Garbarnia – Polonia W. 1:3 (koniec) | Motor – Radunia 3:1 (koniec) | KKS – Siarka T. 2:2 (koniec)
Pogoń Sdl. – Hutnik 0:0 (koniec) | Olimpia E. – Zagłębie II 0:1 (koniec) | Stomil – Wisła Pu. 0:3 (koniec)
Garbarnia Kraków
1:3 (0:2)
Polonia Warszawa
Sobota 13.05.2023, 16:00 • Stadion Garbarni, Kraków • 2. Liga • 31. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.
    Polonia zagra na wyjeździe
    Trudne zadanie Garbarni

Zapraszamy na relację na żywo z meczu eWinner II ligi w Krakowie. Garbarnia zmierzy się w nim z Polonią Warszawa. Początek rywalizacji w sobotę o godzinie 16.
    Jedenastka Garbarni Kraków
    Zestawienie Polonii Warszawa

Garbarnia Kraków: Dziekoński – Warczak, Mruk, Nowak, Polak, Dziedzic, Marszalik, Słomka, Mularczyk, Purcha, Żak.
    Rezerwowi: Kozioł – Assinor, Kuczak, Gądek, Handzlik, Kutrzeba, Karbownik.
    Trener: Maciej Musiał

Polonia Warszawa: Lemanowicz – Kowalski-Haberek, Grudniewski, Wełna, Fadecki, Marciniec, Koton, Biedrzycki, Kluska, Bajdur, Tomczyk.
    Rezerwowi: Brudnicki – Michalski, Aftyka, Fidziukiewicz, Vasin, Piątek, Majsterek, Mikołajewski, Wawszczyk.
    Trener: Rafał Smalec

Sędzia: Rafał Rokosz (Katowice).
    Oczekiwanie na mecz

1

2
    Garbarnia w brązowych strojach z białymi elementami, a jej przeciwnik ze stolicy Polski w białych koszulkach i spodenkach z czarnymi wstawkami.

3
    Groźnie wyglądające dośrodkowanie z prawego skrzydła w kierunku centralnie ustawionego Pawła Tomczyka. W ostatnim momencie interweniowali obrońcy z Krakowa.

4
    Skuteczna interwencja skrzydłowego Polonii Warszawa i nie pozwolił on na kontynuowanie ataku Garbarni Kraków na lewej stronie boiska.

5
    Ekspresowe wznowienie od rzutu wolnego po przewinieniu blisko koła środkowego, a akcja zakończyła się płaskim uderzeniem. Poradził sobie ze sparowaniem piłki do boku Xavier Dziekoński.

7
    Trwa natarcie kandydata do awansu. Kolejne podanie w środek pola karnego zostało zneutralizowane przez Garbarnię Kraków.

8
    Piotr Marciniec napomniany żółtą kartką za odepchniecie rozpędzającego się przeciwnika.

9
    Szansa na pokonanie bramkarza Polonii Warszawa z rzutu wolnego. Próba Patryka Mularczyka była niecelna. Piłka została odprowadzona wzrokiem poza boisko.

10
    Marcin Kluska poradził sobie zwodem z jednym przeciwnikiem, ale zatrzymał się na następnym.

11
    Interweniował Piotr Marciniec i nie pozwolił na przedostanie się piłki do ustawionego na desancie Adama Żaka.

13
    Paweł Tomczyk zachował się znakomicie w konfrontacji z obrońcami Garbarni Kraków, ale po wybiegnięciu sam na sam z Xavierem Dziekońskim oddał uderzenie prosto w bramkarza.

13
    Marcin Kluska kolejnym zawodnikiem napomnianym żółtą kartką za ostre przewinienie.

16
    Jeszcze napomnienie żółtym kartonikiem dla sztabowca Polonii Warszawa, który mocno protestował.

17
    Uderzenie z rzutu wolnego prosto w mur ustawiony starannie przez Xaviera Dziekońskiego.

18
    Miękka wrzutka Marcina Kluski została unieszkodliwiona przez Garbarnię Kraków, ale było jeszcze uderzenie zza pola karnego Macieja Kowalskiego-Haberka. Interweniował na linii Xavier Dziekoński.

19
    Trwa ostrzał bramki Garbarni Kraków. Na razie radzi sobie ze wszystkimi próbami Xavier Dziekoński. Nie zaskoczył go również Michał Bajdur.

