękujemy Państwu za wspólne emocje i spędzony razem czas. Zapraszamy do śledzenia kolejnych relacji LIVE w serwisie Lajfy, a już dzisiejszego wieczoru ciekawy pojedynek w Zawierciu, gdzie po wygranej 3:0 w pierwszym meczu gospodarze, czyli Aluron CMC Warta podejmować będą ponownie Indykpol AZS Olsztyn. Ja ze swojej strony na ten moment życzę Wesołych Świąt Wielkanocnych i dużej dawki spokoju oraz odpoczynku. Do następnego! (19:19:48)
    Asseco Resovia Rzeszów na swoim terenie w pierwszym meczu ćwierćfinałowym siatkarskiej fazy play-off rozgrywek mężczyzn w sezonie 2022/2023 pokonuje PSG Stal Nysę bez straty seta 3:0. Mocne wejście lidera rundy zasadniczej w to końcowe granie!

MVP meczu wybrany został kapitan Asseco Resovii Rzeszów i rozgrywający tego zespołu Fabian Drzyzga. W całym pojedynku Drzyzga bardzo dobrze operował piłką myląc często blok przeciwnika na siatce, a do tego dołożył 2 zdobyte punkty blokiem oraz 1 błąd na 10 posłanych zagrywek w całej rywalizacji!

Koniec meczu

26:24
    Blokiem powstrzymywany na prawym skrzydle Kamil Kwasowski, a kapitana PSG Stali Nysa zatrzymywał świetnie Amerykanin Torey DeFalco! Rzutem na taśmę "Pasy" wygrywają w tym pojedynku 3:0, a w trzeciej odsłonie meczu na przewagi 26:24!

25:24
    Co teraz zrobił Wassim Ben Tara? Po kolejnej wymagającej zagrywce Słoweńca zmuszony rozgrywać piłkę był libero Kamil Dembiec, który wystawia ją na lewe skrzydło do Tunezyjczyka, a ten mocno atakuje. Piłka wraca na stronę gości i kontrolował wydawało się, gdzie ona spadnie Ben Tara, a ta uderzyła idealnie w linię boczną boiska i tym samym robi nam się piłka meczowa dla Asseco Resovii Rzeszów!

24:24
    Pokrzyżował plany gości tym trudnym serwisem Kozamernik, a przestrzelił w akcji na lewej stronie siatki Ben Tara, który huknął bez bloku fatalnie w aut. Będzie granie na przewagi w Rzeszowie.

23:24
    Korzysta jeszcze szkoleniowiec PSG Stali Nysa Daniel Pliński z jednego czasu, który mu pozostał do wzięcia i bierze go właśnie teraz, aby ustalić jak ma wyglądać akcja na wagę wygranej w secie trzecim po serwisie Słoweńca Jana Kozamernika.

23:24
    Świetnie Torey DeFalco radzi sobie z potrójnym blokiem ekipy gości i uderza w wolne pole.

22:24
    Grają piłkę setową nysianie, bo po ataku Kamila Kwasowskiego piłka odbiła się od bloku "Pasów" i pod siatką nie poradził sobie z jej podbiciem kapitan rzeszowian Fabian Drzyzga!

22:23
    Nicolas Zerba z Argentyny nieudanie serwuje po stronie PSG Stali Nysa.

21:23
    Na bardzo dobre tory w swojej grze wszedł Tunezyjczyk Wassim Ben Tara, który świetnie mija podwójny blok rzeszowian i trafia obok bezradnego libero Pawła Zatorskiego w sam narożnik pola gry.

21:22
    Teraz już pokazuje, że jest mimo wszystko w dobrej formie atakujący Asseco Resovii Rzeszów. Na prawym skrzydle Muzaj pewnie wbija się w parkiet. Walka zacięta po obu stronach siatki.

20:22
    Ależ mają teraz sporo szczęścia goście z Nysy, bo fatalnie kiwa obok linii bocznej pola punktowego Maciej Muzaj na prawej flance.

20:21
    Nakręcają się coraz to bardziej rzeszowianie, bo po mocnym i celnym ataku z lewego skrzydła w sam narożnik parkietu Słoweńca Klemena Čebulja mają już tylko jedno oczko straty do PSG Stali Nysa.

19:21
    Próbuje kiwać na lewym skrzydle piłkę Rafał Buszek, ale zaczekał tam na niego młodszy kolega z Rzeszowa Maciej Muzaj i zapunktował dobrze skutecznym blokiem.

18:21
    Atakuje Maciej Muzaj z prawej strony po prostej w wolne pole.

17:21
    O pierwszą w tej partii przerwę prosi szkoleniowiec PSG Stali Nysa Daniel Pliński, który chce tym samym dać oddech swoim podopiecznym przed decydującymi piłkami seta trzeciego.