Wisła Pł. – Stal M. 0:0 (koniec) | Korona – Raków 1:0 (koniec) | Pogoń – Legia 2:1 (koniec)
Pogoń Szczecin
2:1 (1:0)
Legia Warszawa
Niedziela 07.05.2023, 17:30 • Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, Szczecin • PKO Ekstraklasa • 31. kolejka
    88. Wahan BICZACHCZJAN - 2:1

88
    Gol dla Pogoni!
    Strzelcem bramki WAHAN BICZACHCZJAN.

Pogoń przeprowadziła atak na miarę prowadzenia 2:1 w 88. minucie. Piłkę kilkanaście metrów od bramki osłonił Sebastian Kowalczyk i dał możliwość oddania strzału Wahanowi Biczachczjanowi. Ormianin tym razem nie pozwolił sobie na zmarnowanie okazji i pokonał Kacpra Tobiasza technicznym strzałem.
    48. Maciej ROSOŁEK - 1:1

48
    Gol dla Legii!
    Strzelcem bramki MACIEJ ROSOŁEK.

Legia doprowadziła do remisu 1:1 krótko po powrocie z szatni na boisko. W 48. minucie Dantego Stipicę pokonał w sytuacji sam na sam Maciej Rosołek. Podawał prostopadle Maik Nawrocki po odebraniu piłki nieostrożnemu w centrum boiska Alexandrowi Gorgonowi. Za strzelcem gola nie nadążył Benedikt Zech.
    10. Mateusz ŁĘGOWSKI - 1:0

10
    Strzelcem bramki MATEUSZ ŁĘGOWSKI.

Pogoń ruszyła dynamicznie pressingiem od pierwszych minut i sprowokowała błąd Legii Warszawa w wyprowadzeniu piłki. Kotłowała się ona blisko pola karnego aż Luka Zahović zgrał ją głową pod nogi Mateusza Łęgowskiego. Ten zachwycił. Kadrowicz Czesława Michniewicza pokonał Kacpra Tobiasza perfekcyjnym strzałem z około 22 metrów. Po prostu palce lizać!

Gole: 10. Łęgowski, 88. Biczachczjan – 48. Rosołek

Kartki:   36. Jędrzejczyk (LEG)

Posiadanie piłki: 48 % : 52 %.
    Strzały celne: 6:3. Strzały niecelne: 10:5. Rzuty rożne: 2:4. Spalone: 2:3. Foule: 9:13.
    Pogoń Szczecin: Stipica – Stolarski (67. Malec), Lončar, Zech, Koutris – Dąbrowski (C), Łęgowski (85. Kurzawa) – Gorgon (67. Biczachczjan), Zahović (63. Kowalczyk), Grosicki – Almqvist (85. Wędrychowski).
    Zmiany: Klebaniuk – Borges, Kostas, Smoliński.

Trener: Jens Gustafsson

Legia Warszawa: Tobiasz – Nawrocki, Jędrzejczyk, Ribeiro – Wszołek (85. Kramer), Slisz (79. Çelhaka), Josue (C), Kapustka (46. Strzałek), Baku – Pekhart (46. Rosołek), Muci (63. Carlitos).
    Zmiany: Hładun – Pich, Charatin, Sokołowski.

Trener: Kosta Runjaić

Sędziowie: Damian Sylwestrzak (Wrocław)