21
    Gospodarze uspokajają sytuację na boisku i wymienili spokojniej podania w centrum pola.

23
    Okazja do zaskoczenia zawodników Polonii Warszawa z rzutu wolnego. Niezłe dorzucenie Patryka Mularczyka, jednak obrońcy lidera nie dali się nim zaskoczyć.

23
    Rzut karny dla Polonii Warszawa za zagranie ręką Patryka Warczaka.

24
    Gol dla Polonii W.!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa WOJCIECH FADECKI.

Polonia Warszawa od początku meczu nacierała na bramkę Garbarni Kraków. W 24. minucie potwierdziła napór golem na 1:0. Wojciech Fadecki był spokojnym egzekutorem rzutu karnego. Jedenastka została przyznana za blokowanie dośrodkowania ręką Patryka Warczaka.

26
    Gra przerwana po nieprzepisowym pressingu zawodników Garbarni Kraków na połowie Polonii Warszawa.

27
    Przerwa w grze po niebezpiecznie wyglądającym zderzeniu zawodników w centrum boiska.

29
    Garbarnia Kraków stara się odpowiedzieć czymś interesującym na gola Wojciecha Fadeckiego. Czujni w obronie są goście i nie pozwalają gospodarzom na zdobywanie przestrzeni.

30
    Pół godziny spotkania za drugoligowcami.

30
    Rzut karny numer dwa dla Polonii Warszawa po faulu Bartłomieja Mruka na Pawle Tomczyku.

31
    Przed wykonaniem jedenastki przez Wojciecha Fadeckiego jest przerwa w grze spowodowana urazem Bartłomieja Mruka.

32
    Bartłomiej Mruk napomniany żółtą kartką za sprokurowanie rzutu karnego.

32

Dwubramkowe prowadzenie Polonii Warszawa po kolejnym spokojnym strzale Wojciecha Fadeckiego z rzutu karnego. Raz jeszcze zmylił Xaviera Dziekońskiego.

34
    Małe zamieszanie po konfrontacji w polu karnym lidera. Piłka została ponownie przyznana zawodnikom Polonii Warszawa.

37
    Raz jeszcze z powodzeniem w obronie piłkarze Polonii Warszawa. Praktycznie bez testów dla Jakuba Lemanowicza.

39
    Już w kole środkowym zakończyło się tym razem natarcie Pawła Tomczyka w kierunku bramki Garbarni Kraków.

40
    Pozostało zaledwie pięć minut podstawowego czasu w pierwszej połowie spotkania.

41
    Długie podanie w pole karne Polonii Warszawa zostało spokojnie powstrzymane przez Jakuba Lemanowicza.

43
    Zmiana w drużynie Garbarnia Kraków:
    z boiska schodzi Mruk, na boisku pojawia się Handzlik.

44
    Zmiana w zespole z Krakowa jest spowodowana urazem Bartłomieja Mruka.

45
    Doliczone dwie minuty do podstawowego czasu.

45+2

Pierwsza połowa wyraźnie dla Polonii Warszawa. Przyjezdni stworzyli więcej sytuacji podbramkowych, a prowadzenie 2:0 zawdziędzają strzałom z rzutów karnych Wojciecha Fadeckiego. Garbarnia miała problem z przetestowaniem uderzeniem celnym Jakuba Lemanowicza.

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.

46

46
    z boiska schodzi Purcha, na boisku pojawia się Assinor.

48
    Podanie grasującego wewnątrz pola karnego Pawła Tomczyka do Marcina Kluski. Poradzili sobie w ostatnim momencie gospodarze i wyekspediowali piłkę na korner.

51
    Polonia Warszawa stara się zapobiegawczo pozostawać z piłką jak najdalej od bramki strzeżonej przez Jakuba Lemanowicza.

55
    Sędzia miał przez moment do porozmawiania z gotującymi się zawodnikami Garbarni Kraków. Gospodarzom nie klei się gra, przez co pojawia się w ich poczynaniach coraz więcej nerwowości.

57
    Polonia Warszawa z powodzeniem rozbraja ataki przeciwnika, a temperatura rywalizacji w kwadransie po przerwie jest mocno letnia.

60
    Na zakończenie kwadransa po przerwie uderzenie w kierunku bramki Jakuba Lemanowicza. Adam Żak nie zmusił do interweniowania bezrobotnego zawodnika Polonii Warszawa.

63
    W 63. minucie była najlepsza szansa na gola Garbarni Kraków. Gospodarze nieco przypadkowo wymienili podania blisko narożnika pola karnego aż jeden z nich zdecydował się na brawurowe kopnięcie. Skończyło się ostemplowaniem obramowania Jakuba Lemanowicza!

65
    Zmiana w drużynie Polonia Warszawa:
    z boiska schodzi Bajdur, na boisku pojawia się Michalski.

68
    Krakowiacy zdobywają przewagę pod względem posiadania piłki, ale można odnieść wrażenie, że rywalizacja przebiega na warunkach Polonii Warszawa.

68
    Strzelcem bramki PAWEŁ TOMCZYK.

Polonia Warszawa praktycznie zapewniła sobie odniesienie zwycięstwa w Krakowie. Paweł Tomczyk spokojnie obiegł udających, że bronią zawodników Garbarni Kraków i pokonał Xaviera Dziekońskiego strzałem przy bliższym słupku w sytuacji sam na sam.

70
    z boiska schodzi Marszalik, na boisku pojawia się Karbownik.

72
    Wojciech Słomka napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

78
    Konrad Handzlik kolejnym zawodnikiem napomnianym żółtym kartonikiem.

78
    z boiska schodzi Nowak, na boisku pojawia się Gądek.

78
    z boiska schodzi Kluska, na boisku pojawia się Wawszczyk.

78
    z boiska schodzi Koton, na boisku pojawia się Vasin.

80
    Gol dla Garbarnii!
    Strzelcem bramki MARK ASSINOR.

Jeszcze walczą do końca o poprawienie wyniku gospodarze. Uderzenie do bramki Marka Assinora poprawiło samopoczucie na trybunach zajętych przez sympatyków Garbarni.

80
    z boiska schodzi Tomczyk, na boisku pojawia się Fidziukiewicz.

83
    Maciej Kowalski-Haberek napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

87
    Ostatnie szanse na poprawienie wyniku przed ostatnim gwizdkiem sędziego Rafała Rokosza.

90
    Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

90+3

Konfrontacja w Krakowie zakończona przez sędziego Rafała Rokosza. Przebiegała ona na zasadach Polonii Warszawa, która odniosła zwycięstwo 3:1. Trafienie Marka Assinora było dopiero odpowiedzią na trzy gole lidera.

Posiadanie piłki: 58% : 42%.
    Strzały na bramkę: 6:7.
    Strzały niecelne: 5:6.
    Rzuty rożne: 5:2.
    Spalone: 1:2.
    Faule: 16:13.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (17:54:10)

Gole: 80. Assinor – 24. Fadecki (kar.), 32. Fadecki (kar.), 68. Tomczyk

Kartki:   32. Mruk (GRB), 72. Słomka (GRB), 78. Handzlik (GRB) – 8. Marciniec (PLW), 13. Kluska (PLW), 83. Kowalski-Haberek (PLW)

Posiadanie piłki: 58 % : 42 %.
    Strzały celne: 6:7. Strzały niecelne: 5:6. Rzuty rożne: 5:2. Spalone: 1:2. Foule: 16:13.
    Garbarnia Kraków: Dziekoński – Warczak, Mruk (43. Handzlik), Nowak (78. Gądek), Polak, Dziedzic, Marszalik (70. Karbownik), Słomka, Mularczyk, Purcha (46. Assinor), Żak.

Zmiany: Kozioł – Assinor, Kuczak, Gądek, Handzlik, Kutrzeba, Karbownik.

Polonia Warszawa: Lemanowicz – Kowalski-Haberek, Grudniewski, Wełna, Fadecki, Marciniec, Koton (78. Vasin), Biedrzycki (78. Mikołajewski), Kluska (78. Wawszczyk), Bajdur (65. Michalski), Tomczyk (80. Fidziukiewicz).

Zmiany: Brudnicki – Michalski, Aftyka, Fidziukiewicz, Vasin, Piątek, Majsterek, Mikołajewski, Wawszczyk.

Sędziowie: Rafał Rokosz (Katowice)